Komşuma çok sinirliyim

Eğer paranın üstüne yatacak bir tip değilse unuttuğuna inanırdım ama temkinli olurdum. Yok ihtimal var diyorsan böyle insanlar da var maalesef... hatta eski sitemizde bir kadın yaptığı hırsızlıklara rağmen yönetici seçilmişti 😂

Kasımda gittim. Aralık sonu döndüm bir buçuk ay sayılır. Sütçüde ben yokum diye uğramamış uzun süre. Hatta ben gelemedi sandım. İnternet üzerinden süt siparişi verdim
Kaç yıllık komşumdur şudur budur olayına girme.Komşun 150 liranın dahi üstüne yatacak şerefsizin teki.İletişimini kes.Yüzyüze bakıyoruz sineye çekeyim işten ben unutmuşum yanlış hatırlıyormuşum olayına falan girme.Selam mı verdi çevir kafanı geç.

Ay ne korkunç birşey . Bu komşuya gelde güven şimdi 😳 sakın gorusme bıdaha uzak olsun

Onu dedim anlattım. Tek verdiği cevap yooo 🤣
Acaba yaşlı mı ya da gerçekten çok unutkan biri mi. 150 tl için bu duruma düşmeyi ister mi ki… çok derdi olan birşeylerle çok meşgul ve aynı zamanda unutkan da biriyse olabilir ama yine de güvenemezdim bir daha

Kızlar merhaba umarım iyisinizdir hepiniz 🖐️ konuma geçiyorum hemen . Ben bebeğimde var diye dışarıdan paketli yoğurt almıyorum kendim mayalarım hep. kasım ayında sütçü geldi süt bırakmaya ama oğlum hastalandı sütçü gelmeden bir gün önce.( Bende şuan çalışmadığım için eşim harçlık veriyor.) eşim dedi ki hastaneue giderken mamtobe sana bıraktığım nakiti de al yanına lazım olur benim kartımda para var ben sana yine çeker veririm, aldım iyi ki de almışım lazım oldu.
Sütçü gelince tam alacakken unuttum bende nakit yok şuan sonta alırım dedim. Sütçü de abla sorun değil haftaya verirsin tamam dedim aldım. Oğlum bir iki güne toplardı şükür bende eşime yoruldum annemlere memlekete gideyim 1 aylığına dedim. Ama gitmeden sütçünün parasını komşuma bıraktım. Sarıldık hatta güle güle git gel ben parayı veririm merak etme dedi.
Az önce kapı çaldı baktım bizim sütçü 🤣 abla dedi süt alacak mısın yok dedim bu hafta almayacağım. Peki diğer sütün parası? Ne parası ya dedim? Vermedin parayı 3 ay oldu dedi. Birde böyle ver artık paramı der gibi söyledi şok oldum. Komşuma verdim ben parayı vermedi mi dedim yok abla para veren olmadı bana. Çıkardım verdim parayı.
Şimdi ben bu komşuma ne diyeyim? mesele para değil sanki ben adamdan ürün almışım da vermemişim gibi üstüne yatmışım gibi oldu. 30 yaşındayım hesabıma kitabıma hep dikkat ederim. İlk defa bu duruma düştüm. Üzüldüm gururuma dokundu adamın yüz ifadesi gözümün önünden gitmiyor.
***güncelleme : komşumla telefonda konuştum sen bana para vermedin diyor 🤦‍♀️ Allah bana sabır versin
:oha: güncelleme kısmınız geldi tam da aklıma konunuzu okurken. İnşallah komşu verilen parayı hatırlar diye. Niyeyse benim bu konuda takıntım var, borcumu her zaman kendim ödemeye gayret ederim. Kimseye emanet para bırakmam. Sizde dikkat edin bence.

Komşunun kapısını çalıp kardeş para bırakmıştım sana hatırlarsan belki unutmuşsundur insanlık hali diye sorsaydın adamla birlikte sonra mırın kırın ederse kusura bakma kardeşim arkadaşın kafası karışık sanırım ben sana vereyim ücreti deyip kadınla hesaplaşsaydınız keşke.2 kuruş paranın peşine düşmem ama böyle 2 kuruş parayı cebe indiren komşudanda uzak dururum.

Ne değişecekti. Aradım verdin mi diye. Vermedin ki para diyecekti. O zaman hatırlayıp vermeyen ben arayınca unuttum mu diyecekti
o zaman yakın geçmişti belki hatırlardı
kaç ay geçmiş insanların kafası çok dolu unutmuş olabilir yani
ama para bu unutmamak da gerekiyor
alzheimer falan olmasın kaç yaşlarında komşu

ya da keşke sütçüyü arasaydınız

para unutulmamalı ama komşudan şüphelendim de
görüşmeyin bence

o zaman yakın geçmişti belki hatırlardı
kaç ay geçmiş insanların kafası çok dolu unutmuş olabilir yani
ama para bu unutmamak da gerekiyor
alzheimer falan olmasın kaç yaşlarında komşu

ya da keşke sütçüyü arasaydınız

para unutulmamalı ama komşudan şüphelendim de
görüşmeyin bence
Yukarıda yazdım ya. Ben para verdikten 10 gün sonra sütçü tekrar gelmiş haftada bir geliyor genelde adam. 10 günde nasıl unuttu. Aylarca geçmedi yani

Yukarıda yazdım ya. Ben para verdikten 10 gün sonra sütçü tekrar gelmiş haftada bir geliyor genelde adam. 10 günde nasıl unuttu. Aylarca geçmedi yani
yukarıyı göremedim malum mesajları tek tek okumuyoruz :)
o zaman komşunuz yalan söylüyor gibi geldi günah almayayım yine de

Komşu komşu değilmiş tamam 150 tl cok büyük bir para değil suan için ama hem alip hemde insanı vermedin diye yalanci cikarmak çok yanlış...aklinda olsun bida boyle bir sey olursa adamin numarasi vardir mutlaka ibanina at bundan sonrada kimseye guvenmezsin saten gecmis olsun

Hayır olamam çünkü parayı alıp kapısına gittim. Tamam dedi veririm tabiki de. Hatta abla dedim ben 1 Ay yokum söyle boşuna uğramasın sütçü gelince yine alırım dedim tamam dedi. Sarıldık güle güle git gel dedi. Telefonda söyledim hayır diyor sen benim kapıma gelmedin
200₺icin yaptığı profesyonelce kurguya bak. İnsanın aklindan şüphe ettirir derecede. Neyse tanımış oldun. Kime guvenmeyecegini öğrendin. Bardağın dolu tarafından bak.

Akıl sağlığı yerinde ise ben 3 yıllık komşunun 150 liranın üzerine yatacagini düşünmüyorum.Gerçekten unutmuş deyip geçerdim sanırım.

X