Eşim tarafından sürekli kötü biri olarak suçlanmak

Eşiniz haklı siz böyle yüklenirseniz aynısından tekrar yüklenmediğin zaman küser. Baklavayı yapan bir yerden alın, temizliği başkasına yaptırın, iş yaparken kocayı da işin içine dahil edin iş bölümü yapın yükü biraz çekerse kıymetini öyle bilir yoksa bilmez ki.

Hep iyi olalım,birlikte olalım ,mutlu olalım diye aslında yaptiklarim
Birazda eşiniz iyi olun diye uğraşsın. Niye siz uğraşıyorsunuz? Başkasına iş buyurmakla olmuyor. Çok istiyorsan kendin hazırla sevabı sen al diyin

Hep iyi olalım,birlikte olalım ,mutlu olalım diye aslında yaptiklarim
Hakkınızı korumayı kendinizi savunmayı bilmen lazım, her şeye tamam derseniz aynı bu şekilde tepenize çıkarlar.
Yaptığınız iyilikler zamanla göreviniz haline gelir. Bir kere hayır dediniz mi de sizden kötüsü olmaz. Sınırınızı iyi çizmelisiniz bence bundan sonra.

Çalışan bir insanmışsınız hersey ortak paranız ortak olduguna gore evle ılgılı yapılacaklarda ortak olmalı
Tabiki bende misafire bayılırım… çağır yemekleri hazırla bu sevaptan yararlanalım deseydınız
Başkalarının emekleriyle sevapmı kacanacakmış😋

Sizi kotuleyerek manipüle etmeye çalışıyor...madem kötüsunuz gözünde gerçekten kötü olun o zaman değere bineceksiniz...zira önemli olan kendinizsiniz ve esiniz dahi olsa kimseye kendinizi ezdirmeyin derim...inanın değmiyor

Kusura bakmayın da neden çalışan biriyken baklava açıyorsunuz ki canınızın hiç değeri yok mu?
Maksat tatlı vermekse hazır alsınlar ya da daha basit şekerpare vs gibi bir şey yapın birlikte.

Bırak çalışmayi, çalışmasam bile baklava açmam.Daha da önemlisi kv evinde yemek hazirlayip,misafir agirlamam.Bu kadar yapınca ,gerisini de yapiver olmuş.Yüz buldukça bulmuşlar.Eli ayağı tutmayan misafir de agirlamasin.

Çok sevap point kazanacaksa , dışarda agirlayin hep beraber.Esiniz öküz

Davey etti ne oldu? Kardeşi geldi mi gelmedi? Siz gene iftarlik sofra kurdunuz mu? Kurduysaniz tartisma boşa yaşanmış demektir.
Hayır gelmedi tabi kide iptal etti .Bir daha baklava yapmayacagimida kayinvalideye belirttim .Başkasını bulun veya para ile yaptırın ya da şekerpare kadayif yapın ama ben bir daha yapamayacağım dedim .Kayinvalidede tamam yaptırmak icin birilerini bulurum dedi.

Hepinize tek tek teşekkür ederim .Yorumlarınızla kendime güvenim geldi.Dun zaten ben o kadar kızınca iptal etti onu yazmadım sizlere yaptığı öküzlük yanına kalmadi.Kimse hak etmiyor bu kadar fedakarlığı.Cok istiyorsa kendisi annesine yardım eder artık.Bir daha benim rizam olmadan misafir çağırırsa kebab söyleyeceğim dışarıdan görsün gününü

Hepinize tek tek teşekkür ederim .Yorumlarınızla kendime güvenim geldi.Dun zaten ben o kadar kızınca iptal etti onu yazmadım sizlere yaptığı öküzlük yanına kalmadi.Kimse hak etmiyor bu kadar fedakarlığı.Cok istiyorsa kendisi annesine yardım eder artık.Bir daha benim rizam olmadan misafir çağırırsa kebab söyleyeceğim dışarıdan görsün gününü
Bence kebap bile söylemeyin habersiz davet ediyorsa ikramlıkları da düşünmüştür 😅

Eşiniz nankör ama bir akşam yemeği/iftar icin niye kavga ediliyor?
Benim bildiğim, corba, yemek/pilav, salata üclüsü olur iftarda.
Tatli zaten genelde hazir aliniyor. Her iftari şölene cevirmeye gerek yok.
Zaten olan olmuş ama lütfen böyle konular icin kendinizi yormayin

Eşiniz nankör ama bir akşam yemeği/iftar icin niye kavga ediliyor?
Benim bildiğim, corba, yemek/pilav, salata üclüsü olur iftarda.
Tatli zaten genelde hazir aliniyor. Her iftari şölene cevirmeye gerek yok.
Zaten olan olmuş ama lütfen böyle konular icin kendinizi yormayin
Çünkü yorgunum ,oruç tutuyorum,kolum,bilegim ağrıyor rahatsızım.Dediginiz yemeklerde sağlık olmayınca pekte kolay değil hem yemek dediği köfte istiyor.Rahat bir zamanım olsa sorun değil ama mazerette beyan ediyorum insan yerine konulmuyorum sürekli bir aile savunması var .Kayinvalide kocaman tepsi baklava yaptırdı eltime, görümceme dağıtıyor. Ne vardı küçük bir tepsi yapsak yada hazir alsak dağıtmadan olmaz mı?Son baklavaydı kurbana kime yaptıracaksa yaptıracak.Tıka basada baklava yedirmek zorunda değiliz evlerde dağıtmak zorunda değil he kendine göre bir zorunluluksa otursun açsın herkese verebilir.

Cok istiyorsa kendisi temizlik yapar yemeklerede yardim eder o sekilde cagirilir siz niye gidip bide kvde evinde yemek yapiyorsunuz hemde calisan kadinsiniz

Cok istiyorsa kendisi temizlik yapar yemeklerede yardim eder o sekilde cagirilir siz niye gidip bide kvde evinde yemek yapiyorsunuz hemde calisan kadinsiniz
Hiç düşünmedim sanırım düne kadar yani ne diyeceğim bilemedim.Sanki görevim gibi algılamamı sağladı eşim bundan sonra zor bulur o fedakar cefakar karısını

Merhaba hanımlar,eşimle yaşadığımız tartışmayı birde dışarıdan bir gözle görmek istediğim için yazıyorum.Ramazan ayında 2 kez ailesine iftar verdik bir kez de kayinvalidenin evinde verdim yemekleri ben yaptım sofrayı kurdum kaldırdım.Kayinvalidemin evi için çok beceremediğim halde 3.5 saat uğraşarak baklava açtım sağ kolum pert. Çalışıyorum malum ramazan iftar sahur temizlik derken iyice yoruldum kolum 3 gündür agriyor ve çok yorgunum oturamıyorum bile koltukta dönüp duruyorum.Asıl mesele Eşimin kardeşi bulunduğumuz şehire geldi .Eşim kardeşini iftara davet etmek istedi bende çok yorgunum 2.bayram kahvaltıya davet ederiz dedim ama o ısrarla iftar dedi ve davet etti bende tabiki açtım ağzımı ve o da bütün yaptıklarımı sıfırladı sen zaten şeylerin boylesin dedi.Hic misafir sevmiyorsun hiç sevap düşünmüyorsunuz dedi nerden buldum seni dedi ve noktayı koydu.Siz bana söyleyin haksızsam haksızsın deyin.Bir yol gösterin bana
tamam gelsin, corbasindan, salatasindan ana yemegine kadar butun her seyi sen yapacaksan gelsin deseydiniz keske. malum annene yardim ettigim icin kollarim tutmuyor drseydiniz

Ne kadar fedakâr olursan karşı taraf artık buna hakkı varmış gibi görür.