Eşim Kardeşimi Evde İstemiyor

Bence konu basit. Konu sahibi eşinin zoru ile kardeşinin para musluğunu kesince, kardeş sorunu kökten halletmek için tası tarağı toplayıp, kız kardeşini boşatmaya gelmiş. Zira 10 gündür evinde kaldığı adamın tenezzül edip yüzüne bakmayan, iki satır konuşmayan ama postu o eve seren kardeşin başka açıklaması yok bana göre. Konu sahibinin ailesi konu sahibini boşatıp tekrar parasının sefasını sürmeden rahat etmeyecek gibi duruyor

Eşiniz tatil vs birşey ayarlasin oraya gideceğinizi söyleyin hatta gidin :) yani direk git nasıl denir bilemedim ama kardeşinizin yaptığı ayip

emrivaki ile gorumcenız veya kayınvalıdenız 10 gunden fazla kalsa ne dusunur ne hıssedersınız?

Herkese merhalabar. Kizlar benim yine bir sorunum var ve bu konuda sizden destek almak istiyorum. Eski konumu bilenler bilir, bundan yaklasik 10 gun once kiz kardesim beni arayarak size gelecegim dedi. Bende esime sormadan gel dedim. Esime durumu soyledim. Once bozulacak gibi oldu sonra tamam iyi yapmissin dedi. Esim kardesim bize geldigi ilk gunler gayet guler yuzluydu. Ama ozellikle son bir kac gundur esim artik eskisi gibi degil. Yuzu dusuk konusmuyor telefona takiliyor. Baktim ne yapiyor diye haber okuyor. Takiliyor oyle. Ablam pek konuskan biri degil konusurken insanin yuzune falan bakmaz zaten esimle pek bi samimiyetleri yoktur. Dun dayanamadim en sonunda sordum. Neden boylesin diye. Esimde kardesin daha ne kadar kalmayi dusunuyo diye sordu. Olay burda koptu zaten yuz ifaden bundan dolayi miydi dedim. Esimde bilmem farkindamisin ama 10 gunu devirdi. Bizler calisan insanlariz misafirlik dedigim calisan insanlarin evinde, 3 gun 5 gun 1 hafta olur. Gunlerdir burda isten eve gelip dinlenmek istiyorum dinlenemiyorum hastayim yatamiyorum. Bizim cocuk yapmaya calistigimizin ve cok uzun sure seni tedavi ettirdik ve tam sonuc verdi o geldi dedi. Bizde sessiz sessiz kavga ettik. Esim cok ustume gitmedi ama rahatsizligini belli etti. Ben kardesime ne diyeyim bir akil verin kizlar esim hakli mi ben mi cok abartiyorum?
Fazlasıyla haklı eşiniz. Kardeşinizle bu konuyu konuşmalısınız yoksa kavga sürekli devam eder.

Yeni kavga konuları bulmuslardir eşim kardeşime araba almama izin vermedi , eşim evin tapusunu kardeşime yapmıyor gibi gibi

ahaha çok güldüm
evleri ve arabaları zaten yok biliyorsun
kadın kendi maaşıyla ev alır muhtemelen
sonra der ki evi erkek geçindirmeli, ben paramla istediğimi yaparım falan...

ahaha çok güldüm
evleri ve arabaları zaten yok biliyorsun
kadın kendi maaşıyla ev alır muhtemelen
sonra der ki evi erkek geçindirmeli, ben paramla istediğimi yaparım falan...
Kesin kesin
Herkese böyle abla şart işte ..
Bilmiyorum sadece bizim ülkemizde mi yoksa her yerde böyle insanlar var mı?
Bu eşler nasıl kabul ediyorlar. Kadın erkek fark etmez merak ettiğim kendilerini nasıl kullandırıyorlar yoksa benim mi aşktan gözüm kör olmuyor.

Ben bu adamın o kadar bike rahatsız olduğunu düşünmüyorum valla
Doğru hatırlıyorsam bu zamana kadar ne dense yaptı zaten
Olsa olsa belki kendine sorulmadı diye bozulmuştur
Bilemiyorum

Ama yorumlara çok şaşkınım
Evlenince hepimiz herkesle ilişkimizi keseceğiz demek ki
10 güne 10 ay muamelesi yapılmış resmen
Ay ailesinden kopamayanlar evlenmesin ve normal evlilikleri de kendi evlilikleri gibi sanmasin bence. Yurtdisindan falan cok dönülmez yoldan gelmiyorsa eger, kimse kimsenin evinde 3-4 gunden fazla kalmamali Ozel hayat diye bir sey var Ev mahremiyeti diye bir sey var Hem hepsini gectim ne gerek var Gordun hasret giderdin bitti, evli evine koylu koyune bi zahmet

Benim 12 yasindaki gorumcem ablasinda gidip aylarca kalmaya alismis, eskaza bize gelirse gonderemeyiz burda da oyle rahat rahat kalabilecegini dusunur falan diye esimi en bastan uyardim , cocuk bile olsa 1 haftadan fazla kalamaz benim bir özel hayatim var dedim. O da tabi ki kalmasin zaten diyip annesigille gelince donecek sekilde ayarladi ki uzun kalmaya niyetlenmesin diye. Valla evimdeki yalnizligim, mahremiyetim ozgurlugum o kadar kiymetli ki kendi kardeslerim gelse bile 3-4 gunden fazla kabul edemem ben sahsen

Ay ailesinden kopamayanlar evlenmesin ve normal evlilikleri de kendi evlilikleri gibi sanmasin bence. Yurtdisindan falan cok dönülmez yoldan gelmiyorsa eger, kimse kimsenin evinde 3-4 gunden fazla kalmamali Ozel hayat diye bir sey var Ev mahremiyeti diye bir sey var Hem hepsini gectim ne gerek var Gordun hasret giderdin bitti, evli evine koylu koyune bi zahmet
Evlenmek ailemizden tamamen kopmayı gerektirmiyor bence
Sonuçta niye gerektirsin?
Kendime bi eş buldum diye bi daha annemin, kardeşimin yüzüne niye bakmayayım?
Ha madem en azından kimseyi görmek istemeyenler birbiriyle evlensin de en azından uyumsuzluk olmasın
Ev mahremiyetlerinde mutlu mesut yaşasınlar
Benim için sorun yok bu konuda

10 gündür neden sizde? Misafirlik 3-5:gün olur. 10 gun kalmak uzun bir süre. Şehir dışından ya da Yurt dışından gelmediyse tabi..

Evlenmek ailemizden tamamen kopmayı gerektirmiyor bence
Sonuçta niye gerektirsin?
Kendime bi eş buldum diye bi daha annemin, kardeşimin yüzüne niye bakmayayım?
Ha madem en azından kimseyi görmek istemeyenler birbiriyle evlensin de en azından uyumsuzluk olmasın
Ev mahremiyetlerinde mutlu mesut yaşasınlar
Benim için sorun yok bu konuda
Ailwden kopmamak demek de gunlerce ayni evde yasamak degil. Sonucta cekirdek ailemiz esimiz ve varsa çocuğumuz. Disardan gelecek herkes o eve ait degil ve misafirligin de bir sınırı vardir

Ailwden kopmamak demek de gunlerce ayni evde yasamak degil. Sonucta cekirdek ailemiz esimiz ve varsa çocuğumuz. Disardan gelecek herkes o eve ait degil ve misafirligin de bir sınırı vardir
Günlerce dediğimiz 3 aydan bahsetmiyoruz
Şehirdışından ziyarete gelen özlediğim kardeşim de 2-3 günden fazla kalabilmeli eşimle bizim anlayışımıza göre
Sonuçta özlemişim
Vakit geçirmek isterim
Siz istemiyorsanız kabul etmeyin
Herkesin misafirlik sınırına dair anlayışı farklı sonuçta
Biz eşimle hemfikiriz

Günlerce dediğimiz 3 aydan bahsetmiyoruz
Şehirdışından ziyarete gelen özlediğim kardeşim de 2-3 günden fazla kalabilmeli eşimle bizim anlayışımıza göre
Sonuçta özlemişim
Vakit geçirmek isterim
Siz istemiyorsanız kabul etmeyin
Herkesin misafirlik sınırına dair anlayışı farklı sonuçta
Biz eşimle hemfikiriz
Bazi insanlqr , ozellikle de kadinlar kendileri de annesinin evine gittiginde haftalarca hqtta aylarca bile kalabiliyor. Oyle insanlar icin evine gelen kisi de sorun olmuyor olabilir. Am ben onu da yapamam. Esimden ayri gitmem onunla da birkac gun kalir gelirim sahsen

Bazi insanlqr , ozellikle de kadinlar kendileri de annesinin evine gittiginde haftalarca hqtta aylarca bile kalabiliyor. Oyle insanlar icin evine gelen kisi de sorun olmuyor olabilir. Am ben onu da yapamam. Esimden ayri gitmem onunla da birkac gun kalir gelirim sahsen
Benim yorumumla ne alaka bu şimdi? 👀

X