Eşim bosanmak istiyor

lalezar8216

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2016
622
31
Mrb. daha önce de farklı başlıklar altında konular açmıştım.
Eşimle ilgili sorunlardan bahsetmiştim. En son onunla konuşamadigimi hicbir paylaşımda bulunamadığından falan.
4 yıl flört 6 yılda evlilik var bu kişi ile 30 yaşında tanıdım onu şu an 40 yaşımdayım. Ve bosanicam galiba.
6 yıllık evliliğimde sevgi vardı ama çok uyuşmazlıklar var işin içine aileler de girince tabi daha da çok uyusmazliklar yaşanıyor.

Neyse ikimizde memuruz benim ailem 1 saat kadar uzaklıkta bir şehirde eşimin ise 8 9 saat falan
Eşimle evlendiğinde abisine çektiği krediyi yeni bitirmişti 30 bin tl kadar bir kredi ödemiş elinde arabasından başka birseyi yoktu birikimi vs hicbir şeyi yoktu
Neyse evlendik ama esimin annesi ablasının eski gelinliğini bile önerdi o derede hicbir şey harcamak istemeyen insanlardı.
Neyse ben hiç bela en uçuşundan gelinliğimi aldırdım eşya deseniz eşim bir yatak odası takımı aldı birkaç hali vs tv ünitesi aldı birde ben oturma grubu aldım halisini aldım hatta bekarken kullandigim çamaşır makinesini buzdolabını halen kullanıyoruz büyük ekran lcd tvm de var di neyse evlilik içinde tv bozulunca eşim yeni tv aldı bulaşık makinesini ise evlendikten 10 ay sonra bagiris cagiris zor zahmet aldırdık.
Ev aldık 2 sene önce kredi ödüyoruz şu an
Evimde hala teneke bat pazarından alinmiş bir ocak kullanıyorum ankasrem yok gardolabim deseniz eşyalarım tıkıs pikis ek dolap lazım yorganlarımı koymaya dolap yok hurç içinde yatak odamda yerde duruyor plastik ayakkabiligim var iki tane ayakkabılarımı ona koyuyorum
Yani eşya alma kokusundan bastan beridir hep gereksiz gereksiz ben sade ev seviyorum benim ne istediğimi önemsememe vs durumlar
Evlilik içinde birşey alma konusunda hep gereksiz şu gereksiz bu gereksiz mevzuları yaptı hiç gönlüme gore evime birşey alıp ta koyamadım
Ben de çalışıyorum diye eve bir harçlık birakmisligi bir elin parmağını geçmez olur ya acil bir durum olur cüzdanında paran çıkmaz ne olur ne olmaz diye çekmeceye bir 100 tl atmayan bir koca
Sevgisini gosteremeyen bir adam özellikle akrabalarının yanında ters ters davranma falan beni tersleme vs şeyler
Kocaman çocukları olan çiftler el ele tutusurlarken benim eşim aramızdan e5 karayolu geçecek kadar boşluk bırakarak yürür uzaktan uzaktan elimi tutmaz yanımda elini kolunu sallayarak yürür
Evde arkasını toplamayan herşeyi bana yaptıran biri elini ne yemeğe ne bulasıya ne çamaşıra sokmayan biri yıllardır en son biraz söylene soyleme yıllar içinde biraz kıvama gelir gibi oldu ama ilk başta çok zorluydu
Sonra bana para harcama konusunda bu şekilde bir durum sergilerken akrabası borç ister ki ev aldığımız gün öğrendim ben ablası bir miktar para atmış buna bende allah allah ev aldık diye yardım falan mi diye sevindim bir baktım eşim baan borcu vardı demez mi bende ne borcu dedim 10 bin borç vermiştim onun bir kısmını yollamış diyor
Ben çıldırdım tabi bana bu şekilde tutum sergilerken akrabası borç istiyor benden habersiz borç gönderiyor evlilik birlikçi içinde o zaman çok şiddetli kavga etmiştik evi satıp boşanıyorduk ta toparladık
Sonra ben calisiyorum eve hafta için hep böyle gece 1 de 1 buçukta gelmeler neymiş uzaktan geliyorlarmış kaza yapmışlar bir araç sürtmüş sadece bir keresinde de falanca yeri gezmişler gezmeden geliyorlardı yine hafta ici ve ben ertesi gün ise gideceğim gece 1 de 2 ye doğru falan eve giriş yapiyorlar eee oturuluyor ilk geldiklerinde sonra çay servisi gece gece sonra yatak yapma derken saat 2 buçuk 3 eee deniyorlar da bu evin kadını yarın sabahın köründe kalkipta ise gidecek
Neyse ben 1. Sinde soyledim yaa ne kadar düşüncesizler falan diye 2. Si yine aynı daha az soyelndim eşim üzülüyor bu arada söylememe sonra 3. Şu yine gece gelme hafta ici bu sefer birşey demedim hadi adam üzülmesin doye
Sonra kuzeni geldi yurt dışından kuzeni da gece 2 de falan geldi hep böyle akrabaları neymiş ben kacta gelirlerse gelsinelr hicbir şey demicekmisim iste bu sebeplerden kavgalarımız oldu ben bir soylendim 2 söylendim sonra yine gelecekleri zaman ben biraz uyuyayım geldiklerinde beni kaldırırsın dedim en son öyle yaptık
Sonra çocuğumuz yok ablası eniştesi benim çocuk mevzumu desiyorlar falan bir sürü şeyler söylüyorlar benim erken menapoz sıkıntım var sıkıntım bu diye de söylemek istemiyorum tabi herşeyimi de paylaşmak zorunda degilim sonuç ta
Neyse ablası eşimden için şöyle birşey söylemişti bunlar kime ceket atsalar hamile bırakırlar neyse bu sozler eniştesi falanca hiç evlenmedi soyu kurudu soyu kurudu gibi laflar sozler
Ben de çok sınır oldum tabi onlar gitti eşime patladım tabi eşimde benim tepkilerimi kaldıramıyor ailesi savunuyor
Beni ailesinin yanında savunmuyor bile abla öyle siz olur mu bile demiyor
Neyse bu sebeplerden çok büyük kavgalarımız oldu Bende doğal olrak ailesine karşı soğudum
Çok arayıp sormuyorum ablasını falan ama annesini babasını her cuma aradım şu son zamanlarda biraktim aramayı da eşim ise benim ailemden hiç kimseyi aramaz sormaz bile ama her ne hikmetse benden beklenir aramam sıcak olmam
Sonra eşim ilerde annem babama bakılacak olursa 6 ay 3 kardeş aralarında bayılırmış bende 6 ay bakarım diyor bende ben çalışyorum diyorum bütün gün isteyim diyorum ben böyle bir şeyin altından kalkamam diyorum beni annesinin babasının bakar miyim bakmaz miyim diye sınıyor evliliğini bununla sınıyor düşünün
Bana sevgisini göstermez dizi izleyemiyorum telefondan dahi açsam izlesem tıksiniylrum diyor ama kendisi eski inek şaban dizileri bu 6 yıl da 60 bin kez bana izletmistir
Ben hadi istediğini izlesin diye ses cikartmamisimdir
Evde sabah uyanır mutfak bulanıklık doludur makina doludur mutfağa geçip te kahvaltı hazırlama uyanır elinde telefon oynar ben kalkana kadar neden hizmetçi karısı kalksin da kahvaltı hazırlasın diye
Bir ilacım mi alınacak almaz eğer parası cok-da beni bekler neden ben çalışyorum yaa
Üstüne ben ailesinden nefret ediyormusum bu kavgaları yaptim ya ailesiyle ilgili o hayatımda olduğu sürece ailesi de olacakmış artik bu kavgaları kaldıramıyormuş
Boşanmak istiyor muş

Bide efendi gibi boşanmak istiyormuş protokol istiyor evlenmeden önce aldığı arabasını evliyken sattı yeniledi babasının üzerine yaptı
Ben dedim ki evin yarısı arabasının yarısı dedim arabayı vermek diyor Ben senle evlenmeden önce aldım diyor
Altınları zaten satıp eve koymuştum ben
Bende yok öyle dedim kanuni haklarım neyse hepsini talep edeceğim dedim
Şimdi ben de çalışan biri olarak 6 senelik bu şekilde giden bir evlilikte manevi tazminat nafaka dahil evin arabanın yarısını alabilir miyim
Cunku annem babam yok Sadece memur maaşım var başka hiç bir güvencem yok kendisi ise bende daha fazla maaş aliyor

Kusura bakmayin lütfen sizi üzmek istemem ama Sizinle memursunuz maaşınız var diye evlenmiş.Anasina babasina bakılsın, hizmet edilsin, misafirleri ağırlansin vs. klasik Türk evlilik nedeni.
Çocuğunuz yokken bosanip hayatinizi kurun.Bundan size hayır gelmez.Yazik.etmeyin kendinize

Bide efendi gibi boşanmak istiyormuş protokol istiyor evlenmeden önce aldığı arabasını evliyken sattı yeniledi babasının üzerine yaptı
Ben dedim ki evin yarısı arabasının yarısı dedim arabayı vermek diyor Ben senle evlenmeden önce aldım diyor
Şimdi ben de çalışan biri olarak 6 senelik bu şekilde giden bir evlilikte manevi tazminat nafaka dahil evin arabanın yarısını alabilir miyim
Cunku annem babam yok Sadece memur maaşım var başka hiç bir güvencem yok kendisi ise bende daha fazla maaş aliyor
boşanın kurtulun bu adamdan.araba evlilik öncesi alıdıysa hak talep edemezsiniz.altınları da siz isteyerek vermişsiniz ev almak için.ondan da hak talep edemezsiniz.evin yarısını alırsınız ama.

Okumaya basladım
Bi ilerleyeyım dedım sonu gelmedi yarım bıraktım 😶
Yaa o kadar çok şey anlatamaya çalıştım ki bende bayıldım okurken ama okuyun lütfen biraz klavyeden dolayı bozulmalar var ama anlaşılır ailesi ablası eniştesi gelenler hafta ici hep gece 12 den önce evime girmediler ondan bahsettim bu durumdan dolayı çıkan kavgalardan falan

Alırsın iyi bir avukat bul hiç laf yetiştirme ya haklarını verir ya mahkemede alırsın

Normal mi bana evlilik boyunca eve alınacak eşya yada herhangi birşey konusunda sürekli sıkıntı çıkarıp çıkarıp sonra da benden gizli ablasına borç para vermesi haksız mıyım ben .Şimdi bu konuda kavga etmek te
Ailesi benim evimin huzurunu bozdu ama ne var mis eşime gore

Üzerine para her kurtul resmen okurken yorulduyoruldu iyiki cocuk yapmamissınız
Ben 6 yıl yasarken öyle yoruldum öyle kırıldim ki anlatmam mümkün değil
Birde inat biri çok zor kendi aramızda tuzluk yüzünden kavga etsek 3 hafta bana sürat yapan 3 hafta 4 hafta bozuk suratla duran biri hep ben yanasmisimdir o beni kırsa da hep ben yanaşıp ta arayı duzeltmisimdir

boşanın kurtulun bu adamdan.araba evlilik öncesi alıdıysa hak talep edemezsiniz.altınları da siz isteyerek vermişsiniz ev almak için.ondan da hak talep edemezsiniz.evin yarısını alırsınız ama.
Arabayı benle evliyken satti yenisini aldı ispatlanmasini isterim
Sonra netten araştırdığım kadarıyla calisan da olsa nafaka ve tazminat alabiliyor ama.bunu alacak dişli bir avukat lazim iste

Annem babam yok bir abim var evli bizle ilgilenmiyor bile
Sonra ablalarım var onlarda bu duruma çok kızıyorlar
Ama aman idare et bak kimdeniz yok arkamızda duracak kimse yok başımızda erkek yok ortam kötü idare et idare et diyorlar hep
Adam karısına sahip çıksa arkasında dursa sevgisini gösterse tamam herşey göğüs gerersin ama arkamda da durmuyor ki

Kusura bakmayin lütfen sizi üzmek istemem ama Sizinle memursunuz maaşınız var diye evlenmiş.Anasina babasina bakılsın, hizmet edilsin, misafirleri ağırlansin vs. klasik Türk evlilik nedeni.
Çocuğunuz yokken bosanip hayatinizi kurun.Bundan size hayır gelmez.Yazik.etmeyin kendinize
O tayinde bana bağlı ben doğuya tayini çıkmasın diye iş yerinden kağıt veriyorum
Tamamen şirket evliliği yaptı tamamen mantık biraz da gözüne hitap ettim o kadar
Tüm bunlarin üstüne 6 ay anasına babasına bakacakmisim kendi pisligini temizlemekten aciz afedersiniz tuvalete yapar çıkar bir fırça sürmez arkasından çamaşır suyu nu ben dökerim bunları yazmak istemezdim ama beni hiç ama hiç hak etmiyor hiç hemde hic

Annem babam yok bir abim var evli bizle ilgilenmiyor bile
Sonra ablalarım var onlarda bu duruma çok kızıyorlar
Ama aman idare et bak kimdeniz yok arkamızda duracak kimse yok başımızda erkek yok ortam kötü idare et idare et diyorlar hep
Adam karısına sahip çıksa arkasında dursa sevgisini gösterse tamam herşey göğüs gerersin ama arkamda da durmuyor ki
Abiniz ilgilenmiyor, ablalarınız idare et başımızda erkek yok diyor, siz kovam sahip çıkmıyor diyorsunuz. Mantolunuz bu ise hiç sesinizi çıkarmadan evliliğinize devam edin.

Eşinizin boşanmak istemesi iyi olmuş, bu yaşadıklarınıza rağmen siz teklif etmediğimize göre niyetiniz yokmuş. Gidip bir avukata vekaletname verirsiniz, muhatap olmadan, laf söz büyümeden temiz temiz boşanırsınız.
Bende diyorum ki ver mahkemeye avukatımla geleceğim şu an evde salonda bende yatak odamdayim

X