Eş ailesine altın borcu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hii adam altin fiyati yükselir diye oğlundan borcunu geri almiyor. Sanki borç değil, borsa. Hiç inandirici gelmedi. Herkes seni topa tutuyor diye uydurulmuş bişey gibi
Peki.Ben burda topa tutulsam ne oluyor?Fikir danışmak için açtığım bir konu.Şizofren miyim ben olmayan şeyi oldurayım

İyi akşamlar herkese öncelikle.6 yıllık evliyiz.Eşimin ailesi ile hiç yıldızım hiç barışmadı.Eşim de bekarken de evliyken de çok büyük tartışmalar yaşadı.Üniversiteyi başka şehirde okumasına rağmen 4 sene boyunca kuruş yardımları olmamıştır.Durumları da çok iyidir.Bunları yazıyorum ki gerçekten tarafsız yorumlara ihtiyacım var.

Evliliğimizin 3.senesinde işte düğünden kalan altınlar,biraz birikmişiz,biraz da kendi ailemin yardımı ile ev aldık.Kendi ailemin verdiği parayı kabul ettim çünkü erkek kardeşim ailemin evinde oturuyor.Annemler kirada.Annem onun hakkı sende kalıyor.Ben hak yiyemem diye bize bir miktar vermişlerdi işte.Kv hiç yardım etmedi.Zaten yardımda değilim ama eşime sen onların kölesi olmuşsun gibi ağır laflar etti.Sonra tekrar ara bozuldu vs.

Neyse anlatacak çok şey var da soruldukça yazayım.Esas konuya geleyim.1,5 sene önce özel bir okula ortak olduk.Yüklü bir para lazımdı.Bizim birikmişiz vardı.Arabayı sattık.Kredi çektik.Daha çok da çekebilirdik ama ev kredisi de var üstümüzde.Ama yine yetmedi.Dedik ailelerden borç alalım.Benim ailem verdi.Eşim de dedi ki ben şansımı deneyim dedi aradı babasını.Babası da gönderdi.Sonra aralar biraz ısınmaya başladı.Sonra benim ailem ev aldı.Evin tadilatıydı(mutfak ve banyoyu yaptırdık)taşınmaydı falan hepsini eşim yaptı.Borç kalmadı.Ama zaten ailem istemiyordu ama eşim bir kez verdiler altta kalamam dedi Ödemiş oldu.Sonra ben öğrendim onun ailesi bize parayı altın olarak vermiş.Yani 15 tam bozdurduk onu gönderiyoruz öyle de isteriz demiş.Eşim de nasıl olsa yakın zamanda öderiz diye tamam demiş.Bu arada bizimkiler de altın bozdurup vermişti ama başka paraları yoktu.Kv lerin hem altın hem dolar hem TL baya vardır.Tabi ben bunu öğrenince deli oldum.Dedim bankadan alsak daha az faiz öderdik.Sonra bizim ortaklık bozuldu.Bizim baya bir paranın üstüne kondular.Bu Kişiler de eşimin üniversiteden yakın arkadaşlarıydı.Baya bir üzüldü.Ailesiyle paylaştı.O ara bizim yazlık alma planımız vardı.Babası bana vereceğin parayı da kat parana daha iyi bir ev alın dedi.

Bu arada bizim çocuğumuz olmuyordu.Bu yılın başına tüp bebek yaptırdık.Şükürler olsun tuttu.Tabi dünyanın masrafı.Ben işi bıraktım.Yani oldukça zordaydık.Bunun üstüne geçen gün aramışlar bizim paramızı ne zaman vereceksiniz demişler.Ben kimsenin parasının üstüne konma derdinde değilim ama dolar ya da TL dururken altın üzerinden borç vermek nedir?Tefeci olsa daha az verirdik.Aldığımız paranın 2 katını istiyorlar.Eşime de dedim ben de dolar üzerinden öderim.Zaten dünyanın masrafı var üstümüzde.Dedim baban böyle demişti şimdi noluyor?Abartıyor muyum bilmiyorum ama kendimi enayi gibi hissediyorum.Lütfen bir akıl verin.Uzun oldu kusura bakmayın.Karışık da yazmış olabilirim şimdiden özür dilerim yorarsam.

DÜZELTME.Riskli bir gebeliğim var ondan dolayı çalışamıyorum.O yüzden eski refahımız yok.Altın 530 lirayı gördü diye kp şimdi 530 lira üstünden istiyor parayı ve bizde ana paranın biraz üstü var.Onu verelim dedik kabul etmedi.En son eşim kalanı doğumdan sonra verelim dedi tek kalemde isterim dedi.Benim derdim en azından sağlıkla bir çocuğum gelsin sonrasında zaten öderiz diyorum artık ama bu da kabul görmedi.Biraz anlayış yani derdim
Kayınpederınız altın olarak borç vermış altın olarakda istiyor .Gayet normal deıl mı ?

Ya ne alakası var.Biz ödemeyelim mi diyoruz?Yine altın olarak ödeyelim dedim yeter dedim.Bu sefer de altın 530 u gördüm o fiyattan isterim dediler.Ne mirası,parası pulu.Eksik olsun
Cok saçma bu yazdığınız.
Eşiniz böyle söylediklerinde olur mu öyle şey, kaç altın bozdurduysaniz o kadar yapar veririz diyememis mi?
Hiç aklıma yatmadi benim bu.

Cok saçma bu yazdığınız.
Eşiniz böyle söylediklerinde olur mu öyle şey, kaç altın bozdurduysaniz o kadar yapar veririz diyememis mi?
Hiç aklıma yatmadi benim bu.
Dedi.Her zamanki gibi küfüre başvurdu kp.Ben o zaman bozar kar ederdim dedi.zirveyi gördü onu isterim dedi.Tabi bu sadeleştirilmiş hali

Gramını 530 liradan hesaplayın dedi en son.Ve ben o noktada koptum
Ne zaman oduceksenız o gunum o saatın guncel tutarına gore odemenız gerekıyod.Bakın bebegınız var su an bebegınıze odaklanın .Esınızle babanız halletsın .Zaten rısklı gebelık

Ne zaman oduceksenız o gunum o saatın guncel tutarına gore odemenız gerekıyod.Bakın bebegınız var su an bebegınıze odaklanın .Esınızle babanız halletsın .Zaten rısklı gebelık
Eşim gururludur.Korkuyorum başlarım bu işe deyip istediği fiyat üzerinden öder diye.Kredi falan çeker yapar.Yoksa takmamaya çalışıyorum ama yapamıyorum işte

Sonradan çok uzulursunuz dunyanın derdı bıtmez odenır bır sekılde her sey daha guzel olur.Kutfen bebegınıze odaklanın .Rıca edıorum .Ablamın ılk bebegınde tupu patladı 2. Bebekte kavga ettıler kanamadı oldu bebegını kaybettı .Degermıydı.Asla degmezdı .Boşverın allah saglık versın odenır .

Eşim gururludur.Korkuyorum başlarım bu işe deyip istediği fiyat üzerinden öder diye.Kredi falan çeker yapar.Yoksa takmamaya çalışıyorum ama yapamıyorum işte
Tamam odesın eşiniz baba ogul aradında hallederler .Lutfen kemdınıze bunu yapmayın.Yazık deılmı sıze ya .

Kp'in bu tavrı, sizin bize anlattığınız kp ile çelişiyor. Size bir sebepten kızmış veya kırılmış olabilir mi?
Ah keşke.Derim ki o zaman hatalıyım sus otur.Parayı aşırı sever.Yani çok fazla şey yaşadık evlendiğimizden beri.O yüzden bana garip gelmiyor

Tamam odesın eşiniz baba ogul aradında hallederler .Lutfen kemdınıze bunu yapmayın.Yazık deılmı sıze ya .
Çok teşekkür ederim.Burda belki sakinlerim dedim daha çok gerildim.Ne diyim?sağlıkla gelsin yavrum da Allah kimsenin hakkını kimsede bırakmaz.Her şey olacağına varır.Sağolun

Ben sizden rıca edıorum tup bebek zaten dunyanın parası .Ablamın bebegı olmuyor.Eşi amalıat olucak .Borcda bıter her seyde gecer .Şimdi derın nefes alıp her seyı unutmanızı ve sadece bebegıbıze odaklanmanızı ıstıyorum

Ben sizden rıca edıorum tup bebek zaten dunyanın parası .Ablamın bebegı olmuyor.Eşi amalıat olucak .Borcda bıter her seyde gecer .Şimdi derın nefes alıp her seyı unutmanızı ve sadece bebegıbıze odaklanmanızı ıstıyorum
Gerçekten gözlerim doldu.Zaten açıklamaya çalışayım diye yıprandım,çok iyi geldiniz.Gerçekten hiç bir şey ondan önemli değil.Tekrar teşekkür ederim❤️

Çok teşekkür ederim.Burda belki sakinlerim dedim daha çok gerildim.Ne diyim?sağlıkla gelsin yavrum da Allah kimsenin hakkını kimsede bırakmaz.Her şey olacağına varır.Sağolun
Tabıkı bırakmaz.Bişey soyluyummu size allah kullarını bır annenın evladını sevmesınden daha cok severmıs.Anne deılım ama teyzeyım .Evlenıp ayrıldım .Bebek yapmaya vaktım hıc olmadı cunku evlılıgım olucak gıbı deıldı .Once cocugum olsaydı dedım sonra dedımkı babasız cocuk cok zor olur .Lutfen dusunmeyın .Kur neyse ole odenır.Hatta bebek dogana kadar odemeyın rıca edıorum .Boş yere sınırlenmeyın

Gerçekten gözlerim doldu.Zaten açıklamaya çalışayım diye yıprandım,çok iyi geldiniz.Gerçekten hiç bir şey ondan önemli değil.Tekrar teşekkür ederim❤️
Hamılelerın duaları kanul olurmuş ablamada dua ederkısınız.Bebegı olsun diye .Bana da hayırlu eş ıcın edın :):)

Ah keşke.Derim ki o zaman hatalıyım sus otur.Parayı aşırı sever.Yani çok fazla şey yaşadık evlendiğimizden beri.O yüzden bana garip gelmiyor
Altın borcunu altın olarak istemesine takılmayın lütfen. Çünkü bu olması gereken. Ama elimizde yok dediğiniz halde tek kalemde istemesi garip geldi bana. Muhtemelen size inanmıyor. Son zamanlarda borçda olsa çok harcama yaptığınız için olabilir. Veya size kızmış tepkisini bu şekilde gösteriyor

Tabıkı bırakmaz.Bişey soyluyummu size allah kullarını bır annenın evladını sevmesınden daha cok severmıs.Anne deılım ama teyzeyım .Evlenıp ayrıldım .Bebek yapmaya vaktım hıc olmadı cunku evlılıgım olucak gıbı deıldı .Once cocugum olsaydı dedım sonra dedımkı babasız cocuk cok zor olur .Lutfen dusunmeyın .Kur neyse ole odenır.Hatta bebek dogana kadar odemeyın rıca edıorum .Boş yere sınırlenmeyın
Dediğim oydu.Hastalığı var sağlığı var.Bebeğimde de bir sıkıntı var şu an.Doğumda ihtiyaç olabilir.Bari dedim doğum beklensin.Yok yok yok dendi...Neyse.Gerçekten olan bana oluyor

Hamılelerın duaları kanul olurmuş ablamada dua ederkısınız.Bebegı olsun diye .Bana da hayırlu eş ıcın edın :):)
Allahım inşallah en kısa zamanda ablanıza hayırlı evlat,size de hayırlı bir eş nasip etsin.Çok içten diliyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X