Eşim mutsuz

Siz öyle bir hayatı tercih etmişsiniz, öyle mutlusunuz ama herkes bundan mutlu olacak diye bir şey yok. Sizi şehirde bir apartman dairesine kapatsalar siz de mutsuzluktan geberirsiniz. Bir başkası da köye kapanınca mutsuz oluyor demek ki.

Depremden sonra kasım ayında 15 gün yazlıkta kaldık. Eşim de ben de bunalımlardan bunalım beğendik o 15 günde. Ki köy değil sahil kenarı tatil beldesi bu. Köyde kalsak bir sene bileklerimizi falan keserdik heralde 😂
Tabi ki her kes tercih ettiği hayatı yaşar ama köyde yaşasak geberirdik diyecek kadar da korkunç bir yer değil.benim tepkim bu yüzden.köy var köy var yani.siz şehirde yaşamaktan mutlusunuz ama köyde yaşasam bileklerimi keserdim diye çook korkunç bir yermiş gibi göstermeyin.iyi günler.

Hiçbir çift yoktur ki bence çıkıp biz aynı yemekleri yiyoruz aynı şeyleri yapıyoruz aynı şeyleri sevıyoruz diyen, varsa da muhtemelen daha ılıskısının ılk bırkac ayındadır. O aylarda zaten her şey o kadar ortak ve mükemmel görünür ki ama zaman geçtikçe anlaşılıyor farklılıklar ve bu farklılıkları tolere edebilme gücünüz iliskinizin ömrünü belirliyor aslında. Sizin de birbirinize olan sevginiz büyükmüş ki bunca senedir beraber olabilmissiniz.

Bizde de mesela ben dışarıda yürümeyi severim eşim spor salonunda makinede sever o öyle spor yapmayı sever ben açık havada yoga pilates severim. Ben cok isterdim sabah erken kalkalım sabah kahvemizi birlikte içelim sonra kahvaltı yapalım, ama o öğlene kadar uyuyup güne pirzolayla başlamayı seviyor, hayatında kahve içmemiş kokusuna bile dayanamıyor :) spor yapalım dediğimizde o ıceride salonda ben dışarıda site içinde yürüyorum. Sabahları ben erken kalkıp makineyi boşaltıp evi toparlayıp kahvemi içiyorum işlerimi hallediyorum o uyanana kadar Müge anlı eşliğinde kahvaltımı yapıyorum, sonra bir saat yatakta bogusmaca uyandırmaya çalışma ve sonrasında da yemeği birlikte yiyoruz bana öğlen yemeği ona kahvaltı. Öyle öyle bir şekilde idare ediyoruz

Kisisel tercih ama bu. Dogayi, dogal hayati severim ama daima ben de köyde yasayamam ve esim mecbur tutsa cok mutsuz olurum. Sehirden gelenler benim yasadigim yere de hayran olup cok şanslısın diyor ama ben birbucuk-iki ayda bir İstanbul'a kaçıyorum. Kisitli zamanda gelip kalmakla bir yerde yaşamak cok farkli ve evet kisi sehir insanıysa koyde sıkıntıdan geberir, tipki köy insanini bilmemkac milyonluk sehire atsaniz geberecegi gibi.
Hah aynen durum bu. Eşim şehir insanı (tatil amaçlı gelip gitmekten hoşlanıyor yalnızca) Bense tamamen doğa ve köy insanıyım. Şehir feci boğuyor beni üstüme üstüme geliyor, daralıyorum. Pandemi öncesi bir sorunumuz yoktu, gidip geliyorduk şehir ile köy arasında, bazen ben gidip geliyordum vs. Pandemi başladığında sokağa çıkma yasağı ile ilgili söylentiler ilk çıkınca eşim istedi buraya gelmeyi ama işte 3-4 haftada biter sanıyorduk. sonra bitmeyeceğini anlayınca eh biraz daha sabredelim zaten yaz geldi burada daha iyiyiz diye düşündük, ama ha biraz daha ha biraz daha bitmedi bu illet. Kim bilebilirdi bu kadar süreceğini? Daha da biteceği yok bizim yeni bir düzenleme yapmamız lazım. Eşimle açık açık konuştum.

Tabi ki her kes tercih ettiği hayatı yaşar ama köyde yaşasak geberirdik diyecek kadar da korkunç bir yer değil.benim tepkim bu yüzden.köy var köy var yani.siz şehirde yaşamaktan mutlusunuz ama köyde yaşasam bileklerimi keserdim diye çook korkunç bir yermiş gibi göstermeyin.iyi günler.
E siz de bir yıl şehirde yaşasanız bileklerinizi keserdiniz. 😂

Kisisel tercih ama bu. Dogayi, dogal hayati severim ama daima ben de köyde yasayamam ve esim mecbur tutsa cok mutsuz olurum. Sehirden gelenler benim yasadigim yere de hayran olup cok şanslısın diyor ama ben birbucuk-iki ayda bir İstanbul'a kaçıyorum. Kisitli zamanda gelip kalmakla bir yerde yaşamak cok farkli ve evet kisi sehir insanıysa koyde sıkıntıdan geberir, tipki köy insanini bilmemkac milyonluk sehire atsaniz geberecegi gibi.
Tabi ki her kesin kendi tercihi kimseyi bu konuda yargılamıyorum,şehir hayatını o kargaşayı nasıl seversiniz diye yargılamıyorum.ama insanların köyde yaşasak gebeririz bileklerimizi keseriz diye çook korkunç bir yermiş gibi söylemerinden rahatsız oldum.umarım anlata bildim türk olmadığım için türçem iyi değil kusura bakmayın.

Sehre alisik ,sehirde dogmus buyumus, tum hayatini sehirde gecirmis sosyal insan koyde yapamaz. Yazlik niyetine git gel yaparlar. Benim de esimin ailesi koyde yasiyor ama insanlar orada dogmus buyumus,tarla isi yapiyor,hayvancilik yapiyorlar. Ben de cok severim ciftlik hayatini ama 7/24 orada yasayamam.
Tabi ki bu sizin kişisel tercihiniz.beniim şehirde evim olsa ben de orda bunalırım.ben daha sakin bir hayatı ve doğada olmayı seviyorum.siz daha ılımlı yorum yapmışsınız ama diğer arkadaşlar köyde yaşarsak geberirdik bileklerimizi keserdik diye bayağı abartmışlar.kim nerde mutluysa orda yaşamalı ama köy yeri diye de üstten bakmamalı bence.benim demek istediğim buydu..

araları okumadım ama ne yalan söyleyeyim benim gözümdeki gül 50 yaş üstü, eşi ile 25 yıllık evliliği devirmiş, yazlıkta takılabilen hobi babında online çalışan birisi idi

kaç yaşındasınız siz ve eşiniz

eşiniz sadece köyde olmaktan vs değil attığı her adımın yasak olmasından bunaldı

hem de çok bunaldı

vücudu alarm veriyor

tansiyon konusunda ben yaşı da olduğunu düşündüğüm için çok umursamamıştım zira Koah var tansiyon var 60 yaş civarı klasik hastalıklar diye algıladım

anladığım kadarı ile gençsiniz ve bir nevi inzivaya çevirmişsiniz hayatı

gelin şehirdeki evinize orada kapayın kendinizi bir süre

mesela bu diş tedavisi sürecinde neden gidip geldiniz ben anlam verememiştim

şehirdeki eviniz artık yok mu anlayamadım

bir de hani ev satıp arsa alacaktınız ya eşiniz bunları mı dert ediyor, o istemediği şeyleri yaptığı için mutsuz olabilir mi

konu sadece mutsuzluk değil aslında o tansiyon da bu sebeplerle oynuyor
5 yıllık evlilik, 6 yıldır birlikteyiz ben 49 yaşımdayım eşim 46. Pandemi öncesi sorunumuz yoktu takılıyorduk köyde şehirde orada burada, gerek birlikte gerek ayrı ayrı. Diş için gittiğimizde eşim kalalım deseydi kalırdık aslında. Hatta ilk gittiğimizde kaldık iki gün; daha da kalırdık. Eskiden eşim kalabalığı severdi de pandemi yüzünden o da aslında rahatsız oluyor kalabalıklarda maske takmayan insanlardan. Sizin de daha önce covid konusunda söylediğiniz gibi şehire gitmemiz benim gevşememe yardımcı oldu. yani korun korun nereye kadar. Dişçiden çıktığımızda eşim yumuşak gıda yemesi gerekitği için dışarıdan patates aldık ve ben bir dakika bekletmeden aldım patatesleri ve o kadar insan içine girip eşim maskesiz halde diş hekiminin önünde ağzını açtıktan sonra patatesleri sabunla yıkamak bana çok komik geldi. Hatta güldüm kendi kendime "ya ben eskiden olsaydı bunları bir gün bekletip sonra sabunla kırtlardım" diye. Tüp bitmiş tüp alıp taktık gayet normal şekilde, ellerimi sabunladım sadece. Eşim de yorulmuştu tabi eve gelince ellerini yıkadı sonra dişçide giydiği kıyafetle oturdu rahat rahat. Ben de herşey normalmiş gibi davrandım karışmadım hiç. Bir de tansiyon için doktora gittiğimizde doktor güzelce konuştu benimle, bıraktım sonra o koronofobik takıntılarımı.
Ev satış ve arsa konusunda sorunlar çıktı, hala onlarla boğuşuyoruz maalesef. Ev benim üstüme ama eşimle ortak karar veriyoruz bu gibi meseleleri. Arsayı ileriye yönelik yatırım şeklinde düşünmüştük. Başka türlü de değerlendirebiliriz eşimle bunları konuşuyoruz.

Gül hanim.merhaba sizi korona konusundan takip edip okuyorum. Cok naifsiniz oncelikle ama beni yanlis anlamayin bi tık sıkıcısınız ozellikle bu gelme gitme konularinda. Elbet onlem.alacagiz ama bu pandemi bitecek baskasi baslayacak hastalik hayatta hep olan bir durum. Boyle yasamaya alismaliyiz. Biraz kendinizi salmaya ihtiyaciniz var bence , eşinizde bunalmistir . Hepimoz bunaldık. Bence oturun once bi konuşun ben böyle hissediyorum diye soyleyin ona da. sonra da bir plan yapip gidin bir yerlere. Inanin size de iyi gelecek

Dediğiniz gibi köy var köy var, biz burada denize yakınız o yüzden köyümüz güzel ama kargo gelmez, elektrikler kesilir, kışın tatsız (gerçi kışın şehir de öyle bana göre, burada yağmur yağdığında toprak ıslanıyor, bereket oluyor, ama şehirde yağmur olduğunda öyle mi? bütün şehirin pisliği akıyor caddelerde lağımından tut neyine varana kadar, sel oluyor :KK43: ) Tabi yine de şehir insanı için bu kadar sakin bir yaşam bu kadar uzun süre kafa dinleme olmuyor ciddi can sıkıntısı oluyor.

Lise 1-Türk dili ve edebiyatı-söz sanatları-abartma sanatı...
Hanımefendi ben türk değilim,Türkiye'de yaşamıyorum.türkçeyi tv.den ve tel.den öğrendim o yüzden yazım ve anlatım hatası ola bilir.ama yinede Türkiye'de yaşayıpta özünde türk olan kişilerden daha az yazım hatası yapıyorum.

Hanımefendi ben türk değilim,Türkiye'de yaşamıyorum.türkçeyi tv.den ve tel.den öğrendim o yüzden yazım ve anlatım hatası ola bilir.ama yinede Türkiye'de yaşayıpta özünde türk olan kişilerden daha az yazım hatası yapıyorum.
İçimize doğmuyor Türk olmadığınız kusura bakmayın. Türkçenizle ilgili de tek kelime etmedim zaten. Biz Türkler anlatımı vurgulamak için söz sanatlarını kullanırız genelde. Burada da öyle yaptık.

Tabi ki her kesin kendi tercihi kimseyi bu konuda yargılamıyorum,şehir hayatını o kargaşayı nasıl seversiniz diye yargılamıyorum.ama insanların köyde yaşasak gebeririz bileklerimizi keseriz diye çook korkunç bir yermiş gibi söylemerinden rahatsız oldum.umarım anlata bildim türk olmadığım için türçem iyi değil kusura bakmayın.
Koy hayatina ustten bakildigi, koyun asagilandigi falan yok, bu sadece sizin alınganlığınız. Biri kalkip off sehirde ust uste yasiyorsunuz, cok bogucu, ben sehirde yasasam atarim kendimi catidan dese kalkip sehri savunmam yani :KK70: niye bu kadar ustunuze ve koyunuze alındınız anlamadim. Insanlarin demek istediği köy hayati herkese gore degil ve koyde asla mutlu olmayacak cok insan var. Bunun icin de mubalaga yapılıyor anlatırken. Duyar yapmaya gerek yok kimse köyünüze laf etmedi. Benim de kapımın önüne haftada uc dort gun yaban domuzları iniyor sonucta.

5 yıllık evlilik, 6 yıldır birlikteyiz ben 49 yaşımdayım eşim 46. Pandemi öncesi sorunumuz yoktu takılıyorduk köyde şehirde orada burada, gerek birlikte gerek ayrı ayrı. Diş için gittiğimizde eşim kalalım deseydi kalırdık aslında. Hatta ilk gittiğimizde kaldık iki gün; daha da kalırdık. Eskiden eşim kalabalığı severdi de pandemi yüzünden o da aslında rahatsız oluyor kalabalıklarda maske takmayan insanlardan. Sizin de daha önce covid konusunda söylediğiniz gibi şehire gitmemiz benim gevşememe yardımcı oldu. yani korun korun nereye kadar. Dişçiden çıktığımızda eşim yumuşak gıda yemesi gerekitği için dışarıdan patates aldık ve ben bir dakika bekletmeden aldım patatesleri ve o kadar insan içine girip eşim maskesiz halde diş hekiminin önünde ağzını açtıktan sonra patatesleri sabunla yıkamak bana çok komik geldi. Hatta güldüm kendi kendime "ya ben eskiden olsaydı bunları bir gün bekletip sonra sabunla kırtlardım" diye. Tüp bitmiş tüp alıp taktık gayet normal şekilde, ellerimi sabunladım sadece. Eşim de yorulmuştu tabi eve gelince ellerini yıkadı sonra dişçide giydiği kıyafetle oturdu rahat rahat. Ben de herşey normalmiş gibi davrandım karışmadım hiç. Bir de tansiyon için doktora gittiğimizde doktor güzelce konuştu benimle, bıraktım sonra o koronofobik takıntılarımı.
Ev satış ve arsa konusunda sorunlar çıktı, hala onlarla boğuşuyoruz maalesef. Ev benim üstüme ama eşimle ortak karar veriyoruz bu gibi meseleleri. Arsayı ileriye yönelik yatırım şeklinde düşünmüştük. Başka türlü de değerlendirebiliriz eşimle bunları konuşuyoruz.

haksızsın diyemeyiz

bak hepimiz bunalıyoruz

hatta kendimi yazayım aylardır evdeyim çünkü çocuğum var

ilk aylarda çocuklara sokağa çıkma yasağı varken ben evden hiç çıkmadım çöp dahi atmadım

zira ona yasakken ben ona nispet yapar gibi dolaşamadım

sonra biraz gevşedi

işe ya da kursa gittim ama gezmeye tozmaya gitmedim

okul açıldı tam gevşedik deyip aylar sonra kuaföre bile gitmiştim, eve temizlik için yardımcı almıştım ki Kasım kapanması yaşandı

iki hafta önce okullar açıldı oğlum okula gitti ama eşim beni evde bırakıp işe gitti

sonra bana dönüp sen de çık azıcık dedi

oysa ki ben ondan önce beni eve kapattı diye oturup ağlıyordum evde

o benim evde oturmaktan memnun, kendimi koruduğum için mutlu olduğum kanaatinde

oysa ben kendimi değil çocuğumun psikolojisinin derdindeyim

eksiklik hissetmesin modundayım

doğru mu belki de yanlış

ama işe gittim, yemek yedim dışarıda, günde binlerce insanın girdiği kuruma gittim, orada insanlarla sohbet bile ettim vs

bu arada eskiden iş saatlerinde dışarıdan bir şey yemeyelim evden götürürdük ama artık cidden bunaldık ev modundan

gidin şehirdeki evinize diyeceğim de bahar da geliyor kalın

ama eşine karışma yani çıkmasın dışarı otursun koltukta ama istiyorsa da gitsin annesine onlar iki aşısını da oldu ise

ben şahsen gitmiyorum anne babama

aşılarının ikincisini yarın olacaklar

benden daha fazla dışarıda takılıyorlar aktif hayatları var siyasetle vs iç içeler ama ya benden kaynaklanırsa deyip gitmiyorum

Tabi ki bu sizin kişisel tercihiniz.beniim şehirde evim olsa ben de orda bunalırım.ben daha sakin bir hayatı ve doğada olmayı seviyorum.siz daha ılımlı yorum yapmışsınız ama diğer arkadaşlar köyde yaşarsak geberirdik bileklerimizi keserdik diye bayağı abartmışlar.kim nerde mutluysa orda yaşamalı ama köy yeri diye de üstten bakmamalı bence.benim demek istediğim buydu..
Üsten bakmak değil aslında. Şehrin bir aurası var ya bazı insanlar bunu çok seviyor, cidden arıyorlar bunu. Bazı (bizim gibi) insanlara ise o aynı aura boğucu geliyor, çekilmez oluyor, o korna sesleri, insan kalabalığı korkunç geliyor. Ben doğanın sakinliğinde buluyorum kendimi, yaşadığımı hissediyorum. Şehir insanları ise şehirde yaşadıklarını hissediyorlar, köy ise bir kaç günlüğüne kafa dinlemek için güzel ama ondan sonrası da hayat yokmuş gibi geliyor onlara.

Dediğiniz gibi köy var köy var, biz burada denize yakınız o yüzden köyümüz güzel ama kargo gelmez, elektrikler kesilir, kışın tatsız (gerçi kışın şehir de öyle bana göre, burada yağmur yağdığında toprak ıslanıyor, bereket oluyor, ama şehirde yağmur olduğunda öyle mi? bütün şehirin pisliği akıyor caddelerde lağımından tut neyine varana kadar, sel oluyor :KK43: ) Tabi yine de şehir insanı için bu kadar sakin bir yaşam bu kadar uzun süre kafa dinleme olmuyor ciddi can sıkıntısı oluyor.
Bence kış şehirde tatsız degil yağmur yağdığı zaman en sevdiğim şey avm ye gidip alısverıs gezme dolaşma sonra da dışarı açık kısma çıkıp koşa koşa ıslanmadan restorana oturup bir guzel yemek yeme 🥰 ayrıca yazın cok sıcak olduğu ıcın makyaj yapamıyoruz dogru düzgün kışın suslenıp kürklerimizi giyip istediğimiz gibi dolaşıyoruz :)

Siz de benim gibi daha sakin bir yaşam seviyorsunuz evet.ben sizi anlıyorum tabi ki.ama burdaki arkadaşlar resmen beni topa tuttu.ona kalsa şehirde yaşamanın da zorlukları var cennet değil ki.dediğiniz gibi yağmur yağsa sel olur.saatlerce trafikte kalmak,günün yarısını trafikte geçirmek mutu etmezdi.

Açıkçası köy hayatı bana göre değil herkesin bayildigi bir yaylan var ev var ama oraya gittiğimde depresiflesiyorum birgün zor dayaniyirum köyde insanlar bile olsa kafa dengi kimse yok psikolojik olarak beni kötü etkiliyor tedbir senden takdir Allah'tan nezamana kadar olacak bu durum birde işiniz yokmu geçimimizi nasıl sağlıyorsunuz

Bence kış şehirde tatsız degil yağmur yağdığı zaman en sevdiğim şey avm ye gidip alısverıs gezme dolaşma sonra da dışarı açık kısma çıkıp koşa koşa ıslanmadan restorana oturup bir guzel yemek yeme 🥰 ayrıca yazın cok sıcak olduğu ıcın makyaj yapamıyoruz dogru düzgün kışın suslenıp kürklerimizi giyip istediğimiz gibi dolaşıyoruz :)
Çok güzel anlatıyorsunuz şehir yaşamını işte şehir insanları bunları seviyor. Ha bir avm falan ben de gezerim şehirde ama o insan kalabalığı da çok sıkıcı gelir ve devamlı olunca çok bunaltıcı geliyor. Bu arada bir doğa severe kürklerimizi giyiyoruz demeyin sakın Sahtedir dimi? hayvan hakları savunucusuyum ben :)

X