Eş ailesine altın borcu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yapacaginiz en sacma sey kendi ailenizle kayin aileyi kiyaslamak olur. her aile kendi icinde bir dunya. benim ailem sadece cocuklarina vermeyi bilir, kayin ailem de cocuklar bana versin diye bakar. ailem bir sey alacagimiz zaman para katar. kayin aile hayirli olsun bile demek istemez. kiyaslasam isin icinden cikamam.

aile ici borclanma dunyanin en kotu durumlarindan biri. en basta oturup netlestirmeniz lazim ne sekilde odecek, ne zaman odenecek.
Zaten kıyaslamıyorum.Kendi ailenize de altın olarak ödeyin dedikleri için yazdım.Olay para pul değil aslında biraz anlayış

Yazlık almıyoruz zaten.Alsaydık babası benim hediyem olsun demişti.Bir de altın bozdurduklarını düşünmüyorum.Dolar ve TL yüklü miktarda var.Amaç banka misali paradan para kazanmak.Yoksa gerçekten bozdursa tabiki altın olarak öderim.

Ne alaka? Adam o parayı size verene kadar altın alsaydı zaten aynı hesaba gelecekti. Kaldı ki ister altın bozdurur ister Euro ister başka bir şey. Size parayı verirken altın bozdurdum altın isterim demiş, eşiniz de kabul etmiş. Etmeseydi madem. İki katı ödemek istemiyorum diye bir şey de yok ayrıca. Zaten altın vermişler altın istiyorlar. Altın düşseydi daha kolay ödeyecektiniz, o zaman da böyle söyleyecek miydiniz acaba? Ya altın verdiler ama altında düştü zarardalar diyeceğinizi hiç sanmıyorum nedense.

Anladığım kadarıyla ailenizin size yaptığı yardım kadarı belki daha fazlasıyla onlar ev alırken yardım etmişsiniz .
Eş tarafı zaten gözünüze batıyor besbelli . Aranız pek iyi de değil . Borç vermişler , istiyorlar geri . Şartlarını da söylemişler . Yazlık almayacaksanız ödeyin paralarını .

Eşinizin ailesinin maddi durumunu gayet iyi biliyorsunuz ki bu da ilginç ama bizi de insanlar böyle diyerek çok kandırdı . 3 aylık istediler borcu 3 yılda zor verdiler . Bu süreçte biz bazen tartıştık . Borç alan kişiler ihtiyacınız yok ki dediler . Bu beni daha da sinirlendirirdi . Size ne yahu ? Size ne ? Aldığınız parayı söz verdiğiniz gibi ödeyin . Belki ben akşamları parayı kafamdan saçmayı istiyorum böyle hunharca gülerek .

Eşiniz ailesiyle konuşsun , durumunuzu anlatsın . Bence ailesi anlayışlı davranacaktır .
ya su hayatta en sinir oldugum sey istedigin zaman ihtiyacin yok ki demek.. sana ne sen geri vermekle mesulsun. ihtiyacim olup olmadigini nerden bilebilirsin. ihtiyacim olmasa da yastigima doldurup uyuyacagim belki.

Yazlık almıyoruz zaten.Alsaydık babası benim hediyem olsun demişti.Bir de altın bozdurduklarını düşünmüyorum.Dolar ve TL yüklü miktarda var.Amaç banka misali paradan para kazanmak.Yoksa gerçekten bozdursa tabiki altın olarak öderim.
Hanimefendi tl her gun deger kaybediyor. Ben de birine borc verecek olsam ya altin ya dolar olarak veririm. Hibe edecek kadar zengin degiller demek ki

Aile berbat tek kelime ile.
Durumları iyi olduğu halde, su hayat pahalılığında öz oğlunu alıcı gibi darlayan insan pes. El gibi.
Siz çok sabirlisiniz bence.
Teşekkür ederim.Biz zaten verelim diyoruz ama 2 katı yok işte yok.Çocuk da gelecek.Yok Yani.Biraz anlayış bekliyorum o kadar

Biz altın düşükken vermek istedik kabul etmediler.Şu an durumu da eşim anlattı ama adam param diye tutturdu.Ve şu an o kadar yok.Tüp bebek sürecinde kullandık sonra ben işi bırakmak zorunda kaldım.Ailesi de biliyor ama zorluyor.
O zaman yapılandırma talep edin . Yapacak bir şey yok . Bir daha da kendi başınızı kendi tırnağınızla kaşıyın .
Yapacağınız yatırımlarda , alacağınız mülklerde vs hep çocuğunuzu düşünün .

Hanimefendi tl her gun deger kaybediyor. Ben de birine borc verecek olsam ya altin ya dolar olarak veririm. Hibe edecek kadar zengin degiller demek ki
O kadar zenginler aslında ama ben hibe asla istemiyorum zaten.Şu dönemde istiyorlarsa dolar üzerinden verelim diyorum.Zamanında altın olarak verelim dedik kabul etmediler

Zaten kıyaslamıyorum.Kendi ailenize de altın olarak ödeyin dedikleri için yazdım.Olay para pul değil aslında biraz anlayış
farkinda degilsiniz ama kiyasliyorsunuz. gecen bizim de cok begendigimiz bir ev oldu. esimin babasindan para istemesini istemedim. hele ki gicikliginiz varsa onlara karsi boyle. alacak verecege hic girmeyeceksiniz. bankadan cekin daha iyi.

O zaman yapılandırma talep edin . Yapacak bir şey yok . Bir daha da kendi başınızı kendi tırnağınızla kaşıyın .
Ay bana kalsa asla istemezdim.Eşim yaptı işte

farkinda degilsiniz ama kiyasliyorsunuz. gecen bizim de cok begendigimiz bir ev oldu. esimin babasindan para istemesini istemedim. hele ki gicikliginiz varsa onlara karsi boyle. alacak verecege hic girmeyeceksiniz. bankadan cekin daha iyi.
Çekemedik ki.Ev kredisi araba kredisi vardı üstümüzde.Çekebildiğimizi çektik.Eksik kalmıştı.Deli gibi pişmanım zaten

Şöyle bir açıklama yazayım.Yazlık alamıyoruz.Alma niyetindeyken babası benim hediyem olsun demişti.Şimdi 4 ay sonra çocuk de gelecekken paramı isterim diye söylemesi zoruma gitti.Yoksa zaten öderiz bunda problem yok.Yazlık almaktan vazgeçtik diye mi parasını istiyor?
Bence evet. Ayrıca birinin bana borcu varsa her ne kadar canın sağolsun vs dediysem bile ihtiyacım varsa isterim. Yazlık almayacaksanız ödeyin borcunuzu. Bir de ben aileyle bu kadar para konularında içli dışlı olmayı doğru bulmuyorum. Bankadan beter olmuş ilişkileriniz

Anlamıyor babası tek kalemde istiyorum diyor

Şöyle bir açıklama yazayım.Yazlık alamıyoruz.Alma niyetindeyken babası benim hediyem olsun demişti.Şimdi 4 ay sonra çocuk de gelecekken paramı isterim diye söylemesi zoruma gitti.Yoksa zaten öderiz bunda problem yok.Yazlık almaktan vazgeçtik diye mi parasını istiyor?
Karşı taraf iyi niyetli besbelli. Borç istemişsiniz vermis..Yazlık alınacak deniliyor ve adam benim hediyem olsun demiş,parayı esirgememis. Borcu altın olarak vermiş ve altın olarak istemesi normal.
Siz neden enayi yerine konulduğunuzu düşünüyorsunuz ki.🤔
Bence siz karşı tarafı enayi yerine koymaya calisiyorsunuz

Bence evet. Ayrıca birinin bana borcu varsa her ne kadar canın sağolsun vs dediysem bile ihtiyacım varsa isterim. Yazlık almayacaksanız ödeyin borcunuzu. Bir de ben aileyle bu kadar para konularında içli dışlı olmayı doğru bulmuyorum. Bankadan beter olmuş ilişkileriniz
Malesef.Ben istemek istemedim zaten.Eşim dayanamadı.

Yazlık alacağınıza borcunuzu ödersiniz. Adam en baştan söylemiş. Haklı olan karşı taraf.

Bende bu kısmı anlamadım. Borcunuz var ama sürekli mal edinme derdindesiniz.
Annemler bize altınını bozdurup borç verdi bir kaç yıl önce. Hiç bahsi geçmedi ama ben altın olarak ödedim. Hiç aklıma gelmedi tl olarak ödemek.
Emekli kadın dişinden tırnağından arttırmış altın yapmış. Ne hakla zarara uğratabilirim ki?

Normal olan altınla ödemeniz

ya su hayatta en sinir oldugum sey istedigin zaman ihtiyacin yok ki demek.. sana ne sen geri vermekle mesulsun. ihtiyacim olup olmadigini nerden bilebilirsin. ihtiyacim olmasa da yastigima doldurup uyuyacagim belki.
Aynen öyle . Ben okul çıkışı saatlerce özel ders veriyorum, hafta sonları desen öyle .
ç
Çocuklar için birikim yapmaya çalışıyoruz . Gençken çalışalım diyoruz . Emeklerimi neden böyle Çarçur edeyim ki? Artık kimseye borç vermeme kararı aldık .

Karşı taraf iyi niyetli besbelli. Borç istemişsiniz vermis..Yazlık alınacak deniliyor ve adam benim hediyem olsun demiş,parayı esirgememis. Borcu altın olarak vermiş ve altın olarak istemesi normal.
Siz neden enayi yerine konulduğunuzu düşünüyorsunuz ki.🤔
Bence siz karşı tarafı enayi yerine koymaya calisiyorsunuz
Zamanında altın olarak vermek istedik kabul etmediler.Şimdi de o kadar yok.Dolar üstünden verelim dedi eşim.Çünkü o kadar yok.bari bir kısmını şimdi bir kısmını çocuk doğunca verelim dedik.Adam tek kalemde istiyorum dedi kapadı

Bende bu kısmı anlamadım. Borcunuz var ama sürekli mal edinme derdindesiniz.
Annemler bize altınını bozdurup borç verdi bir kaç yıl önce. Hiç bahsi geçmedi ama ben altın olarak ödedim. Hiç aklıma gelmedi tl olarak ödemek.
Emekli kadın dişinden tırnağından arttırmış altın yapmış. Ne hakla zarara uğratabilirim ki?

Normal olan altınla ödemeniz
Yazlık alamıyoruz.Maddi durumumuz iyiydi.Ama tüp bebek çocuk ve işi bırakmam zorladı.Dedim bari bir kısmını verelim gerisini çocuk doğsun öyle verelim babası tek kalemde isterim dedi kapattı yüzüne telefonu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X