Eşim Kardeşimi Evde İstemiyor

konu sahibi cidden sıkıntılarınız var sizin bence.
size kaç yorum yapıldı önceki konunuzda şuan açtığınız konunun başlığı bile yine hüsran. sanki adam kardeşiniz oturmaya gelmiş de evden kovmuş gibi başlık yazmışsınız zaten kendi düşünceniz burdan belli. siz asla eşinize hak vermeyeceksiniz bu adam sizi boşar yakında

Bana hiç yatılı misafir gelmiyor oh rahatım 😂 eşim 3+1 ev tutturdu misafir odası yaptık az kavga etmedim misafire göre mi yapcaz diye neyse kaç ay oldu gelen giden yok annesine yapmıştı odayı (bana diyemedi) elinde patladı bende orayı çalışma odam yaptım çamaşır falan asıyorum koca evde kafam rahat 😌
Misafir severim ama uzun değil.
Neyse zaten gelen yok

Bana hiç yatılı misafir gelmiyor oh rahatım 😂 eşim 3+1 ev tutturdu misafir odası yaptık az kavga etmedim misafire göre mi yapcaz diye neyse kaç ay oldu gelen giden yok annesine yapmıştı odayı (bana diyemedi) elinde patladı bende orayı çalışma odam yaptım çamaşır falan asıyorum koca evde kafam rahat 😌
Neyse zaten gelen yok
Evinizde bi odayı bana yaparsınız diyen kv geldi aklıma
Kendisi bırak evimi, kına ve düğüne bile gelemedi
Kısmet😃

Misafir dediğin davetsiz gelmemeli, en fazla, taş çatlasa bir hafta kalmalı ve gitmeyi bilmeli. Hadi ev sahiplerinin çok sevdiği, bayıldığı, ısrar kıyamet gitme dediği birisiyse birazcık daha kalır belki ama bu da çok nadir bir durum.

Misafir kadın tarafından olunca hizmet beklemiyor ve düzene el koyucu olmuyor genellikle bu nedenle daha olağan geliyor kadın için. Ama adamın da rahat etmeye hakkı var kendi evinde o da haklı

Bence eşle tartışmak yerine alttan alıp, güzel cümlelerle "birazcık daha zaman tanıyalım, misafire surat asmak bize yakışmaz., gündüzleri bana arkadaş oluyor Nasıl olsa gidecek, çok uzarsa ben birşeyler düşüneceğim" deyip bir öpücük kondursanız daha mantıklı olurdu

Kardeşe git denmez ama bir kaç gün sonra hiç oralı olmuyorsa bir bahane bulun. Eş tarafından bir misafir gelme ihtimali gibi, Eş tarafından bir hasta ziyareti için başka bir memlekete gitmek için haber geldi gibi. Ne bileyim iş yerinden eşinize bir görev çıktı, eşiniz de sizin de gitmenizi istiyor gibi vs vs.

Yalan mı söyleyeyim demeyin, anlamıyorsa kalbini kırarak göndermektense sağlam bir bahane daha iyidir. Ama özellikle çok sık gelen biri değilse eşinizle sevgi dolu bir konuşma ile ricada bulunarak birazcık daha sabredin derim

Yorumlar çok ilgincime gitti ya. Şehir dışından gelen yakınım üstelik kardeş 10 gün evimde barınamayacak mı. Benim kardeşim veya eşimin kardeşi .evlendikten sonra kardeşlikten atıyormuyuz .ne zaman görüşecek bu kardeşler ben onun evine gidemiceksem o benim evime gelemeyecekse kardeşlik neden var..ne demek surat asmak .aylarca kalmamış 10 gün yahu. Evi var .illaki gidecek .hangi kültürden geliyoruz biz amma abartılı yorumlar var .10 gün kaldı diye git diyecekmiş ablasına.kocasıda 10 gün donla gezmeyiversin.
eski konuyu bilmiyosunuz sanirim .adam kardesi 4 sene boyunca resmen maasa bagkamis anne baba dururken okutmus.
ustune kardes telefon falan istiyordu. ki 27 yasinda .degil 10 gun 1 gun bile tutmam bu asalak kardesi evimde. ustelik konu sahibi kendi yazmis okumadiniz galiba adama soguk yapip konusurken yuzunw bile bakmiyormus . adam niye sabretsin ?!!?

Yorumlar çok ilgincime gitti ya. Şehir dışından gelen yakınım üstelik kardeş 10 gün evimde barınamayacak mı. Benim kardeşim veya eşimin kardeşi .evlendikten sonra kardeşlikten atıyormuyuz .ne zaman görüşecek bu kardeşler ben onun evine gidemiceksem o benim evime gelemeyecekse kardeşlik neden var..ne demek surat asmak .aylarca kalmamış 10 gün yahu. Evi var .illaki gidecek .hangi kültürden geliyoruz biz amma abartılı yorumlar var .10 gün kaldı diye git diyecekmiş ablasına.kocasıda 10 gün donla gezmeyiversin.
Aynen yaa. Bencede asiri abartili yorumlar var. Gecen yil kardesim ogluyla geldi 2hafta kaldi hatta esim kizdi daha erken biraz dahaa kalsin birlikte vakit gecirip gezin tozun dedi sonucta aileden 1.derece yakin
Kardesim bende 10 kalip esim surat asiyirsa esimle cok bozusurdum.

Herkese merhalabar. Kizlar benim yine bir sorunum var ve bu konuda sizden destek almak istiyorum. Eski konumu bilenler bilir, bundan yaklasik 10 gun once kiz kardesim beni arayarak size gelecegim dedi. Bende esime sormadan gel dedim. Esime durumu soyledim. Once bozulacak gibi oldu sonra tamam iyi yapmissin dedi. Esim kardesim bize geldigi ilk gunler gayet guler yuzluydu. Ama ozellikle son bir kac gundur esim artik eskisi gibi degil. Yuzu dusuk konusmuyor telefona takiliyor. Baktim ne yapiyor diye haber okuyor. Takiliyor oyle. Ablam pek konuskan biri degil konusurken insanin yuzune falan bakmaz zaten esimle pek bi samimiyetleri yoktur. Dun dayanamadim en sonunda sordum. Neden boylesin diye. Esimde kardesin daha ne kadar kalmayi dusunuyo diye sordu. Olay burda koptu zaten yuz ifaden bundan dolayi miydi dedim. Esimde bilmem farkindamisin ama 10 gunu devirdi. Bizler calisan insanlariz misafirlik dedigim calisan insanlarin evinde, 3 gun 5 gun 1 hafta olur. Gunlerdir burda isten eve gelip dinlenmek istiyorum dinlenemiyorum hastayim yatamiyorum. Bizim cocuk yapmaya calistigimizin ve cok uzun sure seni tedavi ettirdik ve tam sonuc verdi o geldi dedi. Bizde sessiz sessiz kavga ettik. Esim cok ustume gitmedi ama rahatsizligini belli etti. Ben kardesime ne diyeyim bir akil verin kizlar esim hakli mi ben mi cok abartiyorum?
Eşiniz haklı.zorunlu bı durum değilse, ve ikinizde çalışıyorsunuz. Ablaniz nasıl rahat ediyorsa bilemedim.

Neyse zaten gelen yok
Ayy dilini ısır.pat geliverir bide baktın🤣 benim hiç misafirim eksik olmaz.uc beş gün neysede uzadı mi cidden sıkıyor.

Tam diyicektiktimki ne münasebet onami soracağım kardeşim gelirken.sonlari doğru hak verdim 10 gün uzun süre.insan evinde rahat etmek ister en doğal hakkımız.

Yine insaflı davranmış 5.7 gün olsa neyse diye

Adama hak verdim aslında ama insan kardeşine nasıl git der onu da bilemedim. Biz kardeşlerle uzun süreler kalırız birbirimizde ama eşler tarafından sorun eden yok bu durumu. Surat asan olsa ona göre davranırdık muhtemelen.
Ya da sen anlamıosun :KK70: şaka şaka.

Kardeşlerim evime gelir 15 dakka ancak oturup giderler. Ya eşiniz haklı ama ablanızın da geçerli bi sebebi vardır her halde. Yoksa bunu anlamayacak kadar saf değildir.
Düzenleme; pambık şeker gibi kalbimi kaya gibi yaptın konu sahibi. Bence boşan.

Son düzenleme:
Doğum yaptım 10 gündür eve annelerimiz babalarımız kardeşlerimiz gelip gidiyor. Hani mecburi bir durum. o bile evdeki sakinliği değiştirdi iki gündür herkesin işi vardı gece gelemediler eşimle inanır mısınız oh ne rahatlık dedik. Eşiniz çok çok haklı. Elbette kardeşler aileler gelip kalacak ama sizin hem çok önemli bir döneminizde gelmiş gergin hissetmeme iz gereken bir dönemde hem de uzun ve anladığım kadarıyla süresi belli de olmayan bir misafirlik olmuş.
Ayy hoş geldiniz aramıza güzel Anne🥰 konusan alakasız ama doğum yapmış kadınlara zaafım var.

ekim sonunda kardesim gelecek,
gelecegi gun, gidecegi gun belli, elbette planlarda degisiklik olabilir, belli olmaz, ama esimle ikimiz de takvimimizi kontrol ettik yani.

cat kapi gelen misafir caya gelir, kahveye gelir, on gun kalmaya gelmez ki.

kardesim gelecek kalmaya demenizle gelmesi arasinda pek gun farki yok benim konudan anladigim, e adam 2-3 gun guler yuzlu de davranmis, ama ne zaman gidecek belli degil olan misafir karsisinda gerilmis haliyle. e soruyor, tamam da nereye kadar bu sekilde devam edecek.
cok mantikli degil mi sormasi ???
siz sormaya cekiniyorsunuz diye esiniz bu duzene alisacak mi, elbette siz sormazsaniz bir sekilde kendisi soracak, o durumda da esimin buna karismasi uygun mu diye soracaksiniz. Sizin siranizken ipleri elinize almaniz gerekir, soramam diye bir sey yok.

Herkese merhalabar. Kizlar benim yine bir sorunum var ve bu konuda sizden destek almak istiyorum. Eski konumu bilenler bilir, bundan yaklasik 10 gun once kiz kardesim beni arayarak size gelecegim dedi. Bende esime sormadan gel dedim. Esime durumu soyledim. Once bozulacak gibi oldu sonra tamam iyi yapmissin dedi. Esim kardesim bize geldigi ilk gunler gayet guler yuzluydu. Ama ozellikle son bir kac gundur esim artik eskisi gibi degil. Yuzu dusuk konusmuyor telefona takiliyor. Baktim ne yapiyor diye haber okuyor. Takiliyor oyle. Ablam pek konuskan biri degil konusurken insanin yuzune falan bakmaz zaten esimle pek bi samimiyetleri yoktur. Dun dayanamadim en sonunda sordum. Neden boylesin diye. Esimde kardesin daha ne kadar kalmayi dusunuyo diye sordu. Olay burda koptu zaten yuz ifaden bundan dolayi miydi dedim. Esimde bilmem farkindamisin ama 10 gunu devirdi. Bizler calisan insanlariz misafirlik dedigim calisan insanlarin evinde, 3 gun 5 gun 1 hafta olur. Gunlerdir burda isten eve gelip dinlenmek istiyorum dinlenemiyorum hastayim yatamiyorum. Bizim cocuk yapmaya calistigimizin ve cok uzun sure seni tedavi ettirdik ve tam sonuc verdi o geldi dedi. Bizde sessiz sessiz kavga ettik. Esim cok ustume gitmedi ama rahatsizligini belli etti. Ben kardesime ne diyeyim bir akil verin kizlar esim hakli mi ben mi cok abartiyorum?
Eşiniz haklı ablanız da biraz anlayış göstermeli o kadar uzun durması hoş olmuyo bence duracak bi evi varsa sizdeki misafirliği en fazla bi hafta olmalı eşinizin dediği gibi

X