Eşim özgür olmak istiyormuş

Aykiz9

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2010
356
4
şoktayım...... Eşim beni eskisi kadar sevmiyormuş özgür kalmak hayatını yaşamak istiyormuş bu arada ben 2 ay önce doğum yaptım daha loğusalıktan yeni çıktım yani...En baştan anlatayım her şeyi sizlere. Eşimle onun ailesinin bütün karşı çıkmalarına rağmen evlendik ama beni hiç istemediler annesi kaç kez biz daha nişanlıyken bırak oğlumun peşini dedi eşime benim yanımda nasıl onu bizden ailenden daha çok seversin diye kızdı ama biz evlendik hemde ikimizde işsiziz ben yeni üniversiteden mezun oldum eşimin 1 yılı daha var kaynana yanına gittim düşünün beni hiç istemiyorlar. Ne annesi ne de babası. Aynı evde yaşamaya başladık kavgalar devam ediyor. Şurayı iyi süpüremedin, iyi yemek yapmadın, Masum işleri yarım yamalak yapıyorsun diye kavgalar çıkıyor. Böyle bir yıl geçti. Ben işe girdim ve onların yanından ayrıldık. Eşimde babasının yanında çalışmaya başladı.Böyle 4 yıl geçti. Halen istenmiyorum. Her şeyim gözlerine batıyor. Eşim askerdeyken yanına ziyarete gittiğimizde annesine ve bana çay getiriyor , çantam ağır diye taşıyor ve bu yüzden kavga çıkarıyorlar sen nasıl ona çay götürürsün diyorlardı. Düşünün yani bu kadar küçük şeylerden bile kavga çıkarıyolardı. Eşim askerden gelince yine butür şeylerden kavga ediyoruz derken ben hiç bir zaman onlara karşı bir şey demedim. Eşim kavga ediyor, ben birşey demiyorum. Ama bu enson askerden gelince yaptıkları daha doğrusu kayınvalidemin yalanları ortaya çıkıyor. Çünkü ben ilk kez baş kaldırıp kadınla tartışıyorum ve eşimin yanında kadının benim hakkında yalan söylediği ortaya çıkıyor ve eşim ailesine bağırıyor. Yıllarca siz bizi ayırmaya çalıştınız vs. Eşim benim ailesiyle bir daha görüşmemi istemiyor. Hatta ben ayrılalım onlar senin ailen diyoorum ve bu böyle yürümeyecek diyorum Ama bizim ki karşı çıkıyor. Ve ben 1 yıl daha görüşmüyorum. Eşim telefonda görüşüp ara sıra gidiyor ama her seferinde beni kötüleiklerini söylüyor. Ama kendisi ailesinin onu etkileyemediğini artk söylüyor. Neyse herşey günlük gülüstanlık. 1 yıl geçiyor biz çocuğumuz olmadığı iöin tüp bebek yapıyoruz.Son aylarda yani doğuma bir kaç ay kala eşim sürekli eve geç geliyor. Bir şeyler uyduuyor ya işle ilgili şeyler ya da arkadaşlarıyla ilgili olduğunu söylüyor. Hafta sonları eğitim olduğunu söyleyip hafta sonları sözde eğitime gidiyor. Böylece yanlız bir hamilelik geçiriyorum. Doğuma kadar hiç bir ilgi görmüyorum. İşten bir kız arkadaşıyla mesajlaşmalırını buluyorum tabi her zaman ki gibi iş ile ilgili şeyler konuşılmuş. Ama mesajın sonunda eşim kıza ''Sen üzülme SULTANIM'' yazmış. Ben bunu görünce kavga çıkardım. Ve sonunda çocuğunun üzerine yemin ediyor. Ve aradan bir kaç hafta sonra kızın sosyal sitedeki resminin altına yorum yazıyor.''Bu güzel kızda kim böyle'' kızda cevap olarak ''Kankiii'' yazıyor ve ben yine kızıyorum ve tartışma çıkıyor. Kızla iş dışında görüşme diyorum. 20 gün sonra eşim o kız ve yanında başka biri 3 ü fotoğraf çekip sosyal siteye koyuyorlar ve Eşim yine yeminler ediyor ve ben ona inanıyorum.Ve 10 gün sonra doğum yapıyorum.Doğumdan sonra eşim yine benimle ilgilenmemeye devam ediyor.Ayrıca doğumun son ayları ve loğusalık dönemi dışında bu adam hiç böyle değildi.Sürekli dip dibeydik. Ve bu ondan hiç rahatsız olmazdı.Neyse bu yine evi sadece otel gibi kullanıyor. Bana sarılmıyor ve konuşmuyor bile. Oğlumuza bakıp annen sana emanet vs. saçma şeyler söylüyor. Ve bundan 1 hafta önce patlıyorum. NE istiyorsun dedim ve meğer bizim ki 4-5 ayır benden ayrılmayı düşünüyormuş. Sözde özgür kalmak istiyormuş. Günlerdir ağlıyorum.Aslında kendisi duygusal biridir ve ben onun ilk sevgilisiydim. O da benim... Hayatını yaşayamamış. Sebebi buymuş.Böyle bir şey olabilir mi? Kendi ile ilgili sorunları oldupunu ve bunu benle paylaşamıyacağını söylüyor. Ara sıra ailesi hakkında bana ''Keşke yüzlerine gülüp de arkalarından küfür etseydin ve böyle görüşmemezlik olmasaydı diyor. Ve sorunun ailesiyle ilgili olup olmadığını sorunca ''Öyle bir şey değil'' diyor.

Son düzenleme:
Bu arada benden ayrılmayı istediğini söylediğinden beri bana sarılmayan adam gece yatınca bana sarılmaya başladı. Bana ''Senin bu kadar üzleceğizi tahmin etmemiştim.Ama bir kez gitmem gerekiyor. Pişman olucağımı da biliyorum''diyor.Ben ''Bana acıdığın için sarılıyorsun. Madem gideceksin sarılma istemiyorum'' demem rağmen sarılıyor. Eski güzel günleri hatıylayı ve bana da hatırlatıp ağlıyoyor ve bende ağlıyorum. Ne olduğunu anlayamıyorum. Ayrılık nedeninde özgürlük olduğuna inanmıyorum. Hiç bir sorunumuz yoktu. Kendisi de öyle söylüyor. Hamilelik döneminde benden biraz soğuduğunu söylüyor. Sevgisi azalmış. Anlamıyorum insanın sevgisi durup dururken azalır mı? Şu anda ailesinin yanında gündür orada kalıyor yarın işe gideceği için mecburen eve gelecek. offf bu yaşadıklarıma inanamıyorum...

Bu arada benden ayrılmayı istediğini söylediğinden beri bana sarılmayan adam gece yatınca bana sarılmaya başladı. Bana ''Senin bu kadar üzleceğizi tahmin etmemiştim.Ama bir kez gitmem gerekiyor. Pişman olucağımı da biliyorum''diyor.Ben ''Bana acıdığın için sarılıyorsun. Madem gideceksin sarılma istemiyorum'' demem rağmen sarılıyor. Eski güzel günleri hatıylayı ve bana da hatırlatıp ağlıyoyor ve bende ağlıyorum. Ne olduğunu anlayamıyorum. Ayrılık nedeninde özgürlük olduğuna inanmıyorum. Hiç bir sorunumuz yoktu. Kendisi de öyle söylüyor. Hamilelik döneminde benden biraz soğuduğunu söylüyor. Sevgisi azalmış. Anlamıyorum insanın sevgisi durup dururken azalır mı? Şu anda ailesinin yanında gündür orada kalıyor yarın işe gideceği için mecburen eve gelecek. offf bu yaşadıklarıma inanamıyorum...

çok üzüldüm ya, Allahım yanında olsun senin ne diceğimi bilmiyorum dilerim Rabbim her şeyi gönlüne göre versin

Erkekleri anlamak cok zor kim bilir kafasindan neler geciyor..karsina al konus diyecegim hem dogruyu soylemez hem de zaten evi terk etmis Allah yardimcin olsun arkadasim..

ailesiyle barışsan..bende hep eşimin hatırına barışırdım rahmetli kayınvalideyle..

Erkekleri anlamak cok zor kim bilir kafasindan neler geciyor..karsina al konus diyecegim hem dogruyu soylemez hem de zaten evi terk etmis Allah yardimcin olsun arkadasim..

canım evi daha terk etmedi daha ev arayıp bulacak yani biraz daha yanımda. Konuşuyorum ama ne dediği belli değil bir hayatımı yaşamak istiyorum diyor düşün biz zar aor çocuk sahibi olduk daha bebeğimiz aylık özgür olmak istiyormuş bi bana sarılıp belki sebebi bu kadar basit değildir diyor ama daha fazla açıklama yapmıyor bence bunlar klasik erkek yalanları bu buldu birini ne çocuğunu ne beni gözü görmüyor hatta ailesine aylar önce söylemiş ayrılacağını sen bilirsin demişler hatta babası çocuğu al yarı öbürgün avlenmek isremişim çocuuğu istemezmişim ne vicdansız adam eşime nasıl akıl veriyor ve gerçekten ben ayrılık nedeni olabilecek hiç bir şey yapmadım:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

ki kayınvalidem bana şerefsiz sen oğluma büyü yaptın bırak oğlumun peşini demişti

aklıma büyü geldi:KK43:.bu kadar istenmeyen gelinsiniz artık cocukta olmuş Allah düşman başına vermesin ama büyü yaptırmış olabilirler mi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım ne yazık ki ailesiyle olan sorunlarınız onu çok arada bırakmış, çok yıpratmış. keşke yüzlerine glseydin deyişi de bunu gösteriyor zaten. ailesinin dolduruşuna da gelmiş anlaşılan. ailesi neden bu kdr ısrarla istemedi ki seni, sebep neydi yani? nasıl bu vebalin altına giriyorlar, ortada küçücük bir bebek var, kendi kanları öz torunları. yazık ya...

aklıma büyü geldi:KK43:.bu kadar istenmeyen gelinsiniz artık cocukta olmuş Allah düşman başına vermesin ama büyü yaptırmış olabilirler mi

olabilir hep benim annemin oğluna büyü yaptığını söylüyordu ama benim ailem zamanında eşimle evlenmemi istememişti ailesi böyle anormal diye

canım ne yazık ki ailesiyle olan sorunlarınız onu çok arada bırakmış, çok yıpratmış. keşke yüzlerine glseydin deyişi de bunu gösteriyor zaten. ailesinin dolduruşuna da gelmiş anlaşılan. ailesi neden bu kdr ısrarla istemedi ki seni, sebep neydi yani? nasıl bu vebalin altına giriyorlar, ortada küçücük bir bebek var, kendi kanları öz torunları. yazık ya...

sebep kendi istedikleri birileriyle oğullarını evlendiremediler kendileri gibi zengin birini istiyorlardı. başka bir sebep kıskandılar annesi babası benim yanım eşime nasıl sen onu bizden çok seversin önce biz gelmeliyiz sonra o dedi başka bir sebeb beni oğullarına yakıştıramadılar bunu da yine benim yüzüme söylediler oğulları daha yakışıklıymış daha akıllıymş vs..

bir hocaya git canım evini bir ara tara her yeri didik didik et.malesef bu yüzden bir yakınımın yuvası bozulmak üzereydi.sonra bir aile dostları geliyor eve nasıl anlıyorsa anlıyor büyü olduğunu bozduruyorlar.o ihtimalı de düşün.herşey bu kadar iyiyken eşin sana düşkünken bu derece U dönüşü fazla

sebep kendi istedikleri birileriyle oğullarını evlendiremediler kendileri gibi zengin birini istiyorlardı. başka bir sebep kıskandılar annesi babası benim yanım eşime nasıl sen onu bizden çok seversin önce biz gelmeliyiz sonra o dedi başka bir sebeb beni oğullarına yakıştıramadılar bunu da yine benim yüzüme söylediler oğulları daha yakışıklıymış daha akıllıymş vs..

canım akıllıysa oğulları,yeni doğmuş bebeini neden düşünmüyor o zaman..

bir hocaya git canım evini bir ara tara her yeri didik didik et.malesef bu yüzden bir yakınımın yuvası bozulmak üzereydi.sonra bir aile dostları geliyor eve nasıl anlıyorsa anlıyor büyü olduğunu bozduruyorlar.o ihtimalı de düşün.herşey bu kadar iyiyken eşin sana düşkünken bu derece U dönüşü fazla

evet ben de bunu anlamıyorum ilk söylediğinde bütün gün şakamıydı gerçek miydi bu diye sordum durdum eşime şaka yapar mıyım seni bu kadar üzer miyim şakayla dedi

canım akıllıysa oğulları,yeni doğmuş bebeini neden düşünmüyor o zaman..

bebeğimize bakıp üzülüyor sözde ben her anını göremeyeceğim diye ben ağlayınca eşim de ağlıyor anlamıyorum anlayamıyorum hala bunlar acaba rüya mı diyorum her sabah uyanıyorum birkaç saniyeliğine bunları unutmuş oluyorum mutlu oluyorum ama o bir kaç saniye sonra dünya başıma yıkılıyor:KK43:

Son düzenleme:
çok üzüldüm durumunuza :-( Allahım yar ve yardımcınz olsn.. Bebeğinize hayırlı sağlıklı ömürler dilerim. inşallah eşiniz bu hallerinden vazgeçer.

💑💓

bu nasıl bir mantıktır ya allah akıl fikir versin eşinize vicdan versin merhamet versin senide çocuğunuda bu hale düşürmeye hiç hakkı yok ,başkası etkiliyorsa ki çocuğun olmuş hemde daha bi kaç aylık nasıl dinlersin başkasını ,yok başka kız kadınlarda gözün varsa o zaman ne demeye çocuk yapıyosun zoru görünce kaçmak içinmi valla sıkıntı bastı okurken Allah yardımcın olsun canım hakkında ne hayırlıysa o olsun

bebeğimize bakıp üzülüyor sözde ben her anını göremeyeceğim diye ben ağlayınca eşim de ağlıyor anlamıyorum anlayamıyorum hala bunlar acaba rüya mı diyorum her sabah uyanıyorum birkaç saniyeliğine bunları unutmuş oluyorum mutlu oluyorum ama o bir kaç saniye sonra dünya başıma yıkılıyor:KK43:

canim rabbim hakkinda hayirlisini versin bol bol dua et allaha sigin bebegine uzun saglikli bi omur versin rabbim

ama esin bilsinki gittiginde tekrar donemeyecegini

cok buyuk bi sinavdan geciyorsun canim enmutlu olman gereken bi zamanada yuregim Daraldi resmen rabbim yar ve yardimcin olsun

o kadar çok canım acıyor ki nefes alamıyorum nasıl bir üzüntü bu bana göre herşey güzelken... tama adam bana ilgisiz davrandı son zamanlarda üzdü ama hamilelik bazı erkekleri etkşlşyormuş ya ben öyle sandım kendiside öyle olduğunu söyledi zaten geçici bir dönem bebek olunca yine herşey güzel olacak dedim ama ne yazık ki olmadı:KK43::KK43::KK43:

X