Eşim tarafından sürekli kötü biri olarak suçlanmak

Bu kadar vakti nereden buluyorsunuz? Ben kendimize zor hazırlıyorum,hiç kimse için baklava açmam, çalışırken iftara davet etmem, sevap için öğrencilere,muhtaçlara iftar veririm ( yemekhane ile anlaştım gücüm yettiğince) eş ailesini bu kadar mutlu etme çabası nedendir?Bu kadar önemli kılan şey ne onları?

Merhaba hanımlar,eşimle yaşadığımız tartışmayı birde dışarıdan bir gözle görmek istediğim için yazıyorum.Ramazan ayında 2 kez ailesine iftar verdik bir kez de kayinvalidenin evinde verdim yemekleri ben yaptım sofrayı kurdum kaldırdım.Kayinvalidemin evi için çok beceremediğim halde 3.5 saat uğraşarak baklava açtım sağ kolum pert. Çalışıyorum malum ramazan iftar sahur temizlik derken iyice yoruldum kolum 3 gündür agriyor ve çok yorgunum oturamıyorum bile koltukta dönüp duruyorum.Asıl mesele Eşimin kardeşi bulunduğumuz şehire geldi .Eşim kardeşini iftara davet etmek istedi bende çok yorgunum 2.bayram kahvaltıya davet ederiz dedim ama o ısrarla iftar dedi ve davet etti bende tabiki açtım ağzımı ve o da bütün yaptıklarımı sıfırladı sen zaten şeylerin boylesin dedi.Hic misafir sevmiyorsun hiç sevap düşünmüyorsunuz dedi nerden buldum seni dedi ve noktayı koydu.Siz bana söyleyin haksızsam haksızsın deyin.Bir yol gösterin bana
Haksızsınız. Eşiniz size yardımcı olmayan biri iken niye kendinizi bu kadar perişan ettiniz? Baklava açmak falan…. Ben olsam asla yapmam. Hele eşim yardım etmiyorsa hiiiiç yapmam

Merhaba hanımlar,eşimle yaşadığımız tartışmayı birde dışarıdan bir gözle görmek istediğim için yazıyorum.Ramazan ayında 2 kez ailesine iftar verdik bir kez de kayinvalidenin evinde verdim yemekleri ben yaptım sofrayı kurdum kaldırdım.Kayinvalidemin evi için çok beceremediğim halde 3.5 saat uğraşarak baklava açtım sağ kolum pert. Çalışıyorum malum ramazan iftar sahur temizlik derken iyice yoruldum kolum 3 gündür agriyor ve çok yorgunum oturamıyorum bile koltukta dönüp duruyorum.Asıl mesele Eşimin kardeşi bulunduğumuz şehire geldi .Eşim kardeşini iftara davet etmek istedi bende çok yorgunum 2.bayram kahvaltıya davet ederiz dedim ama o ısrarla iftar dedi ve davet etti bende tabiki açtım ağzımı ve o da bütün yaptıklarımı sıfırladı sen zaten şeylerin boylesin dedi.Hic misafir sevmiyorsun hiç sevap düşünmüyorsunuz dedi nerden buldum seni dedi ve noktayı koydu.Siz bana söyleyin haksızsam haksızsın deyin.Bir yol gösterin bana
Ah canım, yapıyorsunuz ya her şeyi dört dörtlük, hem çalışıp para getiriyor hem evde bi işe elini dokundurmuyor hem de anasını danasını eğliyorsunuz, tabi kıymetiniz olmaz. Ben yapamam edemem uğraşamam deyip çekilecektiniz, sizden kıymetlisi yoktu şimdi.

Kardeşini dışarıda iftar yemeğine götürebilir hem de size de bir değişiklik olurdu mesela. bu ailenin eşeği siz misiniz?
Çok çok evde istiyorsa kendi hazırlık sürecine katkıda bulunabilir.
Baklava açmak ne demek Allah aşkına ya. Yapın bi şekerpare olsun bitsin.

O beni suçlarken bende diyorum acaba doğrumu diyor diye sonra kendime küsüyorum sen neden böylesin diye .Terapiyi bana aldırır bence azıcık insanlık ogren misafirperver ol der
Neden ki, bulunabilecek en nadide parçayı mı buldunuz da her dediğine he diyorsunuz? Hazır sofrada herkes misafirperver olur, evde kadın olmasa kimsenin zahmet edip kapısını çalmayacağı, pislikten pasaktan ölecek adamları neden bu kadar yüzlüyorsunuz hiç anlamıyorum.

deseydin evin kötüsü elin iyisi sensin deseydin beni kim düsüncek deseydin 😡 düsüncesizlik etmis olsun bu yüzden canini sikip huzurunu bozma beraber yapalim deseydin elim agriyor esler böyle oluyor evlilikte hakkini savun seninki can sakinlesip konusmak daha mantikli

Hem çalışıp hem misafir ağırlayan üstüne temizlik yapam kadınlara çok şaşırıyorum ben ya nasıl yapıyorsunuz? Ben kendimize bile yemek yapmaya vakit bulamıyorum temizliğe kadın geliyor misafir de kesinlikle kabul etmiyorum. Bayram geldi akraba(1.derece) ziyareti bile strese soktu kendi ailem dışında herkes kuru gürültü boş geliyor. Kimseyi çekmeyin değer verin kendinize yazık. Yapamam yoruluyorum çalışıyorum kısa ve net. Etrafınızdaki insanlar bir kötü gününüzde yok oluyor yaptığınız fedakarlıkla kalıyorsunuz

Kv yi iftar yemeğine daveti vs anlarım da beceremediginiz bir şey olan baklavaya bu kadar uğraşmanız abartı olmuş, ayrıca canınıza yazık.

Eşinizin yaptığı çok bencilce, düşüncesizlik etmiş.

Eşiniz, kardeşini iftara davet etme konusunda bu kadar ısrar ettiyse " ben bu ramazan çok yoruldum, kolumu kaldıramıyorum. Sen ille de davet etmek istersen her şeyi sen yaparsın, ben parmağımı oynatmam" diyebilirdiniz.

Baklava niye actinizki tatliyida disaridan alaydiniz.Sorun surdaki cevrenize marifetinizi gostermeyeceksiniz.(Es ve ailesine)100 kere yapin 1 kere yapmayinca yapmadi olursunuz.
sanki yaranacak umurlarinda olmaz gelin hep elin kizi zaten öyle olmazsa gelinini bu kadar yormazlarda gelin hep hizmet edecek onlarin gözünde gelin o bazilari böyle

Bence haksızsınız. KV evinde yemek yaptığıniž için haksınız madem misafir davet ediyor kendi yemek yapsın. Siz sadece yardım ederdiniz masa toplamaya.

Baklava açtığınız için haksizsınız dışardan sipariş verselerdi.

Eşiniz ise tam bir öküz. Otursun kendi ağırlasın.

Yemekleri kendi yapmıyor tabi,ona göre davet etmek kolay. Bu erkeklerin vurdumduymazlığına sinir oluyorum. Haklısınız tabiki,misafir de sevmek zorunda değilsiniz. Sürekli birilerine hizmet etmek zorunda da değilsiniz. Kendine hizmetçi tutsun.

Nankör erkek tipi, siz davanızda haklısınız ama davranışınız yanlış. Ben geçen sene emekli oldum evdeyim ama ona rağmen iftar daveti gibi kalabalık bir durum söz konusu olduğunda eşimin izin gününe denk getiririz, temizliği o yapar yemeği ben yaparım. Servise, sofraya, çaya yardım eder. Kendisi de bu işin yorucu olduğunun gayet farkına vardı yaptığı için o yüzden önüne geleni davet etmeyi bıraktı. Bu işleri tek başına üstlenirseniz böyle kıymetiniz bilinmez.