Eşim evlendiğinde pişmanmış

Çünkü kadınlar yaratılış bakımından daha hisli duygusal anaç ve sevdiğine düşkündür yapış yapış erkek pek fazla göremezsin. Bende.eve her fırsatta kocama sarılıp öperim yanından ayrılmam o daha mesafelidir belli edemez sevdiğini ama sevdiğini biliriz

Anne ölmüş, baba ikinci evliliğini yapmış cepte para yok bari kendime bir yuva kurayım demiş eşiniz. Siz üniversiteye gitmiş olsaydınız evlenmeyeceğinizi bildiği için okumanıza da mani olmuş geçmiş olsun ne diyeyim

Nedense bizim ülkede bir kişi bile evlenmeden evliliğe uygun olmadığını fark edemiyor ne hikmetse. illa bir kavga gürültü, perişanlık yaşanacak.bizim ülke biliyorsunuz ki yüzde 95 i evli ama yüzde 95 inin evlilik bana göre degil dediği bir ülke. 3 çocuklu kadınların annelik bana göre değil, şimdiki aklım olsa gezer tozardım dediği bir ülke.maşallah kimse evlilik çoluk çocuk tavsiye etmiyor ama 10 kişiden 9'u evli ve çoluklu çocuklu o evlilikler yapılacak.hiçbiri de samimi değil.bıktım artık bu tarz samimiyetsiz söylemlerden.

Acaba eşinizin gözünde uzmanlar hovarda mı takılıyor?
Aslında onu mu ifade etmek istedi .

Ya da şöyle, telefonda konuştuğu insan uzman . Vakti zamanında eşiniz de olmak istemiş, olamamış.

Siz de sen olamadın diyince gururuna dokunmuştur, sanki siz o konuştuğu insan ne güzel oldu da sen olamadın dediniz diye hissetmiş olabilir ,
Kendince saçma bir savunma yapıp

Sen uzmanları beğenirsin ama hey yavrum hey ben uzman olsam evlenir miydim, sen ne biliyorsun ki , uzmanlar parayı sağda sola kız peşinde yiyor.

Buldun benim gibi kocayı sus otur. Gözün uzmana falan kalmasın

Demek istemiş falan da olabilir mi

Yani yine kocanız hoş laflar etmemiş elbet ama hani sizi de sevmiyor istemiyor parayı bulsa terk edecek şeklinde düşünmedim.
Laf olsun işte, ergen ergen muhabbetler

Hemen arabeske bağlayıp ben onun için neler yaptim nelerden vazgeçtim de o bana neler diyor diye isyan etmeyin.

Yapmayacaktiniz .
Hadi yaptınız, artık genel olarak size bazı şeyler ders olsun. Yapmayın.
Kararında sevin.. .kararında fedakar olun.

Buradan çıkacak sonuç

Hayatınızda hiç kimse için ne erkek arkadaş ne sevgili ne de herhangi biri için okulu bırakmamak ve kendi hayatını ertelememek gerektiği imiş.

Önce okul biterdi sonra evlenirsiniz , koca kaçmıyor ya

Sizi seven bekler.

Ya neyse olan olmuş

Param olsa evlenmem demiş işte

Sen de keşke okumuş olsaydım da ben de evlenmeseydim deyin.

Benim sevgikilerimde de hep tam tersiydi.fazla ilgiden ve evlenme isteğinden kaç tane ilişkimi bitirdim. Sürekli ilgisizliğimden şikayet edildi.bütün genellemeler gibi bu da yanlış.kadınlar daha çok kendilerine acı çektirme potansiyeli olan erkeklere aşık oluyor sorunun kaynağı bu.daha erkeksi geliyor kadınlara.çok aşırı duygusal ve romantik bir sürü erkek var.bize çekici gelmeyebiliyor. Benim abim ayrılırsam toparlanamam diye sevgili yapmıyor.yıllarca kendine gelemeyen erkekler yıllarca.biz acı çektiren erkek seviyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aaaa evet bu da olabilir.hatta daha yüksek ihtimal bence.

yaşadığınız yeri, aile şartlarınızı bilmiyorum. az buçuk tahmin ediyorum sadece. keşkelerle işler yürümüyor ama keşke hemen evlenmeseydiniz hiç olmazsa üniversite bitseydi. çocuk var mı? umarım şimdilik yoktur. profildeki yaşınız doğruysa çok gençsiniz daha. bence bir an evvel açıktan mezun olup bir şekilde iş hayatına atılın. hem kenara güvence olsun diye para koyun hem sigortanız işlesin hem de sosyal, psikolojik anlamda kendinize bir şeyler katmış olursunuz.

Bilmiyorum o da olabilir ama söylediğim lafa alınmadığına eminim onunla ilgisi yok yani fazla üstünde de durmadı birbirimize sürekli şaka yaparız ona alınacak bi insan değil. Zaten o zamanlar yani askerdeyken uzmanlık düşünürken de evlilik için beni ikna etmeye uğraşıyordu yani orda kalıp uzman olsa da evlenirdik fikri değişmezdi buna eminim ama o zamanki aklıyla işte. Ama evlenip maddi zorluğu görünce böyle konuşuyor bence yani tabi ki önemli olan şimdiki fikri tabi

Hiç düşündünüz mü neden okumanıza engel oluyor???
Ailenizi ikna etmek yerine kaçırmayı seçti???
Parası yokken,sevdiği kadına güzel olanaklar sunmak için neden uğraşıp çalışmayı seçmedi???
Önce hayatlarımızı düzene sokalım demedi???
Siz düşünün, cevabını verin......
Ben kendimce cevap vereyim.
( Bedava sex, işim görülsün,yemek temizlik olsun,toplumda evli sıtatüm olsun,eli yüzü düzgün,düğün talep etmiyor işime gelir,masraf etmeye gerek yok)
Kv yaşasaydı beraber kaldırdınız, diğer konularınız eşim ayrı ev açmıyor olurdu.Uzgunum bu modeller hep öyle.

Bu bana biraz haksızlık olmuyor mu ama ben çok zengin olsam da onunla evlenirim olmasam da demek ki o benim kadar sevmiyor en azından suratıma suratıma bunu söylememeliydi.
Butce durumu iyi oldugu zaman ilk terkedecegi kisi siz olacaksiniz. Bunun farkindasinizdir sanirim. Adam zaten acik secik beyan etmis. Parasizliktan evlenmis.

ya ben anlayamıyorum kafam basmıyor. hayır bizde sevdiik aşık olduk. ama asla okulu bırakıp evlenelim demedik. valla kızım veya kardeşim olsan saçını başını yolardım senin. ayrıl oku daha gençsin.

Erkeklerin böyle boşboğazlıklarına takılmamak gerekiyor. Biz rahatız valla eşimle o bir söylerse ben on söylerim senin donunu mu yıkayıp ütülerim hiç? gezerim yerim içerim diye. Ama siz bu kadar kırıldıysanız eşinize ders verin, asıl ben sana kaçacağıma üniversite okusaydım evine temizlikçi de gelirdi haftada bir kuaförüme de giderdim ahh ahh cahil kafam dinlemedim kimseleri diye söylenir kalkar giderdim. Bi de eşiniz ne uzmanı olacak ? Yani uzman maaşı öyle çok da lüks yaşatacak bi para değil de…

Askerdeyken uzmanlığa kalmayı düşünmüştü bi ara, onun için çok bi para şimdiye kadar hep parasızlık gördüğü için. Ama o zamanlar ciddi ciddi kalmayı düşündüğünde de beni ikna etmeye çalışıyordu evlenmeye, evlenip ev gecindirmenin zorluğunu görünce böyle düşünmeye başladı sanırım bilemiyorum.

onun kriterlerine göre çok para demek ki...
yoksa ben size hak veiryorum normal ölçülerde çok bi para değil.
bir de malum ülkemizde kadınların üniformalı erkek zaafı var. o yüzden etrafında gördüğü en hovarda adamlar uzmanlar olabilir.

Çok uzun
Ama koca için okumayan kızlara pek üzülemiyorum

Sonuçta sen kısır yerken biz sınava giriyorduk

Bilerek okumuyorsan bazı şeyleri hak ediyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…