Eşim işsiz çalışmıyor iş de bakmıyor

Normalde cinsiyetçi biri değilim ama benim böyle konularda içimden Seda Sayan çıkıyor. Erkek dediğin yatmayacak. Paraya ihtiyacı olmasa da çalışacak üretecek bir iş yapacak.

Kuzenim de sizinki gibi biriyle evlenip peş peşe de iki çocuk yaptı. Şimdi o çalışıyor küçük çocuğa kocası bakıyor evde. Aman şuradan iş haberi gelecek burada in araya adam koyduk diye diye aha neredeyse 7 senelik evliler ama kuzenim dolmuş durumda bakalım ne zaman patlar.

Ben söyleyeyim ne olacak çünkü aynısından bir arkadaşımız var, hayatı boyunca ki şu an 51 yaşında toplasanız en fazla 6 ay kadar çalışmıştır, evlenmeden önce ve evlendikten sonra bir süre annesinden geçiniyordu sonra eşi işe girdi eşinden geçinmeye başladı, karısının sigortasından yararlandı, onun getirdiği maaşı yedi, kadın emekli oldu oh oh emekliyiz diye eşinin emekliliğine sevindi, tabii bu zamanda tek bir emekli maaşıyla hem ev geçindirip hem üniversitede çocuk okutmak kolay olmadığından eşi çalışmaya devam ediyor ve adam da hala çalışmıyor, eşi bu durumu kabullenmiş çalışmamasını umursamıyor ama siz bunu kabullenir misiniz bilemem🤷‍♀️

@Kristialia ’ya katılıyorum, tembelliği seven adam asla çalışmaz siz işe girene kadar elindekileri harcar ailesinden ister, çalışmaya başladığınızda nasılsa eve bakan biri var diye hepten yayılır.
Erkekler karısının sigortasından faydalanabiliyor muymuş?

Eşiniz bir müddet kuzeniyle çalışmış zaten. Çalışmayı sevmeyen biri olduğunu sanmıyorum. Üstte bir arkadaşın dediği gibi iyi bir piyasa araştırmasıyla birlikte bir kreş açabilirsiniz. Hem çocuğunuz sizle olur hem siz hem eşiniz kendi işinizde çalışırsınız. Bence eşiniz birinin yanında çalışmak istemiyor. Ailesi de destekliyorsa böyle bir şey yapın. Bu arada sizin mezuniyet nedir?

çocukta olmuş çok acele etmişsiniz. eşinizin ailesi ile durumu konuşun eşinizle de. çalışmayan adama kimse saygı duymaz

Ünlü düşünür Seda sayanın da dediği gibi;
Uyuyan adamdan nefret. Adam dediğin sabah kalkar gider, ne yatıp duruyon?
Yatan adamdan, hazıra konan birilerinden gelir bekleyen adamdan hayır gelmez, net. Armut piş, ağzıma düş ne güzel iş
Güzel de değil aslında insanın psikolojisi bozuluyor.akşamdan akşama eve geliyorum onda bile sıkıntıdan ne yapacağımı şaşırıyorum.gece 11 de gelsem yine sıkılırım.millet enerjisizlikten şikayet eder ben de fazla enerjiden.herşeyin ortası işte.neticede evde yatmak bence güzel birşey değil.

Güzel de değil aslında insanın psikolojisi bozuluyor.akşamdan akşama eve geliyorum onda bile sıkıntıdan ne yapacağımı şaşırıyorum.gece 11 de gelsem yine sıkılırım.millet enerjisizlikten şikayet eder ben de fazla enerjiden.herşeyin ortası işte.neticede evde yatmak bence güzel birşey değil.
Bu tarz adamlar sıkılmaz. Ben de bu model 2 kişi tanıyorum. İkisi de sabaha kadar tv izler, bütün gün yatar uyku saatleri senin benim gibi değildir. Min 12 saat uyurlar. Biri hele markete gitme, ev işi bile yapmama şeklinde tembel hayvanlar var ya onlar gibi yaşıyor. Diğeri de kendini çok beğendiği için işlere yakıştıramıyor. Bu arkadaşlar kurnaz oldukları için başkasının sırtından geçinmeye bayılırlar, diğer herkesi de enayi bellerler.

Bu tarz adamlar sıkılmaz. Ben de bu model 2 kişi tanıyorum. İkisi de sabaha kadar tv izler, bütün gün yatar uyku saatleri senin benim gibi değildir. Min 12 saat uyurlar. Biri hele markete gitme, ev işi bile yapmama şeklinde tembel hayvanlar var ya onlar gibi yaşıyor. Diğeri de kendini çok beğendiği için işlere yakıştıramıyor. Bu arkadaşlar kurnaz oldukları için başkasının sırtından geçinmeye bayılırlar, diğer herkesi de enayi bellerler.
Şu son günlerde açılan konular gerçekten insanın hayata karşı umudunu tüketiyor.erkekler resmen erkeklikten istifa etmiş gibi.

Yurtdısında olan stay at home dad'ler gibi olmuş. Yanlıs demiyorum, bu da bir alternatif neden olmasın. Bazı erkekler ev işlerine yardımcı olmak, çocuklarına bakmak isteyebilirler, siz de çalısabilirsiniz.

Aynı erkek kardeşim. Düğüne 2 ay kala işe girdi. Düğünden sonra hemen işten ayrıldı. Karısının babasından kalma mallarla hayatını sürdürüyor. Kaç kere kayınpeder parasıyla iş açıp batırdı. Şimdi evde çocuk bakıyor sjsjsj. Karısı da ev işi yapan biri var diye memnun :KK70:

Eşiniz bir müddet kuzeniyle çalışmış zaten. Çalışmayı sevmeyen biri olduğunu sanmıyorum. Üstte bir arkadaşın dediği gibi iyi bir piyasa araştırmasıyla birlikte bir kreş açabilirsiniz. Hem çocuğunuz sizle olur hem siz hem eşiniz kendi işinizde çalışırsınız. Bence eşiniz birinin yanında çalışmak istemiyor. Ailesi de destekliyorsa böyle bir şey yapın. Bu arada sizin mezuniyet nedir

Ben kimya bitiirdim kucuk cocugumuz var 6aylik birakamiyorum. Eşim istedigi işi bulamadı malesef. bazi işlere başliyacakken asgari ücret teklif ettiler.busefer esim calismam o paraya sonra başka biryere girdi 1 2ay sonra eski eleman geri dönmuş oyuzden cikardilar kulanmişlar yani ustune fazla calistigi ucretleride vermemişler. hep gidiyor goruşmelere ya almiyorlar tecrube yok diye. yada asgari ucret veriyorlar talihsizlikk oldu .ozelguvenik kursuna gidicekmis şimdi. Biseyler yapma calisiyor ama. 2yıl oldu malesef. Şimdi borsa gibi şeylerle ugraşiyor

çok cabaliyor ama Kuzenin yanindayken hem daha cok kazaniyordu yorulsada sonucta kendi işi gibi oldugu icin o ortami ariyor ama çok zor ozel sektor cok acimasiz

Ee ordan burdan geçinmek normal geliyor o zaman size.
Normal gelmiyorsa da çalışıp kendiniz evinize,geçiminize bakacaksınız o zaman.
Eşiniz de çocuğunuza bakacak.
Diğer türlü derdinizi anlamadım elinizdeki malzeme bu çalışsa şimdiye çalışırdı insanlardan para alıp geçinmek çok normal geliyor ona ve öyle devam edecek.
girdi işe ancak ya cikarildi kulandilar fazla calistirdilar yada asgari ucder verdiler redetti teklifi ozel sektor acimasiz malesef. Parasal yonunden haklisiniz bir erkegin evde durmasi iyi degil bende biraz baski yapinca moreli bozuluyor hemen.çok söylendim ama bulamıyorum diyor. Övundugum tek şey bana iyi davraniyor .herşeyime destek oluyor her istedigimi alıyor. Eksik etmiyor cocgumuzada ayni sekilde. yani özünde çok iyi temiz bir insan o yüzden fabrika iş hayatına ayak uyduramadı malesef. Ama

Aynı erkek kardeşim. Düğüne 2 ay kala işe girdi. Düğünden sonra hemen işten ayrıldı. Karısının babasından kalma mallarla hayatını sürdürüyor. Kaç kere kayınpeder parasıyla iş açıp batırdı. Şimdi evde çocuk bakıyor sjsjsj. Karısı da ev işi yapan biri var diye memnun :KK70:
Onlar nasil geciniyot a acaba kira gelirimi var.:)

2019 dan beri açtığın tüm konular kocanın çalışmaması

Ne bekliyorsun 5 yıldır olmayan şey bir an da olacağını ve eşinin arı gibi çalışacağını mı? Çok beklersin

Aman sakın 3 çocuğu yapma 2 çocuğun varmış bari bu sefalete yeni rehine verme haklarına girme

H handeac123

X