Eşim Kardeşimi Evde İstemiyor

Aslinda esim sabirli biridir lakin. Su aralar bir proje uzerinde ugrasiyor. O nedenlede hafif gergin. Benimde hatalarim var cok calistigi zaman iceri gel vakit gecirelim kardesimle diyorun bunu yapmamam lazim aslinda. Kardesim ne zaman gidecegini soylemedi. Kocaman bir valiz esya getirmis ama kardese de git denmez ki. Nasil davranacagimi bilemiyorum esas derdim o? Ne diyeyim kardesime.
annenize söyleyin
o bir şekilde halletsin

Herkese merhalabar. Kizlar benim yine bir sorunum var ve bu konuda sizden destek almak istiyorum. Eski konumu bilenler bilir, bundan yaklasik 10 gun once kiz kardesim beni arayarak size gelecegim dedi. Bende esime sormadan gel dedim. Esime durumu soyledim. Once bozulacak gibi oldu sonra tamam iyi yapmissin dedi. Esim kardesim bize geldigi ilk gunler gayet guler yuzluydu. Ama ozellikle son bir kac gundur esim artik eskisi gibi degil. Yuzu dusuk konusmuyor telefona takiliyor. Baktim ne yapiyor diye haber okuyor. Takiliyor oyle. Ablam pek konuskan biri degil konusurken insanin yuzune falan bakmaz zaten esimle pek bi samimiyetleri yoktur. Dun dayanamadim en sonunda sordum. Neden boylesin diye. Esimde kardesin daha ne kadar kalmayi dusunuyo diye sordu. Olay burda koptu zaten yuz ifaden bundan dolayi miydi dedim. Esimde bilmem farkindamisin ama 10 gunu devirdi. Bizler calisan insanlariz misafirlik dedigim calisan insanlarin evinde, 3 gun 5 gun 1 hafta olur. Gunlerdir burda isten eve gelip dinlenmek istiyorum dinlenemiyorum hastayim yatamiyorum. Bizim cocuk yapmaya calistigimizin ve cok uzun sure seni tedavi ettirdik ve tam sonuc verdi o geldi dedi. Bizde sessiz sessiz kavga ettik. Esim cok ustume gitmedi ama rahatsizligini belli etti. Ben kardesime ne diyeyim bir akil verin kizlar esim hakli mi ben mi cok abartiyorum?
Eşin haklı fakat birbirinizi kırmadan orta bir yolu bulmayı deneyin. Böyle durumlarda empati yap, eşinin bir yakını gelip 10 gün sizde kalsa sen de rahatsız olurdun. Kardeşinin de düşünmesi lazım aslında 10 gün çalışan bir çiftin evinde uzun bir süre.

Eşin haklı fakat birbirinizi kırmadan orta bir yolu bulmayı deneyin. Böyle durumlarda empati yap, eşinin bir yakını gelip 10 gün sizde kalsa sen de rahatsız olurdun. Kardeşinin de düşünmesi lazım aslında 10 gün çalışan bir çiftin evinde uzun bir süre.
Ustelik hem cinside deil ki rahat bir kiyafet giysin derli toplu oturmaktan sıkıldı belki de

Kardesim beni ziyarete gelmis ozel bir sebebi yok. Oylesine gelmis yani. Bugun hafif bir ima etmeyi dusunuyorum kardesime. Ne zaman gidecegi belli degil. Gitmek lafi agzindan cikmiyor bile.
ozaman sen sor . ne zaman gitmeyi düşünüyorsun de .
anneni ara ona durumu anlat o cagirsin ablanı.
ablanla konuş çocuk yapcaz rahat edemiyoruz de . bukadar zor degilki ustelik ablan yani cinsiyetiniz ayni ikinizde kadinsiniz anlatinca anlar halden.
bide esime surat asiyosun aramaizda huzursuzluk oluyo senin yuzunden kavga ediyoruzda diyebilirsin.

Yorumlari okuyorum birincisi benim baska uyeligim falan yok. Bununla ilgili itirazi olan siteye yonetimiyle gorussun. İkincisi, artik kimseye para yardimi Yapmiyorum. ucuncusu esime hak verdim ama bunu kardesime nasil soyeleyecegim onu dusunuyorum. Ben esasen bu konuyu sormustum. Linc edildigimin farkindayim ama ben nasil soylerim onu dusunuyorum.
Eşinize kardeşinizin kalmasından dolayı rahatsız mı oldun diye hesap sorup tartışmak yerine
"evet bende farkındayım uzadı misafirlik işi, rahatsız olmanı anlıyorum ama kırmamak için söyleyemiyorum. Nasıl yapsak"
deseydiniz sizin hatırınıza oda bir kaç gün idare etmeye çalışırdı.
Bende eve gelene git diyemem, sevmediğim biri bile olsa yapamam. O konuda arada kalmanıza hak veriyorum. Ama eşinize hak verdiğinizi burada yazmanız değil eşinize belli etmeniz önemli. Birlikte bir çözüm bulmaya çalışırsınız o zaman.
Belki size "sende haklısın neyse bir süre daha idare edelim" bile diyebilirdi.
Nasıl söyleyeceğinize gelince, ufak bir hafta sonu tatili ayarlamaya çalışın. Kardeşinize de "çok önce indirimden almıştık biletleri. Oraya gideceğiz hafta sonu" diyebilirsiniz.

ozaman sen sor . ne zaman gitmeyi düşünüyorsun de .
anneni ara ona durumu anlat o cagirsin ablanı.
ablanla konuş çocuk yapcaz rahat edemiyoruz de . bukadar zor degilki ustelik ablan yani cinsiyetiniz ayni ikinizde kadinsiniz anlatinca anlar halden.
bide esime surat asiyosun aramaizda huzursuzluk oluyo senin yuzunden kavga ediyoruzda diyebilirsin.
"Çocuk yapcaz rahat edemiyoruz" da denmez yaa :olamaz:

Herkese merhalabar. Kizlar benim yine bir sorunum var ve bu konuda sizden destek almak istiyorum. Eski konumu bilenler bilir, bundan yaklasik 10 gun once kiz kardesim beni arayarak size gelecegim dedi. Bende esime sormadan gel dedim. Esime durumu soyledim. Once bozulacak gibi oldu sonra tamam iyi yapmissin dedi. Esim kardesim bize geldigi ilk gunler gayet guler yuzluydu. Ama ozellikle son bir kac gundur esim artik eskisi gibi degil. Yuzu dusuk konusmuyor telefona takiliyor. Baktim ne yapiyor diye haber okuyor. Takiliyor oyle. Ablam pek konuskan biri degil konusurken insanin yuzune falan bakmaz zaten esimle pek bi samimiyetleri yoktur. Dun dayanamadim en sonunda sordum. Neden boylesin diye. Esimde kardesin daha ne kadar kalmayi dusunuyo diye sordu. Olay burda koptu zaten yuz ifaden bundan dolayi miydi dedim. Esimde bilmem farkindamisin ama 10 gunu devirdi. Bizler calisan insanlariz misafirlik dedigim calisan insanlarin evinde, 3 gun 5 gun 1 hafta olur. Gunlerdir burda isten eve gelip dinlenmek istiyorum dinlenemiyorum hastayim yatamiyorum. Bizim cocuk yapmaya calistigimizin ve cok uzun sure seni tedavi ettirdik ve tam sonuc verdi o geldi dedi. Bizde sessiz sessiz kavga ettik. Esim cok ustume gitmedi ama rahatsizligini belli etti. Ben kardesime ne diyeyim bir akil verin kizlar esim hakli mi ben mi cok abartiyorum?
Eşiniz son derece haklı siz ilk hatayı eşinize sormadan kardeşinize gelmesini söylemekle yapmışsınız adam istemiyorum dese daha orda kavga çıkardı şahsen ben olsam böyle bişeyi kabul ediceğim varsa da etmezdim. Açık açık söyliyceksiniz kardeşinize valla eşinizi takdir ettim baya anlayışlı ve olgun bi adammış.

Kardeşiniz niye bu kadar uzun kalıyor yani gideceği günü söylemedi mi? Valla eşiniz haklı kim olsa rahatsız olur. Evinde rahat edemiyor sonuçta.
Valla kardeşe de git denilmez de alttan alttan belli edeceksiniz mecbur.

Yorumlar çok ilgincime gitti ya. Şehir dışından gelen yakınım üstelik kardeş 10 gün evimde barınamayacak mı. Benim kardeşim veya eşimin kardeşi .evlendikten sonra kardeşlikten atıyormuyuz .ne zaman görüşecek bu kardeşler ben onun evine gidemiceksem o benim evime gelemeyecekse kardeşlik neden var..ne demek surat asmak .aylarca kalmamış 10 gün yahu. Evi var .illaki gidecek .hangi kültürden geliyoruz biz amma abartılı yorumlar var .10 gün kaldı diye git diyecekmiş ablasına.kocasıda 10 gün donla gezmeyiversin.

Keşke kardeşinizin geleceğini öğrendiğiniz de kaç günlük bir plan olduğunu ne zaman gelip gideceğini vs öğrenseydiniz. Üzerine bizde çalışıyoruz biliyorsun belki iznimizi ayarlayamayız evde yokuz yada biyerlere gidecektik çakışmasın diye.

Benim anlamadığım burada genelde hanımlar bu tarz hareketleri eşlerinin yapmasından şikayetçi. Ama ben sizin konularınıza şöyle bir baktım. Bildiğin evliliği sabote eden bir kadın var gibi.
Siz hala anne baba evinden kopamamış gibi hareketler yapıyorsunuz, aileye para yardımı yapıyorsunuz eş kızınca aa doğru yapmayım diyorsunuz. Veya başka konular da da yine aynı durumlar.
Siz kendiniz doğrunun ne olduğunu görmek ve evliliğinizi sahiplenip karı koca olduğunuz gerçeğine bi kendinizi alıştırsanız iyi edersiniz bence. Naçizhane bakın bebek istiyorsunuz olmuyor durumları da var gerginsinizdirde.. Evdeki bazı sorunlar mazallah sizin üzerinize kaldığı zaman ben nasıl düzelticem diye düşünmeyin isterseniz :KK14:

Herkese merhabalar. Ben bir yıllık evliyim. Eşimle ayrı ayrı şehirlerde ikamet ediyorduk. İkimizde devlet memuruyuz. Evlendikten sonra tayinle ben onun bulundugu şehre gittim. Onun eski bekarkenki tuttugu evinde yaşamaya başladık. Tam bir yıldır o evde yaşıyorum. Onun eski eşyalarıyla beyaz eşyaları ve bazı eşyalari yatak halı vs yeniledik. Bir tayin durumumuz vardi o nedenle o evde yasadik ama tayin işimiz olmadı. Kiraya çıkacağız ama eşim benim evlenmeden önceki biriktigim para ile kredi çekip ev almak istiyor. Kira fiyatları 2000 tl bandında eşim o kadar parayı vermek istemiyorum ev alalim onun taksidini ödeyeyim parayı çöpe atmayalım diyor. Bende banka işi haramdır eminevim vs gibi kuruluşlara gidelim diyorum. O tip firmalari gezdik 3 yıldan önce ev teslim eden yok.
Eşim ben ev almak istiyorum çocuk yok yeni evliyiz tam alinacak zaman dedikce ben dinen uygun degil diyorum. Eminevim vs firmalari esim istemiyor cunku hem ev kirasi hem de oranin taksidi bizi zorlar para biriktiremeyiz diyor. Ama ben yanaşmıyorum korkuyorum çünkü. Eşim bu durum üzerine eminevim vs firmalardan hisse satan birini buldu onu alacaktik son anda satacak kisi vazgecti.
Bunun uzerine esim katilim bankalarini arastirdi ve orda faiz olmadigini kar payi aldiklarini soyledi diyanetin danisma hattini yanimda aradi konustu bildigi hocalara sordu. En sonunda katilim bankasina beni ikna etti.
Burda ikinci bir problem ortaya cikti. Benim annem ben kucukken öldü. Kardeslerimle biz birlike buyuduk daha sonra babamda baska bi kadinla evlenip ayri eve ciktilar. Bir erkek dort kiz kardesiz. Erkek kardrsim ve diger iki kiz kardesim ayri sehirlerde ikamet ediyorlar. Erkek kardesim assubay diger iki kardesim memur. Memleketteki ev bizim kira falan yok. Ben evlenmeden once esime ben aileme her ay para gonderecegim seninde iznin olursa demistim. Esimde herkes duzenini kurana kadar yolla demisti. Memlekette iki kiz kardesim var. Bir tane 35 yasinda ve ikinci universiteyi okuyor. Digeri ise calisiyor kucuk bir sehirde yasiyorlar. Evlendigimiz gunden bu yana ben her ay duzenli para yolluyorum onlara. Ama bu ev meselesi acilinca esim ailene daha ne zamana kadar para yollucaksin borca giriyoruz herkes basinin caresine baksin dedi. İste kavga burdan cikti. Ben aileme para gondermek istiyorum esimde buna kiziyor. Evdeki ablalarin basinin caresine baksin biri calisiyor evi var altina arabasini cekmis senn ona niye yolluyorsun diyor. Digeride keyfiye ikinci okulu okuyor yasi 34 u gecmis calissin diyor. Sonra diger kardeslerin neden yollamiyor diyor. Erkek kardesim bir ev aldi ikinci evinide aldi borcunu oduyor. Esim bunu duyunca kuplere bindi bense vicdanen yardimda bulunmak istiyorum. Esimi cok seviyorum oda beni cok seviyor temizlik bulasik yemek herseye yardim ediyor. Cogu zaman yemegi o yapar benden once eve geldigi icin ev islerinde o kadar yardimci oluyor ki. Onuda kirmak istemiyorum ama caresiz kaldim. Esim ailenden de sicaklik gormuyorum ben diyor evlendik evleneli ailemden kimse esimi aramadi bile. Onlarada kiziyorum ama vicdanim rahat vermiyor ne yapabilirim kizlar bi akil verin
Önceki konunuzda inkar etmişsiniz ama kesinlikle aynı kişisiniz.

Eşinizle aileniz yüzünden boşanmanın eşiğinden dönmüşsünüz ama hala yaşadıklarınızdan ders almamışsınız.

Böyle giderse eşiniz sizi boşayacak.

Bence problem kardeşin evde 10 gün kalması değil yeri gelir bir yılda kalır. Ama hanım arkadaşımız olayları analiz edip aile yönetimini kendi elinde bulundurmuyor. Eşide sanırım hanım arkadaşımızın bu pasifliğine ve bilmezliğine haklı olarak kızıyor.
Benim evime 10 günlük misafir gelecek ve ben kaç gün kalacağını bilmeyeceğim. Valizine bakıp acaba daha çokmu kalacak diye düşüneceğim.
Kaç gün kalacağını kardeşime aman kırılırmı acaba diye soramayacağım. Garip gerçekten. Ben kardeşime herşeyi sorarım. Kardeşimde bana gönül koymaz. Kaç gün kalacaksın da derim. Dönüş ne zaman da derim. Biletini aldın mı derim. Burda kaç gün kalmayı planladın derim. Evde sorunmu var hayırdır uzun soluklumu geldinde derim. derim yani kaç yıllık kardeşime diyemeyeceksem o ailenin bir üyesi değilmiyim ben.

Yorumlar çok ilgincime gitti ya. Şehir dışından gelen yakınım üstelik kardeş 10 gün evimde barınamayacak mı. Benim kardeşim veya eşimin kardeşi .evlendikten sonra kardeşlikten atıyormuyuz .ne zaman görüşecek bu kardeşler ben onun evine gidemiceksem o benim evime gelemeyecekse kardeşlik neden var..ne demek surat asmak .aylarca kalmamış 10 gün yahu. Evi var .illaki gidecek .hangi kültürden geliyoruz biz amma abartılı yorumlar var .10 gün kaldı diye git diyecekmiş ablasına.kocasıda 10 gün donla gezmeyiversin.
Bunu ben de düşündüm. Git diyemem ve demem de. İki taraf içinde geçerli. Ama bu konudaki abla kardeş kredisini çoktan tüketmiş.

Önceki konunuzda inkar etmişsiniz ama kesinlikle aynı kişisiniz.

Eşinizle aileniz yüzünden boşanmanın eşiğinden dönmüşsünüz ama hala yaşadıklarınızdan ders almamışsınız.

Böyle giderse eşiniz sizi boşayacak.
çok doğru
orda da nerdeyse herkes konu sahibine haksızsın, eşin haklı demiş .
bu adamın canına tak edecek ,yeter artık diyecek ufacık bir sebepten kavga çıkıp boşanacaklar.
sonra kocam bu sebepten boşanmak istiyor diye konu açacaklar.
konu sahibi elleriyle yuvasının dibine dinamit döşüyor. kendine gelmezse , yuvasına sahip çıkmazsa patlaması yakındır.
konu sahibi, eşiniz sizi seviyor ama siz terkedilmek için uğraşıyorsunuz, eşinize evinize sahip çıkmıyorsunuz. Aslında siz kocanızın sizi boşamasını mı istiyorsunuz ?

kardeşimiz evimize gelip kalabilir elbette ama ne zaman gideceği belli olur ona göre plan yapılır. 10 günü geçmiş koca bavulla gelmiş söylemiyor da dönüş tarihini asıl abartılı olan bu. ayrıca bu durumlar kişiden kişiye de değişir ben evimde 5 günden fazla yatılı misafir istemem. kimseye de gidip kalmam. illa herkes aynı olacak diye bir şey yok yani.

X