Eşim sinirlerimi bozuyor

Kesinlikle aileyle bağlantısı var. Kayınpederimde aynı bu şekilde çünkü 😏
Herkes ailesinden öğrenir değeri veya degersizligi, keşke eşlerimizin ailelerini de seçebilsek ama ne mümkün, aile çok önemli, mesela ben eşimin ailesine bakınca ne gibi zorluklar beni bekliyor görüyorum, çünkü eşim de onların değer yargılarına göre yetişmiş, ben en başa dönsem eşimle yine evlenirdim ama ailesini tanısaydım vazgeçebilirdim, çünkü aile yapısı çok geri ve gelenekçi, bu yüzden eşimde de etkileri fazla oluyor, flört dönemi tamamen bir aldatmaca ben onu anladım 😅 Hepimize geçmiş olsun..

kendine çorap dahi almıyor diye eşe sinir olunur mu ya. alın kocanıza yeni bir çorap ille de eskileri giyeceğim diye direticek mi sanki. siz ev hanımısınız sanırım. adam emekçi ve onun tarafından bakamıyorsunuz gibi geldi bana. dış çekim olayından ziyade anlık fotoğrafları seven biri olarak o konuda da empati yapamıycam. dış çekim sabahtan akşama kadar süren bişiy. sabahtan akşama kadar eşim de istese poz vermeye uğraşmak istemezdim

Merhaba. 1 senelik evliyim. Esimle aramız genel olarak çok iyidir her anlamda. Ama uyuşamadığımız da çok konu var. Mutluyum diye göz ardı ettigim seyler artık boyunu aşmaya başladı diyebilirim. Birkaç örnek vereyim.
1- düğün günü yağmur bastırdığından dış cekimim iptal oldu. Bende düğünden sonra yapalım dedim yapmadı kavga ettik yeni evliyken. Bende bunun üzerine hamile kalırsam bari o zaman cekim yaparız dedim. Ona da olumlu bakmadı hic sevmiyor böyle şeyleri. Icimde kalmış birseyi telafi etme çabası hiç yok. Bu beni cidden çok üzüyor.
2-Cimri değildir eli çok açık kıyafet veya ihtiyacım olan seyleri alayım diye ihtiyacımın fazlasi para verir.
Ama bazi konularda da bunun tam tersi davranıyor. Örneğin ev alacağız elimizdeki para manzaralı, içi sıfır yapılmış güzel ferah bir eve yetiyor. Ama esim binalarla iç içe, içi tadilat gereken evleri tercih ediyor para artsın diye. Ev bir kere alınıyor ya.
Sizce neden eşim bir kere yapılacak olan seylere deger vermiyor. Paramız onada yetiyor diyorum ben o evde ömür boyu yaşayacaksam istediğim gibi olsun diyorum.
Artık bana mı yoksa kendisine mi deger vermiyor anlayamıyorum.
Ben ona kıyafet almazsam kendisine 1 çorap almıyor. Yaşam kalitesi 0 sanki çalışmak için gelmis dünyaya. Insan çalıştığının karşılığını almak istemez mi ???
Yanlış mı düşünüyorum? Bu sorunlarımı nasıl halledebilirim fikirlerinizi bekliyorum?
Sinek küçüktür ama mide bulandırır diyorlar. Bu sorun benden veya ondan mı kaynaklanıyor çözmem lazım bu durumu. Hamilelik düşünüyorum birde çocuk yaparsam dönülmez yola girmek istemiyorum....
Her yoruma açığım
Benim eşimde öyle kendisine pek bişey almaz, bana oldum mu bir tane alacağım şeyden bile üç dört tane almamı ister. Yaşam kalitesini onunla ölçemezsin arkadaşım ev geçindirmek pek kolay değil bence erkeklerde böyle olduğunu farkında boşa para harcansın istemiyorlar. bende düğünde çekime çok özenmiştim sonra yaparız demiştik bi daha da olmadı 3 sene oldu hala yapıcaz 😂 ama olsun ben hiç dile getirmiyorum olmuş olmamış çok mühim de değil aslında duvarda gülerken en âlâ resmin koca cercevede asılı olsun, evinde huzur olmadıktan sonra neye yarar. Bide ben de bunu yapıyorum bir kere olucak aman alalım aman yaptıralım gibilerinde. Bir kere olucak bir kere olucak diye diye o kadar çok havaya para harcıyoruz ki bazen oturup hesaplasak biz bile şaşırız. Önemli olan evinde huzur olsun gerisi boş. Mesela doktora gidiyoruz istanbula sık sık ama doktorda işimiz bitiyor hop geri geliyoruz hani gezelim edelim kafası yok. Çünkü kafalarında kaç tane tilki dolanıyor. Oraya alacak vardı buraya verecek vardı diye. Başlarda diyordum ki ya bu nasıl şey biz parayı harcayamadıktan sonra napıcaz millet bütün gün orası senin burası beniö geziyor diyordum. Ama sonradan o kadar çok alıştım ki. Fuzuli bişey olunca aynı tepkileri vermeye bile başladık.Ha seni de anlıyorum tabiki insan geri kalsın istemiyor ama işte naparsın . Bence kendini üzme böyle şeylerle yıpratma senin evinde huzurun varsa boşver gitsin

Merhaba. 1 senelik evliyim. Esimle aramız genel olarak çok iyidir her anlamda. Ama uyuşamadığımız da çok konu var. Mutluyum diye göz ardı ettigim seyler artık boyunu aşmaya başladı diyebilirim. Birkaç örnek vereyim.
1- düğün günü yağmur bastırdığından dış cekimim iptal oldu. Bende düğünden sonra yapalım dedim yapmadı kavga ettik yeni evliyken. Bende bunun üzerine hamile kalırsam bari o zaman cekim yaparız dedim. Ona da olumlu bakmadı hic sevmiyor böyle şeyleri. Icimde kalmış birseyi telafi etme çabası hiç yok. Bu beni cidden çok üzüyor.
2-Cimri değildir eli çok açık kıyafet veya ihtiyacım olan seyleri alayım diye ihtiyacımın fazlasi para verir.
Ama bazi konularda da bunun tam tersi davranıyor. Örneğin ev alacağız elimizdeki para manzaralı, içi sıfır yapılmış güzel ferah bir eve yetiyor. Ama esim binalarla iç içe, içi tadilat gereken evleri tercih ediyor para artsın diye. Ev bir kere alınıyor ya.
Sizce neden eşim bir kere yapılacak olan seylere deger vermiyor. Paramız onada yetiyor diyorum ben o evde ömür boyu yaşayacaksam istediğim gibi olsun diyorum.
Ben ona kıyafet almazsam kendisine 1 çorap almıyor. Yaşam kalitesi 0 sanki çalışmak için gelmis dünyaya. Insan çalıştığının karşılığını almak istemez mi ???
Yanlış mı düşünüyorum? Bu sorunlarımı nasıl halledebilirim fikirlerinizi bekliyorum?
Sinek küçüktür ama mide bulandırır diyorlar. Bu sorun benden veya ondan mı kaynaklanıyor çözmem lazım bu durumu. Hamilelik düşünüyorum birde çocuk yaparsam dönülmez yola girmek istemiyorum....
Her yoruma açığım
ev konusu haricindeki herşey bana normal geldi :) eşiniz gayet iyi bence , türkiyede fazla beklentiye girmeyin mutsuz olursunuz. dış çekim de sevmiyorsa bebeğinizi götürün sık boğaz etmeyin.

Her birimizin önem verdiği şeyler aile yapısına, karakterine göre değişmektedir.

Mesela kayınvalidem ile kayınbabam aynı şehrin farklı aile yapılarında büyümüş. Kayınvalidem zengin aile kızı hala herşeyi kendince en güzeli olsun diye uğraşır çalışınca hiç sormadan harcar eder, kayınbabam ise çok yoksul bir aileden gelmiş sıcak dört duvarı olsun, görseli önemli olmaz ne kadar para arttırabilirse o kadar iyi gibi gelir. Sizinki de belki öyledir.

Eğer ki inatlaşarak bir şeyler yaparsanız bir ömür öyle gider ancak birbirinize anlayışla, tatlı dille giderseniz birbirinizin farklı yönlerini ekarte eder uyumlu bir çift olursunuz.

Haklısınız. Sadece düşüncelerimiz biraz farklı esimle. Ben çalıştığını yesin istiyorum o kenara koyayım daha fazla olsun düşüncesinde oyuzden anlaşamıyoruz. Ben hicbir akımı yapmadim diyebilirim düğün bile olmayacaktı son anda basit bir düğün yaptık. Evlilik teklifi vs hicbirsey olmadı. Cinsiyet partisi gibi sacmaliklara zaten ben kendim.girmem ama dış cekim istiyordum . Herseyi yapmayıp bari istediğim 1 seyi yerine getirsin istedim sadece
Haklısın canım. İnşallah orta yolu bulursunuz.

Bu düşünce tarzınız evet çok güzel bende böyle düşünmek içim kendimi çok zorluyorum. Evlilik teklifi vs bunlar bizde hiç olmadı. En azindan cok istedigim dış cekimi yapar dedim ama nafile kavga bile ettik yani. Taviz verdikce sanki hepten hicbisey yapmayalım para cepte kalsin diye düşünüyor. Kendisinede hiç deger vermiyor. Pantolonu yırtılsa bile afedersiniz gidip yenisini almak aklına gelmiyor
Eşiniz ne iş yapıyor merak ettim? Hani bazı meslekler kıyafete, giyime çok önem verir.

Pozitif düşünmeye çalış. Evliliğin ilk yılları olur öyle anlaşmazlıklar sorunlar. Ben de yaşadım ama şükür şuan iyiyiz. Bir kızımız var diğeri yolda. Ama her şey zamanla oturuyor o seni sen onu zamanla tanıyor anlıyorsun. 4yıllık evliyim ve ilk iki yıl berbattı. Öyle söyleyim.
nasıldı mesela nasıl sorunlar vardı da aşıldı peki

Her yoruma açığım
dert edecek başka bişey bulamadınız herhalde

Erkekler ev konusunda konfor ve rahatlıktan asla anlamıyor. Başının üstünde dam bulunan her yer onlara ev oluyor.

Ev konusunda geri adım atma ama diş çekim , gebelik çekimi filan bunları önemseme çok fazla.

Her yoruma açığım

Siz çalışıyor musunuz? O manzaralı eve yetecek parayı beraber mi kazandınız?

Dışarıda Çalışmıyorum. Çayımız var ben topluyorum. Birikmis parada benimde emeğim var yani

Yaşınız 23 ev parası biriktirdiğinize göre eşinizin birikimi ya da aile yardımı gibi düşündüm, dolayısıyla zaten çok da alın terinizin olmadığı bi meblağ olunca ben de çok söz hakkınızın olmadığını düşündüm kaldı ki çay parası kaç lira olabilir o paranın yirmide biridir heralde, o da maksimumda yani. Hayat çok zor ve sürprizlerle dolu ben elimdeki tüm parayı kesinlikle bişeye yatırmam. Benzerini biz de yaptık atıyorum 500 binlik bi araç alabilecekken 300 binlik aldık çünkü dünyanın binbir türlü hali var, son kuruşa kadar para harcanmaz. Eşiniz belli ki size göre daha tecrübeli.

Bir yerde okumustum evlılıgı yuruten sey sevgı ve bağlılık degıl. Ortak amaç ve ortak hayaller demıslerdı. Tabı kı sevgı saygı ve sadakat cok onemlı ama ortak amac ve hayaller bir olmayınca zıtlıklar baslıyor.

Ev konusunda çok haklı bence çok kötü evlere baktığını da sanmıyorum nedense. Biz de eşimle eve çok para bağlamayı mantıklı bulmuyoruz mesela ikimiz de aynı düşününce sorun olmuyor ama evsiz kalıyoruz :KK70: insan kazandığı parayı bir yere bağlarken baya düşünüyor çünkü.

Benimde ertelendi dış cekimim yağmurdan dolayı sonra yaparız dedik
Sonra eşim yapalım dedi ben boşver dedim tekrar kim uğraşacak diye
Esiniz de muhtemel ben gibi düşünüyor
Bence ayrıntılara takılmayın
Size davranışı onemli
Size huzur veriyor mu sizi düşünüyor mu
Gerisi bomboş.

Her yoruma açığım
Bazı insanlar böyledir bu değişmez karakter diyelim can çıkar huy çıkmaz diyelim . Benim annem de öyle birikmeli geleceğe yatırım elli yaşında hâlâ bu olduysa yarın daha fazlası olsun diye diye yaşlandı . Hayatında hiç gezmemistir mesela . Bir yerde yemek yememistir . Hiç bir AVM yi bilmez gitmez . İstanbul da daha Eminönü görmüş Sahil görmüş biri degildir yalvar yakar dört döneriz etrafında ama o oralı olmaz o çalışmalı bir günü bile boş geçmemeli mesela

X