Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Erkek tipi dökülme hikayem ve çözümüm

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Son durum güncellemesi:

Şu an sadece hairforte erkek sprey, xpecia erkek tablet ve igrow ev tipi saç lazeri kullanıyorum.

!!!!Çok rica ediyorum bana sürekli özelden burada defalarca yazdığım şeyleri tekrar tekrar sormayın. Çaresizliğinizi anlıyorum ancak takdir edersiniz ki aynı şeyleri defalarca anlatmak insanı bunaltıyor!!!!

Bu arada saçlarım 2. fotoda salınık. İlk fotodaki gibi topladığım zaman daha iyi görünüyor. Dökülme yok denecek kadar az. Saç çıkışı devam ediyor. Ama bebek adımlarla ilerliyorum. 8 ay geçti buna da şükür. Ayrıca bir haftadır hayatımdan şeker, gluten ve süt ürünlerini çıkardım. Bu hastalığı yenmenin yolu bu ürünleri tüketmemekten geçiyormuş. Gerekirse ömür boyu tüketmem. Çok zor olsa da...
Büyük ilerleme sevindim hairforte içindeki procapil ise yariyor demekki. Ordinarny nin procopil içeren saç serumu yorumlarında da olumlu şeyler okumuştum. Ama malesef Türkiye'de yok ordinary markası ulaşması zor. Hairforte 3 aydan sonra iki günde bir kullanin yazıyor öyle mi yapiyorsunuz

Büyük ilerleme sevindim hairforte içindeki procapil ise yariyor demekki. Ordinarny nin procopil içeren saç serumu yorumlarında da olumlu şeyler okumuştum. Ama malesef Türkiye'de yok ordinary markası ulaşması zor. Hairforte 3 aydan sonra iki günde bir kullanin yazıyor öyle mi yapiyorsunuz
Üç aydan sonra günde 1, altı aydan sonra iki günde bire düşülüyor diye biliyorum. Ben günde 1 kullanıyorum hala. İki günde bire düşmeye cesaret edemedim. 1 yıl dolsun belki o zaman bir gün lazer, bir gün hairforte olarak devam edebilirim.

Açık konuşmak gerekirse gidişattan ben de memnunum. Çoook sabır ve emek isteyen bir süreç. Aldığın sonuç da öyle mükemmel olmuyor maalesef. Ama dediğim gibi buna da şükür. Mevcut saçları koruyup yeni saç çıkışı görmek bile büyük bir teselli. Şu beslenme işinden de epey ümitliyim. 1 hafta oldu ama sanki fayda ediyor saçıma. Zaten sağlık sorunu olmasa dahi şekerin hayatımızda yeri olmamalı malum. İnşallah daha da iyi olur.

Cok güzel ilerleme, Cok sevindim umutlandim kendi adima. Bence aldactonda etki etmisdir diye düsünüyorum, bende kullaniyorum 6 aydan sonra etkisini gösteriyormus saclara.

Ben 2 aydır kullanıyorum henüz çok yeni yani içtende destekliyorum ( beslenme ve gıda takviyeleri ) dökülmem biraz azaldı.ben de akşamları 5 6 fıs kullanıyorum
Benim 1ay oldu minoksile başlayalı.kollarımdaki tüyler uzayıp siyahlaşmış bırakmak zorunda kaldım 🙁 acaba yüzde 2lik mi kullansam sizde oldu mu böyle bi sorun

Bende Cok kötü kasinti ve yanma yapti Minoxidil bende birakmak zorunda kaldim, yüzümdeki killar kalinlasdi benimde

Arkadaşlar bu arada saçlarım biraz daha toparlanınca yaz gibi Sedat Biga'ya medikal kaynak yaptıracağım. Çok çok kötü durumda olan saçlar bile medikal kaynak ile epey güzel bir hale getirilmiş. Geçici ve çok masraflı bir çözüm ama çok hevesleniyorum. Güzel bir sonuç alırsam paylaşırım.

Üç aydan sonra günde 1, altı aydan sonra iki günde bire düşülüyor diye biliyorum. Ben günde 1 kullanıyorum hala. İki günde bire düşmeye cesaret edemedim. 1 yıl dolsun belki o zaman bir gün lazer, bir gün hairforte olarak devam edebilirim.

Açık konuşmak gerekirse gidişattan ben de memnunum. Çoook sabır ve emek isteyen bir süreç. Aldığın sonuç da öyle mükemmel olmuyor maalesef. Ama dediğim gibi buna da şükür. Mevcut saçları koruyup yeni saç çıkışı görmek bile büyük bir teselli. Şu beslenme işinden de epey ümitliyim. 1 hafta oldu ama sanki fayda ediyor saçıma. Zaten sağlık sorunu olmasa dahi şekerin hayatımızda yeri olmamalı malum. İnşallah daha da iyi olur.
Hairforte şok dökülme yaptı mı başta

Merhabalar konunuzu ilgi ile takip ediyorum. Aynı durumlardan muzdarip biri olarak, dönemsel bakımlarla benimde yeni saç çıkışlarım oldu. geçmişte çokta detaylı hatırlamadığım bakımlarım olmuştu. Evet miracle losyon da kullandım bir süre sonra bıraktığı tortu insanı yoruyor. yada aynı rutini devam ettirmek zor geliyor.

Dönemsel bakımlarla yeni saç çıkışı elde ettim fakat bu bakımları bıraktığım anda tekrardan dökülmem oldu. bendeki durum erkek tipi dökülme tabiki dönemsel olarak cildiye doktorlarınada gittim.

Şu sıralar tekrar acil bakıma ihtiyaç duydum saçlarım oldukça inceldi ve saç derim seyreklikten görünüyor. yeniden saç çıkışı elde edermiyim ( yaşa bağlı olarak )bilemiyorum. yeni bir rutin oluşturmaya çalışıyorum bu konuda desteklerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum bu süreç mağlesef bizlerde maddi ve manevi zorlamalara sebep oluyor. Bu anlamda konu çok yararlı olmuş bir sonraki mesajımda yeni başladığım saç bakım rutinimi sizlerle paylaşıyım bakalım ne diyeceksiniz tabiki tüm konu mesajlarını okudum ve faydalandım .....

Şu anki saç bakım rutinim

Gyno ferro sanol: sabahları 1 tane
Hairforte erkek: akşamları 8 kere fıslatma
Xpecia Erkek: sabah akşam birer tane

Şampuan: ogx biotin&collagen ve bıoblas collagen + keratin

Kozmik bakımı ve ay takvimini uzun süredir takip ediyorum geçenlerde yağ günlerinde the lifeco hindistan cevizi yağım vardı evde onu sürdüm

Umarım hairforte saçımda agresif bir dökülme yapmaz şu andaki saç dökülmem normal

Kan hapının 2. Ayındayım bir 2 ay daha içip sonrasında ara verip tekrardan tahlil yaptıracağım

Kozmik bakımı ve ay takvimini uzun süredir takip ediyorum geçenlerde yağ günlerinde the lifeco hindistan cevizi yağım vardı evde onu sürdüm

Umarım hairforte saçımda agresif bir dökülme yapmaz şu andaki saç dökülmem normal

Kan hapının 2. Ayındayım bir 2 ay daha içip sonrasında ara verip tekrardan tahlil yaptıracağım
Miracle losyon kullandığınız dönem dökülme tamamen durdu mu ?

Miracle losyon kullandığınız dönem dökülme tamamen durdu mu ?
Dökülme tamamen durmuyor hiç bir zaman, çok teknik olarak anlatamiyabilirim ama benim araştırmalarım bu konuyla ilgili okuduğum kadarı ile günde 50 tel saç dökülmesi normal karşılanıyor.

Miracle kullanırken yeni saçlarım çıktı Evet. fakat o bıraktığı tebeşirimsi tozu beni yordu açıkçası bir müddet sonra bebek saçlarım dışındaki normal saç tellerimin incelediğini hisettim bunuda losyondaki Alkole bağladım

Şu anki hap ve losyonumu 6 ay kullanmak istiyorum. miraçle losyondan aldığım faydayı umarım bu rutinimdede bulurum

Merhabalar nasılsınız arkadaşlar, saç bakımı rutinleriniz nasıl gidiyor sonuç alanlarınız var mı? özelikle Mirzoey Mirzoey sizi merak ediyorum. birde saç bakım rutinlerimizi burada paylaşırsak birbirimize destek oluruz yol gösterici olur diye düşünüyorum

Son bakım rutinim buydu fakat bir ay dolmadan 3 haftada rutini bırakmak zorunda kaldım. saç derimde özelikle kulak üstlerimde küçük sivilceller oluştu ve bir kaşıntı var. buna ne neden oldu bilmiyorum.... bu yüzden bir süre saçıma yıkama dışında bişey uygulamıyacağım en azından sivilceler geçene kadar. bu konuda hafta içi bir dr. görünebilirim

geçtiğimiz kasımın ilk 3 haftası full vitamin takviyesi almıştım ailece geçirdiğimiz kovit rahatsızlığı sebebi ile 3,4 haftada inanılmaz saçlarım toparlandı yeni saçlar çıkmıştı yeniden evdeki eksik vitamin takviyelerini bugün tamamlayabilirsem yeniden başlıyayım
çinko ,
B 12 metilfolat 2M
d vitamini
GM Magnezyum
vitamin c plas

aklımda bu takviyeler var bunlara biotinde eklesem mi bilemedim sizin önereceğiniz başka bişey var mı ?

Merhaba arkadaşlar. Size güzel haberlerle gelmeyi isterdim ama benim dökülme bu ara arttı tekrar. Son 1 aydır böyle. Şimdi minoxile de başladım. Sabah hair forte, akşam minoxil, günde iki xpecia ve bir biotin tablet, iki günde bir igrow saç lazerine devam ediyorum.

Artı dayanamadım ve saçıma mikro-medikal kaynak yaptırdım. Moral olarak bana aşırı iyi geldi. Sanki eski gür saçlarım geri gelmiş gibi hissettim. Medikal kaynak daha hafif olduğu için ve çok iyi bir yerde yaptırdığımdan saçıma çok fazla zarar vermez diye ümit ediyorum. Tabi illa ki zararı olacak ama psikolojime çok iyi geldi. Eğer üç ay sonunda hepten kel kalmazsam tedavilerle birlikte medikal kaynak yaptırmaya devam edeceğim. Minoxili daha önce 4-5 ay kullanıp bırakmıştım. Bu sefer 1 yıl kullanmayı planlıyorum. Ayrıca iki günde bir ketoral şampuan kullanıyorum. Durum şimdilik böyle.

ketoral şampuan benimde aklımda, biotinde alayım diyorum. bugün 1 mayıs olduğunu biliyordum ama eczanelerin kapalı olduğu aklıma gelmedi eksklerimi alıcaktım pazartesiye kaldı. bir önceki tedavimi 1 haftadır bıraktığım için bendede saç dökülmesi başladı

Merhaba arkadaşlar. Size güzel haberlerle gelmeyi isterdim ama benim dökülme bu ara arttı tekrar. Son 1 aydır böyle. Şimdi minoxile de başladım. Sabah hair forte, akşam minoxil, günde iki xpecia ve bir biotin tablet, iki günde bir igrow saç lazerine devam ediyorum.

Artı dayanamadım ve saçıma mikro-medikal kaynak yaptırdım. Moral olarak bana aşırı iyi geldi. Sanki eski gür saçlarım geri gelmiş gibi hissettim. Medikal kaynak daha hafif olduğu için ve çok iyi bir yerde yaptırdığımdan saçıma çok fazla zarar vermez diye ümit ediyorum. Tabi illa ki zararı olacak ama psikolojime çok iyi geldi. Eğer üç ay sonunda hepten kel kalmazsam tedavilerle birlikte medikal kaynak yaptırmaya devam edeceğim. Minoxili daha önce 4-5 ay kullanıp bırakmıştım. Bu sefer 1 yıl kullanmayı planlıyorum. Ayrıca iki günde bir ketoral şampuan kullanıyorum. Durum şimdilik böyle.
mikro medikal kaynakların size moral vermesine çok sevindim :) birde olumsuz düşünmiyelim bizler bayan olduğumuz için yeni saç çıkışını sağlıyacak rutin tedavilerimizi sürekli devam ettirmeliyiz. kellik diye bişey olucağını sanmıyorum sabahları sprey sıktıktan sonra dışarı çıkarken yıkama ihtiyacı hisetmiyormusunuz ben kendi adıma çalıma hayatıda olunca oldukça zor oluyor

peptid içeren serumlar hakında ne düşünüyorsunuz aramızda daha önce kulanıp deneyen oldumu merak ediyorum?

mikro medikal kaynakların size moral vermesine çok sevindim :) birde olumsuz düşünmiyelim bizler bayan olduğumuz için yeni saç çıkışını sağlıyacak rutin tedavilerimizi sürekli devam ettirmeliyiz. kellik diye bişey olucağını sanmıyorum sabahları sprey sıktıktan sonra dışarı çıkarken yıkama ihtiyacı hisetmiyormusunuz ben kendi adıma çalıma hayatıda olunca oldukça zor oluyor
Saçlarım çabuk yağlanıyor normalde. Her gün yıkıyorum. Minoxidil (bioxinin markasını kullanıyorum) hiç yağlanma yapmadı. Hatta kurutup hacim veriyor. Hairforte biraz daha yağlı bir yapıda. Onu da yeni yıkanmış temiz saça sıkıp birkaç saat bekleyince sıkıntı yaratmıyor.