Eşim bencil mi sizce ? Evlilikte geçim kimin sorumluluğundadır ?

sadece ilk sayfyı okudum ve ben pek anlamadım.
siz 'benim evimde oturuyoruz,ben kızıma yatırım yapacağım,benim hesabımdan olacak yani benim üzerime,bu yüzden eşim istemiyor' diyorsunuz.
eşiniz 'hep size çalışıyorum,benim elime para geçmiyor,evim bile yok' deyip hafta sonları kendine ait planlar yapıyor.
ben hiç içinde bu kadar 'birinci tekil şahıs' içeren bir evlilik görmedim.iki tarafın bakış açısı da sorunlu.sizin evliliğiniz bitmiş bence zaten:KK50:

eşinizi tanımıyorum bencil olabilir size yardımcı olmayabilir ama evin geçimi erkeğe aittir düşüncesi çok yanlış bence...adamlar çalışsın getirsin biz yatalım oh ne ala ....adamlara bağımlı olalım sonra da özgürlük rahatlık isteyelim...

daha da önemlisi senin malın benim malıma gelmişse olay aile olunamamış demektir....

Son düzenleme:
parayla , çalışmayla ilgili bir konu açılınca kusura bakmayın ama bazı bayanlar sinirimi bozuyor.
erkek çalışıp kadın ev hanımı olur,adam akşama kadar çalışır,eve gelir,sofraya yardım etmezse 'aaa hayat müşterek,yapmak zorunda'
temizliğe yardım etmezse 'aaaa olur mu,yapmak zorunda'
gece ağlayan çocukla ilgilenmezse yine 'aaaaa'
her konuda hayat müşterek,ama iş kadının çalışmasına gelince ' aaa olur mu,o erkeğin görevi ,kadın çalışmasın,erkek yapmak zorunda'
her bayan çalışacak diye bir şey yok,ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.nedense bir tek bu noktada hayat müşterek olmuyor:KK24:

arkadaşım sizin sorununuz bencillik,para yada çalışıp çalışmamak değil.sizin birbirinize karşı güvensizlik probleminiz var.anlattıklarına göre iki tarafında bu evlilikten beklentisi yok.yani her ikinizde sanki bu evlilikten kaçacakmış gibi bir yarış içine girmiş evliliğiniz..

İşin içine senin evin benim param olayı girmişse zor.

Merhabalar,

Eşim ile 6 senelik evliiyiz, 2 yaşında kızımız var. Eşim 15 gün önce tartışmamız sonucu aşırı sinirli bir halde tüm eşyalarını da alarak bana da sorup onay alarak evi terk etti. Ben de çözümsüz olarak gördüğüm için gitmesini durdurmadım o anda. Çünkü terapistte bile kavga çıkaran ve gitmem diyen bir adamı artık çekemez olmuştum. Şimdi ara verelim moduna geçtik,ü herkes kafasını toparlasın sonra düşünürüz dedi.

Şimdi gelelim konumuza eşiminin evlilikte yaptığı bencillikleri saymakla bitmez, çocuk ufakken emme dönemlerinde bırakamadığımdan tek başına günübirlik kayaga gitmesini mi saysam, her hafta sonu tek 1 günü tamamen kendine ayırıp gezmesini mi saysam, evde hiç iş yapmamasını mı saysam, çocukla ilgilenmeye bile üşenmesini mi saysam...ha bu arada ben 1 senedir evdeydim çocuktan dolayı, yeni çalışmaya başladım.

Geçen eşime ağız aramak için birleşsek bile kızım için maaşımdan para bitiktirmek istediğimi söyledim. O da hemen ben ev almak istiyorum ev alalım nasıl olsa çocuğa kalır ileride dedi. Çünkü ev alınca ortak olacak ama para birikince çocuğun hesabına ve dolayısı ile hesabı açan da ben olduğumdan benim üstüme gibi olacak. Bunu düşünüyor. Bu arada benim evimde oturuyoruz. Eşim bana boşa çalışıyorum sanki hep size çalışıyorum elime birşey geçmiyor dedi. İleride birşey olsa evim yok dedi. Kendi payma düşen kısımla yatırım yapmak istiyorum vs. dedi. Benim emekliliğime 4 sene var, en büyük hayalim emekliliğe kadar çalışıp kızımla evde olmak. Okula başladığında evde sıcak yemek kokusunu alması, benim de evden iş yaparak şimdiki kadar olmasa da ufak çaplı kazanımlar elde etmem. Ama görünen o ki eşim beni evde oturtmayacak. Zaten son dönemdeki kavgalarımızda işe gir diye bana baskı yapıyordu. Yani benim paramı yeme diyordu kısacası. Şimdi size soruyorum evi geçindirmek zorunda olan erkek değil midir, e ben madem çalışmak zorundayım, senin parana güvenemicem, o zaman neden evli kalmak isteyeyim ki, boşanır yine 50 yaşıma kadar çalışırım hiç diilse kafam rahat olur. Çünkü zaten anlaşamıyoruz. Ha bu arada önemli bir ayrıntı eşime evlenmeden önce canım istemezse çalışmayacağım şartını koymuştum o da kabul etmişti. Şimdi zor geldi beyefendiye ev geçindirmek.

Yanlış mı düşünüyorum, sizce eşim bencil değil mi ?

Evet her zaman boyle olsaydi bencil diyebilirdiniz ama hata sizde cunku bir erkegi paraya alistirmayacaksin simdi kendini daha gucsuz hissediyor sizde calismadiginiz icin bende ayni hatayi yaptim malesef ama bencil insan herzamsn bencildir evliliginide ya hic calismayacaksiniz yada hicevde kalmayacaksiniz hicbir erkek yeter sende cok calistinartikevininkadini ol demiyoreskidendi o gururlu yurekli karisini ise gondereni kucumseyen erkekler afedersiniz ama simdi cogu yaninda korkuluk gibi geziyor maneviyat diye birsey bilmiyorlar hosgoru yok saygi yok bunlardan yakin hangi devirde yasiyoruz diye cikisirlar ama is onlara kardi cikmaya gelince aslan kesilirler simdiki evliliklerin neden saglikli olmadiginida acikliyor sanirim bu yazdiklarim kadin kadinligini yasamiyorevliligin yukunu tasimaktan erkekler isten gelir yorgundur yemek yapmaz hafta sonu ya gezer ya tv karsisinda koca gun yatarlar ben erkegim ev isi yapmam derler bizde kadiniz yiyorsa evde bakin bizi

Evet her zaman boyle olsaydi bencil diyebilirdiniz ama hata sizde cunku bir erkegi paraya alistirmayacaksin simdi kendini daha gucsuz hissediyor sizde calismadiginiz icin bende ayni hatayi yaptim malesef ama bencil insan herzamsn bencildir evliliginide ya hic calismayacaksiniz yada hicevde kalmayacaksiniz hicbir erkek yeter sende cok calistinartikevininkadini ol demiyoreskidendi o gururlu yurekli karisini ise gondereni kucumseyen erkekler afedersiniz ama simdi cogu yaninda korkuluk gibi geziyor maneviyat diye birsey bilmiyorlar hosgoru yok saygi yok bunlardan yakin hangi devirde yasiyoruz diye cikisirlar ama is onlara kardi cikmaya gelince aslan kesilirler simdiki evliliklerin neden saglikli olmadiginida acikliyor sanirim bu yazdiklarim kadin kadinligini yasamiyorevliligin yukunu tasimaktan erkekler isten gelir yorgundur yemek yapmaz hafta sonu ya gezer ya tv karsisinda koca gun yatarlar ben erkegim ev isi yapmam derler bizde kadiniz yiyorsa evde bakin bizi
Eski konulari hortlatmak yasaktir mune kulagina asilir yeni uye

X