Eşim boşanmak istediğini söyledi

Ben şımarık bir erkek görüyorum karşımda sen anlattıkça. Biraz çocuksu toy ve eleştirsel tavırlı. Tek bir sey dikkatimi çekiyor. Balkonda sigara ve dertli müzik dinlemesi. Senin sevgini öyle yoğun hissediyorum ki...
Başka biri yok eminim (asla asla demem her şey insanlar için ) hissettiği sevgi benimse beni bu kadar zorlaması reva mı? Anlık duygu değişimi yaşıyor oysa pazartesi pikniğe gittik her şey çok iyiydi . Sanırım bu akşam ki buluşma sonrası benim yine pandemi ile ilgili tepki vermemden çekinip sıkılıyor. Oysa umrumda bile değil nereye gittiği covid olma gerçeği olsa bile

geçmiş olsun öncelikle,maddi durumunuz yerindeyse,ayıracak bütçeniz varsa evlilik terapistine görünmenizi tavsiye ederim.lütfen yanlış anlamayın,her evlilikte ruhsal bunalımlar vardır,ve buraya yazmaktan ziyade bir bilene danışmak daha mantıklı olacaktır diye düşünüyorum.herşey gönlünüzce olsun

Kendini suçlayıp durma artik. Ruh kanseri olacaksin yakinda yeter ama topla kendini...
Aslında onu düşünüp gün içinde sevgi hissediyorum . Eski günlerimizi hatırlayıp sevgimizi hatırlıyorum. Ama sonra geldiğinde suratı asık , mutsuz bir insan görünce tüm hatalarım aklıma geliyor. Hala etkisi sürüyor .ama o da herşeyi bana soruyor . Piknikte mangal yaktık. Sabun götürmüştüm ellerimizi yıkarız diye . Ellerini yıkadı sabunu nereye koyuyum diye soruyor . Bi anda gerginleşiyor soru. E sorma nereye istersen koy yani . Hem soruyor hem benim kontrol manyağı olmamdan şikayet ediyor . Ben de bu çalkantının içinde hayatta kalmaya çalışıyorum . Suç benim biliyorum dürüstçe bunu söylüyorum zaten . Saygı duymadım. Sevgilisi olmaktan anne olmasına geçtim. Tüm hata bende . Dayandı dayanabileceği kadar . Şimdi ise bana kızgın ,kırgın . Bilmiyorum Allah bana yardım etsin inş yuvamı kurtarabilirim. Şimdi bu akşam hiç bir şey söylemicem. Gitsin vakit geçirsin. Hoş geldin nasıl geçti . İftarda ne vardı falan dicem o kadar . Sonrasında hiç bir şey söylemiyip konuyu orda kapatıcam.

Çok üzüldüm sana bizde erkek faktörüyle 3 yıl tedavi süreci yaşadık. Çok şükür bizim ikizlerimiz oldu. Neler yaşadın kimbilir neler yaşadınız. Bence o da üzülüyordur . Biraz ayrı kalmak bence iyi gelebilir.
Sağol canım ne şanslısın . Bizim kayıplarımız çok uzun süre oldu. O dönem atlattık ama bizim de bi kuzumuz olsaydı . Herşey farklı olurdu bu kadar kolay kesip atmazdı hayatından beni dile getirmezdi. O akşam söyledikleri için özür diledi biraz ağır oldu dedi ama davranışlarının devam etmesi ve mutsuzluğu hala devam ediyor

Olayın başında bütün suç bende olduğu için şu an alttan alam canım . Benim Her şeyi kontrol etme davranışlarım onu benden ayrılma aşamasına getirdiği için yoksa normalde o da diler iyi geceler . Şu an yaşadığımız süreç hep benim her şeyi kontrol etme problemimden geliyor . Anlayış ve saygı duymamamdan kaynaklanıyor eşimi böyle böyle kendimden uzaklaştırdım tüm suç benim şimdi de kazanamıyorum işte :KK43:
Anlayabiliyormmm ama sonuçta o evde yaşayan sensin sen neler hissettiğini sana neler hissettirdiğini daha iyi anlarsnız biz dışarda olan insanlarız sonuçta o yüzden nasıl hissediyorsanız öyle yapın Allah yardımcınız olsun inşallah düzelirsiniz

Ah ya! Yer yer gözlerim dolarak, bir kaç sayfa okudum. Buradan bakınca hem çok tatlı, hem de fazla... yaşadığınız şey aşk mi yoksa bağımlılık mi anlamadım. Işinizden vazgeçmişsiniz, tüm hayatınızı eşinizin etrafında toplamışsınız, tüm enerjinizi onun için harcamışsınız ve şimdi adam "ben gitmek istiyorum" diyor. Telâşınızı anlıyorum.
Muhtemelen, o da gerçeklerin farkında ve vicdanını rahatlatmak için zaman geçiriyor. Belki canınızı acıtacak ama eninde sonunda gidecek gibi duruyor. Ama değişmeye karar vermeniz güzel, umarım başarılı olursunuz. O sıkılmasın diye yapmayın bunu, kendiniz için yapın.
Dilerim, her şey sizin için iyi olur.

Eski konularinizi okudum da adamı daralmışsiniz gerçekten. kardeşleriyle çıkınca bile burnundan getirmissiniz.

Ah ya! Yer yer gözlerim dolarak, bir kaç sayfa okudum. Buradan bakınca hem çok tatlı, hem de fazla... yaşadığınız şey aşk mi yoksa bağımlılık mi anlamadım. Işinizden vazgeçmişsiniz, tüm hayatınızı eşinizin etrafında toplamışsınız, tüm enerjinizi onun için harcamışsınız ve şimdi adam "ben gitmek istiyorum" diyor. Telâşınızı anlıyorum.
Muhtemelen, o da gerçeklerin farkında ve vicdanını rahatlatmak için zaman geçiriyor. Belki canınızı acıtacak ama eninde sonunda gidecek gibi duruyor. Ama değişmeye karar vermeniz güzel, umarım başarılı olursunuz. O sıkılmasın diye yapmayın bunu, kendiniz için yapın.
Dilerim, her şey sizin için iyi olur.
Kendim için değiştim İnan . Yoruldum çünkü yordum evet . Mutlu olmak varken mutsuz oldum mutsuz etmeyi seçtim. Ama şimdi değiştim . Aşk kavuşamayınca aşk olur cnm kavuşunca büyü eninde sonunda bozulur. Bağlılık mı ? Alışkanlık mı bilmiyorum. Ama ben her sevdiğimi arkadaşımı eşimi annemi hep bi gün giderse diye sıkı sıkı sevdim kimi haketti kimi haketmedi . Ben babanın çok erken yaşta kaybettim o benim canımın içiydi akşamları geldiğinde kapının önünde ona sıkıca sarılır bırakmazdım. Annem kızardı bırak adamcağızı diye . Babam olsun sarılsın derdi. Babacım beni seni kırk yıl bekledim diye severdi . Ben babamdan sonra eşimi sevdim . Ama hiç sevdiğini kaybetmeyen sevmeyi bilebilir mi benim gibi .....

Çok çok üzüldüm ama her işe bir hayır bir güzellik var bunu unutmamak lazım kafanı toplamak için kendine zaman ayır biraz

Eşim boşanmak istediğini söyledi. Ölüyorum kızlar yetişin . 18 yıllık eşim boşanmak istediğini söyledi biraz önce mutsuzmuş ve ayrı yaşamak ve boşanmak istiyormuş . Ölüyorum. Yardım edin . 1 aydı benimle konuşmuyor bugün dayanamadım ne bu nefret dedim zorlandığımda ayrılmak istediğini söyledi kesinmiş kalbime bıçak saplasaydı bu kadar acımazdı. Konuşmak istemiyormuş bile benimle . Konuşurken sesim bile rahatsız ediyormuşcasına bir ifade var suratında . Her şeyi kafasında planlamış işine yakın bir ev tutucakmış . Bana maddi yardım sağlayacakmış . Evi üstüme yapıcakmış . Allahım kabus gibi bunları duyduğuma inanamıyorum. . Bende seni seviyorum bunu yapmak istemiyorum dedim . Ağladım . Duygusal yaklaşma dedi yaşadık bitti dedi . Ben bi kere daha şans verelim dedim . İstiyorsan deneriz ama benim fikrim belli dedi . Ölüyorum. Çocucuğumuz yok. 4 gebelik kaybım var erken doğum eşimde sperm sorunu nedeniyle tüp bebek . Beni istemeyen bir ailesi vardı . Nasıl sevinicekler şimdi . Ne yapıcam bana yardım edin .
Sorunu cozdunuz mu

alıntılanan postlarınıza da göz atınca yıllar içerisinde epey zorlamışsınız. bazı insanlar çok sabırlıdır, uzun süre alttan alır anlayış gösterir. sonra ufacık bir şeyde dolar ve vazgeçiverir. ben de öyle bir karakter olduğumdan eşiniz ile empati yaptım sanırım şu an.
yani bir kıza baktı diye işi boşanmaya getirmek, otellerde yer ayırtmak... çok fazla şeyler.
adam boşanmaya karar vermiş, belli ki vazgeçecekse de ucundan dönmüş olacak kararının, siz hala "bu ne gevşek gevşek sarılmak" diye adama aslında saldırıyorsunuz.

markette panik oldun demesinde de kötü birşey yok mesela. laf atmış öylesine.

sanırım herşeye takılan, irdeleyen birisiniz. gerçekten çok yorucu bir durum bu.

bence akışına bırakın. ayrılıkların ucunda ölüm yok. nacizane tavsiyem neden bu kadar ilgi ihtiyacınız var, bilinçaltınızda kapanamayan yara ne onu çözmeye çalışın. ancak siz kendinizi gerçekten şifalandırırsanız çevrenizdekilerle ilişkileriniz düzelebilir çünkü.

Bilmiyorum akşam yattık iyi gecele diler öperdim hep . Öyle soğuk durunca ona yaklaşamıyorum etkileniyorum tabi. Neden iyi geceler demedin diyor dedim daha yatağa yerleşemedim . Neden neden iyi geceler dilemedin diyor . Yani kendimi çekince o da bocalıyor galiba . O yüzden biraz üstüne düşmeden akışına bırakmak istiyorum dedim zaten . Ben sürdürmek için elimden geleni yapıyorum. Aslında çevremdeki insanlara bakıyorum . Mesela erkekler hep iftar sonrası yürüyüşe çıkıyor bizim sitede. Yada oturuyorlar bir köşede sohbet ediyorlar biz hiç ayrı bi vakit getirmediğimiz için . Belki de diyorum balkonda oturup sigara içmek ona zevk veriyorsa otursun içsin isterse iki saat . Biraz öyle takılsın bakalım . Ben bütün gün yalnızım kafa dinleme , istediğimi yapma şansım var ama onun yok . Bunu tercih ediyorsa saygı duymalıyım. Sonuçta beni görmek istemediğin için mi diye net bi şekilde sordum . Saçmala lütfen cevabını aldım. Dünde ben balkonda çayımı içebilir miyim dedi . Ben de ben o zaman yürüyüşe gideyim dedim . Hatta çay getirmişti onu bile içmeden dışarı çıktım. Hep dipdibe oturmak zorunda değiliz sonuçta diyorum bir yandan bir yandan da alışık olmadığımız bir düzen bir de bu sorunlarımızın üstüne gelince gücüme gidiyor alınıyorum . Yüzü gülmeyen bir insana ne kadar nasıl yaklaşabilirim diyorum. Her akşam maske mi takıp Güler yüzümle onu karşılıyor sonrada onun mesafesi yüzünden gücüm kırılıyor . Allah yardımcım olsun inş şu mübarek günlerde başka kimsem yok .... yuvamı dağıtmak istemiyorum

şu boldladığım cümle bence ilişkinizin özeti. onunda evi, nerede çay içeceğini sorması aslında sizden çekindiğini gösteriyor. yani tepki vereceğinizden emin eğer tek başına gidip oturursa.
gerçekten zor..

X