Eşim ve annem arasında kalıyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Ama kızını ve torununu mutlu eden şey damadını etmiyor. Ve adam bunu gizlemiyorda. Bence bi ailenin çocuğu için yapacağı en büyülük iyilik onu zorda bırakmamak. Parası yiyeceği önemli değil, kim bilir konu sahibi kaç kere çaresiz kaldı. Aile farketmesine rağmen bunu sürdürmemeli. Hele fotoğrafı atamadı diye ağlamak nedir? Ortalığı bu kadar ateşlemenin bi anlamı yok ki.

Kadınlar eşlerinden saygı, ilgi, öncelik bekliyorsa bir zahmet aynı şeyi onlar eşine yapsın. “Eşim asla şunu yapamaz. Ailem varken o kim ki. Tercih yapacaksam tabiki ailem”ler falan bana içi boş evlilikler geliyor. Adam korkuluk değil. Hani aile karı koca çocuktan oluşurdu? Bu kadar mı değersiz eşler ben anlayamadım.
Çok doğru yazmışsınız. Eşimin beni ailesinden önde tutmasını isterim ve kendim de öyle yapıyorum. Kadınlar da erkekler de ailelerine çok düşkün olabilirler ama o zaman evlenmezlerse çok daha doğru bir karar almış olurlar bence.

Bir de buradaki yorumlar öldürecek beni. Aynı şeyleri erkek aileleri yapsa ölüm fermanı verilmişti çoktan.
Aileye saygı duymalı eşler,en azından birbirinin hatırı için...
Diğer türlü,katılıyorum size,kimi yorumlar da,dünyadaki son erkekmi,eş bulunur,eş bulunmaz vs. vs.Çifte standart tamamen...

Erkek anneleri genelde sıkıntıyı çıkaranlar olduklari icin olabilir mi? Oglunun cok afedersiniz onunde bizden azcik fazlaligi var diye kat kat ustun goren sanki padisahtan dusmus gibi davranan ve gelininden de oyle davranmasini bekleyen kayinvalideler dolu..kendi gicikliklari da cabasi ama gelin hep ceksin kafa da bu maalesef..iyi oldu devran donuyor ben seviniyorum eskiden kiz annelerinin gıkı cikmazdi simdi herkes esitlendi şükür

Yahu konu sahibinin annesinin babasının yaptıklarını erkek annesi babası yapsaydı vay haline. Lütfen biraz objektif olun.
Erkek aileside kız ailesi de kötü olabilir. O zaman tavrınızı belirlersiniz.
Ama yok evime geldi buzdolabımı açtı diye açılan konuda kayınvalideler linç edilirken, damada sormadan al zeytin bahçesini ek büyüt biç topla diyen ve bunun için damadına danışma gereği bile duymayan kayınpeder sırf para veriyor diye hoş mu görülmeli.
Burada 12 yaşındaki kaynı sık sık buzdolabını açıyor diye hanımlar neredeyse çocuğu giyotine götürüyordu.

Ayıp, yahu. Biz ne zaman insani duygularımızı kaybettir.
Kayınvalide kötü mü, öyleyse aranıza sınır koyarsınız olur biter. Ama kötülük dediğiniz şeyi de belirlemeniz lazım.
Annesiyle eşi arasında dengeyi kuramayan ister kadın ister erkek olsun tek suçludur.
Kendi annemiz anne de, kocamızın annesi onun annesi değil midir:
Ben hep soruyorum, erkek kardeşiniz var mı? Anneciğiniz dünyanın en iyisi ise erkek kardeşinizin eşine dünyanın en kötü kayınvalidesimidir?
Çünkü madalyonu çevirirsek bu taraftan kız annesi öbür taraftan erkek annesi.
Peki bu anne kime göre iyi. Size iyi gelin tavırları geline kötü gelir. Tavır aynı ise neden iki insana ayrı ayrı his uyandırıyor.
Çünkü diğer taraf kaynana etiketini yapıştırdığı için kaynana ne yapsa batıyor.

Merhaba,
Başlıktada yazdığım gibi annem ve eşim daha da doğrusu ailem ve eşim arasında kalıyorum.
Kısaca durumumu anlatayım. 5 aylık bir bebeğim var ve suan ücretsiz izindeyim. Üniversiteden diplomami henüz almadım, bir kaç dersim var ve sınavlarına gidiyorum. Hatta gelecek dönem derslere de gitmem gerekecek çünkü devam zorunluluğu var. İşe mayıs ayında baslayana kadar universite, toefl ve ehliyet kursu gibi uğraşlarım var. Bebegime bakacak birisi lazım bu sürede. Annem 2 haftadır geldi ve bebegime bakıyor ama eşim hiç istemiyor. Bakıcı tutalım o zaman diyorum bu defa da okula gitme, ehliyete haftasonları git, toefl a geceleri çalış diyor ama benim okula gitmem şart bu izinden baska hiç zamanım olmayacak diplomami almak için. Eşime göre diplomanın önemi yok çünkü zaten iyi bir firmada çalışıyorum ve maaşım iyi. Bana gore ise bu bir eksiklik ve artık almam sart.
Diğer konum ise anneme ve babama karşı tavırları. Dün annemle tartıştılar ve sebebi annem torunu ile fotograf çekinip facebooka atmak istedi hatta heveslendi gidip üstünü daha iyi giyindi öyle çekindi ama eşim facebook a koyulmasını istemiyorum dedi, annemle bu konudan tartıştılar ve şuan konuşmuyorlar. Annem bizi hiç saymıyor, herkesi baskı altina almaya çalışıyor diyor, bayağı ağladı zoruna gitti. Fotoğrafı atmayı istemesinin sebebi de tek torunları ve hiç gitmiyoruz benim aileme, kimse göremiyor bebeği. Eşim ailemele pek görüşmek istemiyor. Neyse bu durum benim de zoruma gitti.
Sonra bizim bankada 35.000 gibi bir paramız var bunu altcoin borsasına yatırdık ve şimdi 45.000 e çıktı. Bunu sakın babanlara söyleme dedi. Babamın durumu kötü şu sıralar ama toparladı sayılır. Aslında malı-mülkü çok var ama satmak istemediğinden zorlanıyor. Babama karşı bu konuşması da çok zoruma gitti.
Babamın zeytinliği var ve biz iki kızız, tarlada erkek gücüne ihtiyaç oluyor. Bizi karşısına aldı bir gün ve bu zeytinliği bir kaç yıla size toplatacagim, biz artık zorlanıyoruz gelirini de siz alırsınız dedi. Eşim babama hiç cevap vermedi ve sonra bana gitmem ben sevmiyorum tarlayı dedi. Tarlanın yıllık geliri 60-70bin ve sadece 2 ayda toplanıyor zeytin. Babam da tavirlarina alindi tabii.
Annem bize yiyecek getiriyor doğal ve organik herşey. Yıllık salcamizi, yeşil ve siyah zeytinimizi, kuru domates, konserve, zeytin yağı, tarhana, bal, ıhlamur veriyor. Bu gelişinde annem hepsini otobüsle garaja kadar getirdi, eşim almaya giderken ben taşıyamam çok ağır offff niye getirdi diyor. Yok sırtında da taşımayacak arabamız var.
Sonra bebeğimizin tüm oda takımı için babam 2600 para verdi ve annem tüm kıyafetlerini 3 yaşına kadar olacak şekilde aldı, çarşaf, battaniye, yorgan yastık vs. hepsini aldı ve ördü. Hiç gözünde yok, kim ne yaptıysa lafını açmayalım diyor.
Ablam geçen yıl bizimle kaldı ve aşırı sorumsuzdu bu sürede bu sebepten eşimde on yargı oluştu aileme.
Bunlar dışında bizim aramızda hiç sorun yok, çok iyi anlaşıyoruz eşimle ve benim onun ailesi ile aram gayet iyi. Onlar bize bebeğim doğduğunda sadece yarım altın taktılar kardeşleri hariç ve bir kaç parça kıyafet bebeğime aldılar ama benim ailemin yaptıkları ile kıyaslanamaz bile. Burası yanlış anlaşılmasın onları ben çok severim, onlar da kendilerine gore yaptılar sagolsunlar.
Şimdi ben eşime ne yapmalıyım? Nasıl bu cimri ve umarsız tavırlarını vurgulamalıyım? Direk söyledim bir kere ve başıma kalkıyorsun dedi, ima bile edemiyorum hemen tavır alıyor...
Eşim bakıcı da istemiyor paramız yok diyor, anneme de evde iyi davranmıyor. Maaşı da 6000 ve ben de 3 ay sonra başlayacağım benim maasim da 4000 civarı ama paramız yokmuş bakıcı için. Cidden çıldırmak üzereyim. Anneme tavırları da çok ağırıma gidiyor ama fevri davranmaktan korkuyorum. Ne yapılır bu kocaya?

Bebeğe anneniz bakmasın. Bakıcı bulun.
Eşinize başka bir zaman gerceklestirme ihtimaliniz olmadigini anlatın.

Ablanız sizinle kalmamalıydı. Hadi kaldı,
Sorun olduğunda gondermeli ve Eşinizin yanında durmaliydiniz.
Sizin üstüne bir de anneniz mudahil olmuş.
Eşinizin annenize gicikligi bu yüzden.
Ki haklı bir yerde..
Facebook a bebek fotoğrafı eğer anne-baba koymuyorsa bir başkası asla koymamalı.
Ebeveynlerin hassasiyetleri önceliklidir.
Bir de ağlayarak anneniz üste çıkmaya çalışmış. O da olmamış.
Eşinizin de annenizi aglatacak kadar ustelemesi hiç hiç hos değil.
Eşinizin ailenize para konusunda tutumu hoş değil. Onlardan sakınmak, saklamak ve bunu dile getirmek.
Ama bana göre de kazanılan para, bankada olan miktar anne babaya bile söylenmez.
Bizim aileler maaşımızı bile bilmez.
Siz söyleyecek biriyseniz uyarıyı haketmissiniz, yok degilseniz, eşini ailenizi acgozlu gibi yaftalamis olmamis..
Tarlaya iki kız kardeş işçi bulun.
Toplatın, kalan parayi alın. Ne diye damatlara Salça oluyorsunuz?
Ben böyle şeyleri gereksiz buluyorum.
Çok isteyen kendi yapsın yaptırsın.
Bunu secenek olarak sundunuz tamam. adam istemedi minnet etmedi diye bilenmek neden?

Organik Gıda, Salça vs sağolsun anneniz uğraşıyor ama siz de Eşinizin huyunu biliyorsunuz. Kibarca az geri diyin.
Esinize de teşekkür etmeyi öğrenmesi konusunda ayar çekin.
Ailenizin yaptığı her şey 2600 u bile böyle hatirliyorsunuz, garip.
Ben normal bulmuyorum bunları
Yapmasinlar.yaptıkça kendilerinde söz hakkı goruyorlar.
Aileniz coooookkkk dahil hayatınıza.
Çocuğumun 3 yaşına kadar kıyafetlerini ben seçeyim bir zahmet.

Özetle,
Esiniz diploma ve eğitim konusunda haksız sadece.
Geri kalan Sizinkilerin hayatınızda çok yer etmesinden kaynaklı tahammulsuzlukler gibi geldi bana.
Siz de ailenizle mesafe koyun biraz. Kendiniz aile olmaya bakın.

Siz diyorsunuzya bu sorun dışında başka bir sıkıntımız yok diye :)
Bundan büyük sıkıntımı olur kardeş... :) Ne kadar nankör bir eşiniz var.
Sanki millet onun kara kaşına kara gözüne geliyor evinize...
Yazık ailene üzüldüm. Gözümde canlandı aynı bizimkilerde öyleydi..
ama karşılarındaki insan olmayınca neylesinler. (kusura bakma ama öyle)
Ya gerçekten sinirlendim biliyormusun... siz ailecek fazla geliyorsunuz eşine..
Afedersin itip kakın, adam yerine koymayın bakın nasıl olurdu...
Ama aileniz ve siz son derece insanı ve olması gereken gibi davranıyorsunuz.
Karşınızdaki iflah olmaz bir nankörmüş yapacak birşey yok..
Karar sizin... kimseye ailenizi ezdirmeyin.. hele hele kendinizi

Evlenmeden önce her yil üniversiteden benim ailemin yanina tatile gelirdik. Babamla ve annemle cok iyiydi, o zamanlar annem ve babami cok severdi. Ne olduysa ablamdan sonra oldu ve düzeltemiyorum
Ayrica esimle liseden tanistik ve hic marka giymezdi, simarikligi da hic hic yoktur, zerre gösteris yapmaz insanlara, cok sakindir. Yolda sakat hayvan görse veterinere götürür, yavru kedi bulsa sahiplendirir, yemeklerimizin artiklarini ayirip sokak hayvanlarina verir, komsulardan fakir birisini görse mutlaka bir araci ile yardim falan eder. Yaptigi seyler de hep vicdani yönünü düsünür ama bu konuda tek bir geri adimi yok. Anlamiyorum, cözemiyorum niye böyle oldugunu, ne yapsam geri adim atmadi.

Bence ablan sizde kaldığı için bir tepki oluşmuş onda ve atamıyor sinirini başka şeylerden çıkarıyor. Yaptıkları tabiki doğru değil. Tek tek yazmaya çalışcam ama hepsinde haksız değil bence.

1. Diploma, bu en önemli konu. Sonuçta ünv mezunu olman çok önemli ve bunu almalısın bakıcı veya annen, beğenmiyosa kendi annesi bebeğe bakmalı bir süre. Bu konuda çok haklısın

2. Facebook , zeytinlik konuları eften püften bence. Face e koymasını istemiyor olabilri o onun babası. Benim bi arkdaşım var eşi istemiyor diye çocuk bir yaşına geldi daha biz resmini görmedik. Tamam o hevesleniyor olabilir ama face e koyması konusunda hassasiyeti varsaöncelik anne babanın kararıdır. Zeytinlik konusunda da gidip çalışmak istemiyor olabilir, gündelikçi tutun yapsın, size kalan gelirden ona verirsiniz. İkinizin maaşı toplamı 10 bin tl yi buluyorsa gidip güneş altında çalışmak istemiyor olabilir. mecbur değil ki neden istemedi diye sinirleniyorsun. şimdi biri gelir kaynanam yazın tarlada çalışmamı istiyor parasını da istemiyorum çalışmak da istemiyorum. zaten geçen yıl görümcem geldi bizde kaldı aile huzurumuz bozuldu herşeye karışıyolar dese herkes konu sahibine hak verir. aynı şey değil mi

bence sorununuzu çözmek içn o tepkisi neyden kaynaklanıyor onu konuşun, gerekirse hak veriyomuş gibi yap bi sakinleşsin. kötü biri değil anladığım kadarı ile. bazı arkadaşlar kısasa kısas yap demiş ama o zmn çok daha kötü sonuçlar verebilir. aileni anneni bu kadar karıştırma. anneci kadın imajı çizme. facebook gibi konularda baş başa konuşup kararı beraber ailenize açıklayın. eşin annenle muattap olmasın. bence çok müdahil olmuşlar o da o yüzden onlara gıcık kapıyor. mesafeyi sen koymalısın

Bebeğe anneniz bakmasın. Bakıcı bulun.
Eşinize başka bir zaman gerceklestirme ihtimaliniz olmadigini anlatın.

Ablanız sizinle kalmamalıydı. Hadi kaldı,
Sorun olduğunda gondermeli ve Eşinizin yanında durmaliydiniz.
Sizin üstüne bir de anneniz mudahil olmuş.
Eşinizin annenize gicikligi bu yüzden.
Ki haklı bir yerde..
Facebook a bebek fotoğrafı eğer anne-baba koymuyorsa bir başkası asla koymamalı.
Ebeveynlerin hassasiyetleri önceliklidir.
Bir de ağlayarak anneniz üste çıkmaya çalışmış. O da olmamış.
Eşinizin de annenizi aglatacak kadar ustelemesi hiç hiç hos değil.
Eşinizin ailenize para konusunda tutumu hoş değil. Onlardan sakınmak, saklamak ve bunu dile getirmek.
Ama bana göre de kazanılan para, bankada olan miktar anne babaya bile söylenmez.
Bizim aileler maaşımızı bile bilmez.
Siz söyleyecek biriyseniz uyarıyı haketmissiniz, yok degilseniz, eşini ailenizi acgozlu gibi yaftalamis olmamis..
Tarlaya iki kız kardeş işçi bulun.
Toplatın, kalan parayi alın. Ne diye damatlara Salça oluyorsunuz?
Ben böyle şeyleri gereksiz buluyorum.
Çok isteyen kendi yapsın yaptırsın.
Bunu secenek olarak sundunuz tamam. adam istemedi minnet etmedi diye bilenmek neden?

Organik Gıda, Salça vs sağolsun anneniz uğraşıyor ama siz de Eşinizin huyunu biliyorsunuz. Kibarca az geri diyin.
Esinize de teşekkür etmeyi öğrenmesi konusunda ayar çekin.
Ailenizin yaptığı her şey 2600 u bile böyle hatirliyorsunuz, garip.
Ben normal bulmuyorum bunları
Yapmasinlar.yaptıkça kendilerinde söz hakkı goruyorlar.
Aileniz coooookkkk dahil hayatınıza.
Çocuğumun 3 yaşına kadar kıyafetlerini ben seçeyim bir zahmet.

Özetle,
Esiniz diploma ve eğitim konusunda haksız sadece.
Geri kalan Sizinkilerin hayatınızda çok yer etmesinden kaynaklı tahammulsuzlukler gibi geldi bana.
Siz de ailenizle mesafe koyun biraz. Kendiniz aile olmaya bakın.

Çok güzel yazmışsınız, sadece beğenip geçmek istemedim :)

Çok güzel yazmışsınız, sadece beğenip geçmek istemedim :)
Bu ikiyüzlülüge gelemiyorum.
Evliliğe burnunu sokan, bu kadar evdeki erzagina çocuğun kıyafetine kadar hayatlarinin içinde olan ailelere karşıyım.
Kadın ailesi, erkek aileşi de fark etmez.
Bu da nankörlük değil. Yapmasınlar.
Yaptıklarında huzur bulanı görmedik.
3-5 hediye neyse.
Görümce gelip evlerinde kalsa, üstüne anlaşamayıp kV falan dahil olsa kıyamet kopar.
O aileyle bir daha görüşme falan deriz.
Burada hala ailesi yok zeytin yok bebek odası yok bilmem ne burunlarinin dibinde.

Yahu konu sahibinin annesinin babasının yaptıklarını erkek annesi babası yapsaydı vay haline. Lütfen biraz objektif olun.
Erkek aileside kız ailesi de kötü olabilir. O zaman tavrınızı belirlersiniz.
Ama yok evime geldi buzdolabımı açtı diye açılan konuda kayınvalideler linç edilirken, damada sormadan al zeytin bahçesini ek büyüt biç topla diyen ve bunun için damadına danışma gereği bile duymayan kayınpeder sırf para veriyor diye hoş mu görülmeli.
Burada 12 yaşındaki kaynı sık sık buzdolabını açıyor diye hanımlar neredeyse çocuğu giyotine götürüyordu.

Ayıp, yahu. Biz ne zaman insani duygularımızı kaybettir.
Kayınvalide kötü mü, öyleyse aranıza sınır koyarsınız olur biter. Ama kötülük dediğiniz şeyi de belirlemeniz lazım.
Annesiyle eşi arasında dengeyi kuramayan ister kadın ister erkek olsun tek suçludur.
Kendi annemiz anne de, kocamızın annesi onun annesi değil midir:
Ben hep soruyorum, erkek kardeşiniz var mı? Anneciğiniz dünyanın en iyisi ise erkek kardeşinizin eşine dünyanın en kötü kayınvalidesimidir?
Çünkü madalyonu çevirirsek bu taraftan kız annesi öbür taraftan erkek annesi.
Peki bu anne kime göre iyi. Size iyi gelin tavırları geline kötü gelir. Tavır aynı ise neden iki insana ayrı ayrı his uyandırıyor.
Çünkü diğer taraf kaynana etiketini yapıştırdığı için kaynana ne yapsa batıyor.
Genel olarak sınır koymaktan hoşlanmayan ve sınır koymayı bilmeyen bir milletiz. Ne demek gel benim tarlamda çalış? Paralı işçi sanki adam. Eşler birbirlerinin önceliği olmalı der çekilirim aradan.

Ablanız eve gelip uzun müddet kalıyor ve evde huzursuZluk çıkarıyor. Anneniz eşinizle bu konuda karşı karşıya geliyor ve bir nevi kaynanalık yapıyor. Babanız zeytinlik konusunda damadına emrivaki yapıyor. Ben burada yazanların aksine, sizin aileyi eşinizle olan ilişkinize çok müdahil gördüm. Bunu bir geline yapsalar burası yıkılırdı. Biraz çekirdek ailenize dönün.

Bakıcı konusunda da icazet almanız enteresan.

Bu ikiyüzlülüge gelemiyorum.
Evliliğe burnunu sokan, bu kadar evdeki erzagina çocuğun kıyafetine kadar hayatlarinin içinde olan ailelere karşıyım.
Kadın ailesi, erkek aileşi de fark etmez.
Bu da nankörlük değil. Yapmasınlar.
Yaptıklarında huzur bulanı görmedik.
3-5 hediye neyse.
Görümce gelip evlerinde kalsa, üstüne anlaşamayıp kV falan dahil olsa kıyamet kopar.
O aileyle bir daha görüşme falan deriz.
Burada hala ailesi yok zeytin yok bebek odası yok bilmem ne burunlarinin dibinde.
Bize de ailem her geldiğinde,her türlü erzakla gelirlerdi.Elbette ki,iyi niyetle ve bizi düşünerek yapıyorlardı bunu.Belli bir zamana kadar iyi de oldu.Fakat artık belli bir yerde buna dur dedim.Çünki artık az biraz düzene koymuştuk işlerimizi ve ne yaparsak,"biz" yapalım istiyordum.Artı,sorumluluk verilmemiş,çocuğunun emzik askısına kadar ellerine hazır verilmiş bir çiftin dağılışına şahit olmıştuk çevremizde.
Bunu anlatabilmem biraz zor oldu aileme.Ama anlattım.
İyilik değil bu bize,biz kazandığımızla geçinmeyi,bir istikrar tutturmayı öğrenmeliyiz dedim.Geçen zaman beni haklı çıkardı.Biz "biz"olamazdık yoksa...

Bize de ailem her geldiğinde,her türlü erzakla gelirlerdi.Elbette ki,iyi niyetle ve bizi düşünerek yapıyorlardı bunu.Belli bir zamana kadar iyi de oldu.Fakat artık belli bir yerde buna dur dedim.Çünki artık az biraz düzene koymuştuk işlerimizi ve ne yaparsak,"biz" yapalım istiyordum.Artı,sorumluluk verilmemiş,çocuğunun emzik askısına kadar ellerine hazır verilmiş bir çiftin dağılışına şahit olmıştuk çevremizde.
Bunu anlatabilmem biraz zor oldu aileme.Ama anlattım.
İyilik değil bu bize,biz kazandığımızla geçinmeyi,bir istikrar tutturmayı öğrenmeliyiz dedim.Geçen zaman beni haklı çıkardı.Biz "biz"olamazdık yoksa...

Yuva kurmak böyle bir sey.
O emeğe ihtiyacı var tamam olmak için.
Birlikte yapmanın hazzını es geçiyor herkes, ne gerek var diye.

Yuva kurmak böyle bir sey.
O emeğe ihtiyacı var tamam olmak için.
Birlikte yapmanın hazzını es geçiyor herkes, ne gerek var diye.
Ben en çok çocuğa 3 yaşına kadar alınan kıyafete ve diğer eşyalara takıldım. Biz resmen ayrı bir haz alıyoruz çocuğumuza bir şey alırken. Bu yardım değil, iyi niyette değil saygısızlık bence. Ser sefil durumda değiller, alacak imkanları var ama başkası alıyor. Neden? Çünkü; damatlarınıda torunları ve kızları gibi yönetebileceği küçük minik yavruları sanıyorlar. Hakikaten bi el etek çekememe durumu var aile büyüklerinde.

Bu mesajdan anladığım sizde eşinizin yaptıklarını meşru görmeye çalışıyorsunuz.siz gorumcenize kızıp, kaynana ve kayınpederinize böyle davransaydiniz acaba eşiniz nasıl çıkarırdı tırnaklarını.esim bana ne kadar iyi olursa olsun durduk yere aileme böyle saygısızlık yapiyorsa,hiçbir anlamı yok.daha ağır yazmak istemiyorum
Valla eşiniz tek kelimeyle “pis” bu kadar.
Yani ahlakı huyu bu değişmez. Annenizin yerinde olsam hayatta gelmem bakmam, babanızın yerinde olsam tek kuruş mirasımdan vermem. Böyle pis insanlardan nefret ediyorum.
Allah ıslah etsin.
Benim aileme eşim böyle davranamaz, herkes haddini ve yerini bilecek.

Onlar yapmazlar belki ama eşiniz sizi yer bitirir.

iyi de bu haksizlik , aile arasinda kin tutulmaz
ablanizla anneniz ve babanizi bir tutmamasi lazim
esim gokten inmis melek olsa aileme boyle davranmasina izin vermezdim

Bu mesajdan anladığım sizde eşinizin yaptıklarını meşru görmeye çalışıyorsunuz.siz gorumcenize kızıp, kaynana ve kayınpederinize böyle davransaydiniz acaba eşiniz nasıl çıkarırdı tırnaklarını.esim bana ne kadar iyi olursa olsun durduk yere aileme böyle saygısızlık yapiyorsa,hiçbir anlamı yok.daha ağır yazmak istemiyorum
Arkadaşlar yorumlarınızı ben de çok merak ettim. Bu tür konularda iyi laftan, kötü laftan anlamayan, karısının ailesine saygısız kocalara siz olsaydınız ne yapardınız? Cevabınız benim için de çok önemli.

Ben en çok çocuğa 3 yaşına kadar alınan kıyafete ve diğer eşyalara takıldım. Biz resmen ayrı bir haz alıyoruz çocuğumuza bir şey alırken. Bu yardım değil, iyi niyette değil saygısızlık bence. Ser sefil durumda değiller, alacak imkanları var ama başkası alıyor. Neden? Çünkü; damatlarınıda torunları ve kızları gibi yönetebileceği küçük minik yavruları sanıyorlar. Hakikaten bi el etek çekememe durumu var aile büyüklerinde.

Asıl mesele kadın da bunu iyilik olarak görüyor :)
Halbuki neleri kaçırdığını, nelerden mahrum kaldığını bilmiyor.
Böyle söyleyince abartılı geliyor insanlara.
Bizim de Anneanne babaanne hediye aldı
Ama 3 tane 5 tane.
Kendimız alırken çok eğlendik.
Ve her şeyini de kendimiz yıkadık ütüledik.
Giydirirken bile o ilk yıkama anında sakalasmalarimiz falan devam etti.
Çocuğa 1 beşik aldık önce. Odasını modüler bi şekilde ikea dan ihtiyaç oldukça hafif ve az eşyalı yaptık.
O hantal bebek odası mobilyalarından hediye makbul kimine göre ama bana değil. Ki sordu ailem yapalım diye, de ne zevkimız uyardı ne de sen yaptın ben yaptım, senin ailen benim ailem muhabbeti güzel.
Konu Sahibi eşinin ailesini sözde yermek için yarım altın taktılar 3-5 hediye aldılar dedi.(Konu ile ne alakası varsa)
Helal olsun valla. Doğrusunu yapmışlar.

Arkadaşlar yorumlarınızı ben de çok merak ettim. Bu tür konularda iyi laftan, kötü laftan anlamayan, karısının ailesine saygısız kocalara siz olsaydınız ne yapardınız? Cevabınız benim için de çok önemli.
ben onceki sayfada yazmistim ne yapacagimi , tekrar yaziyim
oncelikle cocugumu alir annemin evine giderdim , kocam hatasini anlayana kadar da orda kalirdim , ne beni ne cocugunu goremezdi , hala ayniysa da kapinin onune koyardim bu kadar basit
zaten seven insan esinin ailesine boyle davranmaz , boyle davranan bir adamin ben karisini sevdigine inanmam , beni sevmeyenle de isim olmaz

ben onceki sayfada yazmistim ne yapacagimi , tekrar yaziyim
oncelikle cocugumu alir annemin evine giderdim , kocam hatasini anlayana kadar da orda kalirdim , ne beni ne cocugunu goremezdi , hala ayniysa da kapinin onune koyardim bu kadar basit
zaten seven insan esinin ailesine boyle davranmaz , boyle davranan bir adamin ben karisini sevdigine inanmam , beni sevmeyenle de isim olmaz
Çocuğun babasından ayrı büyümesi rahatsız etmez mi seni? Teşekkürler cevap için ayrıca

Çocuğun babasından ayrı büyümesi rahatsız etmez mi seni? Teşekkürler cevap için ayrıca
hayir neden rahatsiz etsin?
ayrica 6 sene tek basima baktim cocuguma , su anda ikinci evliligim
onemli olan cocugun yasadigi evde huzur ve mutluluk olmasidir , baba beni huzursuz ve mutsuz ediyorsa o evde yeri yok demektir

Asıl mesele kadın da bunu iyilik olarak görüyor :)
Halbuki neleri kaçırdığını, nelerden mahrum kaldığını bilmiyor.
Böyle söyleyince abartılı geliyor insanlara.
Bizim de Anneanne babaanne hediye aldı
Ama 3 tane 5 tane.
Kendimız alırken çok eğlendik.
Ve her şeyini de kendimiz yıkadık ütüledik.
Giydirirken bile o ilk yıkama anında sakalasmalarimiz falan devam etti.
Çocuğa 1 beşik aldık önce. Odasını modüler bi şekilde ikea dan ihtiyaç oldukça hafif ve az eşyalı yaptık.
O hantal bebek odası mobilyalarından hediye makbul kimine göre ama bana değil. Ki sordu ailem yapalım diye, de ne zevkimız uyardı ne de sen yaptın ben yaptım, senin ailen benim ailem muhabbeti güzel.
Konu Sahibi eşinin ailesini sözde yermek için yarım altın taktılar 3-5 hediye aldılar dedi.(Konu ile ne alakası varsa)
Helal olsun valla. Doğrusunu yapmışlar.
Zaten ne kadar çok emek o kadar çok sahiplenme. Evlilik içinde böyle, çocuk içinde böyle. Emeği kişinin ailesi verince 2 gün sonra fotoğraf atamamak gücüne gidiyor işte. En az anne baba kadar hak görüyorlar çocuk üzerinde. Neden görmesin ki? Maddi tüm ihtiyaçlarını karşılamış, sıra manevide. Adamda bundan rahatsız. Çok iyi bile sabretmiş.

Keşke evliliğin ne olduğunu farkedebilseler. Boşanmak ne kadar kolay, bi eşi harcamak ne kdar kolay. Hemde olayın bütününde yok denecek kadar az bi suçu varken. Ailem ailem diye bahsedilen insanlar anne babaysa, eş ve çocuk hiç akla gelmiyorsa, bir çırpıda kapı önüne konup adamdan sayılmıyorsa zaten evlenmesin böyle insanlar. Yanlışlarını görmezden gelip aileleriyle mutlu mesut yaşasınlar.

X