Eşim anlayışsız biri ve konuşmak yerine kavga etmekten yoruldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Pamuğum zaten Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın, Rabbim kimsenin iyi niyetini ve merhametini sömürtmesin, beni yanlış anladılar ama ben kimseyle tartışmaya girmem, ki bu insanlar zaten herkesin derdiyle laga luga komedi yapan insanlar. Bazı arkadaşların bir kaç yorumunda da görüp eleştirmiştim kendimce daha önce 👎🏻 ama yuva kolay kurulmuyor. Nişanlıyken her şey güzeldi dediği için sevdiği kanısına vardım ve yuvasını yıkmasındansa başımdan geçtiğince (kendi evliliğimde yaşadıklarımı tabii ki kıyaslamıyorum) tecrübe ettiğimce sakinleştirip fikir verdim, sonuçta tatlı dil ve muhabbet her kapıyı açar. İstisnalar kaideyi bozmaz tabii ki. Rabbim hepimizin evine birlik muhabbet versin
Dayak yiyen bir kadın nasıl tatlı tatlı muhabbet edebilir 😅 kadın dayak yiyor daaaaayyaaaaaakkkkk ...

Hayır kendi sorunlarımız bitti de , şurda iki huzur bulalım muhabbet edelim diye girdiğimiz forumda da tartışma yaşayıp gerileceksek yanmışız biz. Bari burada anlayış olsa..

Ben konu sahibini merak ettim. Ne yaptı bizi merakta bıraktı.. umarım eşi ile sorun yaşamamıştır…
Siz neden bu kadar agresifsiniz? Size göre sabote etme,bana göre değil. Kadının yorumunda da konuyu uzatan siz olmuşsunuz mesela. Asıl sabote böyle olur. Konuyu uzatmıyorum ayrıca. Sadece bana öyle gelmedi diyorum. Kendi fikrimi söyledim sadece. Galiba bir tek siz doğrusunuz. Bu şekilde bir cevap vermeseniz şu an bu mesajı bile yazmayacaktım mesela. Çoğu konuda var böyle kendi yaşadıklarından örnekler vererek yorum yapanlar. Konu sahibi bu kadar takılmamış siz neye taktınız bu kadar? Herkesin istediği şekilde yorum yapmaya hakkı var sonuçta.

Allah yardımcın olsun, ama daha çok yeni evlisin. Hemen ani kararlar verme pamuğum. Bizde yeni evliyken kedi köpek gibi yerdik birbirimizi :KK70: ama şimdi rayına oturdu şükür. 2 senelik evliyim, şimdi kaşımı kaldırmamdan anlar ne demek istediğimi. Dua ve sabırla inşallah olur balım, eşinin huyuna gidip sanki onun istediğini yapıyormuş gibi gösterip kendi istediğini yapman lazım. Kıyma yuvana, her şeyi de yapabildiğini belli etme, bazen yapabilecekken yapamıyorum demek iyidir. Bir de en ufak bir iş bile yapsa biraz pohpohla. Pohpohlanıp övgü görünce inan sana iş bırakmaz. Misal; benim eşim sabahları benden sonra çıkıyor evden, işten bi geliyorum yatak savaş alanı gibi. Bir kavga ettim iki kavga ettim baktım kavgayla elime hiç bir şey geçmiyor. Bir gün yine işten geldim, baktım uyduruktan pikeyi çekmiş sadece. Gittim hemen yanaklarından öptüm, şaşırdı kaldı. Teşekkür ederim birtanem, ellerine sağlık. Ne kadar güzel düzeltmişsin, yastıkları da kabartmışsın falan dedim. O yatağı bir daha bozuk bulmadım. Bunun gibi şeyler dene. Her zaman karşısında naif ve minnetkar olursan kazanırsın. Seni seviyorum

kadın dua etsin
kadın sabır etsin
kadın pohpohlasın huyuna suyuna gidiyormuş gibi davransın
naif olsun minnetkar olsun.
insan yerine koyulmak için kırk takla atsın.
adam lütfetsin sadece.
bende pipi taktırcam en sonunda o olacak.

Öyle bile olsa korunmanın bin çeşidi var. Sağlık ocağına gidip iğne de vurabilirdi,deri altına yerleştirilen koruma ilaçları da var. Var oğlu var. Anlamazdı da adam.
Ya siz gerçekten ruh hastası adam görmemişsiniz ya da ben iğrenç bi adamla yaşadım 😅 konumdan takip edip dakika başı arayan biri de olabilir kadın nasıl sağlık ocağına gidecek mesela adam paranoyak olup şüphelendiyse gidemez. Eczaneye bile tek gidemeyen tanıdıklarım oldu benim.

kadın dua etsin
kadın sabır etsin
adam lütfetsin sadece.
Erkekleri bu hale getiren onları her koşulda tolere eden kadınlarımızdır, hepsi böyle işe yaramaz adamlara tekmeyi vursa dünya çok daha güzel bir yer olacak aslında ...

Ya siz gerçekten ruh hastası adam görmemişsiniz ya da ben iğrenç bi adamla yaşadım 😅 konumdan takip edip dakika başı arayan biri de olabilir kadın nasıl sağlık ocağına gidecek mesela adam paranoyak olup şüphelendiyse gidemez. Eczaneye bile tek gidemeyen tanıdıklarım oldu benim.
Herkeste öyle olacak diye bi kaide yok ki. Bu adam hiç mi işe gitmiyor? Ya da bu kadın hiç mi hastaneye gidemez? Hasta da mı olamaz? İsteyen bir şekilde yolunu bulur.

Tabi ki hayır. Ama konu sahibi boşanmak istemiyordu kavga çıkıp boşanırım korkusu olabilir. İnsan canına tak etmedikten sonra direniyor sonuna kadat

kendini sevmeyen insanı inanın kimse sevmiyor.
bu muameleyi görüp boşanmak istemiyorsa daha kötülerine zemin hazırlamış oluyor.
canına tak kısmına gelince adam dövmüş boğazını sıkmış tak kısmı benim için o nokta. konu sahibesi için değilse bilemiycem.

kadın dua etsin
kadın sabır etsin
adam lütfetsin sadece.
O kadar üzülüyorum ki mutsuz evliliklere, seviyorlar evleniyorlar ama gelin görün ki hüsran ayrılık, ortada kalan çocuklar. Bir erkek asla kadının aklıyla başa çıkamaz, çıkamadığı için zaten gücüne başvurur. Fıtratımız gereği ne yazık ki biz dilimizle ve zekamızla başaçıkabiliriz, ben nacizane kendi başımdan geçen şeylerle tavsiyede bulundum. Elbette kimisi iyilikten anlamıyor, 3 aylık evlilik ve severek evlenen hanım arkadaşım var, olumsuz konuşmak istemedim, çıkmaza girilince tabii ki yollar ayrılmalı,

Herkeste öyle olacak diye bi kaide yok ki. Bu adam hiç mi işe gitmiyor? Ya da bu kadın hiç mi hastaneye gidemez? Hasta da mı olamaz? İsteyen bir şekilde yolunu bulur.
Ya bişey diyeyim mi böyle adamlar kadınların ruhunu emiyor, kadın mücadeleyi bırakıp teslim oluyor, bunun en iyi örneği halam ,düşün doğum kontrol hakkı bile yoktu, o zamanlar defalarca çocuk aklimla aman hala hamile kalma diye uyarmama rağmen resmen pasifize olmuştu, kendini her anlamda korumaktan vazgeçip eşinin pençesinde bir kuş gibi çırpınmaya devam etti , sürekli çocuğum için katlanıyorum dedikce doğurmaya devam etti , ve bu doğumları istemeden yaptı ( hamile kaldığında hüngür hüngür ağlardı) çaresizlik psikolojisi bu olsa gerek, ailesi olarak herkes bırak gel dese de çocukları bahane etti , bence psikolojik olarak kocasına bağımlıydı, öyle bir adamla hayvanlar bile durmak istemez nitekim böyle kadınlar tedavi görmeden kurtulamiyorlar prangalarından...

Ya bişey diyeyim mi böyle adamlar kadınların ruhunu emiyor, kadın mücadeleyi bırakıp teslim oluyor, bunun en iyi örneği halam ,düşün doğum kontrol hakkı bile yoktu, o zamanlar defalarca çocuk aklimla aman hala hamile kalma diye uyarmama rağmen resmen pasifize olmuştu, kendini her anlamda korumaktan vazgeçip eşinin pençesinde bir kuş gibi çırpınmaya devam etti , sürekli çocuğum için katlanıyorum dedikce doğurmaya devam etti , ve bu doğumları istemeden yaptı ( hamile kaldığında hüngür hüngür ağlardı) çaresizlik psikolojisi bu olsa gerek, ailesi olarak herkes bırak gel dese de çocukları bahane etti , bence psikolojik olarak kocasına bağımlıydı, öyle bir adamla hayvanlar bile durmak istemez nitekim böyle kadınlar tedavi görmeden kurtulamiyorlar prangalarından...
İşte tam olarak anlatmak istediklerim. Terapistim olmasa ben de kurban olmaya devam edecektim. Hala tedavi alıyorum. İnsanın gözü kör, dili lal oluyor. Herşeyi çekip düzeltirim sanıyor. Kaçmak istiyor kaçacak gücü olmuyor. Üstelik ailesi arkasında olmasına ve gayet yeterli bi işi olmasına rağmen bağımlı olarak kalıyor. Tedavi almak çok önemli

Halan şimdi nasıl

Halan şimdi nasıl
4 çocukla felç geçirmiş vaziyette , geçen yaz kardeşleri boşatmaya çalıştı alıp evlerine götürdüler, halam 1 ay durdu sonra dayanamayıp geri döndü, çocukları bahane ediyor hep , Tm çocuk önemli ama henüz bir çocuğu varken de aynıydı, o zamanda çok dayaklar yedi bir çocuk varken düzelir diye diye bırakmadı adamı, en son 4 çocukla felç halde mücadele ediyor şuan, fizik tedavilerle yürüyebilir hale geldi ama eskisi gibi sağlıklı ve dinç değil, özetle kimse değişmiyor, bana en son dediği şuydu olur da eşinle sorunların çözülmüyorsa çocuk yokken ayrıl ve kurtul , ben halamın halini gördükten sonra hicbir erkeğe ömrümü heba edemem eşim de bunu iyi bilir, halamın hali herkese ders olsun ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X