Eşim anlayışsız biri ve konuşmak yerine kavga etmekten yoruldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte tam olarak anlatmak istediklerim. Terapistim olmasa ben de kurban olmaya devam edecektim. Hala tedavi alıyorum. İnsanın gözü kör, dili lal oluyor. Herşeyi çekip düzeltirim sanıyor. Kaçmak istiyor kaçacak gücü olmuyor. Üstelik ailesi arkasında olmasına ve gayet yeterli bi işi olmasına rağmen bağımlı olarak kalıyor. Tedavi almak çok önemli
Biz bunu halamın evliliğinde iliklerimize kadar yaşadık , sırtı, yüzü mosmor geldi defalarca ama hep geri döndü, ailesi bile onu kurtaramadı çünkü bağımlıydı, eşine çok âşıktı, aslında bu aşk değil takıntıydı, halam sayesinde birçok şeyden nefret ettik resmen , ben artık böyle kadınlara katlanamıyorum, halamın derdinden ailesi mahvoldu 🤦‍♀️

O kadar üzülüyorum ki mutsuz evliliklere, seviyorlar evleniyorlar ama gelin görün ki hüsran ayrılık, ortada kalan çocuklar. Bir erkek asla kadının aklıyla başa çıkamaz, çıkamadığı için zaten gücüne başvurur. Fıtratımız gereği ne yazık ki biz dilimizle ve zekamızla başaçıkabiliriz, ben nacizane kendi başımdan geçen şeylerle tavsiyede bulundum. Elbette kimisi iyilikten anlamıyor, 3 aylık evlilik ve severek evlenen hanım arkadaşım var, olumsuz konuşmak istemedim, çıkmaza girilince tabii ki yollar ayrılmalı,

Başlatma artık fıtratına ya. Altın varaklı şekilde vücut bulmuş cehalet, tavsiye veriyor bir de

3 aylik evliyim. Nisanliyken her sey guzel gelirdi. Evlendikten sonra yeni evliligimi hic bilmedim. Kayinvalidem ve kayinpederim beni cok severler ben de onlari cok seviyorum. Ama farkinda olmadan beni biraz bunalttilar. Hergun kapiyi actigimda onlari gordum. Kayinvalidem surekli bana kalmaya gelirdi. 2 haftalik evliyken bile. Evlendigimiz gece dahi bizdeydiler. Esime lutfen bisey yap diyordum. Ben asiri samimiyete gelemem diyordum ama asla beni dinlemiyodu. Aksine bana samimi olacaksin diye baski yapiyodu. Ve birkac kez bana sozlu ve fiziksel siddet uyguladi. ( İtme, bogazimi tutup el kaldirma gibi) dirdirci bir insan degilim emin olun. O kadar bunalmistim ki artik ne bir yere gidiyoruz ne basbasa vakit gecirebiliyoruz dedim ben gidiyorum annemin evine. Anneme hicbir sey soylemedim. Bilseler durumun boyle oldugunu beni asla birakmazlar. Onlar sadece kavga ettik saniyorlar. Eve gidelim dedi donmedim. Annem sonra zorla beni evden cikardi bu kapi sana her zaman acik ama karikocasiniz bi konusun anlasin ondan sonra eger baktin olmuyo gel dedi. Konusmadan olmaz dedi. Cunku hep susuyordum annem babam var diye. Sonra ben tavir koydum kocam bir sey yapmayinca. Bir sure kayinvalidem kayinpederim bana kizgindi. Ama ben hicbir sey olmamis gibi davrandim. Onlari seviyorum iyi insanlar. Benim kocam tuhaf sadece. Son zamanlarda yine bunalmaya basladim. Yine soyluyorum uyariyorum yok. Ustune ustluk bir de hizmetciligini yapiyorum esimin. Kayinvalidem oyle yetistirmis ki erkek olmasina ragmen prenses gibi. İsten gelir ya asla bisey yapmaz evde. Evde tonla is var mesela erkek isi de demek istemiyorum ben de yaparim aslinda alci ici olsun iki vida sıkıp biseyleri yerlestirmek duzeltmek olsun ama ona da kosmayayim artik dedigimden biraktim. Bir bardak su mutfaktan almaz. Mutfagin yanindan gecer bana su getir der. Yaninda surahi olsun yine bana soyler bardagimi doldur diye. Ben de yapmamaya basladim elin ayagin tutuyo dedim. Ortaligin anasini aglattigi bir gun de ister istemez kizdim. Supurgeyle kosarak gelip supurdu. Ama kayinvalidem duyunca da sakayla karisik sen benim ogluma is mi yaptiriyosun diye firca kaydi. Ne yapacagimi bilmiyorum artik. Bir de cocuk istiyor. Kirli camasirini bile sepete atmayi gectim banyoya koymaktan aciz bir insan. Bir bardagi bile mutfaga goturemez benden cocuk istiyor. Sacma olaniysa beni de ikna etti bi ara bu fikre. Ve yine kavga ediyoruz. Bana sormadan plan yapiyor. Anneme gitcez su saatte hazir ol. Ben de kendi anneme gidecegimi daha onceden soylemistim dusunun. Ve surekli zaten ailesiyleydim. Bi de yetmiyo kocam is cikisi gidecekmis orada uyacakmis da beni babamdan alirlarmis sonra. Ben babamin evinde olcam onlar ogullarini yanlarina alacaklar. Cozemedim nasil is diye. Aileme de cok saygisizliklari oldu ailecek. Unutmuyorum da yutmuyorum da. Kolay unutabilen biri de degilim. Cunku ben de ailem de yanlis yaptigimizi dusundugumuz anda ozur dileriz arayip. İnsan ister istemez de bekliyor. Ben cok yoruldum simdiden. Anasinin prenses gibi yetistirdigi adama bakicilik yapmak istemiyorum. Sizce ne yapmaliyim ?
Siz severek mi evlenmediniz
Mesafe koymalisiniz bncee cok yuz vermissiniz kimse nerde durmasini bilmiyo esinize soylemk fayda etmiyosa siz tavir kocaksiniz kayin valide ve k.babaya esiniz oyle yetismis olabilir ama yola getirmesini bilirsen hersey daha farkli olur emin ol.

Birini çok seviyor olabiliriz, onu eş konumuna da yerleştirebiliriz ama en çok kendimizi sevmeliyiz aslında. Bana ben lazım be ! Anam değil bacım değil, imza karşılığında kölelik yapıp onun kaprislerini mi cekecegim ? Büyük konuşmak istemiyorum ama dünyaya bir kere geliyoruz. Evlat hariç kimse için kahır çekip mutsuz olmaya değmez

Yapman gerekeni asla yapmayacaksın.
O yüzden ne desek boş.
Zira kötü kayınvalide ve kayınpedere bile çok iyiler çok seviyorum diyorsun, kötü dediğin kocan Allah bilir daha neler neler yapıyor da kötü diyebilmeyi başardın.

Bilmiyorum cok korkuyorum hamile bile olabilirim su anda. Dogum kontrol ilaclarimi teker teker klozete atip sifonu cekti yakalayinca. Sonra bir daha alamadim

Kadinlarimiz cinsel siddetin turlerini bilmiyor. Bu yazdiginiz cinsel siddetin bir turu, ayni sekilde esinizden kondom kullanmasini talep etme hakkiniz var ve kullanmadan sizi iliskiye zorlarsa yine cinsel siddet gormus olursunuz.

Evli olmaniz esinizin sizin vucudunuz hakkinda her turlu soz hakkinda bulunabilecegi anlamina gelmiyor. Evlilik icinde de cinsel siddet ve tecavuz olur. Hepsinde sikayet hakkiniz bakidir.

Belki yapmayi tercih etmezsiniz ama yapabileceginizi bilin en azindan.

Foruma henüz 1 saattir üyesiniz ve okuyanların bam teline basacak her detayı içeren mesajlarınız mevcut.

26 yaşında, lisans mezunu bir kadınmışsınız. Yazdığınız mesajlarla forumdan hangi bilgiye ulaşmayı hedefliyorsunuz ; bu tür mesajlar karşısında toplumun tepkilerini mi ölçmeye çalışıyorsunuz ?
Ben de yorum yazdım ve sildim. Gerdek gecesini kayınvalide kayınpederle geçirmesinden şüphelenmiştim ama tuvalete atılan doğum kontrol haplarından sonra sildim yorumumu. Yazdıklarını gülümseyerek okuyacağım sadece.

Allah yardımcın olsun, ama daha çok yeni evlisin. Hemen ani kararlar verme pamuğum. Bizde yeni evliyken kedi köpek gibi yerdik birbirimizi :KK70: ama şimdi rayına oturdu şükür. 2 senelik evliyim, şimdi kaşımı kaldırmamdan anlar ne demek istediğimi. Dua ve sabırla inşallah olur balım, eşinin huyuna gidip sanki onun istediğini yapıyormuş gibi gösterip kendi istediğini yapman lazım. Kıyma yuvana, her şeyi de yapabildiğini belli etme, bazen yapabilecekken yapamıyorum demek iyidir. Bir de en ufak bir iş bile yapsa biraz pohpohla. Pohpohlanıp övgü görünce inan sana iş bırakmaz. Misal; benim eşim sabahları benden sonra çıkıyor evden, işten bi geliyorum yatak savaş alanı gibi. Bir kavga ettim iki kavga ettim baktım kavgayla elime hiç bir şey geçmiyor. Bir gün yine işten geldim, baktım uyduruktan pikeyi çekmiş sadece. Gittim hemen yanaklarından öptüm, şaşırdı kaldı. Teşekkür ederim birtanem, ellerine sağlık. Ne kadar güzel düzeltmişsin, yastıkları da kabartmışsın falan dedim. O yatağı bir daha bozuk bulmadım. Bunun gibi şeyler dene. Her zaman karşısında naif ve minnetkar olursan kazanırsın. Seni seviyorum
Çok şakacısınız. Daha nişanlıyken kafasına bir şey fırlatılmış kayınvalide sesini çıkarmamış, gerdek gecesi anası danası gelmiş beraber kalmışlar, cinsel ilişkiye zorlanmış, doğum kontrol haplarını tuvalete atmış kocası, boğazını sıkmış, kaynanası sen benim oğluma iş mi yaptırıyorsun demiş.
Zaten konu büyük ihtimal gerçek değil.
Bir tanem de, yanaklarından öp pohpohla yazmışsınız hiç güleceğim yoktu. Boğazı sıkılırken mi poh pohlasın, aile içi tecavüze uğrarken mi?

3 aylik evliyim. Nisanliyken her sey guzel gelirdi. Evlendikten sonra yeni evliligimi hic bilmedim. Kayinvalidem ve kayinpederim beni cok severler ben de onlari cok seviyorum. Ama farkinda olmadan beni biraz bunalttilar. Hergun kapiyi actigimda onlari gordum. Kayinvalidem surekli bana kalmaya gelirdi. 2 haftalik evliyken bile. Evlendigimiz gece dahi bizdeydiler. Esime lutfen bisey yap diyordum. Ben asiri samimiyete gelemem diyordum ama asla beni dinlemiyodu. Aksine bana samimi olacaksin diye baski yapiyodu. Ve birkac kez bana sozlu ve fiziksel siddet uyguladi. ( İtme, bogazimi tutup el kaldirma gibi) dirdirci bir insan degilim emin olun. O kadar bunalmistim ki artik ne bir yere gidiyoruz ne basbasa vakit gecirebiliyoruz dedim ben gidiyorum annemin evine. Anneme hicbir sey soylemedim. Bilseler durumun boyle oldugunu beni asla birakmazlar. Onlar sadece kavga ettik saniyorlar. Eve gidelim dedi donmedim. Annem sonra zorla beni evden cikardi bu kapi sana her zaman acik ama karikocasiniz bi konusun anlasin ondan sonra eger baktin olmuyo gel dedi. Konusmadan olmaz dedi. Cunku hep susuyordum annem babam var diye. Sonra ben tavir koydum kocam bir sey yapmayinca. Bir sure kayinvalidem kayinpederim bana kizgindi. Ama ben hicbir sey olmamis gibi davrandim. Onlari seviyorum iyi insanlar. Benim kocam tuhaf sadece. Son zamanlarda yine bunalmaya basladim. Yine soyluyorum uyariyorum yok. Ustune ustluk bir de hizmetciligini yapiyorum esimin. Kayinvalidem oyle yetistirmis ki erkek olmasina ragmen prenses gibi. İsten gelir ya asla bisey yapmaz evde. Evde tonla is var mesela erkek isi de demek istemiyorum ben de yaparim aslinda alci ici olsun iki vida sıkıp biseyleri yerlestirmek duzeltmek olsun ama ona da kosmayayim artik dedigimden biraktim. Bir bardak su mutfaktan almaz. Mutfagin yanindan gecer bana su getir der. Yaninda surahi olsun yine bana soyler bardagimi doldur diye. Ben de yapmamaya basladim elin ayagin tutuyo dedim. Ortaligin anasini aglattigi bir gun de ister istemez kizdim. Supurgeyle kosarak gelip supurdu. Ama kayinvalidem duyunca da sakayla karisik sen benim ogluma is mi yaptiriyosun diye firca kaydi. Ne yapacagimi bilmiyorum artik. Bir de cocuk istiyor. Kirli camasirini bile sepete atmayi gectim banyoya koymaktan aciz bir insan. Bir bardagi bile mutfaga goturemez benden cocuk istiyor. Sacma olaniysa beni de ikna etti bi ara bu fikre. Ve yine kavga ediyoruz. Bana sormadan plan yapiyor. Anneme gitcez su saatte hazir ol. Ben de kendi anneme gidecegimi daha onceden soylemistim dusunun. Ve surekli zaten ailesiyleydim. Bi de yetmiyo kocam is cikisi gidecekmis orada uyacakmis da beni babamdan alirlarmis sonra. Ben babamin evinde olcam onlar ogullarini yanlarina alacaklar. Cozemedim nasil is diye. Aileme de cok saygisizliklari oldu ailecek. Unutmuyorum da yutmuyorum da. Kolay unutabilen biri de degilim. Cunku ben de ailem de yanlis yaptigimizi dusundugumuz anda ozur dileriz arayip. İnsan ister istemez de bekliyor. Ben cok yoruldum simdiden. Anasinin prenses gibi yetistirdigi adama bakicilik yapmak istemiyorum. Sizce ne yapmaliyim ?
3 aylık evlilikte bu kadar çok şey görüp yaşadıysa boşan gitsin bu adamla hayat geçer mi. Sen sanıyor musun çocuk olunca sorumlu bir adam olacak sen kendine 2. çocuğu yapıyorsun oda babadan ne görse sana onu uygulayacak. Bu evlilikte sen 2. plandasın 1.plana gelmeden çocuk yapma ama bu eş ile oda zor.

kimseye bir şey olmuyor inanın olan size oluyor elbetteki boşanma evresi sancılı geçiyor hayat tabiki güllük gülistanlık değil.ama o gücü lütfen kendinizde bulun .
ben ikinci evliliğini yapmış aynı baskıcı aile sorunları yaşamam, eşimin beni köleleştirmesi sebebi ile ben ayrılmak için fırsat kolluyorum.
kimseye köle değiliz biz .kimsemde yok ne ailem destek ne bir doğru düzgün dostum ama kendime güveniyorum ;bana aman evli diyecekler ben evde itilip kakılacağım .saygısız bencil insan suyunu alamayn analarının kuzularını anneler,ine emanet etmek te yıllarını heba etmemekte fayda var
ben şimdi bir gün bile benden gidiyor diye üzülüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X