Eşim tarafından sürekli kötü biri olarak suçlanmak

Morbee

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2022
74
110
38
Merhaba hanımlar,eşimle yaşadığımız tartışmayı birde dışarıdan bir gözle görmek istediğim için yazıyorum.Ramazan ayında 2 kez ailesine iftar verdik bir kez de kayinvalidenin evinde verdim yemekleri ben yaptım sofrayı kurdum kaldırdım.Kayinvalidemin evi için çok beceremediğim halde 3.5 saat uğraşarak baklava açtım sağ kolum pert. Çalışıyorum malum ramazan iftar sahur temizlik derken iyice yoruldum kolum 3 gündür agriyor ve çok yorgunum oturamıyorum bile koltukta dönüp duruyorum.Asıl mesele Eşimin kardeşi bulunduğumuz şehire geldi .Eşim kardeşini iftara davet etmek istedi bende çok yorgunum 2.bayram kahvaltıya davet ederiz dedim ama o ısrarla iftar dedi ve davet etti bende tabiki açtım ağzımı ve o da bütün yaptıklarımı sıfırladı sen zaten şeylerin boylesin dedi.Hic misafir sevmiyorsun hiç sevap düşünmüyorsunuz dedi nerden buldum seni dedi ve noktayı koydu.Siz bana söyleyin haksızsam haksızsın deyin.Bir yol gösterin bana

Eşinizin istediği tek birşeyi yapmadığınızda diğer yaptıklarınız gözünde hemen çöp olmuş .
Anlattıklarınıza göre eşiniz çok nankör bence .
Ben olsam hem çalışıyorken kimseye bu denli fedakarlık yapıp 3,5 saat uğraşıp baklava açmazdım .

Baklavayı eşim için değil kayınvalidem istediği için açtım.Eşimin aslında bu konuda çok ta hatırı yok .Evet yaptıklarımı komple silmesi beni çok üzüyor

Merhaba hanımlar,eşimle yaşadığımız tartışmayı birde dışarıdan bir gözle görmek istediğim için yazıyorum.Ramazan ayında 2 kez ailesine iftar verdik bir kez de kayinvalidenin evinde verdim yemekleri ben yaptım sofrayı kurdum kaldırdım.Kayinvalidemin evi için çok beceremediğim halde 3.5 saat uğraşarak baklava açtım sağ kolum pert. Çalışıyorum malum ramazan iftar sahur temizlik derken iyice yoruldum kolum 3 gündür agriyor ve çok yorgunum oturamıyorum bile koltukta dönüp duruyorum.Asıl mesele Eşimin kardeşi bulunduğumuz şehire geldi .Eşim kardeşini iftara davet etmek istedi bende çok yorgunum 2.bayram kahvaltıya davet ederiz dedim ama o ısrarla iftar dedi ve davet etti bende tabiki açtım ağzımı ve o da bütün yaptıklarımı sıfırladı sen zaten şeylerin boylesin dedi.Hic misafir sevmiyorsun hiç sevap düşünmüyorsunuz dedi nerden buldum seni dedi ve noktayı koydu.Siz bana söyleyin haksızsam haksızsın deyin.Bir yol gösterin bana
Haklisin.

Eşin aileci bir okuz.

Biraz da herifin bunu istemesi lazım. Hep iyi olalım şunu yap dememesi lazım. Biz ne desek boş. Oturup güzelce konuşun. Olmazsa terapi alın. Olmazsa begenmeyen defolsun diyin.
O beni suçlarken bende diyorum acaba doğrumu diyor diye sonra kendime küsüyorum sen neden böylesin diye .Terapiyi bana aldırır bence azıcık insanlık ogren misafirperver ol der

Hep iyi olalım,birlikte olalım ,mutlu olalım diye aslında yaptiklarim
Yanlışınız burada zaten. Tek taraflı çabayla ve makul olmayan bir fedakarlıkla hiçkimse istediği noktaya gelemez. Sadece saygı duyulmayan, değersiz ve sevgisiz bir duruma düşürülürsünüz.

Ayrıca iftarla sevap kazanmak isteyen kişi zaten tok olan kardeşine değil, muhtaç kişilere ziyafet çeksin. Sevap kazanmak için bişeyler yapmak da bana göte ikiyüzlülük. Çünkü bir kar elde etmeye çalışıyor. İyi ve vicdanlı olduğu için samimi bir şekilde yapsın bunları.

Siz de bundan sonra kendinizi paralamayın lütfen. Hak ediş diye bir şey vardır. İşte onu demek istiyorum.

Sevap kazanmak istiyorsa o kadar yorgunluğun üstüne bana masaj yap. Sana dua ederim derdim. :KK70: sevapsa da davet edenemi ağırlayana mı sevap acaba? Temizliği sofra toplamasını da o yapsın bi zahmet. Yattığı yerden sevap kazanacağına inanıyorsa 7,24 hoca dinlesin telefondan. Cennete gider inş.

Hep iyi olalım,birlikte olalım ,mutlu olalım diye aslında yaptiklarim
Çalışıyorum malum ramazan iftar sahur temizlik derken iyice yoruldum kolum 3 gündür agriyor ve

Adamin sizinle mutlu olma istegi olsa, biraz deger verip sevse şu yaptiklarinizi yapmaniza izin vermezdi. Siz saniyirsunuz ki ne kadar kendimi paralarsam mutlu olacagiz. Oyle bir şey yok seven adam karisini boyle hirpalamiyor.

Ben şuana kadar, iyi olmak için her şeyi yapıp da iyi olan kimseyi görmedim. Çünkü yaptığınız her şey sizin göreviniz gibi görülmeye başlıyor. Aslında iyilik yapmak isterken kendinizden taviz vermişsiniz fark etmeden.

Tavsiye ise, artık yapacağınız şey sizi yoracak, huzursuz edecekse yapmayın. Çevrenizin tepkisine odaklanmak yerine kendinize önce sorun, “Ben bu şeyi yapmak istiyor muyum?” diye.

Kardeşini iftara çağırmak istiyormuş madem bu kadar o zaman mutfağa geçip kendi hazırlasaymış yemekleri. Ona bir şey olduğu yok tabi hazır sofraya oturacak,hazır sofradan kalkacak.

Sizin hatalı olduğunuz bir taraf yok eşiniz anlayışsız ve nankör. Bence tavrınızı ortaya koyun bundan sonra.