erken adetimin sebebi nedir lütfen yardım??

berru89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2009
1.279
0
34
arkadaşlar biz 3-4 aydır korunmuyoruz bebek istioruz ilk ay 3 gün geçikti hamileyim sandım 3 gün sonunda oldum sonraki ay 3-4 gün erken oldu geçen ay 8 gün erken oldu bu ay 6 gün erken oldu en son 20 ağustosta oldu 1 hafta sürdü bide bugün oldu bunun nedeni ne olabilir stres desem gayet rahatım anlamadım gitti geçen ay doktora gıttım kanda gebeliğe baktı bişi çıkmadı lütfen bilgisi olan sölesin :sinifsinif::sinifsinif:

yaa arkadaşlar kimse bişi yasmıcakmı lütfen yardıııııııımmafoldumben

arkadaşım bizde bebek için uğraşanlardanız öncelikle bu konuda allah yardımcınız olsun inş tez zamanda bebeklerimize kavuşuruz bu ay bende kendimi hamileyim sandım ama bu sabah bi baktım aaa adet olmuşum 3 gün erken oldum gecen ay 19unda olmuştum 16sınd

arkadaşım bizde bebek için uğraşanlardanız öncelikle bu konuda allah yardımcınız olsun inş tez zamanda bebeklerimize kavuşuruz bu ay bende kendimi hamileyim sandım ama bu sabah bi baktım aaa adet olmuşum 3 gün erken oldum gecen ay 19unda olmuştum 16sınd

16sında olmam gerekirken 13ünde oldum bende anlayamadım nie erken oldum acaba:uhm:

3-4 günlük gecikme veya erken adet görmeler normaldir. sonuçta adet kanaması 28-32 günde bir olur.
ama çok fazla erken olma durumu varsa doktorunuza da bir danışın.
belki tahlil falan ister..

canlarım öncelikle cvp verdiğiniz için çok tşk ederim hiç cvp alamıcam sandım inş. rabbim isteyen herkese tez vakitte hayırlısıyla bebeklerini nasip etsin :Saruboceq: dediğim gibi arkadaşlar benim ilk adet oluşumdan beri düzenlidir bebek yapmaya karar verdiğimizden beri böle oluo sebebini anlamadım sizlerin cvp larındanda anlaşıldığı üzere bebekle alakası yok heralde heh kafamçokkarıştı

adet düzeninde bazen oynamalar oluyor bunuda değişik sebepleri olduğu gibi hiç sebebide olmayabilir.
Normalde kaç günde bir oluyorsun?
Birde bir kaçgün oynama olabilir erken yada geç normal sayılıyor.
Bence rahatsız oluyorsan doktora gidebilirsin..

ya bi kere olsa hadi olur dicemde 3 aydır bu şekılde bıde 1-2 günlük oynama diil geçen ayki 8 gün bu ayki 6 günlük bi geçıkme normalde 25 günde bi falan oluodum 30 gün ramazanda 15 gün oruç tuttum yaaa-tatlicadiarzu- çarşamba gideyim bari özel bi doktora şeeey bebekle bi alakası yokmu :kedi:

ya bi kere olsa hadi olur dicemde 3 aydır bu şekılde bıde 1-2 günlük oynama diil geçen ayki 8 gün bu ayki 6 günlük bi geçıkme normalde 25 günde bi falan oluodum 30 gün ramazanda 15 gün oruç tuttum yaaa-tatlicadiarzu- çarşamba gideyim bari özel bi doktora şeeey bebekle bi alakası yokmu :kedi:

Bebekle ilgili olacağını sanmıyorum, tabi en kesin sonuç usg de anlaşılır ama doktoa gitmelisin 25 günde adet oluyorsan baya bir karışmış düzenin sitres yapmıyorum diyorsun ama sanki ban var gibi geldi:hulya:

benimde adetim çok düzenliydi temmuzda bi yakınımı kaybettim ve o ay çok fazla sakinleştirici hap ve iğne kullandım ağustosta 4 gün bu ayda 3 gün gecikti bende bebek için uğraşıyorum acaba sorun bu adet düzensizliği ile ilgili olabilirmi

arkadaşlar biz 3-4 aydır korunmuyoruz bebek istioruz ilk ay 3 gün geçikti hamileyim sandım 3 gün sonunda oldum sonraki ay 3-4 gün erken oldu geçen ay 8 gün erken oldu bu ay 6 gün erken oldu en son 20 ağustosta oldu 1 hafta sürdü bide bugün oldu bunun nedeni ne olabilir stres desem gayet rahatım anlamadım gitti geçen ay doktora gıttım kanda gebeliğe baktı bişi çıkmadı lütfen bilgisi olan sölesin :sinifsinif::sinifsinif:

canım yaa 3 aydır benimde adetlerim düzensiz 8 gün önce oluyorum 3 aydır başka bir topikte yazdım ama derdimi herkes kendi derdinde cevaplayan olmadı bende senin gibiyim ben bebek düşünmüyorumda rahatsız olmaya başladım bende dr gidecem bayramdan sonra sen gidince burda yazarmısın ne olduğunu dr ne dediğini benimde bir bilgim olsun
özelden yazarsan daha iyi olur canım
inşallah fazla uğraşmadan bebeğiniz olur

Son düzenleme:
inş canım yaa ewt randevu aldım özel hastanye çarşamba gidicm bi aksilik olmazsa tabiki senlede paylaşırım ya ben ne ilaç kullandım ne stres yaptım hiçbişi yok çok şükür hatta başım ağrıdığında bile hap almıorum bakalım nolcak ne çıkcak inş. bebek vardırda ondandır :kedi: aslında olmıcağını bılıorum ama kendimi avutmaya çalışıorum offf inş. rabbim tez vakitte yollar bebeğimi

berrucum hem adetlisin hemde bebek vardır belki diyorsun böyle hem adet olunup hem bebek oluyormu canım merakımdan sordum üstüne görme diyorlar onun gibi mi yoksa
hem daha yeni bebek istiyorsunuz daha 8 ay olmuş okadar takma stres yapma
benimde 1 sene olmadı şimdi ikitane canım ama ben belimi çektirdim ve o ay hamile kalmıştım ondanmı hamile kaldım yoksa kendiliğndenmi bilmiyorum
stres yaparsan olmaz düşünmemeye çalış inşallah olur ikinizdede sorun yoksa kesin olur sabret canım

adet döngüsü 22-42 gün arası normal kabul edliyor. erken ovulasyon varsa yani adet bitiminin hemen ardına yumurta çatlıyorsa (bunun sebebi de yanılmıyorsam LH düzeyi hemen yükselip yumurtayı çatlatıyor)adetin de yumurta çatladıktan 14 gün sonra oluyor. kaba bi heapla 5 gün adet+ort.3 gün içinde yumurta olgunlaşıp çatlıyor+14 gün sonra endometrium dokusu yeni adet için dökülüyor=5+3+14=22 gün gibi bir süre çıkıyor. dr a gitmende fayda var geçmiş olsun diliyorum...

Merhaba tatlim, bende de ayni sorun var. Dr um ya menapoz belirtileridir yada(ki oda o ayni kapiya cikacak) yumurtalarin kalitesi dusmustur diyo. Insallah doktor yaniliyordur. Cunku bebek bebek istiyorum. 10 unda asilama yaptim.hepimiz icin hayirlisi insallah olur.

ben 20 yaşındayım :kedi: ya acele ediorum çünkü eşim 2 ay sonra askere gidicek hemen olsun istiorum bebek yokmudur derken belki üstüne gelmiştir die diomda öle olduğunda az oluomuş benım ölede diil yani açıkcası kendımı avutmaya çalışıorum nese bu gece kadir gecesi nolur banada dua edin HERKESıN KANDıLı MÜBAREK OLSUN....

kızlar bende 32 günde ir adet olurdum.hiç şaşmazdı.bu ay 5 gün önce adet oldum.sizce normalmi.bebk düşünüyoruz.üstüne görmüş olma ihtimalim varmı?

X