Eşim bosanmak istiyor

Bekara karı boşamak kolaydır misali
Herşey sizin izin çok kolay
Bazı şeylere katlanıyorsun iste aman huzurum bozulmasın diye Bende gece yarılarından sorna gelen akranlarına tepki gösterdim yani akrabalarına değil de eşime tepki gösterdim diye bu hale geldik zaten
Benden gizli ablasına borç vermiş buna tepki gösterdim boşanmaya bile kalktık o zaman öyle büyük kavga ettim bu kavgalar onu yıpratmış iste biriktirdi içinde
Biri demiş yaa bana evde cimrilik yapacak isteğim eşyayı almayacak ablasına borç verecek alnını karışlarım demiş bende çok büyük kavga ettim ama sonucları biriken kavgaların böyle oldu adam ailemden biri bizim alanımıza girmesin biz mutlaka bireyden kavga ediyoruz diyor. İkimizde çok yoruldum diyor Ben korkuyorum diyor yine ilerde birşey olmucanin garantisi yok diyor
O yüzden böyle bir karar almış ben çok düşündüm zaman zaman boşanmayı ama iste kolay olmuyor hicbir şey

Bazı şeylere katlanıyorsun iste aman huzurum bozulmasın diye Bende gece yarılarından sorna gelen akranlarına tepki gösterdim yani akrabalarına değil de eşime tepki gösterdim diye bu hale geldik zaten
Benden gizli ablasına borç vermiş buna tepki gösterdim boşanmaya bile kalktık o zaman öyle büyük kavga ettim bu kavgalar onu yıpratmış iste biriktirdi içinde
Biri demiş yaa bana evde cimrilik yapacak isteğim eşyayı almayacak ablasına borç verecek alnını karışlarım demiş bende çok büyük kavga ettim ama sonucları biriken kavgaların böyle oldu adam ailemden biri bizim alanımıza girmesin biz mutlaka bireyden kavga ediyoruz diyor. İkimizde çok yoruldum diyor Ben korkuyorum diyor yine ilerde birşey olmucanin garantisi yok diyor
O yüzden böyle bir karar almış ben çok düşündüm zaman zaman boşanmayı ama iste kolay olmuyor hicbir şey
Kolay değil de nasıl bir çözüm önerisi bekliyorsunuz?

Evet sordum haklarımı da bilmek istiyorum tabi
Siz bilirsiniz hayat sizin hayatınız ama ortada bir evlilik yok ortak bir yaşam yok sadece sizin gelir varlığı ve hizmetçi olduğunuz bir evlilik var örneğin gelen misafirin yemeğini çayını eşiniz mi yapıyor? Ya da mutfağa gelip yapmaya çalışıyor mu?

Ama ben hayatımda onu tanıdim sadece ona güvendim onu sevdim onsuz nasıl yaşayacağım çok üzülüyorum yaa kolay değil 10 yıldır yanıyorum onu ben 4 yıl flört 6 yıl evlilik
Nasıl kolay olsun
Duygusal olarak bakınca ben onu herşeye rağmen çok sevdim onsuz bir hayat nasıl olur nasıl olacak hazır değilim düşüncesi bile öyle ağır ki onunla gezdim onunla bilmediğim yerlere gittim ilkleri onunla yaşadım çok üzgünüm çokkkkk cookkkk anlatamam aglayamiylrum ama her yanım gergin

Nasıl atlatacağım hem duygusal olarak böyle hissederken hem haklarımı almak için nasıl mücadele edeceğim nasıl
Kendimi çok güçsüz hissediyorum
Kimsesiz
Yol gösterenin yok
Arkamda dura dimdik biri yok
Öyle çagresiz oyle kimsesiz hissediyorum ki kendimi

Dayanamıyorum anlıyor musunuz dayanamıyorum düşüncesine bile benden uzakta olmasına
Belki de başkasına bakmasına başkasını sevmesine dayanamam

Mesela pikniğe gittik demişsiniz aslında pikniğe gitmek çok güzel bi aktivite. Birlikte gülerek muhabbet edebildiniz mi pikniğe gittiğinizde

Dayanamıyorum anlıyor musunuz dayanamıyorum düşüncesine bile benden uzakta olmasına
Belki de başkasına bakmasına başkasını sevmesine dayanamam
Aynısını yakınımdan duymuştum. Çocukluk aşkıydı. Evlendiler. Tabi onun durum farklıydı aldatma ve şiddet vardı. Aşağılama. Yine de yakınım seviyorum dedi. Kocası en son zorla anlaşmalı boşanma kağıdı imzalattı. Şimdi o yakınım ben onu nasıl sevmişim diyor

dengesizsiniz

Mesela pikniğe gittik demişsiniz aslında pikniğe gitmek çok güzel bi aktivite. Birlikte gülerek muhabbet edebildiniz mi pikniğe gittiğinizde
Ettik mangalda et pişirdik ne istediysem aldı sucuk tavuk köfte pişirdi yedik istediğim yere götürdü
Ama en son çay içerken sen benden boşanmak mi istiyorsun dedim konu açıldı
Konuştuk ben sana bunu kaç sefer soylicem dedi ama akşamı salonda yatmadı yanında yattı sonra piknik malzemeleri ni boşalttı eve gelince bilmiyorum değişik davranıyor iste

Nasıl atlatacağım hem duygusal olarak böyle hissederken hem haklarımı almak için nasıl mücadele edeceğim nasıl
Kendimi çok güçsüz hissediyorum
Kimsesiz
Yol gösterenin yok
Arkamda dura dimdik biri yok
Öyle çagresiz oyle kimsesiz hissediyorum ki kendimi
40 yaşında işi gücü olan koca kadının arkasında kim olacak Allah aşkına. adam değiştiği arabayı bile babasının üstüne. yapmış. siz hala drama bağlıyorsunuz. kendiniz bilirsiniz 🤷‍♀️

Aynısını yakınımdan duymuştum. Çocukluk aşkıydı. Evlendiler. Tabi onun durum farklıydı aldatma ve şiddet vardı. Aşağılama. Yine de yakınım seviyorum dedi. Kocası en son zorla anlaşmalı boşanma kağıdı imzalattı. Şimdi o yakınım ben onu nasıl sevmişim diyor
Çok zor gerçekten çok zor seviyorsun biraz da mantıklı geliyor evleniyorsun oda memur bende memurum geçinip gideriz diyorsun
Dayanamıyorum tek basima bir hayata hazır değilim herkes bu duyguları yaşıyor mu nasıl atlatırım bu duygular içerisindeyken nasıl hakkımı almakta mücadele ederim nasıl nasıl nasıl üzüntümden vücudumda değişiklikler oluyor gerginlik vs vs boynunun gerilmesi uyuyamama yemek yiyememe gibi
Ama eşim uyuyor da yemek te yiyor gayet güzel

Siz bilirsiniz hayat sizin hayatınız ama ortada bir evlilik yok ortak bir yaşam yok sadece sizin gelir varlığı ve hizmetçi olduğunuz bir evlilik var örneğin gelen misafirin yemeğini çayını eşiniz mi yapıyor? Ya da mutfağa gelip yapmaya çalışıyor mu?
Peki şu soruma da cevap verebilir misiniz??

40 yaşında işi gücü olan koca kadının arkasında kim olacak Allah aşkına. adam değiştiği arabayı bile babasının üstüne. yapmış. siz hala drama bağlıyorsunuz. kendiniz bilirsiniz 🤷‍♀️
Başka bir sebepten yaptı bir durumdan dolayı banka teminat istedi bankaya teminat göstermemek için yapmıştı o zaman öyle diyor benim bilr haberim olmadi ki 3 ay doğu görevi çıkmıştı oraya gitmeden eskisini satıp yenisini babasının üstüne yapmis banka teminat olarak istemesin diye yaa o zaman da boşanma düşüncesiyle yapmıştır diyemem yada bilemiyorum

Eşiniz sizi boşamadan siz bu gidişle boşanmazsınız ve yıpranan siz olursunuz çünkü dediğiniz gibi eşiniz çok rahat

X