Es ailesi ziyareti

Kardeşini de görmesin mi yahu? Biz de benzer durumdayız. Ailemden uzağım, kardeşim 15 dk mesafede oturuyor aileme ve sık sık görüşüyorlar haliyle. Ama biz gidince her gün geliyorlar hatta yeğenim bizimle kalmak istiyor. Özlüyorlar çünkü, biz de özlüyoruz. Eşim öf bunlar da biz ne zaman gelsek burda diye düşünse çok üzülürüm. Biraz empati yapın.

Cocuk ortada dolanip duruyor anca. Onla ugrasiyoruz. Kendimi her geldigimde cocuga bakicilik icin geliyor gibi hissediyorum.

Kendinize neden öyle bir görev edindiniz anlamadım ama mecbur değilsiniz kimsenin çocuğuna bakıcılık yapmaya. İstemiyorsanız uğraşmayın

Bunun daha üst versiyonu da benim eşimin ailesi🙈 .Kayınvalidem hepimiz birarada kalalım istiyor ve geçen yıl kaldik da Pandemiden önce .İlk kez kalıyordum evlerinde cumbur cemaat ne gerek varsa diye sinirlendim .İlk yıl diye ses etmedim ama eltim de mutlu değildi sonuçta kadının kendi evi ,yeri var .Bir daha gidersek bu şekilde olmamasi için konuşacağız .Ben sizi anlıyorum açıkçası iki günde bir görüşülür ,beraber bir yerlere gidilir ama böle kalabalık olunca insan dinlenemiyor da sonuçta adı tatil .Sakin sakin oturup sohbet bile edemiyor insan .

Merhaba, benim bir sorum olacak cunku artik bu durumu hic anlayamiyorum. Esimin ailesi ile aramizda 6 saat yol var, esimin evli erkek kardesi de esimin ailesi ile ayni ilde oturuyorlar aralarinda 10 dk yol var. Biz olmadigimizda da onlar haftada bir gorusur.
Genelde biz onlarin bulundugu ile giderek ziyaret ediyoruz. Ve her gittigimizde ailesinde kaliyoruz. Ama her gittigimizde şu sekilde oluyor; hemen abisigil de geliyor, tabii bu normal. Ama sonra her gun tekrar gorusuyoruz. Ya kahvaltiya ya aksam yemegine, kendileri davet eder yada kayinvalidelere onlar da gelir. Kucuk de cocuklari var kafam kaldirmiyor. Bu arada kayinvalidelerle anlasip geliyorlar yani kendiliklerinden degil. Buradaki insanlar icin normal sanirim ama her geldigimizde gidene kadar her gun bu gorusme olayi nedir? Sabah kahvaltisi icin bile evlerine tasinmak, kucuk cocugun pesinde kosmak, her gelisimde her ogunun ayri bir olay olmasi hic hosuma gitmiyor. Esimle kendiligimizden bi etrafi dolasmaya bile cikamiyoruz surekli gelip gitmek, yemek vakti uzerine plan yaptiklarindan.
Yani ben anliyorum tabii ki onlarla da gorusucez de bu tutum cok acayip geliyor. Neden her geldigimizde her gun bir arada olmak zorundayiz. Sizin memleketlerinizde de boyle bir olay varsa sebebini yazarsaniz cok sevinirim.
Ha bir de belirtmeyi unutmusum, esim abisigile cok duskun degil hani aralarindaki bag ile bi alakasi yok yani bu durumun ve ona da neden boyle oluyor dedigimde bilmiyorum diyor.
Eşin seni kandırıyor gayette düşkün eşin istemese hayatta durmaz sanada derdi gel bugünde birz şehri gezelim diye ama demiyor çünkü onunda hoşuna gidiyor abisi annesi babası fln kalabalik vakit geçirmek özlüyor belli.

Bunun daha üst versiyonu da benim eşimin ailesi🙈 .Kayınvalidem hepimiz birarada kalalım istiyor ve geçen yıl kaldik da Pandemiden önce .İlk kez kalıyordum evlerinde cumbur cemaat ne gerek varsa diye sinirlendim .İlk yıl diye ses etmedim ama eltim de mutlu değildi sonuçta kadının kendi evi ,yeri var .Bir daha gidersek bu şekilde olmamasi için konuşacağız .Ben sizi anlıyorum açıkçası iki günde bir görüşülür ,beraber bir yerlere gidilir ama böle kalabalık olunca insan dinlenemiyor da sonuçta adı tatil .Sakin sakin oturup sohbet bile edemiyor insan .
Adı tatil değil aslında, aile ziyareti. Amaç da dinlenmek değil aileyle zaman geçirmek.

Kocayla yalnız gezmek istemenin mantığı ne peki? Zaten yaşadığınız şehirde sürekli yalnız değil misiniz? Başka şehre gidince yalnızlık daha mı tatlı oluyor yoksa sorun bulamadım bir şeyler bulmam lazım problem etmek için mi diyorsunuz?
Aile ziyaretine gidip yalnız kalamamaktan şikayet edenleri ben de anlamıyorum.

Yalnız kalmaya, kafa dinlemeye gitmiyorsun ki oraya , aile ile birarada olmaya gidiyorsun.

Bu herkesin ailesinin düzenidir bence ya
Asıl gelinmese tuhaf karşılanır
Bence sorun gelmeleri değil zaten dur bakalım
Çıkar yakında asıl sorun ortaya
Yani anlaşilamiyorsa arada kavga varsa anlarim gelmeleri huzursuzluk verici olur ama problem yoksa insan uzun süre görmediği kardeşini ve yeğenlerini özler yahu. Dediginiz gibi muhtemelen birşey çıkacak altından, konuyu takipteyim

Bu herkesin ailesinin düzenidir bence ya
Asıl gelinmese tuhaf karşılanır
Bence sorun gelmeleri değil zaten dur bakalım
Çıkar yakında asıl sorun ortaya
Gelmeleri tabiki normal. Bana anormal gelen 7 gun ordaysak 7 gun de ya bizim kayinvalidelerle onlara yada onlarin kayinvalideye gelip gitmesi. 15 gun kalsak 15 gun de boyle olacak. Gercekten tuhaf geliyor bana keske anlayabilsem. Biz kendi aileme gittigimizde mesela 2-3 hafta kalabiliyoruz cunku bi sakinlik var, her gun ne yenecek, bu öğünü hangimizde yiyecegiz vs telasi yok. Ama kayinvalideye gelince boyle kalamiyoruz cunku hem iki aileye birden yük oldugumuzu goruyoruz hem de daha ne kadar gelip gidecez iki ev arasinda diye dusunuyoruz.

Aile ziyaretine gidip yalnız kalamamaktan şikayet edenleri ben de anlamıyorum.

Yalnız kalmaya, kafa dinlemeye gitmiyorsun ki oraya , aile ile birarada olmaya gidiyorsun.
Abimler annemlere gelip bize de siz gelmeyin biz karımla başbaşa gezecez dese çok fena bozulurum ben ya. Öyle böyle değil.

Adı tatil değil aslında, aile ziyareti. Amaç da dinlenmek değil aileyle zaman geçirmek.
Konu sahibi için öyle mi bilmiyorum 6 saatlik mesafede olduğu için ben yılda çok kez gidilmez diye düşündum .Biz yılda bir kez tatile gidiyoruz açıkçası güneyde oldukları için 7/24 8 kişi aynı evde yaşamak bana çok garip gelmişti mesela .Aile ile zaman geçirmek güzel elbette ama herkes bireysel olarak da ziyaret edebilir ailesini .Beraber gidiliyorsa da arayı bulmak gerekir diye düşünüyorum .Hoş ev sahibi ne derse o oluyor aslında bizim durumumuzda sadece kayınvalide mutlu bu durumdan 😄

Ben ailemin yanına gidince kardeşimden önce eşi gelir bizi görmeye. Hata kardeşim bazı günler gelmez yada geç gelir, biz sürekli dip dibeyiz. Bazen sabah daha ben yatakdayken gelir, rüyandamı gördün beni derim oda seni görcem diye gece uyku tutmadı diye şakalaşırız.
Çoluk çocuk cümbür cemaat keyifli günler geçiririz. Sizin derdinizi hiç anlamadım o yüzden.

Gelmeleri tabiki normal. Bana anormal gelen 7 gun ordaysak 7 gun de ya bizim kayinvalidelerle onlara yada onlarin kayinvalideye gelip gitmesi. 15 gun kalsak 15 gun de boyle olacak. Gercekten tuhaf geliyor bana keske anlayabilsem. Biz kendi aileme gittigimizde mesela 2-3 hafta kalabiliyoruz cunku bi sakinlik var, her gun ne yenecek, bu öğünü hangimizde yiyecegiz vs telasi yok. Ama kayinvalideye gelince boyle kalamiyoruz cunku hem iki aileye birden yük oldugumuzu goruyoruz hem de daha ne kadar gelip gidecez iki ev arasinda diye dusunuyoruz.
O rahatsızlık vermek değil keyiftir, ben çok mutlu olurum, bana gelinmesinden de gitmekten de

Konu sahibi için öyle mi bilmiyorum 6 saatlik mesafede olduğu için ben yılda çok kez gidilmez diye düşündum .Biz yılda bir kez tatile gidiyoruz açıkçası güneyde oldukları için 7/24 8 kişi aynı evde yaşamak bana çok garip gelmişti mesela .Aile ile zaman geçirmek güzel elbette ama herkes bireysel olarak da ziyaret edebilir ailesini .Beraber gidiliyorsa da arayı bulmak gerekir diye düşünüyorum .Hoş ev sahibi ne derse o oluyor aslında bizim durumumuzda sadece kayınvalide mutlu bu durumdan 😄
Herkes bireysel olarak ziyaret ederse kardeşler birbirlerini ne zaman görecek? Anne baba evi kardeşlerin toplanma üssüdür.

Herkes bireysel olarak ziyaret ederse kardeşler birbirlerini ne zaman görecek? Anne baba evi kardeşlerin toplanma üssüdür.
Arada ara vermek lazım benim görüşüme göre en azından bir gün olsun evler yakınsa🙈 Sadece eş ailesi ile ilgili değil aslında insan sakinlige alisinca daha zor kaldiriyor bu durumu .Eşimin yegenlerini çok seviyorum mesela ama bı hftadan sonra aynı evin içinde yorulduğumu hissetmistim.

Bu arada kardeşler toplansın bol bol vakit gecirsinler ona lafım yok zaten arada nefes almak istiyor insan sadece .

Ne diyeceğimi bilemedim gelseler dert gelmeseler dert.Ayrıca çocuk o kadar sık görmediği birine pek yanaşmaz yada benim çocukların öyle

Arada ara vermek lazım benim görüşüme göre en azından bir gün olsun evler yakınsa🙈 Sadece eş ailesi ile ilgili değil aslında insan sakinlige alisinca daha zor kaldiriyor bu durumu .Eşimin yegenlerini çok seviyorum mesela ama bı hftadan sonra aynı evin içinde yorulduğumu hissetmistim.

Bu arada kardeşler toplansın bol bol vakit gecirsinler ona lafım yok zaten arada nefes almak istiyor insan sadece .
Nefesinizi diğer zamanlar evinizde alın işte
Zaten ne kadar gidip de ne kadar geliyorsunuz?
Eşim annemlere gelince beni böyle huzursuz etse çok canım sıkılır benim
Her zaman gidilen yer değil sonuçta

Nefesinizi diğer zamanlar evinizde alın işte
Zaten ne kadar gidip de ne kadar geliyorsunuz?
Eşim annemlere gelince beni böyle huzursuz etse çok canım sıkılır benim
Her zaman gidilen yer değil sonuçta
Huzursuzluk çıkarmadım elbette ama aile yaşamları bana farklı geldi cumbur cemaat aynı evin içinde hem de herkesin aynı sehirde evi varken aynı evde kalmak bana garip geldi .Benim aileme de çok sik gidemiyoruz.Gittigimiz akşam abim gelir ailesi ile beraber yemek yeriz iki gün kalırız dönerken ugrariz o kadar birbirimize de duskunuzdur .Kaldı ki sadece bana garip gelmedi eşim de benim gibi düşündü çünkü gerçekten bazen ne konuştugumuzu duyamiyorduk :)

Huzursuzluk çıkarmadım elbette ama aile yaşamları bana farklı geldi cumbur cemaat aynı evin içinde hem de herkesin aynı sehirde evi varken aynı evde kalmak bana garip geldi .Benim aileme de çok sik gidemiyoruz.Gittigimiz akşam abim gelir ailesi ile beraber yemek yeriz iki gün kalırız dönerken ugrariz o kadar birbirimize de duskunuzdur .Kaldı ki sadece bana garip gelmedi eşim de benim gibi düşündü çünkü gerçekten bazen ne konuştugumuzu duyamiyorduk :)
Siz de benim gibisiniz sanirim.. ama yorumlara bakinca anlamasam da normal karsilamam gerektigini dusunmeye basladim..

Biz zamaninda esimin ailesini ziyaret ettigimizdede öyle oluyordu. Sahsen garipsemedim hic, cünkü görümcem gili de sadece o zamanlar görebiliyorduk. Ama biz oraya gitsek hep yolda baska bir yerleri gezerdik. (Ek not: görümcem gil yakin oturuyordu, yani hepimiz ayni evde kalmiyorduk)

X