Eşim kız kardeşine vurdu

Bana hiç normal gelmedi.
Ben kız arkadaş, kuzen hiçbiriyle böyle bir fiziksel yakınlığa girmem ki abilerim söz konusu bile olamaz. Eşimin de kız kardeşleri var, onlarda da böyle bir durum yok. Olsa ciddi rahatsız olurdum.

Ailedeki "samimiyet" bana şunu hatırlattı:

Burada poposuna değil de beline koluna ensesine vurunca aynı eğlence olmuyor mu?
İnatla anlamak istemiyorsunuz kimse aile dinamiğine karışmıyor ama beden algınız yok, bu yanlıştır.
Hamamda da yıkıyor mu anneniz, e oğlu yıkayabilir olacak iş mi bu?
Sapla samanı karıştırmayın lütfen.
Özel bölgeler şaka malzemesi olamaz, olmamalı.
Sizin aile dinamiğinize uyar uymaz benim burda olabilir demem yada örneklememin nedeni, bu davranışın konu sahibini kıskançlığa yönlendirmemesi için. Saygısızca karsılayabilir ama yakıştırma yada yan gözle baktı gibi düşüncelerin asla olmayacağını vurgulamak istememdi. Beni yargılamanız mesela hoşuma gitmiyor ve benimle yaşamadınız. Ben kocasına kıskançlık vari bir şekilde trip atar yada bunu ima eden sözler söylerse adamın anlamayıp tuhaf karşılayacağını anlatmaya çalışıyorum. Siz beni eleştirseniz ne olucak, benim bakış açımda normal karşılıyorum. Bunun normal olduğunu düşünen kişilerin de olduğunu söylüyorum. Hayır öyle insanlar yok siz yanlışsınız deseniz de var ve hiç bir artniyet gözetmeyen insanlar bunlar. Yasaklar durumları garipsemenize neden olur, önceki diğer mesajımda da bu yüzden garipsiyor olabileceğinizi çünkü sizinde bu yasaklara alışkın olabileceğinizi vurguladım. Böyle de var öyle de konuşursun ama eleştirileremezsin. Eleştirirse adamı soğutucakdır bu.

Sizin aile dinamiğinize uyar uymaz benim burda olabilir demem yada örneklememin nedeni, bu davranışın konu sahibini kıskançlığa yönlendirmemesi için. Saygısızca karsılayabilir ama yakıştırma yada yan gözle baktı gibi düşüncelerin asla olmayacağını vurgulamak istememdi. Beni yargılamanız mesela hoşuma gitmiyor ve benimle yaşamadınız. Ben kocasına kıskançlık vari bir şekilde trip atar yada bunu ima eden sözler söylerse adamın anlamayıp tuhaf karşılayacağını anlatmaya çalışıyorum. Siz beni eleştirseniz ne olucak, benim bakış açımda normal karşılıyorum. Bunun normal olduğunu düşünen kişilerin de olduğunu söylüyorum. Hayır öyle insanlar yok siz yanlışsınız deseniz de var ve hiç bir artniyet gözetmeyen insanlar bunlar. Yasaklar durumları garipsemenize neden olur, önceki diğer mesajımda da bu yüzden garipsiyor olabileceğinizi çünkü sizinde bu yasaklara alışkın olabileceğinizi vurguladım. Böyle de var öyle de konuşursun ama eleştirileremezsin. Eleştirirse adamı soğutucakdır bu.
Ben zaten kıskanmadığımı belirttim ama yine söyliyim. Koskançlık söz konusu bile değil böyle gereksiz hareketler canımı sıkıyor çünkü gerçekten gereksiz

Toplaşıp sizde onu dövseydiniz diye gelmiştim oysaki 😂

Herkesin aile dinamiği farklı onlar öyle anlaşıyor olabilir. Abimle bizde eskiden öyleydik yenge gelince abim şapur şupur öpmeleri ,gıdıklamaları, el kol şakalarını bıraktı. Çok şükür 🤭 Olması gereken bu gibi geldi. Sizinki bırakmamış belkide sizin uyarmanız lazım bilmiyorum benimki azcık kıskançtı annemi bile öpmez olmuştu sizde verin coşkuyu 😂

Anlaşamayız.
Aile dinamiği meselesi değil bu, bir yanlışlık.
Ve bunun cinsel ya da hissel hiçbir alt metni olmaksızın kıskançlıktan çok uzak, birey sınırını aşan şeyler olduğunu söylüyoruz aslında.
Sizde var tamam, siz mutlusunuz evet ama bunun yanlış olduğunu bilerek devam edin bakın yasak değil bunlar ‘yanlış’ ama öyledir böyledir demeyin.
Varız, yanlışız, absürt bu diyebilirsiniz.
İnsan bile bile yanlışını seçebilir, kime ne?

Amma velakin çevrede, evinizde kendi küçüklerinize yanlışlarınızı aşılamayın en azından, onlar böyle görmesin.
İleride kardeşinizin eşi çocuğu olursa veyahut var, bunların olmayacağını anlatın.
Anlatmalısınız da.
Bu şeye benziyor ‘bizim aile dinamiğimizde birbirine şaka da olsa salak aptal demek var’ gibi.
E diyemezsiniz arkadaşım, hakaret normal değildir.
Sen çocuğa dersen o da sana der, öğretmenine der hem de öyle bir der ki ‘ne var ya aptal dedim diye aptal mı oldun’ savunmasıyla.
Demesi değil, sınır bilmemek çizmemek mesele.

Uyarin esinizi ama aranizda problem cikacak kadarda buyutmeyin yani. Herkesin aile yapisi farkli. Şakalarida..

Merhaba arkadaşlar. Bugün kvlerdeydik eşim 30 yaşında. Kız kardeşi 28 yaşında.
Bugün eşim Kız kardeşinin poposuna vurdu çok rahatsız oldum rahatsızlığımın sebebi çocuk gibi davranması yaşlarınıda bu yüzden belirttim zaten. Hayır gelmişsin 30 yaşına ne bu tuhaf çocuksu hareketler dimi bi ağırlığın olsun. Şimdi kardeşler onlar diceksiniz herşeyin bir adabı var Misal benim dayım gelip annemin poposuna vurmaz onlarda kardeş anlatabiliyor muyum. Haksızmıyım sizin tepkiniz ne olurdu
Biz 4 kız 1 erkek kardeşiz. Böyle bir şakalaşma tarzı hic olmadı aramızda ilginç geldi bana 😁. Gecen sene bir iftar davetinde 60 larina merdiven dayamış bir kadın yakınımız, yeğeninin eşinin poposunu belki 5-6 sn mıncıklamıştı. Kız rahatsız da olmadı pek tepki de vermedi hani dur yapma diye yanından çekilmedi de. Tabii ben aşırı rahatsız oldum Dondum kaldım birşey diyemedim. Yanımızda ergen kızlarda vardı. Kadın da patavatsız konuşan akli herşeye ermeyen bir kadın. Birşey desen belki kırılacak. Bayaa huylanmıştım o an 🙈

Konu sahibinin böyle bir durumda kıskanacağını sanmıyorum. Rahatsız olabilir tiksinebilir orası ayrı. Anne babaların da çocukların yanindaki hal ve hareketlerine dikkat etmesi gerekiyor gerçekten.Çünkü çocuk anne babada görüyorsa bu davranışı garipsemiyor ve olağan birşey gibi karşılıyor. Sonra gel de bu çocuğa özel bölgeyi, neden kimsenin dokunmaması gerektiğini anlat. Benim ortaokul çocuğu bir oğlum bir kızım var. Yıllardır poposuna vurup sevmem.ellerini yüzlerini öperim ama popo onların Mahremi. Bunlar en fazla 3-4 yasında olabilecek şeyler. Zaten popoya vurmak sevgi göstergesi de olamaz.

Bugün eşim Kız kardeşinin poposuna vurdu çok rahatsız oldum rahatsızlığımın sebebi çocuk gibi davranması yaşlarınıda bu yüzden belirttim zaten. Hayır gelmişsin 30 yaşına ne bu tuhaf çocuksu hareketler dimi bi ağırlığın olsun. Şimdi kardeşler onlar diceksiniz herşeyin bir adabı var Misal benim dayım gelip annemin poposuna vurmaz onlarda kardeş anlatabiliyor muyum. Haksızmıyım sizin tepkiniz ne olurdu
görümcenı de kıskanmazsın yani.
ne var bunda bende abime aşkım dıyorum bitanem dıyorum. buda gayet doğal.

Basligi her okuduğumda kardeşini dovdu sanıyorum bir anlığına yani açıkçası vurma dediğin yanından geçerken anlık bende erkek kardeşime pit diye vurur kaçarım ama oksama avuçlama tarzı değil çok da anlam yüklememek gerek bence

gereksiz olmuş bende hoşlanmazdım sanırım
eşinizin ailesi toplam çocuksu tipler olabilir mi?

benim eşim çocuk gibi bir adamdır mesela bakınca anne babası da öyle
ondan sordum

Ben her ilişki içinde belli bir mesafe olması gerektiğini düşünüyorum.
Koca kazıklar yani ne çirkin bir şakalaşma bu.
Abi kardeş diye meme de mıncıklasınlar oldu olacak!
Eline koluna sahip çık derdim ben olsam

Abimin popoma şaplak attığını düşünemiyorum şu an cümleye dökerken bile tuhaf hissettim.
Normallestirme durumlari her zaman iyi olmuyor. Aile dinamiği farklı diye abartmaya gerek yok. Bazı şeyler ailelerin dinamigine birakilmamali bence. Çok tuhaf geldi. 🥴

Senin gene iyi kaynanam gelinine saçların inek yalamış gibi oldu dedi kıza herkesin içinde kaynanamın zeka seviyesine bak 5 yaşındaki çocuk gibi ıyyy

X