Erkekler neden evlendikten sonra annelerine daha düşkün oLurlar.?

19KasimBhr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2007
574
6
Kızlar ßu Konu daha önce aÇIldımı ßiLmiyorum ama ßence iddialI ßir konu..ßenim eşim de geneLi gibi annesine çok bağLı.Nedir ßunun se߀ßi nasıL normalleşir?yorumLarınızı bekLiyorum.

valla canim bizde tersi oldu, esim annesiyle iyi anlasirdi, ve halada øyle, fakat ben tamamen degistim, evlendikten sonra annemin degerini cok daha iyi anladim, ve ona daha cok duskunum simdi:sm_confused:

Hem sana bi zararlari olmadiktan sonra ne olcakki duskun olsun... sen uzerine gittikce, o senin køtu dusunceli oldugunu dusunmeye baslayabilir.. cunku onun acisindan bakarsan: "annesiyle arasi iyi ne var bunda?" oluyor olay, ve senin acindan rahatsiz edici biseyse bu rahatsiz oldugun yønlerini anlat ona.. anlayacaktir seni..yerimseniben

Cunku benim esim bana deseki annene cok duskunsun bundan rahatsiz ouyorum, ben kizarim.. annem o benim, varmi øtesi?.. ama bana guzel guzel nelerden rahatsiz oldugunu anlatsa, kiskandigini bile sølese sevimli bulurum, ve dikkat ederima.s.

Kızlar ßu Konu daha önce aÇIldımı ßiLmiyorum ama ßence iddialI ßir konu..ßenim eşim de geneLi gibi annesine çok bağLı.Nedir ßunun se߀ßi nasıL normalleşir?yorumLarınızı bekLiyorum.

Bence evlilikle bir alakalı bir konu değildir bu!
Eğer eşiniz eskiden beri ailesine düşkünse hep böyle gidecek demektir. Ama eğer normalde de çok sıkı bir aile ilişkileri yoksa isteseniz bile onu ailesine düşkün bir adam yapamazsınız. Bu tür davranışlar çocukluktan öğrenilir.

lalişim aslında haklı ama bazen istisnai durumlar da olabiliyor ben şahit oldum birkaç tanesine...annesine ismiyle hitap eden adam evlendikten sonra annecim demeye başladı gözümle gördüm...benim gördüklerimin sebebi karşı savunmaydı...yani kadından annesine karşı negatif elektrik alan erkek annesine düşkün olmaya başlıyor...bence...

Ya kızlar evlendikten sonra daha da arttı yani nişanlıyken böyle değildi.Şimdi bir pazar günümüz var mesela ben eşimle baş başa kahvaltı yapmak istiyorken o ise anneme gidelimmi der?ne Ki ßu Şimdi bende ister istemez uyuz oluyorum yani tmm dediğim gibi annesi lafım yok ama karısıyla olmak onu mutlu etmiyor mu?

ßen kendi çevremi yapamıyorum mesela .Bir komşuma gitsem eşime söylesem eşim hemen annemi neden çağırmadın der.

ooo bu ciddi vaka bence...evlenmeden önce de vardır bu da sen farketmedin bence..nedemek komşuya annemi neden çağırmadın...nedemek pazar hadi anneme gidelim...yok daha neler...ama üzgünüm canım bu durum için yapılacak hiçbişey yok...sadece bir arkadaşım eşi söylemeden hadi annene gidelim vs..diyerek çözdü olayı kurtuldu...diğerlerinde işe yaramadı bu....

hmm.. øyle her dakika annesiyle birlikte olmak istiyorsa bende bilemiyorum ne dicegimi, yinede konus derim,anlat ona, sor niye bøyle davrandigini, bunun bi aciklamasi olamaz tabi, ne demek canim her pazar anneye gitmek??

hem annesine ne senin nereye gittiginden? deli oluyorum bu evlenince kayinvalidenin herseye karismasindan, ønce onlarmi vardida simdi karissinlar?? Hicbirseyine karismaya en ufak bile hakki YOK!

lalişim aslında haklı ama bazen istisnai durumlar da olabiliyor ben şahit oldum birkaç tanesine...annesine ismiyle hitap eden adam evlendikten sonra annecim demeye başladı gözümle gördüm...benim gördüklerimin sebebi karşı savunmaydı...yani kadından annesine karşı negatif elektrik alan erkek annesine düşkün olmaya başlıyor...bence...

Gülsemciğim; senin arkadaşının durumu biraz inatlaşmak gibi olmuş sanki..Hoş değil tabii. Ama erkekler biraz çocuk rulu işte! Suyuna gitmezsen ters tepki veriyorlar bazen..

Ya kızlar evlendikten sonra daha da arttı yani nişanlıyken böyle değildi.Şimdi bir pazar günümüz var mesela ben eşimle baş başa kahvaltı yapmak istiyorken o ise anneme gidelimmi der?ne Ki ßu Şimdi bende ister istemez uyuz oluyorum yani tmm dediğim gibi annesi lafım yok ama karısıyla olmak onu mutlu etmiyor mu?

ßen kendi çevremi yapamıyorum mesela .Bir komşuma gitsem eşime söylesem eşim hemen annemi neden çağırmadın der.

Bence bu konuyu ayrıntılı bir şekilde eşinle konuşmalısın. Bir tek pazar gününüzün olduğunu onula başbaşa olmak istediğinizi, gerektiği zaman annesine de gidebileceğinizi ama her zaman olamamasını söylemelisin.
Komşularına da giderken arkadaşlarını özlediğini,başbaşa olmak istediğini,ayrıca gençlerle olan muhabbette büyüklerin sıkılabileceğini söyle.
Hatta "arkadaşım ya bana özel bir şey anlatacaksa,annenin yanında çekinirse?!?" diye söyleyebilirsin..

Kızlar öyLe ßi acaip durumki konu$unca bana hak verir yani tamam o zaman kalalım evimizde der kırmaz ama benim sinirimi bozan şey neden ben söylemeden akLına gelmiyor?ßazı şeyler ben söyledikten sonra gerçekleşse ßile bu hoş bir durum değil ki.
ßen ßi kom$uma gittiğimde kayınvalidem bana surat yapıyor.geçen cmt çaLışmadım komşum aradı .eŞimde o akŞam mesai yapacaktı.gittim ak$am onlarda yemeğe kaldım.zaten aile dostlarımız,eŞimin gelmesine yakın evime geçmeden kayınvalideme uğramak istedim.ama gittiğimde kapıyı açıp direk içeri yöneldi.ßende nedenini bildiğim için sormadım.O sorsa konuşurum anlatırım ona da.Ama ßu durum gerçekten can sıkıcı işte.ßen 2 yıllık evliyim durum böyle.sizde oLmadı mı bu gibi durumlar.?

Kızlar öyLe ßi acaip durumki konu$unca bana hak verir yani tamam o zaman kalalım evimizde der kırmaz ama benim sinirimi bozan şey neden ben söylemeden akLına gelmiyor?ßazı şeyler ben söyledikten sonra gerçekleşse ßile bu hoş bir durum değil ki.
ßen ßi kom$uma gittiğimde kayınvalidem bana surat yapıyor.geçen cmt çaLışmadım komşum aradı .eŞimde o akŞam mesai yapacaktı.gittim ak$am onlarda yemeğe kaldım.zaten aile dostlarımız,eŞimin gelmesine yakın evime geçmeden kayınvalideme uğramak istedim.ama gittiğimde kapıyı açıp direk içeri yöneldi.ßende nedenini bildiğim için sormadım.O sorsa konuşurum anlatırım ona da.Ama ßu durum gerçekten can sıkıcı işte.ßen 2 yıllık evliyim durum böyle.sizde oLmadı mı bu gibi durumlar.?

Benim böyle bir durumum olmadı çok şükür!:nazar:
Ama madem sen söyleyince eşin sana hak veriyor sen de şükretmelisin. Ya inatlaşsaydı seninle, o zaman daha kötü olurdu senin için.. Zamanla eşin bu duruma alışacaktır merak etme..:teselli:
Kayınvalide konusunda bir şey diyemeyeceğim, şimdi ben olsam uğramazdım zaten. Gidilecekse eşimle beraber giderim kayınvalideme. Ama belki de sen hergün uğramak zorundasındır. Şimdi bu konuda yorum yapmam gerçekten çok zor..:sm_confused:

Benim böyle bir durumum olmadı çok şükür!
Ama madem sen söyleyince eşin sana hak veriyor sen de şükretmelisin. Ya inatlaşsaydı seninle, o zaman daha kötü olurdu senin için.. Zamanla eşin bu duruma alışacaktır merak etme..
Kayınvalide konusunda bir şey diyemeyeceğim, şimdi ben olsam uğramazdım zaten. Gidilecekse eşimle beraber giderim kayınvalideme. Ama belki de sen hergün uğramak zorundasındır. Şimdi bu konuda yorum yapmam gerçekten çok zor..

off ya off, bendede vardir bu:) ben sølemeden o dusunsun bazi seyleri yoksa degeri kalmiyor....

Benimde bøyle bir durumum olmadi sukur.. ama Laaleninde dedigi gibi sukretmelisin, inatlasabilirdi.

İnşallah düzelir..
Büyüklerin bize yanlış gelen ama onların doğru kabul ettiği istekleri,davranışları oluyor maalesef!
Yapmak gereken; onları da olduğu gibi kabul edip çözümü eşinle bulmak. Eğer o da senden yanaysa kayınvalideni kırmadan kendi evinin kurallarını kendin koyabilirsin..

Benim esimde annesine cok duskun biz nereye gidersek ailesinide getiriyor. Normalde bu cok kotu bir durum olmayabilir ama benim esim bazen kendini kaybediyor resmen, bu durum taraf tutmaya kadar gitti hatta bana inadina yapiyor. Benim aileme fazla gitmez, gitmek istersem yada birsey soylesem kizar. Cevap verincede ben kotu olurum. Biz Londra'da yasiyoruz, senede 20, 25 gun bilemediniz bir ay Turkiye'ye geliyoruz ve bir hafta kayinvalidemde kaliyorsak iki gun annemlere gidiyoruz
(genelde yalniz). Buyuk haksizlik icindeyim ve esim bunu anlamiyor :KK43:((. Bir yasinda oglum var ve oglum icin sabretmekten baska carem kalmadi. (Bu durum beni esimden fazlasiyla soguttu ne yapacagim bilmiyorum) Allah herkese anlayis versin...

Bence durum kaynanaların tutumuyla ilgili. Özet geçersem; oğlu başka eve çıkan anne kişisi oğlunu özler ve üzerine daha çok düşer. Bu bilimsel gerçektir; sert de olsa erkek çocuk annesine düşkündür. Eskiden umursamaz annesi üzerine birden düşünce oğlan da ufak ufak sevgi arsızı olur, olan da zavallı geline olur. Etki tepki meselesi.
Ayrıca da kaynanalar -maalesef ben de erkek annesiyim, bakalım nasıl kaynana olacağım- gelinlerine başbaşayken başka, oğullarının yanında başka davranıyorlar. Adam diğer yüzü görmediği için zannediyor ki karısı fitnebaz. Aaah bu erkekler ahhh..

ooo bu ciddi vaka bence...evlenmeden önce de vardır bu da sen farketmedin bence..nedemek komşuya annemi neden çağırmadın...nedemek pazar hadi anneme gidelim...yok daha neler...ama üzgünüm canım bu durum için yapılacak hiçbişey yok...sadece bir arkadaşım eşi söylemeden hadi annene gidelim vs..diyerek çözdü olayı kurtuldu...diğerlerinde işe yaramadı bu....

Süper fikirmiş. Ben bunu niye daha önce düşünemedim? Umarım benimkinde de işe yarar. :KK9:

Benim böyle bir durumum olmadı çok şükür!
Ama madem sen söyleyince eşin sana hak veriyor sen de şükretmelisin. Ya inatlaşsaydı seninle, o zaman daha kötü olurdu senin için.. Zamanla eşin bu duruma alışacaktır merak etme..
Kayınvalide konusunda bir şey diyemeyeceğim, şimdi ben olsam uğramazdım zaten. Gidilecekse eşimle beraber giderim kayınvalideme. Ama belki de sen hergün uğramak zorundasındır. Şimdi bu konuda yorum yapmam gerçekten çok zor..

yo artık daha neler çamaşırları beraber yıkamak mı:KK53:

kayınvalideni kırmadan mesafeni koymaya çalışmalısın bence. komşularla sürekli o varken görüşmek zorunda değilsin ki, kaldı ki yaş farkı var nihayetinde kuşak farkı var. senin arkadaşlık ettiğin kişiler senin yaşına yakındır, onunkiler onun yaşına yakın.. aynı kişilerle görüşmeniz çok saçma...

kocana herşeyi anlatmadan kaynananla mesafe koy derim, sonra adam seni geçimsiz bilmesin. ama pazarları başbaşa kalmayı istemek de normal bi istek yani, her pazar da gidilmez ki..

peki k.validen seni her gitiği yere götürüyor mu? nereye gidecekse bu markette olsa senide cagırıyor mu??
demekki k.validen eşine soylettiriyor bunları ben gidemıyorum gelemıyorum diye sende eşine soylettır benı her gittiği yere götürmüyor bende anenle gıtmek istiyorum ama de bakalım ne olacak.. esın goturmek zorunda değil derse cevap sende zaten ee ben götürmek zorundamıyım de.. konu çözülmüş olur bak..
pazar gunlerı için yine k.validen eşini sıkıstırıyordurda ondan oyle yapıyordur.. eşiniz tam anlamıyla henuz aile oldugunuzu kavrayamadı bence..yakında anlar

Sizinkiler yine iyiymiş benimki 6 sene boyunca yatmadan yatmaya geldi annesinin evinden kendi evine !!!! saolsun anneside oğlum sen burda tek başına ne oturuyon karın evde yanlız seni bekler demedi hiç !!! Resmen evlenmemsi gereken biriymiş ama işte .....

walla konusunca anlıyosa daha ne isterim benimki ailemizi bile kabul etmiyor ben eşim ve bir oğlumuz var aslında ama ona göre ailemiz ben o oğlumuz annesi ve babası nereye gitsem haber vermemi bi iş yapmadan danışmamı oooo daha neler neler bundan sana ne olacak o insanlarda mutlu olur sen çok nefsinle hareket ediyorsun vs vs karşı çıktığım da

X