Eşim alilem

kendi ailesi huyunu bildiği için vermiyordur zaten. o nedenle onlardan isteyemiyordur.

Az önce aradım dedim anneme söyle vermesin bundan sonra ya bize küsersen dedi yok dedim ben diyorum dedim vermeyin diye tmm dediler

Çok doğru karar. Kesinlikle de geri adım atmayın. Bir şey demeye kalkarsa “benim kardeşim banka mı? Ben minnet etmek istemiyorum senin gibi” dersiniz. “Paramız yoksa lüksümüzden kısarız, araba bozulduysa kalsın, paramız olunca yaptırırız gerekirse ama borç lafı duymak istemiyorum” deyin.

Adamdaki rahatlığa bak. Bizim de böyle bir arkadaşımız var da borç alıp alıp ödemiyor o yüzden böyle konuları çok içselleştiriyorum :) hiç sevmiyorum borç vermek de almak da. Yoksa yoktur. Gerekirse ekmek yersin sadece birkaç hafta yine almazsın. Yüzsüzler ya sinirlendim durup dururken.

Aynen eve gelince zaten konusunu yapacak öyle derim

Kardeşimi sadece borç isteyeceği zaman arıyor dersem onun haricinde eve gidip oturmaz bile

Ve böyle bir adamin sesi azucuk değişti diye hatami yaptim diye düşünüyorsun. O kendi ailesine toz kondurmuyor, ya sen?

Kendine ve ailene değer vermek bu kadar zor olmamali.

Ayrica kartlari hesaplari takip et. Bu ne hep borç isteme? Öncekini ödemeden nasil bir yüz ile tekrar isteniliyor? Adam senden bile utanmiyor ya. Bu yüzü sen ona verdin kusura bakma.

Tamam benden bu cesareti almış olabilir ama ben nereden bileyim bunu alışkanlık haline getireceğini bende aileme laf soylettirmiyorum sadece bozuldu diyorum

Tamam benden bu cesareti almış olabilir ama ben nereden bileyim bunu alışkanlık haline getireceğini bende aileme laf soylettirmiyorum sadece bozuldu diyorum

Bu ilk defa borç almasi değil ki. Ki olsa bile, niye o soruyor kardeşine. Yani beraber karar verip en azindan sen sorardin. Ikinci defa olduğunda bile dur demedin.
Hatta adam o kadar seni takmiyor ki, sormuyor bile. Sadece bildiriyor, borç alacağini.

O değil, sen niye bozulmadin? Yerinde olsam onun bozulmasina dahada sinirlenirdim. Hem suçlu hem güclü olmak ustoyor diye. Sen ilk konu açtiğinda bile "doğrumu yaptim" diye soruyorsun birde. Kardeşini aramanin yerine aç ağzini, yum gözünu eşine.

Adamin yaptiği tamamen terbiyesizlik. Kardeşine yürüyen bankamatik muamelesi yapiyor. Ve buna hep göz yumdun. Kendine değer ver. Adam bozulursa bozulsun. Hatta büyük tartişma çiksin. Adamin gururu yok, ama en azindan senden çekindiği için bare ailenden borç istemez.

Yoo iyi yapmışsın
Kendi ailesine kiyamayip sizinkiler o yolunacak kaz olarak görüyor basbayağı

Ben kimseden hiç bişey isteyemem bu ailem olsa bile böyle yetiştim olanla idare ettim zaten önünü bugün kestim açmaya da niyetim yok

Demek ki devamlı isteme huyu var. Belki de onlar da bir süre verdi, sonra bıktılar. Konu sahibinden önceyse bilmemesi normal.
Ben eşim vermiş diye biliyorum benden önce baya bı altın vermiş ama borç değil öylesine annesi dedi ev alırken bize destek oldu diye

Eşiniz kadar pişkin tipleri hiç sevmem. Birde normalde aramaz sormaz kardeşimi diyorsunuz. Çok daha önce bu tavrı koymanız gerekirdi. Bundan sonra kimle gezip tozup arkadaşlık yapıyorsa onlardan borç istesin.
Aynen öyle düşünce aklına geliyor neymiş sormuş yokmuş ardaslarinda

Ben eşim vermiş diye biliyorum benden önce baya bı altın vermiş ama borç değil öylesine annesi dedi ev alırken bize destek oldu diye
O zaman şöyle olabilir. Devamlı verici biriyse ailesine karşı, şimdi onlardan istemek zoruna gidiyordur belki. Ama ailenize karşı böyle bir çekincesi yok.

O zaman şöyle olabilir. Devamlı verici biriyse ailesine karşı, şimdi onlardan istemek zoruna gidiyordur belki. Ama ailenize karşı böyle bir çekincesi yok.
Bende bunu anlamıyorum onlardan istemiyor benim kardesimden nasıl istiyor dedim zaten bir kerede kendi ailenden iste

Bende bunu anlamıyorum onlardan istemiyor benim kardesimden nasıl istiyor dedim zaten bir kerede kendi ailenden iste
İşte diyorum ya, onlara karşı hep güçlü görünmüş, altın falan vermiş. Şimdi ağız eğip de para istemek zoruna gidiyordur.

dogru yapmissin .
daha odenmemis borc varken 2.borcubistemek ayip.
erkek olarak sizin kardesinizden istemek gucune gitmesi lazim .kendinailesinden istesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…