Eşim işsiz çalışmıyor iş de bakmıyor

Ben kimya bitiirdim kucuk cocugumuz var 6aylik birakamiyorum. Eşim istedigi işi bulamadı malesef. bazi işlere başliyacakken asgari ücret teklif ettiler.busefer esim calismam o paraya sonra başka biryere girdi 1 2ay sonra eski eleman geri dönmuş oyuzden cikardilar kulanmişlar yani ustune fazla calistigi ucretleride vermemişler. hep gidiyor goruşmelere ya almiyorlar tecrube yok diye. yada asgari ucret veriyorlar talihsizlikk oldu .ozelguvenik kursuna gidicekmis şimdi. Biseyler yapma calisiyor ama. 2yıl oldu malesef. Şimdi borsa gibi şeylerle ugraşiyor

çok cabaliyor ama Kuzenin yanindayken hem daha cok kazaniyordu yorulsada sonucta kendi işi gibi oldugu icin o ortami ariyor ama çok zor ozel sektor cok acimasiz
Aynen öyle, özel sektör epey zor. Çabalıyormuş da eşiniz. Öyle süreçlerden ben de geçmiştim zamanında. Çok bunaltıcı, bilirim. Sizin çocuk küçük olsa da kreş işi epey uygun görünüyor birlikte yaparsanız. Canınızı sıkmayın.

Aynen öyle, özel sektör epey zor. Çabalıyormuş da eşiniz. Öyle süreçlerden ben de geçmiştim zamanında. Çok bunaltıcı, bilirim. Sizin çocuk küçük olsa da kreş işi epey uygun görünüyor birlikte yaparsanız. Canınızı sıkmayın.
Çabalamak mı ? Ben de gidip Google halkla ilişkiler departmanına cv bırakayım, sonra da işe alınmıyor diyeyim, mantıklı mı sizce? Çabalamak bu değil ki. İki üç yere iş başvurusu yaptı çabaladı mı oldu. Çabalamak istiyorsa ailesi için asgari ücretle de olsa bi işe girecek, çalışacak, o arada da başka kapıları zorlayacak. Şuan beğenmediği asgari ücreti de alamıyor. Ben bu mantığı anlayamıyorum. Benim de eşim üni mezunu. Adam çok aradı iş bulamadı. Şimdi bi markette çalışıyor. Ama çalışıyor, evde oturmuyor... Erkek adam oturmayacak ya

Merhaba arkadaşlar kardeşinin dukaninda calisiyordu 3 yil işleride iyiydi ama kardeşi battı. Elinde doğru duzgun meslegi yok işsizlik maaşı aldı 6ay 2yildirda işsiz universte mezunu ama bölüm iyi değil. İş begenmiyor. Eşimin ailesi tek çocuk diye hep özelerde okutmuş. Çok rahatına düşkün. Evlenirken ev araba verdiler dugununu yaptilar eşime 1kuruş borcu yok birazda nakit parasi var faize atiyormuş onada karşıyım.. Onlara güveniyor. Hep evde çocgumuzda var hayat pahali. Hiç bir işi beğenmiyor küçümsüyor.
Ailesinden ordan burda geciniyoruz. Aramizda bozuk degil tek iyi yani evde yatmiyor herşeyime yardimci oluyor. Temizlik cocuk bakma yemek vesayre ama gelecekte nolcak bende işe girecegim cocvumuz biraz buyudugunde
Bu kadar özelde falan okuyup da kötü bölüm dediginiz ne acaba?Ailesinin durumu iyiymiş, ev araba da var tuzu kuru tabii..ömür boyu çalışanlar bunları alamıyor artık..ama bir erkek olarak çalışmalı diyorsanız haklısınız bu boşanma sebebi zaten..

Ne çabalaması 2019 dan beri açtığı konuları bi araştırın hep işsizmiş kocası çalışmayı sevmiyor yatmayı seviyor.

Çabalamak mı ? Ben de gidip Google halkla ilişkiler departmanına cv bırakayım, sonra da işe alınmıyor diyeyim, mantıklı mı sizce? Çabalamak bu değil ki. İki üç yere iş başvurusu yaptı çabaladı mı oldu. Çabalamak istiyorsa ailesi için asgari ücretle de olsa bi işe girecek, çalışacak, o arada da başka kapıları zorlayacak. Şuan beğenmediği asgari ücreti de alamıyor. Ben bu mantığı anlayamıyorum. Benim de eşim üni mezunu. Adam çok aradı iş bulamadı. Şimdi bi markette çalışıyor. Ama çalışıyor, evde oturmuyor... Erkek adam oturmayacak ya
Haklısınız. Çok çaresizseniz gerekirse pazarda limon satarsınız. Ancak konu sahibinin eşinin evi, arabası, bir miktar birikmiş parası ve kendisine desteğini esirgemeyen ebeveynleri var. Böyle bir durumda seçici olur zaten ve emeğinin sömürülmemesini tercih edebilir. Onun şartlarında bence çabalıyor. Herkesin şartı aynı olmuyor.

Ne çabalaması 2019 dan beri açtığı konuları bi araştırın hep işsizmiş kocası çalışmayı sevmiyor yatmayı seviyor.
Eski konularını okumadım konu sahibinin sadece bu başlıkta yazdığı kadarını biliyorum. Ona göre yorum yaptım. Sonuçta tanımam etmem. Konu sahibi biz ne dersek diyelim kendi şartlarını ve eşinin durumunu kendisi değerlendirecek. 5 yıldır böyleyse kocası, 6 aylık bir çocuklarının olması da ayrıca ilginç. Kronik işsiz bir babaya çocuk yapılmaz.

Ben kimya bitiirdim kucuk cocugumuz var 6aylik birakamiyorum. Eşim istedigi işi bulamadı malesef. bazi işlere başliyacakken asgari ücret teklif ettiler.busefer esim calismam o paraya sonra başka biryere girdi 1 2ay sonra eski eleman geri dönmuş oyuzden cikardilar kulanmişlar yani ustune fazla calistigi ucretleride vermemişler. hep gidiyor goruşmelere ya almiyorlar tecrube yok diye. yada asgari ucret veriyorlar talihsizlikk oldu .ozelguvenik kursuna gidicekmis şimdi. Biseyler yapma calisiyor ama. 2yıl oldu malesef. Şimdi borsa gibi şeylerle ugraşiyor

çok cabaliyor ama Kuzenin yanindayken hem daha cok kazaniyordu yorulsada sonucta kendi işi gibi oldugu icin o ortami ariyor ama çok zor ozel sektor cok acimasiz

Tecrubesi olmayanlar zaten asgari ucretle işe baslar(spesifik bir meslegi yoksa orn:hemsire gibi). Calisma ekonomisi bölümünden mezun olan birine az tecrubeyle 30k maas vermezler ki. Esinizde herkes gibi asgari ucretle ise baslayip belli birsure sonra zam alacak. Esiniz su an lac yasinda bilmiyorum ama 40ina yaklastiginda az tecrubesoyle asgari ucreti kabul etse bile is bulamaz.

bazi işlere başliyacakken asgari ücret teklif ettiler.busefer esim calismam o paraya

asgari ucder verdiler redetti teklifi

Havalı şeye bak asgari ücrete burun kıvırıyor, tabi koskoca (!) çalışma ekonomisi mezununa direkt müdürlük teklif edeceklerdi. Tecrübesi de yok ne bekliyordunuz?

Tembel olmasa asgari ücretle başlar yükselirdi benim arkadaş da asgari ile başladı şimdi 2 katını alıyor azim lazım.

Ayrıca beğenmediğiniz asgari ücretle çalışan milyonlar var ev de kira değil asgari alsa geçinirsiniz ama nasılsa ev veren saflar var ne çalışacak di mi?

Bir de baba yapmışsınız bu herifi yıllardır böyle olduğunu bile bile.

Başkalarının sırtından geçinmeye devam edin siz

‘Kreş aç’ diyen arkadaşlar bu işin zorluğuna vakıf değiller sanırım.
Dört yıl önce ilkokul müdürlüğüne geçtim, öncesinde uzun süre farklı kurumlarda özel anaokulu-gündüz bakımevi müdürlüğü yaptım.
Alandan mezun olmama, kurum açmaya yetkim olmasına rağmen hiç kendime yer açmaya niyetlenmedim.
Bu iş öyle dışardan göründüğü kadar kolay bir iş değil.
Her şeyden önce onca çocuğun sorumluluğunu alıyorsunuz.
Konu sahibi eşiniz asgari ücret demeyecek bir işe girecek.
Özel sektör zormuş, yorumcuymuş, eee napalım? Hepimiz yıllardır çalışıyoruz bu zorlukları göze alarak…

Valla hayatları boyunca hiç çalışmayan çok insan tanıyorum ama onlar çok zengin yani. Öyle ondan bundan geçinmiyor,düzenli kira gelirleri var mis gibi yaşıyorlar. Sizinki oek zengin aile değil anladığım kadarıyla çünkü ondan bundan geçiniyoruz yazmışsınız. Madem boşanmayı düşünmüyorsunuz o zaman siz çalışın kocanıza bakın. Onun yapamadığını siz yapın

X