Eşim Koca gibi değil çocuk gibi

Kiraze92

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2018
200
137
32
arkadaşlar daha yeni üye oldum derdim çok büyük başlıkdan çok daha derin ama yaşadığım herşeyin nedeninin kocamın kocalık yapabilecek olgunlukta olmaması oldugunu düşünüyorum. Üniversitedeyken arkadaştık iyi niyetli bir insandı. Benim için herşeyden önemlisi buydu kimseyi kırmaz üzmezdi efendi görünüşlüydü meğer bunlar hep karaktersizliğinin özgüvensizliğinin çocuk gibi oluşunun sinyalleriymiş bilemedim. Okuldayken bi beni çok sevdiğini söylerdi bi aylarca aramazdı. Psikolojisi bozuk diye terkettim. Sonra duydum ki başkasıyla görüşmeye başlamış. Mezun oldum yıllar sonra birgün beni aradı ben senin şehrine geldim nolur benimle görüş diye gittim ( çünkü seviyordum onu iyi biri diye) sonra nokur beni affet herkes şerefsiz bir kızla görüştüm o da beni aldattı ben senin kıymetini anladım vs dedi. Barıştık. 3 4 ay konuştuk. Sonra annesi bizi telde konuşurken duymuş kim bu kız seviyorsan seni evlendirelim demiş aklımızda hiç evlilik yokken bunu duyunca heveslendik. Bu arada ben iyi bi konumda devlet memuruyum eşim işsiz mühendisti. Hemen o benim şehrime geldi annemle tanıştı ben gittim onların ailesiyle tanıştım. O zaman kimse gerçek yüzünü göstermiyor tabi. Babası yüksek konumda memur. Oğlumu işe sokacağım sözleşmeli sonra da kadroya geçecek sen giç merak etme dedi. Ben kimşeri işe soktum oğlumu mu sokamayacagım dedi. İnandım istemeye geldiler anneme babama oğlumuz sözleşmeli mühendis yakında kadroya gececek dediler. Ben de emin oldugum için annem gile bişey demedim hatayı en başından yaptım anlayacağınız. Sonra eş durumundan dolayı istemeden 1 ay sonra nikah oldu. Evlenmiştim artık. Ama ailesi nikah olduktan sonra bambaşka insanlara dönüştüler. Sonra babam öldü. Nişanıma 3 gün vardı. Babam öldükten sonra iyice kudurdular. Bana alacaz dedikleri hiçbirşeyi almadılar ne takı ne kıyafet hiçbirşey. Bu arada eşim işe giremedi babası resmen bizi kandırmış oldu. Üstüne bana kredi çektirip ev aldırtmaya kalktılar inanır mısınız büyülenmil gibi onu bile yapacaktım annem uyandırmasa. Ev almadıktan sonra iyice düşman oldular eşimi bana karşı doldurup kavga ettirdiler benimle. Eşim de kişiliği gelişmemiş oldugu için onlar herşeyi ona nasıl yansıtırsa öyle gördü inandı. Aşırı zengin olmalarına rağmen paramız yok hiçbişey alamayız dediler kocam inandı. Eşim babasından harçlık istediği birgün babası ben daha nişanlıyken sen parayı napıyon sen koy cebine harçlığını dedi. Daha neleeer neler. Bayramlık istedim diye kaynanam yüzüme tükürdü defol boşa oğlum bunu dedi . Bunların hepsi düğünden önce oluyor bu arada hem nişanlı hem resmi nikahlıydım. Bu arada eşim hala işsiz ben anneme söyleyemedim. Sonra bunlar bana baskı yaptıkça yaptı ezdikçe ezdi. Eşim de herşeye sustugumu gördükçe şimardı. Herneyse bana hiçbişey almadan düğün yaptılar oğulları özel bi şirkete girdi saat 10 da eve geliyor haftasonu yok 2000 tl maaş alıyor evi ben geçindiriyorum filan. Aptalsın diyebilirsiniz evet kabul ediyorum aptalın büyüğüyüm hem de. Bu bir sene boyunca sınava hazırlandı kpss ye belki atanır kurtuluruz diye sesimi çıkarmadım. Eziklik psikolojisinden benimle ne kavgalar etti anasına babasjna laf söyletmedi. Ben şunu çekiyorum bir yıldır gevelere kadar seni bekliyorum bi gezmemiz yok yüzünğ gördüğüm yok dediğim zaman sen kendini ne sanıyorsun sen çekiyorsan ben de çekiyorum dedi. Dedim ya kocalık sorumluluğu yok. Bu kadın benim için herşeye katlandı hala da katlanıyor ona iyi davranayım demedi. Hep bekledim atanınca düzelir özgüvensiz benim yanımda eziliyor ondan böyle diyip kendimi avıttum. Ama şimardıkça şimardı en son bayram için bize geldi annem oğlum atanmayı düşünmüyormusn dedi diye ortalığı birbirine kattı. Onun şerefsiz ailesinin yanına gitmek için yola çıktık bana otogarda orospu diye bağırdı annem bana laf sayarken onu susturmamışım diye şimdi de bir haftadır anasının yanında beni arayıp bir özür bile dilemedi. Annesi iyi demişsin diyor çok iyi biliyorum.Babasına mesaj attım oğlunuz bana orospu dedi diye o da evlenirken bana sormadınız boşanırsan boşan karar sizin yazmış. Ben de belki oğluna kızar da akıllanır diye yazmıştım.oysa bu adam oğlu başından gitti ben bakıyorum diye seviniyor. Kendi çok zenginken bize beş kurus yardım etmiyor. Bana birley söyleyin kızlar ben ne yapayım???

Napmalısın biliyor musun acilen bu sünepe kocayı boşamalısın.. yaa gerçekten anlamıyorum herşeyi düğünden önce görmüşsün zaten neden evlendin ki resmi nikah yapmış olabilirsin düğün olmadan boşanıp ayrılacaktın.. madem o zaman bunu yapamadın artık evlendin şu saatten sonra şu adamı ve ailesini çekmeye hayatını mahvetmeye değer mi sence ?

Beni tutan ne inan bilmiyorum arkadaşım sevdim galiba sadece sevdim ve bekledim. Umut ettim. Doğru düzgün bi işi olursa annesi gilin boyundurugundan kurtulur erkek koca olur diye bekledim.

Yanlis. degismez.
sen kendi derdine yan azcik. yanlis anlama kuzum ama adama cocuk kafali vs. demek kolay tabiki ama sence senin bu olaylara dayanman saglikli bir insanin isimi? bence degil mesela. hadi o adam beyinsiz... senin beyinsizle isin ne?
Kendine verdigin deger ortada... KV, KP niye sana deger versin? sen veriyormusun? adam oros*** diyor ve senin tek yapdigin sey KPye mesaj atmak... kizsin diye...
hmmmn.... sence bu normal bir davranismi?

Yanlis. degismez.
sen kendi derdine yan azcik. yanlis anlama kuzum ama adama cocuk kafali vs. demek kolay tabiki ama sence senin bu olaylara dayanman saglikli bir insanin isimi? bence degil mesela. hadi o adam beyinsiz... senin beyinsizle isin ne?
Kendine verdigin deger ortada... KV, KP niye sana deger versin? sen veriyormusun? adam oros*** diyor ve senin tek yapdigin sey KPye mesaj atmak... kizsin diye...
hmmmn.... sence bu normal bir davranismi?
Ya o kadar haklısın ki ama babam ölünce bana bileyler oldu aptala döndüm. Kafam gitti galiba oysaki tüekiye derecesi yapmış biriyim ama bi laf var ya yoku yolsuza düşmek diye. Ailem beni böyle yetiştirmediği için inanamadım belki de anlayamadım. Ne yapmalıyım sence bir de siz evli misiniz merak ettim

Son düzenleme:
Ya o kadar haklısın ki ama babam ölünce bana bileyler oldu aptala döndüm. Kafam gitti galiba oysaki tüekiye derecesi yapmış biriyim ama bi laf var ya yoku yolsuza düşmek diye. Ailem beni böyle yetiştirmediği için inanamadım belki de anlayamadım. Ne yapmalıyım sence bir de siz evli misiniz merak ettim

o beynin error vermesini cok yakindan taniyorum. annem öldükten sonra bende igrenc bir iliskide bulmusdum kendimi. insanin kalbinde bosluk olusuyor ve bazi sinyalleri göremiyor.
bence ilk annenle konus bu durumu- senin yerinde olsam cekmezdim.
nisanliyim.

Okurken içim şişti ,darlandım valla :işsiz: başta belli etmişler karakterlerini , keşke ozaman kurtulsaydınız bu insanlardan :KK66:

Beni tutan ne inan bilmiyorum arkadaşım sevdim galiba sadece sevdim ve bekledim. Umut ettim. Doğru düzgün bi işi olursa annesi gilin boyundurugundan kurtulur erkek koca olur diye bekledim.
Sen sadece hayallerinle yaşamışsın

Bu hayatı yaşamaktan daha mı zor
Neden zor ?
Ya evli miiniz bilmiyorum bana aptal demekte de özgürsünüz ama lütfen beni anlamaya çalışın onunla az olan güzel günlerimiz aklıma geliyor cebinde parası olunca dünyanın en iyi insanı oluyor bana karşı ama şunu çok iyi biliyorum ki atansa da maaşı olsa da anası öl dese ölür kafa yok çünkü anası babası ezmekten karakteri oluşmamış doğruyu yanlışı idrak yeteneği kocalık erkeklik vasfı yok yemin ederim 12 13 yaşında erkek çocugu

Ya evli miiniz bilmiyorum bana aptal demekte de özgürsünüz ama lütfen beni anlamaya çalışın onunla az olan güzel günlerimiz aklıma geliyor cebinde parası olunca dünyanın en iyi insanı oluyor bana karşı

Evliyim
O zaman size mutsuzluklar mı demeliyim
Mutlu değilsiniz sorun orda

Çekeceğin varmış bunun başka açıklaması olamaz bildiğin göz göre göre areşe yürümüşsün. O pislik kocanı alt yakandan eminim o asalaktan kurtulunca her şey daha güZel olacak.

bence gözünü aç artık, o aileyle birlik olup annene yalan bile söylemişsin daha ne olsun?

anneni al konuş, varsa yakın gördüğün biriyle konuş olmadı git bi psikologa inan kendini kandırıyosun.

buraya yazmak bile seni rahatlatacak ama öncelikle bu evliliğin baştan sona yanlış olduğunu, sana hep sinyal vermesine rağmen senin göz göre göre kabul ettiğini anlamaya çalış.

inşallah hakkında hayırlısı olur, baban bile yokken anneni ezdirip onun o kadar laf duymasını nasıl için kaldırdı ya? bi kendine gelsen olaylara şöyle içinde boğulmadan dışarıdan bakabilsen kendindeki gücü görürsün.

Hala napicam diye mi soruyorsun?
Allahaskina kendine gel
Ortada evlilik yok zaten

Sana .o..pu diyen bir adam var
Bosanmak icin neyi bekliyorsun yaaaaaa:kızgın:

Duzelmez bu adam
Umutlanma

Ben olsam hemen yarin acarim davayi
Gorsun .o.pu dedigi kadin nasil kicina tekmeyi vuruyor:halay:

Eşin kişiliksizmiş arkadaşım yol yakınken dön kendine yazık etme problemli oğullarını kakalamışlar utanmadan tepene binmişler sen çocuk gibi diyosun ama konu ailesi olunca aslan kesiliyosa bu sana değer vermediğini gösterir böylesi değişmez çok gördüm sonu belli kendine acımıyosan annene acı ne kadar üzülmüştür bilmese bile ayrıntıları emin ol senin yüzünün şeklinden bile anlar aileler

X