Eşim sinirlenince tükürüyor !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah size de nasip etsin inşallah bunu canı yurrkten söylüyorum.cok yanlış anlaşıldım hakarete uğradım çocuklara taciz edenlere yapılan haksızlıklara bu kadr sesimiz ciksaydi bu halde olmazdik ben haklıyım demiyorum ama pişmanım da diyorum zaten gerekli yerleri arayıp bu yorumları sildirecegim yoksa psikolojim daha da bozuluyor

Siz once cocugunuzu doven babasini sikayet edin.

Konu sahibinin konusunu sabote ettiğim için şimdiden özür dilerim.

Büyük kızımda çok özel bir sebep yoktu. Önce adet oldu, herkes anlayacak bana bakacak gülecek vs. Vücudu değişmeye başladı, kıllanma oldu kendini iğrenç bulmaya başladı. Odasında kalın perdeleri açmamaya başladı. Öyle ki d vitamini değerleri düştü. Kapı kilitlemeye başladı, bizim evde yasaktır. Gir demeden kimse kimsenin odasına girmez.
En başta babası ve ben olmak üzere herkesi kötü ilan etti. Bir gün baktım elinin üstünü koyu renk kalemlerle çizmiş. Birincide görmezden geldim ama ikincide sordum, dövme yaptım dedi ama sert çizgiler hani çok sinirlenince kağıdı karalamak gibi. Okula giderken yalvar yakar kaldırmaya başladım. Hadi kızım hadi annem diye diye. Ben en kötü anneyim hep onun hayatını zorlaştırıyorum keşke annesi olmasaymışım... Bunları hep duymazdan geldim hiç karşılık vermedim.

Sonra anladım ki anne olmak psikolojisini düzeltmeye yetmiyor. Çocuk yerlerde. Ergenlik gelişimi uzmanı pedagogla görüştük. Doktor ilk önce genel kontrole gönderdi. Kan hormon değerlerine bakıldı. D vitamini eksikliği dışında bir şey çıkmadı. Haftalık 45 dakika o 15 dakika biz terapi aldık. Önce onunla konuşup sonra bize ödevler verdi pedagog. Mesela yemek yememeye başlamıştı. Doktorun önerisiyle mutfak alışverişini kendi yaptı. Ne yemek istiyorsa onları aldı ben de pişirdim. İki kız arkadaşı çok yardım etti ona. 16 yaşına girecek, dersleri düzeldi tekrar eski haline döndü şakalar espriler yapmaya başladı.

Küçük olan bu yaz 14 olacak, ondan daha çok çektim. Peluş oyuncak koleksiyonu yapan pembe tişörtler giyen kız bir sene içinde crob kısacık şort-etek giyen populer olma derdine düşen bir kız oldu çıktı. Odasını toplamadan okula gitmeyen kızın odasına köpeği soksan kaçar. O zorbalığa uğradı. Okulun en popüler kızları önce aralarına alıp sonra da kim seninle arkadaş olmak ister, şaka yaptık biz git lütfen yapınca ayrı çöktü. Her şeyi gerçek sanmış çocuk. Kolunu bacağını çizip kanattı, hastaneye yatıracağız tehdidiyle bıraktı...Yalan üstüne yalan. Adet olmuş üstü kirlenmiş hayır yok öyle bir şey ben uyduruyorum vs.

Daha bitmedi ama en zor zamanlar geride kaçdı. Öldürmeyen güçlendirir misali artık kolay kolay kanmıyor. Yüz çevirdiği eski -popüler olmayan- arkadaşları tekrar aralarına aldılar. O da aynı pedagogtan yardım aldı. Bunları şimdi rahatça yazabiliyorum, o zamanlar üzüntüden mahfolmuştum. Ama hiç bağırmadım isyan etmedim, yanlış bir şey yaptığımda özür diledim. Geçici sorunları kalıcı travmaya çevirmeyelim demişti doktor, bu cümle beni çok etkilemişti.

Son üç aydır oğlumu psikoloğa götürüyoruz. Çocuk huzursuz ortamda değil ama neden böyle oldu diye çok düşündük çok üzüldük yıprandık eşimle. Çocuğun okulda içinden bir canavar çıkıyor resmen. Öğretmenin anlattığı çocuk benim çocuk olamaz diyorum. Yaşı 5 bu arada. Baktık çözemiyoruz götürdük psikoloğa. Sonuç olarak çocuğun okulda baskılanmış olduğu, zeka seviyesi yüksek olduğu halde standart kalıplara sokulmak istendiği ve çocuğa yaramaz diye etiket yapıştırılmasıyla çocuğun dengesi şaşmış. Biz süreci kolay atlattık ama daha ergenliği vs var ve gözüm korkmuyor değil.

Allah size de nasip etsin inşallah bunu canı yurrkten söylüyorum.cok yanlış anlaşıldım hakarete uğradım çocuklara taciz edenlere yapılan haksızlıklara bu kadr sesimiz ciksaydi bu halde olmazdik ben haklıyım demiyorum ama pişmanım da diyorum zaten gerekli yerleri arayıp bu yorumları sildirecegim yoksa psikolojim daha da bozuluyor
Farkında değilsiniz ama sizin çocuklarınız da tacize uğruyor (şiddet tacizdir)ve biz buna sesimizi çıkarıyoruz hem de annesinden fazla çıkarıyoruz.

neye pişmansın?
kocayı boşayamayacak çocuklarını her türlü şiddetin olduğu evde yaşatmaya devam edecek kadar aciz olduğuna mı yoksa çocuğuna vurduğuna mı?
tam olarak doğru şeye bile pişman değilsin bence.
sen bir daha asla vurmasan bile iyi anne olamayacaksın o adamı kapının önüne koymadığın için.

İçerik ve yorumlar silinemez yasaktır, konunuzu yorumlara kapatıyorum.

Hanımlar üye bu yorumda beddua etmemiş, çocuk hasreti çeken üyeye Allah size de bebek sahibi olmayı nasip etsin demiş, bunu da bilgi olarak geçeyim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X