Eşim sürekli evde oturmak istiyor

Konu sahibi siz evli değilsiniz. İşini görün diye evlenmiş bir hödük var yaşadığınız ortamda. Benim eşimde gezmeyi pek sevmez ama beni gezdirir ,benimle sohbet eder ,ortak paylaşım yaparız hiç olmadı beraber yemek yaparız. Şimdiden böyleyse on yıl sonraki hali ne olur bilemedim 🤷

Evlenir evlenmez eşinizin kardeşi size kalmaya geliyor. İstemeseydim boşanırdık diyorsunuz. Asıl eşinizin, kardeşim bu evde kalmaya başlarsa eşim benden boşanır demesi gerekiyordu. Anladığım kadarıyla her şey onun istediği şekil oluyor. Sen bana vakit ayırmazsan bende ailene gelmem derseniz surat asar diye alttan alıyorsunuz. Üzgünüm ama bu şekilde yürümez. Sizin isteklerinizin düşüncelerinizin bir önemi yok eşiniz için. Alttan almayı bırakın.
her şeyi öyle kibarca öyle iyi niyetli gibi istiyorlar ki hayır deme şansın yok gibi hani anlatmak için uygun kelimeyi bulamıyorum şuan manipülasyon diyebilirim. En son kavga ettik bir daha sormuyor aileme gidelim mı diye.

Ben bunların kafa yapısını yani düşünce yapısını çözemedim. Kv de bize geldi çünkü evleriyle evimiz arasında 1 saatlik mesafe var her zaman gelip gidemez bir kere gelsin dedi eşim ama inanın kafalarında nasıl bir neden uydurdular buna bilmiyorum. Keşke diyorum o zaman durumu aileme açsaydım arayıp iki laf söyleselerdi.
Neden siz o iki çift lafi soylemediniz ki ? Çocuk musunuz ailen başkasının kulağını çekecek. Net olun.

Aslan erkeği dominant ve lider özellikli kendi kararlarını kendi almayı sever çapkındır gezmeyi ve kendine harcamaya bayılır gösteriş delisidir. Bir şekilde kendini belli etmeye bayılır kıskançtır terbiyecisi annesidir genelde annesine çok değer verir. Çünkü kendisi gibi şaheserin annesidir 😀
Aklına koyduğu şeyi yapar. Yere sağlam basar. İşkoliktir ama bu da sadece konum olarak hep yüksekte olmak için. Bam tellerine dokunmadığın sürece ve ilgi gördüğü sürece süt kedisi gibi yanına kıvrılır insanın. 😀
Ben şok bu benim oğlan😂 anne delisi :) ay ne kadar yakışıklısın diyorum bir gülüşü var "tabi ki "der gibi :) üstelik gerçekten çapkın nerde sarışın güzel kız var gözlerinin içine bakıp gülümser 😂 5 yaşında ama olsun 😂😂😂😂 teşekkür ederim beni ciddiye alıp, değer verip açıkladığın için minnet duydum sagol♥️

Ben şok bu benim oğlan😂 anne delisi :) ay ne kadar yakışıklısın diyorum bir gülüşü var "tabi ki "der gibi :) üstelik gerçekten çapkın nerde sarışın güzel kız var gözlerinin içine bakıp gülümser 😂 5 yaşında ama olsun 😂😂😂😂 teşekkür ederim beni ciddiye alıp, değer verip açıkladığın için minnet duydum sagol♥️

Ne demek canım rica ederimm. 😻😍💋 Doğuştan aslan desene 🦁♌ hahah.

Benim erkek arkadasimda eşiniz gibi pazar gunleri zorla evden çıkarıyorum buluşmak için hafta icide geç gidiyor eve ben gezip tozmaya bayılırım ama onuda öyle kabul ettim. Bana en başından söyledi çünkü sonradan değil esinizde dürüstçe en başından söylemiş size kabul edip etmemekte size kalmış kabul etmissiniz şimdide değişsin istiyorsunuz malesef erkekler biraz odun olduklari için imkansız konfor alanlarını değiştirmezler

Haftasonu sizi memnun etse haftaici hiç elleşmeyin adam haklı yorgundur derdim. Ama zaten dinlenmek için de birsey yapmıyormuş ki 4 saat uykuyla kim dinlenir

Adam yorgun zaten her akşam yürüyüşe çıkmak nasıl bi fantezi ? Siz onu böyle zorladıkça o da haftasonu inadına ailenize gidiyor . Oturun konuşun her haftasonu ailesine gitmeyin bişeyler yapın. Önce onun keyif alacağı bişeyler olsun ki heveslensin . Sonra haftaiçi aktivitelere başlarsınız ama evde olun . Puzzle yapın , film izleyin , oyun oynayın vs . Yürütmek için zorlamayın çok sinir bozucu bişey.

Merhaba bıktık senden artık diyeceksiniz ama.. Eşim işte çok yoruluyor yani ben de bazen çk yoruluyorum ama ben haftada 3 gün falan yoğunum. Onun her günü yoğun.bir de her gece çok geç yatıyor 3 4 leri buluyor ve sabahta 8 gibi uyanıyor. Çok söyledim erken yatarsan daha dinç olursun diye ve gece yatağa da çok geç geliyor durumu anlatıyorum ona ama artık kavga çıkmaya başlayınca üstüne gitmeyi bıraktım. Akşamları yürüyüşe çıkalım beraber dedim yürüyoruz ama sürekli tripli istediğime pişman ediyor bazen. Yeni evliyiz biraz vakit geçirelim istiyorum dedim sen bana evlenmeden önce gezmeyi seven biri değilim demiştin dedi. Yani zaten çok gezmiyorm ki evin etrafını dolaşıyoruz haftasonu belki bir kafe avm yapıyoruz dedim. İkna olmuyor anlaşamıyoruz bir türlü. Onun dışında haftasonları genelde annesi gile gidiyoruz. Ya da onlar bize geliyor. Bunalıyorum ister istemez.çok yorgun diye yemeği bulaşığı evin her şeyi ni ben yapıyorum zaten. Sadece istediğim beş on dk lık bir yürüyüş. Tamam yoruluyor ama kardeşleri de aynı işi yapıyor çocuklı halleriyle gezip tozuyor biz yeni evliyiz evde pinekliyoruz. Akşam yüzünü biraz görüyorum onda da işi gücü kafasına çok takıyor abisi veya babasıyla telde uzun konuşmaları oluyor zaten gece oluyor ben uyuyorum resmen yüzünü görmüyorum. Bu durum bir tek bana rahatsızlık veriyor. Cinsel olark yaklaşmak istediğinde de ben soğuk oluyorum istekli olamıyorum. Bir şey söyleyince sürekli sorun çıkaran ben oluyorum içim sıkılıyor off
Böyle bir adama sadece bir kaç hafta dayanılır. İçim şişti benim ya

🙄Şu şekil kaldım. benim oğlan aslan sabah 07.05de doğdu burcu ve özelliği ne 😬hep içimde kalmıştı bileni bulmuşken sorayım😂
Disiplinlidir sabah uyanan insanlar genelde tez canli oluyor cok gozlemledim benim kardesim.sabah 6da dogmus hersey hemen olsun ister hizli pratik ve caliskandir. Rahatina düşkün olur neseli enerjisi hic bitmeyen ama bir o kadar da kendi odakli bir oglan olabilir :) aslan burcu sabah saatlerinde dogduysa buyuk ihtimalle yukseleni de aslandir 😉

Beraber oyun oynayin. Hatta haftasonlari oyun oynamaya ondan daha istekli olun. Yeni oyun alalim falan diye hevesli davranin. Olay baska insanlari gormeniz, hava almaniz degil birbirinizi gormeniz bence. O size gelmiyorsa siz ona gidin bakalim neler yapacak

Yorum için teşekkürler de bu kadar dışlamanıza gerek yoktu. Eşimin bazı huylarını değiştirememe sebebi daha önce onu uyaran kimse olmaması ya da etrafında o davranış biçimine sahip kimseyi görememiş. Sadece benden daha tecrübeli evli hanımlar eşlerinde bu sıkıntıları bazen giderebiliyor ben de çözüm umuduyla derdimi yazmak istedim.
Siz onun huyunu degistiremezsiniz bir de kimse bir sey dememis demissiniz de insan kendi bulmali sorunlu yonlerini
Mesela ben kendimi iyi ifade edemiyorum saniyordum ama baktim gordum ki ben kendimi net ifade etsem de karsidaki anlamak istemiyorsa umursamiyor artik ben de aciklama geregi duymuyorum yani kisi kendi farkeder ve degistirmek icin cabalar. Eşiniz evlenmemeliymis bunu görüyorum bir kere hala yetiskin olgun evli bir erkek gibi degil de ailesinin minik oğluşu...
Her haftasonu kayinaileye gitmek nedir gitmeyince surat yapan zaten yetiskin olamamistir hayiri cevap kabul etmiyor sizin isteklerinizi gormuyor sonra gece cinsel.olarak karim.beni mutlu etsin istiyor eee sen bu kadina ne yatirim yaptin hangi istegine karsilik verdin, onu mutlu ettin de seni tatmin etmesini bekliyorsun!
Burada bir iliski ya da romantizm de yok sadece adamin istekleri ve onlari karsilayan bir hizmetci var uzgunum bu kelimeyi kullanmak istemezdim.ama adamin gözünde durum bu maalesef.
Hangi motivasyonla evlendiniz onu anlayamadim nisanliyken de insan kendini belli eder ben bir erkekle tanistigimda en fazla 1 hafta icinde çözüyorum uyup uymayacagimizi anliyorum yani bugunleri öngörmeniz lazimdi
Evlenince değiştiririm diye dusunduyseniz gecmis olsun hic bir kisiyi kendi istemedikce degistiremezsiniz evlenince sihirli değnek değmiyor kimseye

Adam yorgun zaten her akşam yürüyüşe çıkmak nasıl bi fantezi ? Siz onu böyle zorladıkça o da haftasonu inadına ailenize gidiyor . Oturun konuşun her haftasonu ailesine gitmeyin bişeyler yapın. Önce onun keyif alacağı bişeyler olsun ki heveslensin . Sonra haftaiçi aktivitelere başlarsınız ama evde olun . Puzzle yapın , film izleyin , oyun oynayın vs . Yürütmek için zorlamayın çok sinir bozucu bişey.
Bence yine ben çaba sarf etmiş oluyorum. Elindeki telefonu bırakıp bu aktiviteleri birlikte yapmayı o teklif edebilir

Beraber oyun oynayin. Hatta haftasonlari oyun oynamaya ondan daha istekli olun. Yeni oyun alalim falan diye hevesli davranin. Olay baska insanlari gormeniz, hava almaniz degil birbirinizi gormeniz bence. O size gelmiyorsa siz ona gidin bakalim neler yapacak
Valla inanın hep ben gidiyorum :) yoruldum artık kendi haline bıraktım kendim geziyorum akşamları

Siz onun huyunu degistiremezsiniz bir de kimse bir sey dememis demissiniz de insan kendi bulmali sorunlu yonlerini
Mesela ben kendimi iyi ifade edemiyorum saniyordum ama baktim gordum ki ben kendimi net ifade etsem de karsidaki anlamak istemiyorsa umursamiyor artik ben de aciklama geregi duymuyorum yani kisi kendi farkeder ve degistirmek icin cabalar. Eşiniz evlenmemeliymis bunu görüyorum bir kere hala yetiskin olgun evli bir erkek gibi degil de ailesinin minik oğluşu...
Her haftasonu kayinaileye gitmek nedir gitmeyince surat yapan zaten yetiskin olamamistir hayiri cevap kabul etmiyor sizin isteklerinizi gormuyor sonra gece cinsel.olarak karim.beni mutlu etsin istiyor eee sen bu kadina ne yatirim yaptin hangi istegine karsilik verdin, onu mutlu ettin de seni tatmin etmesini bekliyorsun!
Burada bir iliski ya da romantizm de yok sadece adamin istekleri ve onlari karsilayan bir hizmetci var uzgunum bu kelimeyi kullanmak istemezdim.ama adamin gözünde durum bu maalesef.
Hangi motivasyonla evlendiniz onu anlayamadim nisanliyken de insan kendini belli eder ben bir erkekle tanistigimda en fazla 1 hafta icinde çözüyorum uyup uymayacagimizi anliyorum yani bugunleri öngörmeniz lazimdi
Evlenince değiştiririm diye dusunduyseniz gecmis olsun hic bir kisiyi kendi istemedikce degistiremezsiniz evlenince sihirli değnek değmiyor kimseye
Aslında kendisi söylüyordu bana pazar günleri evde çok sıkılıyorum bunalıyorum diyordu evlenmeden önce dışarıya çıkacak kimse yok falan diyordu

X