Esim ailemin dogum gününe gelmesini istemiyor.

Eşiniz haklı bence....
Adam annesinin ne olduğunu biliyor size körü körüne annesini hiç bı zaman savunmamış.

Fakat...

Evlat kv nizin evladı isterse 50 yaşına girer doğum günü de yapar eğlence de yapar.
Bunu siz karışamazsınız 30 yaşına girecek adama doğum günü diye...
Ayrıca kv niz oğlunun doğum gününde konuşmak istemediği insanla neden aynı ortamda olsun ki...

Sizde kendi doğum gününüz de kv nizi eşinizin ailesini çağırmazsınız. Tepkinizi koyarsınız.
Kendi evinde oğluşuna doğum günüsü hazırlayacak o zaman. Her şeyi gelin hanım yapsın onun evinde yenilsin içilsin ama yapan kayınvalide olsun yok ya 😂

Kendi doğum gününü kutlarsan böyle birsey yapabilirsin. Ama esin ve ailesi istemedigi halde böyle tek basına aileler barissin şeysi yapamazsın.. daha cok gerilir ortam..

Birbirleriyle konuşmayan yetişkin insanlar bu durumu umursamazken, böyle isterken siz niye barıştırma çabasına gidiyorsunuz ki? Tatsız bir durum ama sizin ne istediğinizden çok onların ne istediği önemli. Kimsenin sizi şununla görüş diye zorlayamayacağı gibi siz de kimseyi zorlamamalısınız. Doğum günü de eşinizin olduğuna göre, davetlilerle o karar verebilir. Siz de ailenizi kendi doğum gününüzde davet edersiniz.

Doğumgününü her şekilde hazırlayan kayınvalideniz olsa ve siz oraya ailenizi çağırsanız haksız olurdunuz. Ama emrivakiyle oğluşuna doğum günü hazırlatıp bi de annenizi kendi evinize çağırmanıza karışan bi kayınvalide ve oğlu karşısında net haklısınız siz. Madem çok istiyorsa alsın evinde yapsın sürprizini.

Ama tabi yerinizde olsam iki tarafı barıştırmam çok lazım değil açıkçası 😏

Kendi evinde oğluşuna doğum günüsü hazırlayacak o zaman. Her şeyi gelin hanım yapsın onun evinde yenilsin içilsin ama yapan kayınvalide olsun yok ya 😂
Evlenmeyin hanımefendi böyle herşey sorun olacaksa.
Bu nedir böyle o öyle bu böyle...
Oğlunun doğum günü değil mi ister evine davet eder, ister oğlunun evinde kutlar, isterse dışarıda kutlar.
Madem evinize gelenlere hizmet bu kadar zor siz hiç evliliğe uygun değilsiniz.

Evlilik öyle bı kurum ki hiç hazetmediginiz insan geliyor ve hizmet ediyorsunuz...

Eger benim ailemde esimin dogum gününü kutlamak isterse ve ben evimde esime dogum günü yapiyorsam benimde ailem gelecek!!! Aksisini düsünemiyorum bile. Esim bana gelemez derse onunda ailesi gelemez. NOKTA. Ama benim Ailem o gün kutlamak istemezlerse kendileri istemediginden gelmeyebilirler.

Evlenmeyin hanımefendi böyle herşey sorun olacaksa.
Bu nedir böyle o öyle bu böyle...
Oğlunun doğum günü değil mi ister evine davet eder, ister oğlunun evinde kutlar, isterse dışarıda kutlar.
Madem evinize gelenlere hizmet bu kadar zor siz hiç evliliğe uygun değilsiniz.

Evlilik öyle bı kurum ki hiç hazetmediginiz insan geliyor ve hizmet ediyorsunuz...
Ben konu sahibi değilim. Evliliğe uygunluk da sizin verebileceğiniz bir karar değil zira dünya sizin mahallenizden ibaret değil.

Hazetmediği kişilere tahammül neden hep gelinlere has ayrıca. Madem evlilik öylee bir kurum, hazetmediği kişiye susmayı kayınvalide de bilecek herkes de bilecek. Evlilik erkek tarafının sözünün kanun olduğu bir kurum da değil nihayetinde.

Ayrıca bir anne oğlunun doğum gününü dilediği yerde kutlar elbette ama emrivakiyle başkasına hazırlatılan doğum gününü de sahiplenemez. Koşulsuz hizmet modunu kapatırsanız belki anlarsınız :)

Evet, eşi gerginlik istemiyor doğum gününde, bu niye tuhaf olsun? Tersi olsa ve kadinin doğum gününde kayin aile gelmek istese ve kadin burda konu açip "ben onlarin gelmesini istemiyorum, bunu nasil sağlarim" dese herkes ona hak verip öneride bulunurdu.

Bir yaşgünü, küsleri bariştirmak için iyi bir alan değil. Başka bir aksam konu sahibi iki tarafida davet eder ve kari koca ikisi güzel bir konuşma yapar ve buzlari eritir.

Adam "senin ailen asla bu eve gelemez" demedi ki. Sadece o ortam uygun değil diyor ki hakli. Zaten yaşgününe kayin ailenin gelmesi ne alaka? Insan tabiki kendi ailesi ile kutlamak ister.

tamam tam tersini düşünelim ,erkek mi hizmet edecek kadın ailesine ? aslaaaaaa

Organizeyi kayınvalide yapmış kast edilen bu. Ayrıca oğlunun evi orası aynı zamanda sadece konu sahibinin evi değil yani, bunda anormal bir durum yok. Eğer gelin hanım eşinin doğum gününde çatal bıçak getirip, bulaşıkları makineye dizip, çay doldurup, iki parça kek börek belki hazırlamak istemiyorsa katılmak istemeyebilir veya dışarıda yapılmasını teklif edebilir.

Organizasyon benim evimde olacaksa kimin gelip gelmeyeceğine ben ve eşim karar verebiliriz.
Kayınvalide çok hevesli ise kendi evinde davet versin madem anlaşamıyorsunuz.
Ya da gelsinler siz de kendi doğum gününüzde onları değil kendi ailenizi ağırlarsınız.Böylesi de mantıklı.

Bana kalsa hepsi saçmalık :)
Eşimin doğum gününü maaile kutlamam.
Kendiminkini de.
Herkesin aile ilişkileri farklı tabii.

Bir orta yol bulamazsanız böyle kutlamalı günler hep dert olacaktır.
Ya ayrı ayrı yapacaksınız herşeyi, ya toplu yapmayacaksınız ya da yapmak isteyenlerin fikrini kabul edeceksiniz.

Organizeyi kayınvalide yapmış kast edilen bu. Ayrıca oğlunun evi orası aynı zamanda sadece konu sahibinin evi değil yani, bunda anormal bir durum yok. Eğer gelin hanım eşinin doğum gününde çatal bıçak getirip, bulaşıkları makineye dizip, çay doldurup, iki parça kek börek belki hazırlamak istemiyorsa katılmak istemeyebilir veya dışarıda yapılmasını teklif edebilir.
He şimdi geline kek pasta yap onu bunu çağır şurayı süsle burayı püsle diye direktif verip doğum günü hazırlatınca organizasyon yapılmış mı olunuyor. Ay valla iyiymiş,bana daha çok gelin aldık işi ne bize hizmet etsin diye düşünüyorlar gibi gelmişti. Yanılmışım demek ki hay allah.

Dilerim bunu mantıklı bulan herkesin kızı böyle organizatör kayınvalidelerin oğullarıyla evlenir, her eve lazım 🙏🏻

tamam tam tersini düşünelim ,erkek mi hizmet edecek kadın ailesine ? aslaaaaaa

Burdaki konu hizmetmi? Değil. Ki bizde mesela işler musteriktir. Ikimizde misafir geldiğinde hep hizmet ederiz.

Konu sahibi eşini ev işlerine dahil etmiyorsa bu konu sahibin sorunudur.

Ki zaten kendisi hizmeti sorun etmiyor. Kayin ailenin gelmesini sorun ediyor. Ki o düğunde 'ufak sorunun' ne olduğunu bile anlatmadi. Konu sahibin ailesinin suçludur?

Konu sahibin kisas kisas yapmasi ve bu şekilde eşinin yaş gününü mahv etmesi iğrenç birşey.

He şimdi geline kek pasta yap onu bunu çağır şurayı süsle burayı püsle diye direktif verip doğum günü hazırlatınca organizasyon yapılmış mı olunuyor. Ay valla iyiymiş,bana daha çok gelin aldık işi ne bize hizmet etsin diye düşünüyorlar gibi gelmişti. Yanılmışım demek ki hay allah.

Dilerim bunu mantıklı bulan herkesin kızı böyle organizatör kayınvalidelerin oğullarıyla evlenir, her eve lazım 🙏🏻

Kızım istemediği bir şeyi kayınvalidesine istemiyorum diye söyleyebilir ağzı olan herkes gibi. O yüzden organizatör kayınvalidesi beni rahatsız etmez.

Konu zaten kayınvalidem benden hizmet bekliyor diye açılmamış, siz konuyu gelinin işi ne bize hizmet etsine bağlamışsınız. Konu sahibinin dert ettiği nokta hizmet değil. Konuya bağlı kalıp yorum yaparsınız daha anlaşılır ve mantıklı olur.

Ben konu sahibi değilim. Evliliğe uygunluk da sizin verebileceğiniz bir karar değil zira dünya sizin mahallenizden ibaret değil.

Hazetmediği kişilere tahammül neden hep gelinlere has ayrıca. Madem evlilik öylee bir kurum, hazetmediği kişiye susmayı kayınvalide de bilecek herkes de bilecek. Evlilik erkek tarafının sözünün kanun olduğu bir kurum da değil nihayetinde.

Ayrıca bir anne oğlunun doğum gününü dilediği yerde kutlar elbette ama emrivakiyle başkasına hazırlatılan doğum gününü de sahiplenemez. Koşulsuz hizmet modunu kapatırsanız belki anlarsınız :)
Konu sahibinin siz olmadığınızı biliyorum.
Elestiriyorsunuz yorumumu, bende sizi eleştirdim.??? Sorun mu oldu....

Karar vermedim, aynı sizin yaptığınızı yaptım.
Hep gelinler mi haklı, hep erkek tarafımı kötü...
Kv si dikkat ederseniz çok konuşmuyor gidip gelmiyor... Konu sahibini sevmiyormus öyle yazmış.
Bu konunun böyle olduğuna asla inanmıyorum. Kv yi dinleyelim neler olmuş.
Valla bana eşim hizmet ettirtmiyor.
Evlat kv nin değil mi paşa paşa kutlar.
Evlat doğur evlensin sonra gelin hanım amanda şöyle Amanda böyle.
Evlat bu evlat...
Kv sine de özel günlerde koşulsuz hizmet edecek. Sanki kadın konu sahibinin evinden çıkmıyor.
Maalesef bu böyle.
Siz bence koşulsuz hizmet yaşayacaksınız...
Evren öyle bı karma ki ve siz konu açacaksınız.
Şöyle oluyorda böyle oluyorda diye...
Bi gülücük atayım şuraya :):):):)

Doğum günü doğru bir tercih olmayabilir. Ama başka bir zaman akşam oturmasına iki tarafı da çağırabilirsiniz. Eşinizin ailesine siz o da sizin ailesine saygısızlık etmeden bir şekilde çözersiniz Allahın izniyle

ooo kizlar siz konuyu nerelere tasimissiniz. Allah askina ben KV ye hizmet etmek istemedigimi mi söyledim bi yerde? Benim tek sorunum esim benim ailemle iyi anlasiyor sadece anneler küs, küs dedigimde öyle birbirlerini gördüklerinde sac bas girisecek sekilde degil, arada sadece bi darginlik var. Bende dogum günü bahanesiyle ikisini cagirip bu darginliga son veririz diye düsünmüstüm. Hem annemler esimin dogum günü oldugunu biliyor cumartesi günü bir aileyi cagirip ötekini cagirmamak olur mu ki? Hem benim ailem esimi ogullari gibi görürken esimin ailen gelmesin demesi beni cok kirdi.

Konu sahibinin siz olmadığınızı biliyorum.
Elestiriyorsunuz yorumumu, bende sizi eleştirdim.??? Sorun mu oldu....

Karar vermedim, aynı sizin yaptığınızı yaptım.
Hep gelinler mi haklı, hep erkek tarafımı kötü...
Kv si dikkat ederseniz çok konuşmuyor gidip gelmiyor... Konu sahibini sevmiyormus öyle yazmış.
Bu konunun böyle olduğuna asla inanmıyorum. Kv yi dinleyelim neler olmuş.
Valla bana eşim hizmet ettirtmiyor.
Evlat kv nin değil mi paşa paşa kutlar.
Evlat doğur evlensin sonra gelin hanım amanda şöyle Amanda böyle.
Evlat bu evlat...
Kv sine de özel günlerde koşulsuz hizmet edecek. Sanki kadın konu sahibinin evinden çıkmıyor.
Maalesef bu böyle.
Siz bence koşulsuz hizmet yaşayacaksınız...
Evren öyle bı karma ki ve siz konu açacaksınız.
Şöyle oluyorda böyle oluyorda diye...
Bi gülücük atayım şuraya :):):):)
Ben zaten evlat ne demek anne ne demek gayet iyi bilen bir kadınım hanımefendi. Burada defalarca evliliğin bazı tahammül edilmesi gereken tarafları olduğunu söylemiş biriyim. Her zaman kız tarafını haklı bulan biri de değilim. Ama bu konu için olmaz o dediğiniz. Anamı babamı kendi evime çağırmama karışacak kadın istedi diye doğum günü yapıp hizmet etmeye karşıyım ben anlayamıyosunuz sanırım.

Konu sahibinin kocası evlatta konu sahibi ne? Kocasının annesi babası gelecek konu sahibi koşulsuz hizmet edecek ama kendi annesini çağırırken belirli koşullar olacak. Yok öyle bir dünya.

Evrene olan mesajınız için de teşekkürler ama koşulsuz hizmet yaşamıyorum tutmadı yani ama gülün gülmek güzeldir :) Sizin de varsa kızınız kız kardeşiniz kız torununuz böyle kayınvalidelere sahip olurlar da evlerine bile gitmek için izin vermelerini beklersiniz. Evlilik böyle bir kurum nihayetinde. E ne demişler karma 🤷🏻‍♀️

ooo kizlar siz konuyu nerelere tasimissiniz. Allah askina ben KV ye hizmet etmek istemedigimi mi söyledim bi yerde? Benim tek sorunum esim benim ailemle iyi anlasiyor sadece anneler küs, küs dedigimde öyle birbirlerini gördüklerinde sac bas girisecek sekilde degil, arada sadece bi darginlik var. Bende dogum günü bahanesiyle ikisini cagirip bu darginliga son veririz diye düsünmüstüm. Hem annemler esimin dogum günü oldugunu biliyor cumartesi günü bir aileyi cagirip ötekini cagirmamak olur mu ki? Hem benim ailem esimi ogullari gibi görürken esimin ailen gelmesin demesi beni cok kirdi.

bence esine kesin ve net bir dille ya herkes davet edilecek yada biz bas basa kutlicaz diye söyleyin. madem aradaki sey ufak bie darginlik madem ki normal zamanda sorun yok esinin yaptigi cok ayip

Kendi doğumgünümde ailem gelecek olsa, eşimin ailesiyle annemler anlaşamıyor olsa gerginlik olacak olsa aynı gün istemezdim. Senin ailen de ertesi gün gelsin, onlarla ayrı kutlayalım derdim.

Sözkonusu kayınvalide tarafı olunca hep asıp kesiliyor da kendi ailemiz olarak düşününce işler değişiyor.

X