Esim parami aliyor

Prensess111

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2016
4
1
35
Merhaba arkadaslar. Evliyim almaniyada yasiyorum 2 cocugum var. Devlet cocuklar icin bir de benim icin her ay para veriyor. Gitdim kendime hesap actirdim benim icin verilen para oraya yatsin diye, esim hayir git iptal et , benim hesaba yatsin ben her ay duzenli sana veririm dedi. Tamam dedim iptal etdirdim. Kac zaman oldu her ay bisey cikartdi vermedi. Kendi maasi da iyi ama bana sadece harclik gibi veriyor. 50€, 20€ kahve parasi. Bisey almak istedigim zaman bundan izin almaliyim, para almaliyim. Kendi kartin olamaz diyor. Tamam diyorum senin kartindan bir tane da bana alalim ikimiz de kullanalim diyorum hayir senin neyine lazim diyor. Para her ay nereye gidiyor da benim kendi parami bana veremiyorsun ac bilgilere bakayim diyorum parayi sen mi kazaniyorsun da bakmak istiyorsun diyor. Benim param nereye harciyorumsa harciyorum diyor. Sen ev isleri cocuga bak sana ne lazimsa ben veriyorum parasini falan filan diyor. Aileyiz benim de aile butcesinden haberdar olmaliyim diyorum hayir diyor yanlisin dusunuyorsun. Boyle mi olmali bir aile? Ne yapmaliyim?

Senin adına yatan paradan haberin yok yani, düzgünce söylemişsin olmamış tekrar kendine hespa açtırıp oraya yatmasını istemekten başka çaren yok gibi

En başında kendi hesabina yatan parayı onun hesaba gondermek hata etmişsin.

Adama bak senin ve çocuğunun parasini
istiyor sen onun kazandigindan harcadiginda istediğim yere harcarim diyor

Zihniyet belli parani geri al.

Sana ve çocuğuna yatirilani birikim yapmak istediğini söyle bankaya talimat ver hesabında biriksin esin de dokunmasın. Sesin çıkmazsa çok rahat her istediğini yapar.

Son düzenleme:
sana hesap açtırmayan adama güvenme
muhtemelen ailesine gönderiyordur
kendine hesap aç oradan takip et kendi hesabını
onu da boş bırakma parayı nereye harcıyor söylesin
aile dediğin girdisi-çıktısı birlikte hesap edilmeli birbirine hesap vermeli
kimin ne kazandığı önemli değil
o işyerinde kazanıyor ise sizde ev yönetiyorsunuz çocuklarınızı yetiştiriyorsunuz
en kısa zamanda üşenmeden git hesabını ayır

adam bıldıgın paranı gasp edıyor
daha neler
en bastan neden kabul ettınız kı

Gidip kendi adina tekrar banka hesabi actir. Iki ayri yerden para aliyorsun. Bu iki yeri arayip banka hsabinin degistigini haber ver ve yeni banka hesap numarani ver. Tam emin degilim ya telefonla ya da sana mektup gönderirler güncel bilgi ve hesap numaralari yazip gönder diye.

Nefret ediyorum böyle düsünen adamlardan... bizim hesabimiz bir. Gelen parayla faturalar ödenir, kalanda aylik mutfak ihtiyaclari. Ihtiyacim varsa sormama gerek yok , alinir, ihtiyactir.

X