Eşim Çocuk İstemiyor

Ya çok yanlış yoldasınız . Çocuğa yazık günah . Kızım on aylık babası olsa bile şu an ayrılık kaygısı var benle olmak istiyor. Tabi ki çalışmaya başlayacağım ama en azından iki yaşına yaklaşan kadar gitmem .
Ben de öyle düşünüyorum. Ama annem dururken neden maaş kesilsin mantığı var. Ama bu düşünceye alıştırıcam yavaş yavaş.

İnsanın çocuğu olması ve çocuğun sevgisi çok ayrı ama 2 çocuğu olan biri olarak söylüyorum ki çok yıpratıyor.
İlişkiyi, insanın psikolojisi özellikle şu dönemde maddi olarak yetebilmek çok büyük bir sorun.
Çocuk için iki tarafında istemesi gerekli,hiç mi istemiyor ya da 5-6 sene sonra mı bir konuşmalısınız.

Merhaba 1,5 yıldır evliyim. Artık çocuk düşünmeye başladım çünkü genç anne olmak istiyorum ve ikinci çocuğuma da vakit kalsın istiyorum. Evliliğimde de yeterince güzel vakitler geçirdiğimizi düşünüyorum. Ama eşim hala düşünmüyor ve saçma bahaneler söylüyor. Bence kendine güvenmiyor ve maddi anlamda çekiniyor çocuktan. Hem ben çalışamam diye hem de çocuk masrafları yüzünden. Kendisi yatırım yapmak istiyor. Ev alma durumu falan da yok yakın zamanda. Onda da uzlaşma sağlayamadığımız için vazgeçti gibi. Sürekli bir şeyler alıp satıp kâr etme peşinde. Bu konuda da saçma bahaneler sunuyor daha erken, sen hazır değilsin…gibi. Ben de artık o gönülsüzken istemiyorum ama bir yandan da ağırlığımı koysam mı diyorum neticede hemen olacak bir şey de değil daha da geç kalırım diye. Ne yapsam bilemedim.
Yani bende tam ters durumdayım. Benim bir çocuğum var ikinciyi istemiyorum. Yanlışlıkla hamile kalırım diye de çok korkuyorum. Esinize bu konuda baskı yapmamalisiniz. Kendimden biliyorum hazır değil demekki diye düşünmelisiniz. Sonuçta baba olmak içinde istemek gerekiyor. Zamana bırakın acele etmeyin. Sizin ne kadar istediğinizi görünce o da kendini hazırlar belki.

X