Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Erkek tipi dökülme hikayem ve çözümüm

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Bugün prp görüşmesi için iki ayrı yere gittim. İkisi de ünlü herkesin bildiği yerler. Bana pkos erkek tipi dökülme yapmaz enseniz de azalmıs bu erkek tipi değil dediler. Hatta fazlasıyla moralim bozuldu eğer hemen prp yaptırmazsanız saçınızı 1 sene sonra kaybedersiniz herkes üzülerek bakar gibi seyler söylediler. İçimde birazcık umut vardı artık o da gitti. Lazer tedavisi varmış çok pahalı sonucu da kesin değil işe yaradığını söylediler ama inandırıcı gelmedi bana. İstanbulda bildiğiniz iyi bir doktor var mı?
Sakın itibar etme böyle insanlara.seninle nasıl bu şekilde konuşurlar.benim 18 yaşımdan beri saçım seyrek 38 yaşındayım .onlarca şey denedim çıkıyor gürleşiyor sonra zamanla eski haline dönüyor.ve kadınlarda kelleşme diye birşey yok.sakın ümidini kesme.duymuşsundur belki Sclinic diye bir yer var.instagramdan takip ediyorum.ben de oraya gitmeyi düşünüyorum bakalım

Sakın itibar etme böyle insanlara.seninle nasıl bu şekilde konuşurlar.benim 18 yaşımdan beri saçım seyrek 38 yaşındayım .onlarca şey denedim çıkıyor gürleşiyor sonra zamanla eski haline dönüyor.ve kadınlarda kelleşme diye birşey yok.sakın ümidini kesme.duymuşsundur belki Sclinic diye bir yer var.instagramdan takip ediyorum.ben de oraya gitmeyi düşünüyorum bakalım
Zaten güvenilir gelmedi. Ben de 7 yıldır tedavi uyguluyorum. Saçlarımın gürleştiği zamanlar da oluyor. 7 yıldır düzenli olarak server beye gidiyorum. Tedaviyi hiç bırakmadım sadece son yıllarda yoğun stres yaşadım bu da saçımın çok ilcelmesine sebep oldu. O yüzden daha etkili tedaviler araştırmaya başladım. Sclinic duydum biraz da araştırdım orası hakkında da olumlu olumsuz yorumlar var kullandıkları ürünün içeriğini açıklamadıkları icin bana güvenilir gelmiyor açıkçası

Orayı da araştırdım ben. Şikayet sitelerine bakın mutlaka. Çok fahiş fiyatlar talep ediyorlar. Dolar üzerinden bir de... Sonuç alamayan da var. Regenera kök hücre tedavisi benzeri bir tedavi o da. Çok iyi araştırın.

Zaten güvenilir gelmedi. Ben de 7 yıldır tedavi uyguluyorum. Saçlarımın gürleştiği zamanlar da oluyor. 7 yıldır düzenli olarak server beye gidiyorum. Tedaviyi hiç bırakmadım sadece son yıllarda yoğun stres yaşadım bu da saçımın çok ilcelmesine sebep oldu. O yüzden daha etkili tedaviler araştırmaya başladım. Sclinic duydum biraz da araştırdım orası hakkında da olumlu olumsuz yorumlar var kullandıkları ürünün içeriğini açıklamadıkları icin bana güvenilir gelmiyor açıkçası
merhaba, server beyle nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz? bir videosunda prp ve mezoterapi gibi işlemleri çok etkili bulmadığını söylüyordu.

merhaba, server beyle nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz? bir videosunda prp ve mezoterapi gibi işlemleri çok etkili bulmadığını söylüyordu.
Evet o yaptırma demişti o yüzden yaptırmamıştım zaten. Aslında bu tedavide yapılabilecek fazla şey yok diane hep kullandım minoksil başta etkiliydi sonra etkisi azaldı yerine alopxyt verdi. Diane yetersiz olduğu dönem farklı bi ilac verdi ismini su an hatırlamıyorum saçlarımın duruma göre tedavi uyguladı. Onun yaklaşımı çok iyiydi sorduğum tüm sorulara sabırla cevap verdi hiç korkma tedaviyi bırakmadığın sürecek saçların hep olacak demişti gerçekten öyle oldu. Ayrıca ben özel kliniğine gidiyordum maddi olarak zorlandığımı söyledim cerrahpasaya saç polikiliniğine gelebilirsin dedi. Yani elinden geldiğince yardımcı oldu diğer doktorlar gibi para peşinde olduğunu düşünmüyorum. Zaten yapılacak şeyler belli doktor da fazla bir şey yapamıyor. Stresi azaltmamı söylemişti onu yapamadım işte.

Evet o yaptırma demişti o yüzden yaptırmamıştım zaten. Aslında bu tedavide yapılabilecek fazla şey yok diane hep kullandım minoksil başta etkiliydi sonra etkisi azaldı yerine alopxyt verdi. Diane yetersiz olduğu dönem farklı bi ilac verdi ismini su an hatırlamıyorum saçlarımın duruma göre tedavi uyguladı. Onun yaklaşımı çok iyiydi sorduğum tüm sorulara sabırla cevap verdi hiç korkma tedaviyi bırakmadığın sürecek saçların hep olacak demişti gerçekten öyle oldu. Ayrıca ben özel kliniğine gidiyordum maddi olarak zorlandığımı söyledim cerrahpasaya saç polikiliniğine gelebilirsin dedi. Yani elinden geldiğince yardımcı oldu diğer doktorlar gibi para peşinde olduğunu düşünmüyorum. Zaten yapılacak şeyler belli doktor da fazla bir şey yapamıyor. Stresi azaltmamı söylemişti onu yapamadım işte.
evet çok iyi bir hekim olduğu belli gerçekten. hem meslek hem de insani anlamda. dediğiniz gibi yapılacaklar belli. beslenmeye, kan değerlerine, vitamin dengesine dikkat edilecek. saç kökleri iyi beslenecek, küçülmesi engellenecek. ben 2 aydır dermaroller yapıyorum haftada bir. saç dökülmem azaldığı gibi mevcut saçlarım da kalınlaştı, hacmi arttı. mutlaka deneyin, saç köklerinin kanlanıp beslenmesi için çok faydalı.

evet çok iyi bir hekim olduğu belli gerçekten. hem meslek hem de insani anlamda. dediğiniz gibi yapılacaklar belli. beslenmeye, kan değerlerine, vitamin dengesine dikkat edilecek. saç kökleri iyi beslenecek, küçülmesi engellenecek. ben 2 aydır dermaroller yapıyorum haftada bir. saç dökülmem azaldığı gibi mevcut saçlarım da kalınlaştı, hacmi arttı. mutlaka deneyin, saç köklerinin kanlanıp beslenmesi için
Ben de aldım ama düzenli kullanamadım.

18 yaşımdan beri seyrek demişsiniz ne derece seyrek yani deriniz belli oluyor mu?gürleşiyor dediniz neler yapınca gürleşiyor seyreklikler kapanıyor mu gerçekten böyle bşy mümkün mü teselliye ihtiyacım var :KK43:

Arkadaşlar merhaba. Ben yine doktora gittim. Fonksiyonel tıp doktoruna. Öncesinde endokrin bölümünde tüm tahlillerimi yaptırdım. Endokrin bana 12 kilo vermemi söylemişti şu an 66 kiloyum zaten. Yeni gittiğim doktor diyet yapmamın saçlarım için çok zararlı olduğunu söyledi. Ben yıllarca diyet yapmıştım. Yeni bir beslenme programı oluşturdu. Mayalı olan her şeyi çıkardı turşu ve kefir de dahil. Süt ve süt ürünleri de yasak. Tiroidi olanların bir süre baklagil yemesi de yasakmış. Ayrıca benim ferritin değerim 30 du. Bunun da yetersiz olduğunu söyledi farklı takviyeler verdi. Saw palmetto, dvit k2, içeriği iyi ve fiyatı uygun olan kolajen verdi. Stres ve anksiyeteyi azaltacak bitkisel bir kapsül verdi. İnsülin ve pkos için de ayrı ilaclar verdi. Bu tedaviyle en fazla 1 yılda düzeleceğini söyledi. Bir hastalık ismi söyledi sadece O hastalıkta kök ölüyormuş yani bize söyledikleri gibi saç köklerimiz ölmemiş. Prp ve mezoterapi de faydalı olur dedi onları da kesin yaptırmayı düşünüyorum. Filtreli duş başlığı ve ayrı bir filtre varmış onları da almam gerektiğini söyledi. Haftada 3 gün tempolu yürüyüş, pilates, yoga ya da nefes egzersizi size hangisi uygun gelirse onu yapmak gerekiyormuş. Aslında hepimizin bilip bazen dikkat edemediği şeyler bunlar. Doktor minoksil tarzı bi ürünü ömür boyu kafaya sürmenin bir tedavi olmadığını, sadece destek olduğunu düşünüyor. İçerden tedavi daha etkili ve kalıcı olur dedi. Son olarak benim gibi sürekli diyet yapan varsa bu diyetler sonunda yoğun stresli bir dönem geçirilirse total alopesi olabiliyormuş kaş kirpik de dahil yani. Ben psikolojik olarak rahatladım doktordan da çok memnun kaldım. Belki benim yaptığım hataları yapan vardır diye yazmak istedim. 1 kişiye bile faydası olsa yeter. Herkese sağlıklı günler.

18 yaşımdan beri seyrek demişsiniz ne derece seyrek yani deriniz belli oluyor mu?gürleşiyor dediniz neler yapınca gürleşiyor seyreklikler kapanıyor mu gerçekten böyle bşy mümkün mü teselliye ihtiyacım var :KK43:
Evet derim belli oluyor.prp ve mezoterapi yaptırdım.çok güzel çıktı ama sonra geri seyreldi.bir kuaförde haftada 2 defa bakım yaptırdım.bir takım yağlar ve bepante bemix evigen.çıktı ve sonra geri döküldü.sarımsak,ısırgan ,karanfil vs.aktardan yağlar aldım .ama nafile.en çok prp nin faydası oldu.şuan durum bu

Eklentiler

• ACA50A9A-1BF7-4490-A8AF-C9E8F22D006A.jpeg
    ACA50A9A-1BF7-4490-A8AF-C9E8F22D006A.jpeg
    533,9 KB · Görüntüleme: 156
Evet derim belli oluyor.prp ve mezoterapi yaptırdım.çok güzel çıktı ama sonra geri seyreldi.bir kuaförde haftada 2 defa bakım yaptırdım.bir takım yağlar ve bepante bemix evigen.çıktı ve sonra geri döküldü.sarımsak,ısırgan ,karanfil vs.aktardan yağlar aldım .ama nafile.en çok prp nin faydası oldu.şuan durum bu
Peki saçlarınız bu durumdan gürleşme oldu mu?yoksa gürleştiğinde daha mı az seyrekti minoksil kullandınız mı

Peki saçlarınız bu durumdan gürleşme oldu mu?yoksa gürleştiğinde daha mı az seyrekti minoksil kullandınız mı
Minoxil 1-2 ay kullandım.kullanınca o kadar fazla döküldü ki anlatamam o yüzden bıraktım.özellikle prp de çok gürleşti hemen hemen kapanmıştı.Ama bırakınca hüsran.prp seanslarım bitti sonra ara ara yaptıracaktım.gittiğim yer kapandı.başka yere gittim ama pek fayda etmedi.

Minoxil 1-2 ay kullandım.kullanınca o kadar fazla döküldü ki anlatamam o yüzden bıraktım.özellikle prp de çok gürleşti hemen hemen kapanmıştı.Ama bırakınca hüsran.prp seanslarım bitti sonra ara ara yaptıracaktım.gittiğim yer kapandı.başka yere gittim ama pek fayda etmedi.
Bende minoksil kullanmak istiyorum ama şok dökülme beni korkutuyor 😔 sizin sorun neydi neden dökülüyor saçlarınız?

Son olarak ne kullanıyorsunuz hangisi ise daha çok yaradı mavi serumu kaç şişe kullandınız konu sahibi bizi bilgilendirirmisiniz

Düzeltme: Başlıkta ve yorumlarda erkek tipi saç dökülmesi desem de benim saç dökülme tipim kadın tipi genetik dökülmeymiş. Değiştiremediğim için buradan belirtme ihtiyacı hissettim.

Merhaba arkadaşlar. Biraz uzun bir yazı olacak ama dilerim birilerine faydam dokunur.

Şu an 35 yaşındayım ve 17 yaşımdan beri saç dökülme illeti ile uğraşıyorum. Aşırı gür, lüle lüle saçlarım vardı. Zamanla o kadar çok dökülüp seyreldi ki tepeler açıldı, kelleşti bir avuç saçım kaldı. Bu durumun psikoljimi nasıl etkilediği bende nasıl yıkım oluşturduğunu bu derdi çekenler tahmin edebilir.

Birçok yol denedim. Minoxiller, biotin haplar, türlü türlü doğal ya da kimyasal serumlar... Hatta en son regenera kök hücre tedavisi ve sanakin akıllı plazma uygulamasına bir dünya para verdim. Ama sonuç her defasında beni hüsrana uğrattı.

Bir süredir sosyal medyada kozmik bakım adlı hesabı takip ediyorum. Bilenler bilir. Ayın konumuna göre çeşitli güzellik, sağlık, bakım tüyoları veren bir hesap ve ben çok faydalanıyorum. Bu hesabın saç kesim takvimine göre saçlarımı kesmeye ve karanfil kürünü uygulamaya (çok düzenli olmasa da) başladım. Ayrıca sitede anlatılan polen maskesini yapıyorum haftada bir.

Bunun haricinde yine burada tarifini gördüğüm miracle losyonu günde 1 ya da 2 günde bir uyguluyorum.

Son olarak marka ismi verebiliyor muyuz bilmiyorum ama piyasada en çok reklamı dönen, ünlülerin reklamlarında oynadığı malum mavi suyu günde 1-2 kez kullanmaya başladım. İki günde bir dermaroller eşliğinde.

Bu kadar çok şeyi aynı anda kullanmak, mavi su, miracle losyon gibi içeriği riskli ürünleri bir arada saça sürmek biliyorum ki çok doğru değil. Ama bu dert öyle bir dert ki, yaşamayan bilemez. İnsana yeter ki çare olsun diye yaptırmayacağı şey yok...

Yukarıda bahsettiğim tedavilerden hangisi etki etti bilmiyorum ama 2.5-3 aydır tüm dökülmem durdu. Saçlarım ilk fotodan 2.fotodaki hale geldi. Hala çok seyrek, ama en azından bir gelişme var diye seviniyorum. Dediğim gibi mavi su, miracle losyonu dönüşümlü kullanıyorum ama bu şekilde kullanımı güvenli mi bilmiyorum. Ben risk alıyorum. İnşallah bir sorun yaşamam. Eki Görüntüle 2604252

Son fotoğraf 6.ayda gün ışığında çekildi. Bir öncekilerle fark yokmuş gibi görünse de saç diplerimde onlarca minik kökler var. İnşallah onlar kalınlaştığında tablo daha umut vadedici olacak.

Ya gerçekten mucize gibi kapanması bana imkansız geliyor hep seyrekliğimin kapanması 😭 bende maddi durumumu ayarlayıp prp istiyorum ama ne fark var ki diğer prp fayda etmedi
İlk gittiğim yerde mezoterapi ve prp dönüşümlü uygulanıyordu.ikinci gittiğim yerde sadece prp yapıldı.ikincisi neden fayda etmedi bilmiyorum kan aynı kan .plazma ayrıştırıcı makineden mi ya da mezoterapi olmadığından mı ?bilemedim