Eşim Çocuk İstemiyor

İstemiyor değil de bir yıl sonra falan istiyor ama o bir yılın mantıklı bi açıklaması yok demek istiyorum. Belki aynısını yaşayan olmuştur. Hemen her şeyi neden boşanmaya çekiyorsunuz ki. Neyse bu da bir bakış açısı tabiki teşekkürler.
Vallahi kusura bakmayin ama sizin 1 yil beklememenizin asil mantikli aciklamasi yok bu durumda.
1. Gencsiniz
2. Koca bu yil istemiyor ama bir kac yil sonrasina okey.
3. Ekonomik cekinceler var

Sen
Konuda bunlar yaziyo olsa farklı yorumlar gelirdi, geliriniz vs yazmıyor
evet yazsam iyi olurmuş sanırım çünkü herkes maddi anlamda endişesi olduğu için eşim istemiyor gibi düşünmüş. Ama zaten al sat yapıyor vs dedim ya durumu iyi olmayan biri bu kadar yatırımla uğraşamaz zaten. Bu konuda baya bi etken var aslında her şeyi yazsam heralde birkaç sayfa sürerdi 😂

Neden mantığı olmasın ki bir yıl sonra daha rahat hissedeceğini düşünüyor demek ki
Belki de evliliğinin oturmasını istiyor. Sonuçta insan önce karşısındakinden emin olmalı. Belki sizden ve evliliğinden henüz tam emin olamamıştır öyle de düşünün
Evlilikten önce de 2,5 yıl kadar görüşmüştük ama evlilik ayrı tabi. öyle bir sorun olduğunu sanmıyorum bana güvenir çünkü ben her zaman daha güçlü bir duruş sergiledim her konuda. kendisi biraz daha ailesine bağımlıydı. bendense kendine güvenmiyordur diye düşünüyorum dedim ya annen gelsin yanımda kalsın baksın desem kendisinden sorumluluğu atsa ister.

Evlilikten önce de 2,5 yıl kadar görüşmüştük ama evlilik ayrı tabi. öyle bir sorun olduğunu sanmıyorum bana güvenir çünkü ben her zaman daha güçlü bir duruş sergiledim her konuda. kendisi biraz daha ailesine bağımlıydı. bendense kendine güvenmiyordur diye düşünüyorum dedim ya annen gelsin yanımda kalsın baksın desem kendisinden sorumluluğu atsa ister.

Eşiniz kaç yaşında? Yaşı genç ise kendini hazır hissetmiyor olabilir.

Evet işte ben bu yüzden sınır çizdim ben kendim ilgilenmek istiyorum diye. Bu yüzden vazgeçtiğini düşünüyorum buna da kırıldım. Annesi bizde kalıp bakacak olsa ben de işe devam etsem( çocuk kaç yaşında olursa olsun farketmiyor onun için) o zaman hemen ister. Ev alma konusunda da böyle oldu birlikte kredi çekip ödeyecektik ben daha güzel bir semt olsun dediğim için ondan da vazgeçti. güzel olup olmamasını düşünmüyordu çünkü onun ailesine yakın bir ev olsun yeter dedi. ondan da caydık. Sınır çizdiğim yerde hep yok sayıldım.
Asıl çocuk istememesi gereken sizsiniz aslında bakarsak . Ben olsam annen çocuk bakmak istiyorsa dogursun ona baksın derim. Evet iki kişi çalışmak önemli ama adam için çocuğun annesinden vakit geçirmesinden çok para kazanması önemli

Asıl çocuk istememesi gereken sizsiniz aslında bakarsak . Ben olsam annen çocuk bakmak istiyorsa dogursun ona baksın derim. Evet iki kişi çalışmak önemli ama adam için çocuğun annesinden vakit geçirmesinden çok para kazanması önemli
Doğru söylüyorsunuz ben duygusal davranıyorum. Yani her şeyde önüme set çekti diye bi şeyler vazgeçmek zorunda mı kalıcam dedim artık. Hep benden taviz bekliyor. Ben de tepki gösterirsem hiçbir şey olmayacak bu gidişle. Onun biraz kök ailesinden bağımsızlaşması lazım sanırım.

Bu kafayla bu zamana kadar çok iyi yatırım yaptığı da bir gerçek ama. Biriktir biriktir nereye kadar yani yeter bari ev alalım o da yok. ille babası alcak

Evet işte ben bu yüzden sınır çizdim ben kendim ilgilenmek istiyorum diye. Bu yüzden vazgeçtiğini düşünüyorum buna da kırıldım. Annesi bizde kalıp bakacak olsa ben de işe devam etsem( çocuk kaç yaşında olursa olsun farketmiyor onun için) o zaman hemen ister. Ev alma konusunda da böyle oldu birlikte kredi çekip ödeyecektik ben daha güzel bir semt olsun dediğim için ondan da vazgeçti. güzel olup olmamasını düşünmüyordu çünkü onun ailesine yakın bir ev olsun yeter dedi. ondan da caydık. Sınır çizdiğim yerde hep yok sayıldım.

Babasi alacak derken evler babasinin ustune mi alınıyor?

Yanlis anlamayin ama bu adamdan sizin cocuk istememeniz lazim asıl.
Esiniz geliri azalacak diye 1 sene dişini sıkamıyor. Ne bebegi ne de sizin ruh halinizi onemsemiyor ki. Annem baksin, sen calis para getir. E hani duygular?
Esinizin bakis acisi degismeden cocuk yaparsaniz cok uzulursunuz.

Doğru söylüyorsunuz ben duygusal davranıyorum. Yani her şeyde önüme set çekti diye bi şeyler vazgeçmek zorunda mı kalıcam dedim artık. Hep benden taviz bekliyor. Ben de tepki gösterirsem hiçbir şey olmayacak bu gidişle. Onun biraz kök ailesinden bağımsızlaşması lazım sanırım.
Evet ama çocuk bu işe yaramaz. Aksine hamilelik oldukça duygusal bir süreç ve bu arada birçok kaynana bu durumdan faydalanıp hayatınızın daha çok içine girmeye çalışıyor. Eşinizin istediği de bu . Çocuğunuz olunca onu gözünüzden sakinacaksiniz tek ihtiyacı olan siz olacaksınız. Kocanız o sırada size hiç yardımcı olamyacak anasını getirecek. Annesi çocuğunuzla ilişkinizi sürekli baltalayacak. Bazı kadınlar çocuklarından bile uzaklaşacak seviyeye geliyor. Tamamen sizin ve doğurdugunux çocuk için yıkım olacak bir süreç. Çoğu kadın bunu yaşadığı için normal geliyor ama hayır hastalıklı insanlar oluyor o çocuklar.

Evet olunuyor,
Ben 21 yaşında evlendim
28 yaşına kadar hiç bu işe girişmedim
Sonra fizyolojik psikolojik ve maddi açıdan hazır olduğumuz bir zaman dilimine geldik. Eşimle de düşüncelerimiz kesişti. Gerekli gebelik öncesi hazırlıkları (sağlığımızla ilgili olan benim ve eşimin üstüne düşenleri yaptıktan) Sonra da çocuğu yaptık :)
Çocuk doğmadan önce de bulduğum tüm bebek bakımıyla ilgili eğitimlere katılıp kitaplar okudum. Sonuç olarak çok hazırlanılmış bir çocuk yapma kararı idi. Ama kendini çocuğa adama kısmı uygulamada zorladı o ayrı :KK70: sadece hormonların etkisiyle yapılırsa bence insanın dünyasını iyice alt üst edecek bişey. O yüzden mantıksız hareket etmemek lazım
İşte sizin şansınız erken evlenmek belki de daha genç yaşta olsam daha hazır hissederdim 27-28 de deli gibi çocuk istemiştim, şu anda 35 im ve yeni evlendim . O kadar korkutucu geliyor ki çocuk fikri , hayırlısı diyorum .
Ne güzel her şeyiyle istenen bir çocuk olmuş .

İşte sizin şansınız erken evlenmek belki de daha genç yaşta olsam daha hazır hissederdim 27-28 de deli gibi çocuk istemiştim, şu anda 35 im ve yeni evlendim . O kadar korkutucu geliyor ki çocuk fikri , hayırlısı diyorum .
Ne güzel her şeyiyle istenen bir çocuk olmuş .
Şimdi 33 yaşındayım
Maddi imkanım daha iyi
Ama Çocuk fikri çok korkutucu geliyor :) mesela şu an yapmam. 2. Çocuk falan lafı geçse afakan basıyor çünkü bu defa başına ne gelecek onu da birebir biliyosun :KK70:
O zaman aralığı benim için tam yeri tam zamanıydı sanırım.
Umarım hakkınızda hayırlısı olur sizin de :KK66: insan bence evliliğine ve özellikle kendine güveniyorsa yapmalı zaten

Babasi alacak derken evler babasinin ustune mi alınıyor?

Yanlis anlamayin ama bu adamdan sizin cocuk istememeniz lazim asıl.
Esiniz geliri azalacak diye 1 sene dişini sıkamıyor. Ne bebegi ne de sizin ruh halinizi onemsemiyor ki. Annem baksin, sen calis para getir. E hani duygular?
Esinizin bakis acisi degismeden cocuk yaparsaniz cok uzulursunuz.
O konuda tavrımı koydum en azından 1,5-2 yaşına gelene kadar ben ilgilenmek istiyorum kendi annem dahil kimsenin bakmasına gerek yok dedim. Olmadı Okul saatlerimizi ayarlayalım birbirimizi idare ederiz dedim. O da yok. kolaya kaçıyor hep. Bu arada kv de meraklı değil ben çok yoruldum diğer torunlara da baktım ha yakın oturursanız gelir bırakırsanız bakarım vs diyor. Benim dışımda herkesin fikri çok önemli 😂 biraz değiştirmeye çalıştım işte ama yine de başkalarından duyduklarından da etkileniyor.

Evet ama çocuk bu işe yaramaz. Aksine hamilelik oldukça duygusal bir süreç ve bu arada birçok kaynana bu durumdan faydalanıp hayatınızın daha çok içine girmeye çalışıyor. Eşinizin istediği de bu . Çocuğunuz olunca onu gözünüzden sakinacaksiniz tek ihtiyacı olan siz olacaksınız. Kocanız o sırada size hiç yardımcı olamyacak anasını getirecek. Annesi çocuğunuzla ilişkinizi sürekli baltalayacak. Bazı kadınlar çocuklarından bile uzaklaşacak seviyeye geliyor. Tamamen sizin ve doğurdugunux çocuk için yıkım olacak bir süreç. Çoğu kadın bunu yaşadığı için normal geliyor ama hayır hastalıklı insanlar oluyor o çocuklar.
Evet istediği tam olarak buydu ben istemeyince caydı böyle de yolunu yapıyor o da benim vazgeçip baktırmaya karar vermemi bekliyor. Hatta bence bu yüzden zamanında ev almadı ki kira ödüyoruz diye hep çalışmak zorunda kalayım. Rahat etmemi istemediler yani. Onlara ihtiyacımız olsun diye.

Evet istediği tam olarak buydu ben istemeyince caydı böyle de yolunu yapıyor o da benim vazgeçip baktırmaya karar vermemi bekliyor. Hatta bence bu yüzden zamanında ev almadı ki kira ödüyoruz diye hep çalışmak zorunda kalayım. Rahat etmemi istemediler yani. Onlara ihtiyacımız olsun diye.
Ya çok yanlış yoldasınız . Çocuğa yazık günah . Kızım on aylık babası olsa bile şu an ayrılık kaygısı var benle olmak istiyor. Tabi ki çalışmaya başlayacağım ama en azından iki yaşına yaklaşan kadar gitmem .

X