Eşim sinirlenince tükürüyor !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
posttaki konuyu okuyup yorum yazdım, sonraki cevapları yeni okudum ki sinirim dayanmadı yine hepsini okuyamadım. konu sahibi sözlerimi geri alıyorum çok pişkin ve vicdandan yoksunsunuz. ben konuyu ilk okuduğumda çok üzülmüştüm ama siz burda iyi yorum okuyup cesaretlenmekten falan bahsetmişsiniz. biz burda eline kuvvet diyelim siz de çocuğu daha fazla dövün kırılmayan kemiği kalmasın! utanmazlık, vicdan yoksunluğu her şey var, Allah o çocukları siz iki psikopatın elinden kurtarsın

Arkadaşlar delirmek üzereyim lütfen bana yardım edin 9 yaşında kızım var ve 16 aylık bir bebeğim ikinci bebeğim plansız bir gebelik hamileliğimde tedavi olamadığım bir depresyon geçirdim.Kizim bebekten önce de hareketli ve şımarık bir çocuktu ben hep babaya karşı onu korur savunurdm çok ilgiliydim ama bebek doğunca tamahhul seviyem azaldı. Kızımın vher hareketine kızıp bazen vuruyorum sonra da vicdanım beni çok rahatsız ediyor ama kızım acayip değişti insanları sürekli rahatsız eden kötü kelimeler söyleyen bir çocuğa dönüştü bazı inslanlar bu nasıl çocuk hayatımızda böyle bir çocuk görmedik falan diyolar psikiyatri götürdüm bir kaç kes ama pek bir faydası olmadı ya da ben dediklerini tam uygulayamadim .Gel gelelim babaya o hep bir problem sürekli küfür edip bana kızıma vuruyor. Bazen de sinirlenince tükürüyor kızıma ve bana yerlere.. tiksiniyorum ne yapacağımı nasıl tepki vereceğimi şaşırdım çok zor durumdayım kızım zor, babası kötü bana yardımcı olun çaresiz kaldım .....

Eşinizin soyu hayvanlara ay pardon lamalara mı dayanıyor acaba?

O yüzden bunu yazdım die beni ezmeye çalışıyorsunuz aslında şiddet görerek büyüğünnz için çok ofkelisnz ben de tam tersi hiç şiddet görmeden büyüdüm.bu arada kızıma vurduğun için aşırı vicdan yaptım derdimi yazdım gelin vurun beni kötü bir anne olsm asla uzulmezdim tıpkı sizin anneler gibi ...
Doğrusu bu değil mi, şiddet gören birinin çocuklarına vurmaması? 40 küsür sene geçmiş ama bugün gibi hatırlamak öfke değil travma. 9 yaşında çocuk unutur mu unutmaz mı kanıt işte size.

Siz vurdunuz diye vicdan yapıyorsunuz da eşiniz vurduğu zaman niye vicdan yapmadınız? Çocuğa dokunmasa sadece sizi bile dövse şiddet olmuyor mu? Hadi kocanız çok sinirlendi 16 aylık bebeğe de çaktı bir tane. Ya da kızınız bebeğe vurmaya başladı. Sonrasını soruyorum size. Çocuklarınızın sağlıklı huzurlu büyüyebileceği güvende olacakları bir planınız var mı? Daha doğrusu analı kızlı dayak yemekten ne zaman bıkacaksınız?

Burada bir klasiktir; kocasına - kocasının ana babasına - görümcesine - kaynına mık diyemeyen, korkudan ya da kocası boşar diye sesini çıkaramayanlar 10 kaplan gücünde üyelere saldırır. Miyavlamak ve kükremek diyeyim kısaca.

"Çok ağır eleştirdiniz linçlediniz hakaretler ettiniz ama fark ettim ki hata bende. Ben izin verdiğim için oldu hep bunlar. Çoluk çocuğumu ben koruyamazsam kimse koruyamaz, anneleriyim ben hayatta en çok güvendikleri kişiyim... Öz babalarının bunu yapmasına engel olmazsam ileride hep sorunlu ilişkileri olur. Güvensiz korkak ezik pısırık olurlar. Bu adamın canı cehenneme yarından itibaren uzaklaştırıyorum evden" Bunları yazın da canı gönülden savunalım, bu durumdan çıkmanıza yardım edelim.

Sırf iki küçük çocuk için biraz içimi açacağım umarım onlara az da olsa faydam dokunur.

İki kardeşimin art arda doğmasıyla annem büyük ihtimalle depresyona girdi. Ben o zaman 5 yaşındaydım. Kardeşlerimin doğmasıyla hayatıma "dayak" giriş yaptı. Babam asla şiddet uygulamaz, bağırmaz. Ne anneme ne bana ne kardeşlerime. Ama annem büyük ihtimalle depresyon sebebiyle her şeyin cezasını tokat, sonra saç çekme, çimdikleme olarak vermeye başladı. Kardeşlerim biraz büyüyünce artık eller yetmedi bizi dövmeye ve terlik, kablo, kemer, oklava girdi işin içine.

Dayak yememek için önce çok içime kapandım. Sustum ki dövülecek şeyler yapmayayım. Sonrasında çok asileştim. Kardeşlerimle birbirimizi dövmeye başladık. Okuldaki arkadaşlarımı da dövüyordum. İçimdeki öfkeyi benden iri erkekleri döve döve çıkartıyordum. Küçük bir kız gelip bizi dövdü demeye utandıkları için kimsenin haberi olmuyordu.

Çocuk yaşta çok kitap okumaya başladım. Annemin sakin zamanlarını yakalayıp ona tatlı tatlı "psikolojik destek" alması gerektiğini anlattım. Bunun kötü bir şey olmadığını... Annem bana her zaman insanın kendisinin kendi doktoru olduğunu ve psikolog ya da psikiyatristlere ihtiyacı olmadığını söyledi. İnsan kendi kendini iyileştirirmiş. Kendisi çok kötü şeyler yaşamış ama kendini iyileştirmiş ve çok iyi bir anneymiş.

En üzücü tarafıysa ben herkesi evde annesi dövüyor sanıyordum.

Bizim için çözüm çok basitti. Sadece doğru doktora tek bir randevu. 12 yaşındaydım sonunda ikna ettim annemi. Doktora gitti ve antidepresana başladı. İlaçlarını kullandığı birkaç hafta boyunca evimize huzur geldi. Kardeşlerimle sakin sakin oyunlar oynamaya başladık. Ancak 1 ay sonra ilaçların ona iyi gelmediğine karar verip bıraktı ve aynı cehennem hayata geri döndük.

Eşinizin rezalet bir insan olduğu ortada ama niye sizi de kendisine çevirmesine izin veriyorsunuz? Önce siz psikolojik destek alın, içinde bulunduğunuz depresyonu atlatın ki çocuğunuz da iyileşebilsin. Siz iyileştikten sonra zaten aldığınız destekle birlikte eşinizle ilgili ne yapmanız gerektiğine sağlıklı karar verebileceksiniz.

Çok mu zor bir doktora gitmek? Yaşadıklarınız kolay değil, tek başınıza atlatamazsınız. Siz kendinizin doktoru değilsiniz, olamazsınız. Kendi kendinize iyileşemezsiniz. Lütfen geç olmadan destek alın.

Umarım okursunuz.

Yahu bir yaşında çocuğum şiddet görüyor diye bir yazı okudnz mu çok acımasız insanlarsnz çok
yahu ne kadar utanmaz bi insansınız. 1 yaşında çocuk şiddet görmüyo mu hee tamam o zaman ne mükemmel annesiniz! cevaplarınızı okudukça tiksindim. bir de kötü insan tanımlamasını yapacak en son kişi bile değilsiniz. ağzınıza yakışmıyor, hala da kendinizi düşünüyorsunuz pes

Doğrusu bu değil mi, şiddet gören birinin çocuklarına vurmaması? 40 küsür sene geçmiş ama bugün gibi hatırlamak öfke değil travma. 9 yaşında çocuk unutur mu unutmaz mı kanıt işte size.

Siz vurdunuz diye vicdan yapıyorsunuz da eşiniz vurduğu zaman niye vicdan yapmadınız? Çocuğa dokunmasa sadece sizi bile dövse şiddet olmuyor mu? Hadi kocanız çok sinirlendi 16 aylık bebeğe de çaktı bir tane. Ya da kızınız bebeğe vurmaya başladı. Sonrasını soruyorum size. Çocuklarınızın sağlıklı huzurlu büyüyebileceği güvende olacakları bir planınız var mı? Daha doğrusu analı kızlı dayak yemekten ne zaman bıkacaksınız?

Burada bir klasiktir; kocasına - kocasının ana babasına - görümcesine - kaynına mık diyemeyen, korkudan ya da kocası boşar diye sesini çıkaramayanlar 10 kaplan gücünde üyelere saldırır. Miyavlamak ve kükremek diyeyim kısaca.

"Çok ağır eleştirdiniz linçlediniz hakaretler ettiniz ama fark ettim ki hata bende. Ben izin verdiğim için oldu hep bunlar. Çoluk çocuğumu ben koruyamazsam kimse koruyamaz, anneleriyim ben hayatta en çok güvendikleri kişiyim... Öz babalarının bunu yapmasına engel olmazsam ileride hep sorunlu ilişkileri olur. Güvensiz korkak ezik pısırık olurlar. Bu adamın canı cehenneme yarından itibaren uzaklaştırıyorum evden" Bunları yazın da canı gönülden savunalım, bu durumdan çıkmanıza yardım edelim.
seni şiddet görmenden vurabilen birine sence de çok uzun dil dökmüyor musun? yahu kadın yazmış ki iyi yorumlar cesaretlendiriyor vs. o hatasını anlamak istrmiyo ki hata yaptığını da düşünmüyo sadece kabullenilmek istiyo iyi yapmışsın kim olsa öyle yapardı denilmesini. of ilk yorumumdan çok utanıyorum gerçekten

Ben ne okudum ya🤦‍♀️Çocuğa vuruyorsunuz,tahammülünüz yok,baba küfür ediyor,yere tükürüyor.Böyle ortamda büyüyen çocuktan normal olmasını beklemeyin.Yazık üzüldüm,senelerce tedavi gördüm çocuğum olmadı,bundan sonrada olmayacak gibi duruyor,sinir oluyorum Allah çocuk vermiş ama kimlere…

Ben ne okudum ya🤦‍♀️Çocuğa vuruyorsunuz,tahammülünüz yok,baba küfür ediyor,yere tükürüyor.Böyle ortamda büyüyen çocuktan normal olmasını beklemeyin.Yazık üzüldüm,senelerce tedavi gördüm çocuğum olmadı,bundan sonrada olmayacak gibi duruyor,sinir oluyorum Allah çocuk vermiş ama kimlere…
Allah en hayırlı zamanla sağlıklı bi evlat nasip etsin size inşallah 🙏

yahu ne kadar utanmaz bi insansınız. 1 yaşında çocuk şiddet görmüyo mu hee tamam o zaman ne mükemmel annesiniz! cevaplarınızı okudukça tiksindim. bir de kötü insan tanımlamasını yapacak en son kişi bile değilsiniz. ağzınıza yakışmıyor, hala da kendinizi düşünüyorsunuz pes
1 yaşında şiddetin nasıl uygulandığını görüyor ama!
Gerçi anlamıyordur dimi,el kadar bebe ne anlar şimdilik
Konu sahibine zerre merhametim yok ektiğini biçsin

Eşiniz lama mı demek istiyorum. Ama durum ciddi çünkü şiddette varmış ne yapmayı düşünüyorsunuz? Çocuklarınızı o ortamda büyütmek istiyor musunuz?

Bu kadar duyarli olamiyorum. En azindan kendisi vurmayabilir. Tukuren kocasina tokat atabiliyor mu? Hayir. Neden? Cunku korkuyor. Kendisinden daha gucsuz cocuga vurmaktan cekinmiyor. Bunu psikolojiye degil, kötülüğe bagliyorum. Cesareti varsa tukuren kocasinada vursun. O zaman psikolojisi bozuk diyebilirim.
Cocugu dovmektense bir yere birakmasi daha iyidir.
Ay çok üzülüyorum ya dayak yiyen el kadar bebelere çocuklara. İçim katıldı okudukca

Benim hayatımı bilmiyorsunuz mesleğimi hakkımda hiç birşey burada yazdıklarımdan yola cikarak acımasızca yorum yapamazsınız ben eğitimli bir anneyim çaresizim diyorum size burda iyi insanlarda destek bekliyorum sizin gibi ön yargılı insanlardan deil 🙏
Mesleğiniz nedir?

Konunu okumadım başlığa yazıyorum. Lama mı bu hödük. Ezdirme kendini
konuyu oku, olay çok farklı. hatta ilk yazdığını da değil cevaplarını oku, kendini acındırmış. 10 yaşında çocuğu kocasıyla beraber döven ve bunu bizim normal karşılayıp kendine destek olmamızı bekleyen bi insan kısaca

Sizin onceki konunuza baktim simdi,1 yil once acmissiniz, bu konunun aynisi. Esim dovuyor, tukuruyor, vs. Tek fark siz de kizinizi dovmeye baslamissiniz. Sayfa sayfa yorum yazilmis, bu konuya da yazilacaktir eminim. Dikkate alacak misiniz tavsiyeleri?
O çocukta gider sokakta ki çocuğu döver evde kardeşi dover, şiddet şiddeti doğuruyor. Davranış biçimi haline geliyor çünkü

accessdenied accessdenied :skandal:
Sosyoloji okudum pedagojik formasyon aldım fg öğretmen oldum neden yalan konuşayım istersen kişisel hesabımi paylaşayim bakabilirsin. Delirmedim henüz ewet bir yıl önce herşey aynı daha kötü oldu kızımı zaten çok seviyorum ,elimden geleni yapicam ortamı düzeltmk için ❤️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X