Eşim benden habersiz kredi çekmiş

TheQueeninthenorth

Guru
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
10.847
18.827
3 yıllık evliyiz. Ikimiz de calisiyoruz. Gelirimiz fena sayılmaz ama elimizde beş kuruş kalmıyor kenara atmak icin cunku borclarimi var. Kredi kartı borcu, benim kyk borcum, ihtiyaç kredimiz, kira vs derken ortalamanın üstünde sayılabilecek gelirimiz havaya ucuyor. Son bir kaç aydır bebek sahibi olacağımız icin harcamalarına dikkat ediyorum bebeğimiz icin kenara para atiyorum..esim maaşını bana verir evliliğimizin basindan beri ama bir kaç aydır eksik veriyordu. Gerekçe olarak da kendi kredi kartıyla tatile gitmiştik borcunun bitmediğini soyluyordu. Acikcasi cok sıkı takip etmedim bu borcu. Ama asıl sebebini bugun ogrendim. Daha yarim saat once. Eski cüzdanından banka kağıdını gordum. 10 bin tl lik ihtiyaç kredisi çekmiş temmuz ayinda. Bizim ucan kusa borcumuz varken ben o borçları kapatmaya çalışırken ne icin kim icin çekti bu parayı aklım almiyor. Kendi ailesine verdi muhtemelen. Onlar da kirada oturuyor durumları pek parlak sayılmaz. Ancak kayınpederim bekar kaynım çalışıyor. Sağlık vs gbi zaruri bi ihtiyaçları da olmadi. Benim babam diyaliz hastasi. Sgk borçları olduğu icin emekli olamıyor benden kredi çekmemi istemişti ama ben zaten arada ona yardım ettiğim ve bebegim de geleceği icin onun icin bile kredi çekmemişken esim eger bu parayı ailesine verdiyse- ki yüzde doksan oyle - cok buyuk olay cikaricam. Su anda işteyken arayip saydırmamak icin kendimi zor tutuyorum. Sakinleşmem icin bir şeyler soyleyin.

Edit: Babama para vermeyisimle ilgili bi rahatsızlığım veya vicdan yapmamı gerektirecek bir durum yok nedense bazıları buna cok takildi. Aksine surekli onun tarafından iyi niyetim suistimal edildi merak eden varsa bununla ilgili de konu acmistim aratıp okuyabilirsiniz. Konunun hasta babasina acımayip para esirgeyen evlat profiliyle uzaktannyakindan alakasi yok yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinirlenmekte haklısın. Empati yapıyorum bu olay başıma gelse baya büyütürdüm olayı. Bazısı için bu tarz şeyler önemli değildir ama aile rızkını dağıtmak benim için büyük suç
Benim icin de oyle. Güya her konuda şeffafiz birbirimize karşı ama bu neyin nesi anlamadim .10 bin tl cok buyuk bi rakam değil belki ama ben bebeğim icin her şeyin en iyisini ve hesaplisini bulmaya çalışırken esimin habersiz bu harcamayı yapmasi buyuk bi olay.

Yine de parayı habersiz çekmesi de suç. O parayı ailesine vermese bile. Bence 10 bin az para değil hergün binbir zahmetle işe gidiyoruz sonuçta. Ayrıca güven sorunu oluşturur bu bence küçük olay değil

O da doğru .arayip saydırmamak icin biraz gazimi alırlar diye ummuştum acikcasi
Hamilesiniz, bir de haftanız bayağı ileri. Şuan sakin kalmaya ihtiyacınız var. Ailesi için çektiyse, büyük eşeklik etmiş ama daha önce böyle gizli kapaklı işleri olmadıysa, açıklaması için bir fırsat verin. Belki yine sinirleneceksiniz ama eşinizin tavrı biraz yumuşamanızı sağlar. Kendi kendinize köpürmekten daha sağlıklı olur. Bunu eşiniz için değil, kendiniz ve bebeğiniz için yapın.

Önce sakin ol . Ve yüz yüze gelene kadar telefonda arama .
Gelire bağlı 10.000 tl büyük para mı değil mi ?
Ama şu an faizler bu kadar yüksekken kredi çekecek kişilerin ciddi darda olduğunu düşünüyorum .
Acaba sizin ya da bebeğinizin doğum masrafları için çekip kenara atmış olabilir mi ?

Burada sakinleşmek için bir şeyler söylenmez. Aksine daha çok geleyana getirirler sizi.
Bence arayın ve sorun.
Yoksa yorumlardan yola çıkarsanız durum vahim olur söyliyeyim.

Bence akşamı bekleyin sizde sakinleşin sonra konuşun ,belki bebek için birikim yapmıştır kenara para atamiyorsaniz bu yolu seçmiş olabilir iyi şeyler düşünmek istiyorum :) :)

Temmuzda cekilmis kredi o zamanlar faiz bu kadar yüksek değildi sanırım .

Belki bebek icin kenarda para dursun ne olur ne olmaz diye cekmistir krediyi, hemen sinirlenme bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…