Eş ailesine altın borcu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kayınpederin böyle yapmasında sizin ailenizin evine tadilat vs yaptirmis olmanızın da etkisi olabilir mi?
Haberleri yok.Her şeyi herkesin bilmesine gerek yok ki o zaman onlara da vermek istedik gönderme şimdi dediler

Uzaktalar.Nasıl yapacağız onu.Bize bozdurup gönderdik dediler.
Hiç mi bir araya gelemiyorsunuz. Ben olsam kaç tane altın bozdurdularsa o kadar altın alıp bir keseye koyar onlara da resmini atardım emanetiniz bizde diye. Bu konuyu da kapatırdım.

TL olarak verdiler.15 tam bozdurduk dediler.Ama şimdi altın yükseği gördü ben o fiyattan tam altın olarak istiyorum dedi.Bende olsaydı ben kar edecektim dedi.
Belli ki sizi rahat bırakmaz kp.
Sizde suan ödeyecek ne kadar para var? Üstüne bir şekilde koyup ödeseniz keske borc harc vs.

Hiç mi bir araya gelemiyorsunuz. Ben olsam kaç tane altın bozdurdularsa o kadar altın alıp bir keseye koyar onlara da resmini atardım emanetiniz bizde diye. Bu konuyu da kapatırdım.
1000 km uzaktalar.Hamilelik ve koronadan dolayı aylardır evdeyim zaten.

Velev ki altınları yok TL olarak verdi kp Uzun sure de geri ödenecek parada altın uzerınden almak bencede mantıklı olan 3 sene onceki 10 TL ile sımdı ki 10 TL arasında illaki fark oluyor bastanda demıs kp altın olarak isterim diye burda bozulacak bisey yok

Uzun süre demedik ki 6 ay sonra dedik.Sonra da onlar kabul etmedi istemedi.Şimdi isteyecekleri tuttu yokken

Kaç gram verdiler size. Atıyorum 100 gram. Siz gidin kuyumcudan 100 gram altın alın verin. Kaç TL'den aldığınız ilgilendirmez onları. Kaç gram verdiler?
Ya 15 altın vermiş onu istiyor konu sahibi şaşırdı iyice. Tam altın zaten 530 dan istiyorum diye birşey söyleyemez ki kp

Ya 15 altın vermiş onu istiyor konu sahibi şaşırdı iyice. Tam altın zaten 530 dan istiyorum diye birşey söyleyemez ki kp
Gramı 530 liradan hesaplayın,tam altını ona göre hesap edin gönderin dedi.Bize söylenen bu.Keşke şaşıran ben olsam

Gramı 530 liradan hesap edin dedi en son
Bence yanlış anlatıyorsunuz konuyu. 15 tam altın verdim diyenin gram hesabı yapması olmaz. Gram altın farklı,tam altın farklı. Siz 15 tam altın vereceksiniz.
Ha bugün tam altını 3binden alırsınız,yarın çıkar 5 bin olur,diğer gün düşer 2 bin olur.
Siz şuan elinizde ne kadar para varsa tam altın olarak alın koyun köşeye.

Biz ev alırken kendi ailemden ve abimden altın borç almıştık. Aynı şekilde altın olarak geri ödedik. Aksi yanlış olur zaten.
Altın borç almak istemeyen kabul etmez bunu.
Ne demek borcu altın olarak ödemek istemiyorum, anlamakta cidden zorlandım

Altın daha düşükken ailesi dursun demesine rağmen alıp verseydiniz, borçlu olan sizsiniz, derdine düşecek olan da siz. Yazlık için kalsin demişler almayınca istiyorlar çok abes birşey yok bunda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…