Eşim benden habersiz kredi çekmiş

Ben de diyorum ki eşiniz de hayata benim gibi bakıyor olabilir. Ailem benden istediğinde, muhakkak zor durumdadırlar, o yüzden babamı kırmam diye düşünüyor olabilir.
O zaman kıyamet de kopacak olsa karısına söyleyip verecek. İnsanlar düşüncelerinin arkasında duracak. Ne olursa olsun ortak bir gelir varsa, kimse kafasına göre harcama yapmamalı. Eşi her türlü hatalı bence.

Ek olarak , konu sahıbı calısan bır kadın ve dogum yapacak. Muhtemelende ıse gerı donecek , işte bu yuzden gercekten cok zor durum degıllerse gercekten verılmemelı. Bu kadın bu borc ıcın 2 aylıkken bebegı ıse donerse, omru bıllah unutmayacak bunu

Tabii ki canım, ailelere yardım edilmeli ama bu kadar büyük yardımlar da beklenmemeli bence. 5-10-20 bin, bunlar büyük paralar. Her iki taraf da sürekli ailesine yardım etse bu evlilik ne olur? Zaten insanlar üç kuruş para kazanıyorlar. Bazı aileler evlatlardan çok fazla beklentiye giriyor.

s
Ben de sirf bunun.icin sabrediyorum tepkisini gözümle görmek icin
sabredin @Katrina_
telefonlar olacak iş değil yüzüne baka baka kağıdı gösterin ve bu kredi neden çekildi diye sakince sormaya çalışın

bu arada madem size sormadan iş yapıyor iş yerinde sorun olmayacaksa ücretsiz izne de ayrılın doğum izninden sonra
artık ek iş mi bulur naparsa yapar bakar evine

kredi vs gibi şeyleri bizlere güvenerek yapmamalarını öğrenmeleri lazım

Çok keskin çıkış yaparak sormayın yoksa arkadaşa çektim der :) Olan olmuş artık ama bir daha olmaması için kesin ve net bir dille uyarın. Şimdiden para biriktirmekle iyi yapmışsınız bu arada. Ben ücretsiz izindeyim ve borçları kapatamıyoruz :/

Ben de diyorum ki eşiniz de hayata benim gibi bakıyor olabilir. Ailem benden istediğinde, muhakkak zor durumdadırlar, o yüzden babamı kırmam diye düşünüyor olabilir.
Evlilikte işler böyle yürümüyor maalesef. geçimimiz ortak sağlanıyorsa bütçemizi beraber kurduysak giderlerden haberim olmak zorunda. Bebek sahibi olacak adam kafasına göre esinden habersiz kredi çekemez gayet net.

Ne olursa olsun haber vermeliydi
Belki ailesine belki kendine belki arkadasına
Sebep hic önemli değil
Madem bütceniz ortak madem durumunuzda aman aman cok iyi değil söylemeliydi fikrinizi almalıydı
Konusacagınız kelimeleri iyi secin ki yalana yönelmesin
Ve birdaha benzerini yapmaya cesaret edemesin

Iki uc ay ben de ücretsiz izne ayrılmayı düşünüyodum mesela. En azindan bebek 6 aylık olana kadar çalışmam diyordum ama kendi kendime plan yapıyormuşum demek ki.

Iki uc ay ben de ücretsiz izne ayrılmayı düşünüyodum mesela. En azindan bebek 6 aylık olana kadar çalışmam diyordum ama kendi kendime plan yapıyormuşum demek ki.
İşe gerı donme canım hemen. Bebegın cok kucuk oluyor perısan olursun . Ne acıklama yapacak bılemıyorum belkıde bılmedıgın bır borcu da olabılır.
Aıleye verdıyse donme derım, cekerken dusunmustur herhalde. Veya dogum paranlamı kapatmayı dusunuyordu

Kesinlikle sinirlenmekte cok haklisin ama once sebebini ogren. Neden cekmis? Kim icin cekmis? O kredinin borcunu kim oduyoru? Esinin yaptigi cok yanlis senden habersiz kredi cekmesi. Bu arafa kredi cekmek icin esin imzasini da istemiyorlar mi?

Babanızın emekli olmak için paraya ihtiyacı varken siz kenara atacağım diye para vermiyorsanız ve buna da üzülmüyorsanız sizi sakinleştirecek pek bişey söyleyebileceğimizi sanmıyorum

Babanızın emekli olmak için paraya ihtiyacı varken siz kenara atacağım diye para vermiyorsanız ve buna da üzülmüyorsanız sizi sakinleştirecek pek bişey söyleyebileceğimizi sanmıyorum
Babama emekliliği icin ihtiyacı olan parayi fazlasıyla verdim. Borcunu kapatmayıp ustune 20 bin tl kredi cekmemi isteyince vermedim benim bunca borcum varken. Bu konuda vicdanım rahat .

Babama para vermeyisimle ilgili bi rahatsızlığım veya vicdan yapmamı gerektirecek bir durum yok nedense bazıları buna cok takildi. Aksine surekli onun tarafından iyi niyetim suistimal edildi merak eden varsa bununla ilgili de konu acmistim aratıp okuyabilirsiniz. Konunun hasta babasina acımayip para esirgeyen kızla uzaktannyakindan alakasi yok yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…