Eşim anneme anne demiyor normal mi.

Kendi cevremde kayinailesine teyze, amca x hanım/bey diyen kimseye denk gelmedim. Biz de anne/baba demeyi tercih ediyoruz. Benim için doğru olanı bu şekilde 😊

Arkadaşlar daha önce bayanların Kayın valideye anne diyip demesi konuşulmuş. Erkeklerin kayınvalideye anne dememesi konuşulmamış. Böyle bir durum yaşayan var mı. Genelde kadınlar söylemekte sıkıntı yaşarlar. Beş yıldır bir kez olsun anne demedi. Hitap kelimesi kullanmadan iletişimi sağlıyor. İlginç bir durum değil mi sebebi ne olabilir.
Eşim anneme anne demedi hiç benim de bizzat ben istemedim çünkü annesi değil ,demek istedi ben istemedim . Bana saçma geliyor önceden de yorum yapmıştım benzer konuya . X abla diye hitap eder annem babam genç çünkü , babama da X abi diye vw ailem de hiç problem etmedi. Hatta ben gelinlerimize filan bile kızıyorum anne demeyin çok samimiyetsiz diye :). Diyeni garipsemiyorum kültürümüzde var aöa mantıksız geliyor bwn de amca teyze diyorum ne bileyim ya saygı sevgi bunla ölçülmez ,çoğu sevgiden de çoğu da mecburiyetten söylüyor ,dert etmeyin bence normal

Arkadaşlar daha önce bayanların Kayın valideye anne diyip demesi konuşulmuş. Erkeklerin kayınvalideye anne dememesi konuşulmamış. Böyle bir durum yaşayan var mı. Genelde kadınlar söylemekte sıkıntı yaşarlar. Beş yıldır bir kez olsun anne demedi. Hitap kelimesi kullanmadan iletişimi sağlıyor. İlginç bir durum değil mi sebebi ne olabilir.
Erkekler genelde demiyor benim cevremdeki.

Anne demek banada hiç mantıklı gelmiyor, kendimde demiyorum diyemedim. Annemin yerine eşim sayesinde tanıdığım hayatıma giren kadını koymak gibi ona ihanet gibi düşünüp demedim. Zaten anne gibi sevmiyorlar üstümüzde emekleri yok , eşten ayrilsan anne dediğin insana yabancı oluyorsun

Anne ve baba kelimesinin içini boşaltmaktan başka bir şey değil. Çok özel bu iki kelimeyi kendi annem ve babamdan başka kimseye söylemem.
Her fırsatta eşime beni kötüleyen, arkamdan kuyumu kazan insanlara sirf adetten diye canım anneme ve babama seslenir gibi hitap edemem. Iyi birer kv ve kp olsalardi da soylemezdim o ayri. Herkesin bir tane annesi bir tane babasi vardir.

Kv kp anne baba diye hitap etmek çok saçma. Kız kardeşimin eşi de anneme anne demez biz de tuhaf karşılamayız.

Ben demiyorum eşimin ailesine, aynı şekilde ondan da böyle bir beklentim yok 💁🏻‍♀️ Garip geliyor bana kendi annem babam dışında birine böyle seslenmek

Zorunda mı? Bence değil elektrik alamıyor demek ki

Ben de evlensem kvye anne demem eşimin de anneme anne demesini istemem. Evlendik diye annemiz mi oldu ne alaka yani herkes kendi öz annesine öyle hitap etsin

Bayan değil kadın kadınların da bayan demesine ifrit oluyorum ya ....

Anne deyip dememesinde sorun yok bence ama neden kendisine sormuyorsunuz ki, biz nasıl bileceğiz sebebi ne olabilir?

Yabancılar da anne demiyor eşlerinin annesine kimse ölmüyor 😂 saygısızlık değil normali o aslında bence..Annecim diyenler de sonra şeytan görsün yüzününe dönüyor 😀

Son düzenleme:
Zerre kadar içimden gelerek soylemedim su anne kelimesini, inanilmaz anlamsiz buluyorum, teyze abla vs demeyi de anlamsiz buluyorum bence x hanim y bey daha samimi, daha durust kelimeler.
Ben de yaş farkı olmasına rağmen insanlara x hanım y bey derim de yani 70 yaşındaki kaynanama x hanım demek tuhafıma giderdi sanırım 🤣

İlginç değil. 😄 Bence böyle bir beklentiye girmek doğru değil hem gelinden hem damattan bu beklenmemeli. X hanım diyebilir. Benim teyzem 35 senedir evli, kocanın annesine x hanım diyor, teyzemin oğlu evlendiğinde gelininden asla anne demesini beklemedi, bu problem etmedi. Bunlar saygı/sevgi ölçecek şeyler değil. Takılma bence.
Gelinden bekleniyor ama. Hatta demediğinde saygısızlık olarak kabul ediliyorsa erkek de söylemeli.

Herkesin anasi babası var herkes kendi annesine anne, babasina baba desin ya ne saçma şey niye desinki demek zorunda da değil ayrıca ne derim ne de beklentim olur eşim annem ve ya halam hakkinda halam ve ya annem der ben söylerim hatta benim halam diye herkes kendi halasına hala desin gereksiz bence diğer türlüsü

X