Eşim işsiz çalışmıyor iş de bakmıyor

Calisma ekonomisi. Kardesi dedigm kuzeni beraber buyumuşler o yuzden kardesi yazmişim
Kusura bakma da özele yollamisken bari adam akıllı bir bölüme para verseymis çalışma ekonomisi bölümünü ilk defa duydum belki de benim cahilligimdir. Ailesiyle görüş olmuyor bir şekilde çalışmaya başlasin siz de teşvik edin vs diyin. Ya da çocuğu ona bırakın siz iş bakın belki gururuna dokunur da kimildar.

Çalışmayan insandan olmaz. İnsan diyorum adam değil.
Ordan burdan geçinen erkek de kadın da birdir benim için.
Sanki insanlar yazık deyip vermek zorunda gibi.
Her türlü bu adamdan olmaz siz kendi başınızın çaresine bakacaksınız gibi duruyor.
Hiç bu adamdan veya çevresinden medet ummayın kendiniz bir yol bulun derim.
Boşanınca nafaka alabilirseniz ne ala.
Yine de her türlü kendinize güvenip o şekilde düşünün eşim çalışmıyor diye bakmayın yani o hiç çalışmamış çünkü.
Kuzeninin yanında da çalışıyor gibi değildi büyük ihtimalle bir rahatlığı vardır onun işe gelme,gitme konusunda,izin konusunda.
Yoksa başka yerde olsa o kadar da çalışmazmış belli.
Eşinizden ziyade siz ne düşünüyorsunuz onu merak ettim şahsen

Çalışmayan insandan olmaz. İnsan diyorum adam değil.
Ordan burdan geçinen erkek de kadın da birdir benim için.
Sanki insanlar yazık deyip vermek zorunda gibi.
Her türlü bu adamdan olmaz siz kendi başınızın çaresine bakacaksınız gibi duruyor.
Hiç bu adamdan veya çevresinden medet ummayın kendiniz bir yol bulun derim.
Boşanınca nafaka alabilirseniz ne ala.
Yine de her türlü kendinize güvenip o şekilde düşünün eşim çalışmıyor diye bakmayın yani o hiç çalışmamış çünkü.
Kuzeninin yanında da çalışıyor gibi değildi büyük ihtimalle bir rahatlığı vardır onun işe gelme,gitme konusunda,izin konusunda.
Yoksa başka yerde olsa o kadar da çalışmazmış belli.
Eşinizden ziyade siz ne düşünüyorsunuz onu merak ettim şahsen
Boşanmayi dusunmuyorum ancak ne yapma konusundada fikirsizim:KK43:

Çoğu yazmış zaten, boşanmayı gözünüz yemiyorsa,siz işe girin çalışın o da evle , çocukla ilgilensin.Calısmayan adam var karşınızda çözüm yolu yok Ya da karı koca oturun yaşlı insanlar sizin geçiminizi sağlasın ( çok ayıp ve gurur kırıcı belirteyim)

Ee ordan burdan geçinmek normal geliyor o zaman size.
Normal gelmiyorsa da çalışıp kendiniz evinize,geçiminize bakacaksınız o zaman.
Eşiniz de çocuğunuza bakacak.
Diğer türlü derdinizi anlamadım elinizdeki malzeme bu çalışsa şimdiye çalışırdı insanlardan para alıp geçinmek çok normal geliyor ona ve öyle devam edecek.

Aileler cocuklarin her istedigini yapinca sonu böyle oluyor cinsiyet fark etmeksizin. Aile yardim ettikce kalkip calismaz. Faizden gelir mantikli. is kursa o parayla yatirim yapsa batma ihtimali var.

Merhaba arkadaşlar kardeşinin dukaninda calisiyordu 3 yil işleride iyiydi ama kardeşi battı. Elinde doğru duzgun meslegi yok işsizlik maaşı aldı 6ay 2yildirda işsiz universte mezunu ama bölüm iyi değil. İş begenmiyor. Eşimin ailesi tek çocuk diye hep özelerde okutmuş. Çok rahatına düşkün. Evlenirken ev araba verdiler dugununu yaptilar eşime 1kuruş borcu yok birazda nakit parasi var faize atiyormuş onada karşıyım.. Onlara güveniyor. Hep evde çocgumuzda var hayat pahali. Hiç bir işi beğenmiyor küçümsüyor.
Ailesinden ordan burda geciniyoruz. Aramizda bozuk degil tek iyi yani evde yatmiyor herşeyime yardimci oluyor. Temizlik cocuk bakma yemek vesayre ama gelecekte nolcak bende işe girecegim cocvumuz biraz buyudugunde
Ev işi, çocuk bakımına yardım etmesine şaşırdım doğrusu.diğer vakalarda farkı bu.

Boşanmayı düşünmezsiniz çünkü uzun vadeli yatırım yapmışsınız. Adam çalışmayıp beş kuruş kazanmasa da ailesinde var nasıl olsa. Ev araba nakit para vermişler, daha da zor durumda kalırsa torunumuz rezil olmasın der yine verirler. Bu hiç bir işe yaramayan adamdan çocuk da yapmışsınız. Önce nakiti bitirir, sonra evi arabayı satar yersiniz. Bari eş ailesini ikna edin de en azından ev çocuğun üzerine olsun, 18 yaşına gelince çocuğa geçsin tapu, satamasın.

Merhaba arkadaşlar kardeşinin dukaninda calisiyordu 3 yil işleride iyiydi ama kardeşi battı. Elinde doğru duzgun meslegi yok işsizlik maaşı aldı 6ay 2yildirda işsiz universte mezunu ama bölüm iyi değil. İş begenmiyor. Eşimin ailesi tek çocuk diye hep özelerde okutmuş. Çok rahatına düşkün. Evlenirken ev araba verdiler dugununu yaptilar eşime 1kuruş borcu yok birazda nakit parasi var faize atiyormuş onada karşıyım.. Onlara güveniyor. Hep evde çocgumuzda var hayat pahali. Hiç bir işi beğenmiyor küçümsüyor.
Ailesinden ordan burda geciniyoruz. Aramizda bozuk degil tek iyi yani evde yatmiyor herşeyime yardimci oluyor. Temizlik cocuk bakma yemek vesayre ama gelecekte nolcak bende işe girecegim cocvumuz biraz buyudugunde
Konularında çocuk sayısı 1-2 arasında deişiyo, 2019 dan beri kocam da kocam diye konu açıp duruyosun ama aksiyon almak yerine çocuk yapıyosun. Neden? Madem boşanmıyorsun adam da böyle bir adam, bir de çocuk yaptınız, sağdan soldam bakım beklemek yerine bırakıcaksınız çocuğu babaya işe siz gideceksiniz.

Konularında çocuk sayısı 1-2 arasında deişiyo, 2019 dan beri kocam da kocam diye konu açıp duruyosun ama aksiyon almak yerine çocuk yapıyosun. Neden? Madem boşanmıyorsun adam da böyle bir adam, bir de çocuk yaptınız, sağdan soldam bakım beklemek yerine bırakıcaksınız çocuğu babaya işe siz gideceksiniz.
Kayın ailede para var, nasıl olsa onlar bakar :KK66:

E ne olacak boyle:KK43:
Ben söyleyeyim ne olacak çünkü aynısından bir arkadaşımız var, hayatı boyunca ki şu an 51 yaşında toplasanız en fazla 6 ay kadar çalışmıştır, evlenmeden önce ve evlendikten sonra bir süre annesinden geçiniyordu sonra eşi işe girdi eşinden geçinmeye başladı, karısının sigortasından yararlandı, onun getirdiği maaşı yedi, kadın emekli oldu oh oh emekliyiz diye eşinin emekliliğine sevindi, tabii bu zamanda tek bir emekli maaşıyla hem ev geçindirip hem üniversitede çocuk okutmak kolay olmadığından eşi çalışmaya devam ediyor ve adam da hala çalışmıyor, eşi bu durumu kabullenmiş çalışmamasını umursamıyor ama siz bunu kabullenir misiniz bilemem🤷‍♀️

Kristialia Kristialia ’ya katılıyorum, tembelliği seven adam asla çalışmaz siz işe girene kadar elindekileri harcar ailesinden ister, çalışmaya başladığınızda nasılsa eve bakan biri var diye hepten yayılır.

Ay evet siz söyleyince ben de baktım eski konularına da hep bir dengesizlik.. hem geçinemiyoruz diyip hem ev almak istemeler hem işsiz kocadan çocuk yapıp sonra ne yapsam diye sormalar (ama boşanmak yok ona göre yorum yapın !)

X