Eşim ve annem arasında kalıyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Eşim yük taşımayı, doğal ürünler için uğraşılmasını sevmez istemez ve yemez. Eşime hayatta zeytin topla yük taşı diyemem banada yapma zaten der.
Annemlerden doğal ürünler yapar getiririm o çocukları alır çıkar ben taşırım. Netten sipariş ver getirsinler der. Adam böyle yetişmiş değiştirmeye çalışma.
Tatile çıkarken bile çok yük alma diye tembih eder.
Bende çocuğumun sosyal aleme konulmasını istemem bu konuda kv yi de kibarca uyardım. Zaten çevremde bir çok anne bu konudan rahatsız.
Hele ki yeni doğmuş bebeğin paylaşılması hiç hoş değil genelde bebek büyüdüğünde resim paylaşılmaya başlanır.

Ben sizin yerinizde olsam bakıcıyı tutar maaşınıda ödettirirdim. Annemde torununu sevmeye ve bakıcının yanında durması için gelmesini söylerdim.
Ayrıca o kadar maaşınız varsa para nereye gidiyor. Kesin kendi ailesine yardım ediyordur

Nas iyi anlasiyorsunuz?
Benim anneme babama kotu davranan insanla asla iyi olmaz aramiz.
Ayrica annenize kotu davranan insana nasil sessiz kaliyorsunuz pesss dogrusu ...

Esiniz de cok nankor bu arada.
Siz de onun ailesine kotu davranin bakalim napacak ?

Evde 2 gün kalan görümce veya kayın olsaydı vay buradaki kadınların yorumlarına (ne işi var o kadar, misafir dediğin 2 gün kalır, hem evimde kalacak hem bana terbiyesizlik yapacak ver bavulu eline, kendine göre yemek yap, eşinle konuş evden gitsin, ne yüzsüz insanlar var, bunun anası babası yok mu, vs.v.)
Erkek ailesi tarla veriyoruz toplayın ekin biçin deseydi vay buradaki kadınların yorumuna (ben mecburmuyum tarla toplamaya, ekip biçmeye, sana ne tarladan madem verecekler toplasın parasını versinler vs. vs.)
Erkek ailesi torunlarının resmini faceye koymaya kalksalar (Çocuğumu bana sormadan teşhir ediyorlar, ortalık pedofili kaynarken çocuğun resminin sosyal medyada ne işi var, sana sormadan nasıl foto çektirirler, çocuğu uzak tut onlardan bence görüştürme bile, sen yokken çekerler fotoğrafını dikkat et, vs.vs.)
Erkek ailesi torunlarına kılık kıyafet alsa, odasını döşese (bana sormadan nasıl yaparlar, sen bostan korkuluğu musun belki o oda takımını istemeyeceksin, bu erkek ailesi haddini aşıyor, çocuğunu kendi zevkine göre giydirmene odasını kendi zevkine göre döşetmene bile izin vermiyorlar)
Erkek ailesi evi yiyecek içecekle doldursa (Ben evime yiyecek içecek alamıyor muyum, ne diye alıyorlar kendi evlerine karışsınlar, bu erkek aileleri hala oğullarını evlendirdiklerinin farkında değiller vs. vs.)

Konu erkek ailesi olunca binlerce bahane konu kız anneleri olunca O anne, seni doğurdu baktı büyüttü, nasıl kocana laf söyletebilirsin.

Anladığım şu; kız anneleri çocuk doğurdu, erkek anneleri çocuğu hazır aldı.
kız anneleri vefakar erkek anneleri zalim
kız anneleri her şeyi hak ediyor erkek anneleri tüüü kaka.

Şahsi düşüncem değildir. Sadece buradaki ayrımcılığı belirtmek istedim.
Erkek anneleri genelde sıkıntıyı çıkaranlar olduklari icin olabilir mi? Oglunun cok afedersiniz onunde bizden azcik fazlaligi var diye kat kat ustun goren sanki padisahtan dusmus gibi davranan ve gelininden de oyle davranmasini bekleyen kayinvalideler dolu..kendi gicikliklari da cabasi ama gelin hep ceksin kafa da bu maalesef..iyi oldu devran donuyor ben seviniyorum eskiden kiz annelerinin gıkı cikmazdi simdi herkes esitlendi şükür

eşim facebook a koyulmasını istemiyorum dedi
istemiyorsa annenin tavır yapması yanlış, eşin haklı
Bunu sakın babanlara söyleme dedi
söylemek istemiyor , söylemek zorunda mı?
bana gitmem ben sevmiyorum tarlayı dedi.
sevmiyor,sevmek zorunda mı?
ben taşıyamam çok ağır offff niye getirdi
buna da taşımak zorunda mı diyecektim ama :KK70: burda da sen haklısın
bebeğim doğduğunda sadece yarım altın taktılar kardeşleri hariç ve bir kaç parça kıyafet bebeğime aldılar ama benim ailemin yaptıkları ile kıyaslanamaz bile
bence sen kendi aileni biraz 2.plana koy. eşinle bir hayat kurdun artık bebeğin de olmuş ne güzel... aileni her olaya dahil ediyorsun.
erkek aileleri de kadın aileleri dahil edilmemeli bence artık yeni bir aile yeni bir düzen...

Eşinizi haksız bulduğum tek konu bakıcı meselesi. Diğer konularda haklı. Siz ne kadar iyi olsalar da eşinizin ailesini yanınızda ister miydiniz? Bebeğimin fotosunu ben de koymak istemem Facebook a ne manyaklar var. Giysi muhabbetine gelince ailen kesinlikle iyi niyetli ama o da bir nevi sizin işinize karışmak gibi. Belki eşin beğenmedi kıyafetleri. Sonuçta o bebek sizin ve ailenizin değil sizin ve eşinizin bebeği.Bence eşiniz sizin ailenizin gölgesinde kalmak istemiyor. Ben olsam ben de eşinizin tepkilerine benzer tepkiler verirdim. Yanlış anlamayın aileniz gerçekten çok düşünceli ama bu karşı tarafı boğabilir. Eşinizi aile olduğunuzun farkına varmak istiyor bence.

Unutmadan; baban tarla işinde de emrivaki yapmış. Eşin tarlayı sevmek zorunda değil. Bana eşimin ailesi böyle dese ne münasebet ben ne anlarım der çıkarım işin içinden. Üzgünüm ama birçok konuda sen ve ailen haksızsınız.

Bir de buradaki yorumlar öldürecek beni. Aynı şeyleri erkek aileleri yapsa ölüm fermanı verilmişti çoktan.
evet burada zaten dikkat ediyorum kocaya koca gibi değil de
sanki köle, sanki oyuncak gibi davranan yorumlar okuyorum
yok kocanın canına oku
yok kapıya koy
yok sepetle
eşi için bu tarz cümleleri kurabilen bayanların kocasını anlamak çok güç değil

adam zeytin işi ile ilgilenmek zorunda mi
zaten iyi bir geliri varmış
zeytin işinde emeğinin karsılıgını alamıyorsun üreten kazanmıyor hiçbir zaman

para biriktirmişler ailene soyleme demıs adam
ne var bunda ben olsam ben de istemem

benım de yegenım var 3 aylık
halayım yani
facede kardesıme sormadan paylasmam
daha yenı yenı paylasıyorum
çocuk onun cocugu ister müsade edeerr, ister etmez

dediğinde doğrusun
erkek ailesi böyle davransa sorun olur
kız ailesi davranınca fedakar :KK70:

Eşim anneme karşı gereksiz bir şaka yapsa anında cvbını veriyorum.
Misal veriyorum bikere annesi gelmişti,onun yanında “annen çay yapmayı bilmiyor” diye bir şaka yaptı. Evet gerçekten yapamıyor,annem yabancı ve kendi zevkine göre açık çay yapar.
Bende kendi annen 65 yaşında yemek yapmayı bilmiyor ben birşey diyor muyum dedim.
O ilk ve son şakasıydı!
Annemle eşim arasında kalmam. Annem hakkında yorum dahi yapamaz yapsa da cevabını alır.yani durum şu ki bu duruma gelmesinin tek sebebi sizsiniz. İzin vermeyeceksiniz.
Torununu görmeye bile götürmüyorsunuz eşinizin lafına bakarak. İster anlaşsın ister anlaşamadın anneniz o sizin gidip gelmelisiniz.

Büyük konuşmayayım ancak bu adama çocuk doğurup birde ödüllendirmişsiniz.
Ömür boyu köleliği tercih etmişsiniz,çok üzüldüm sizin adınıza.
Okulunuzu bitirin,ehliyetinizi alın ve hayatınıza çocuğunuzla ikiniz nasıl devam edebilirsiniz buna göre planlayın geleceğini.
Çünkü böylesi nankör birinin en büyük darbesini önce siz yersiniz eninde sonunda.
Kusura bakmayında bir insan ailesini nasıl böyle saydırmaz ve bu çirkiniliğe müsade edebilir.hatanın en büyüğü sizde.
Cidden çok sinir oluyorum dünyada birtane kalan erkeği kendi almış gibi davranan bayanlara,azcık bir silkelenin.

Anlaşabilmemiz için hala ümit var demek ki :)

Vallahi ben hayret ettim bu konuya. Geçen bir konuda kadın kayınvalidesiyle yaşıyordu. Okulun verdiği pazar kahvaltısına götürmek istememişlerdi kadını. “Aileden değil. Herkes yerini bilsin. Kadın kayınvalideyi istemiyor. Kayıncalide sırf geline inat kalıyor. Saygısızlık bu.” Neler neler söylendi. Oda anneydi. Ama niyeyse kk.da kadın anneleri kutsal. Sanki o erkek anneleri 1 ay içinde doğuruyor çocuklarını.

İnşallah konu sahibi etkilenmemiştir söylenenlerden. Boşan diyen bile oldu çünkü. Kadının evlatlığını da epey sorguladılar.
O konuyu bilmiyorum ama bu konuda gözden kaçan bir nokta daha var o da şu; konu sahibinin ailesi bunu damatları için değil torunları ve kızları için yapıyor. Ben eskiden erkek ailelerine çok kızardım ama şimdi daha objektif bakıyorum sanırım.

Eşim anneme karşı gereksiz bir şaka yapsa anında cvbını veriyorum.
Misal veriyorum bikere annesi gelmişti,onun yanında “annen çay yapmayı bilmiyor” diye bir şaka yaptı. Evet gerçekten yapamıyor,annem yabancı ve kendi zevkine göre açık çay yapar.
Bende kendi annen 65 yaşında yemek yapmayı bilmiyor ben birşey diyor muyum dedim.
O ilk ve son şakasıydı!
Annemle eşim arasında kalmam. Annem hakkında yorum dahi yapamaz yapsa da cevabını alır.yani durum şu ki bu duruma gelmesinin tek sebebi sizsiniz. İzin vermeyeceksiniz.
Torununu görmeye bile götürmüyorsunuz eşinizin lafına bakarak. İster anlaşsın ister anlaşamadın anneniz o sizin gidip gelmelisiniz.
Evet size sonuna kadar katılıyorum ve tebrik ediyorum.
Birde burada bir hatalı arıyor,en büyük suçlu kendisi.
Bu tarz yazıları okuyunca beynime kan sıçrıyor yemin ederim.
Kadın evine maddi manevi akıtsın gördüğü tavırlara bak,önce kendi çocuğu saymıyorki elalem ne saysın.
Allah hayırlı evlat versin,koca sanki bulunmaz hint kumaşı.İnsan ailesiyle kimseyi eşdeğer tutamaz tutmamalı nasıl insan bunlar anlamıyorum

evet burada zaten dikkat ediyorum kocaya koca gibi değil de
sanki köle, sanki oyuncak gibi davranan yorumlar okuyorum
yok kocanın canına oku
yok kapıya koy
yok sepetle
eşi için bu tarz cümleleri kurabilen bayanların kocasını anlamak çok güç değil

adam zeytin işi ile ilgilenmek zorunda mi
zaten iyi bir geliri varmış
zeytin işinde emeğinin karsılıgını alamıyorsun üreten kazanmıyor hiçbir zaman

para biriktirmişler ailene soyleme demıs adam
ne var bunda ben olsam ben de istemem

benım de yegenım var 3 aylık
halayım yani
facede kardesıme sormadan paylasmam
daha yenı yenı paylasıyorum
çocuk onun cocugu ister müsade edeerr, ister etmez

dediğinde doğrusun
erkek ailesi böyle davransa sorun olur
kız ailesi davranınca fedakar :KK70:
Aynen öyle. Benim de yeğenim var dediğiniz gibi annesine babasına sormadan kesinlikle bir şey yapmam. Eşimin ailesi ile mesafeliyim ben. Severim ama mesafeliyim yani. Benim eşim de aileml çok sıkı dımı değil ama eğer annem bir şeye karışacak olsa önce ben karşı çıkarım. 30 yaşındayım eşim ben de büyük. E yani ilkokul çocuğu gibi akıl almak biraz komik oluyor. Tabii çok önemli bir şey olur o zaman onların tecrübelerine ( hem eşimin ailesinin hem kendi ailemin) güvenirim ve onlara danışırım ama kıyafetti işte mobilyaydı falan benim kararım. Ayrıca; benim dedemin de var tarlası takkası ama böyle bir teklifle gelse babam net hayır derdi. Ne alaka yani? Parası kalsın ama ben de çalışmam derdi çıkardı işin içinden ki haklı sonuna kadar.

O konuyu bilmiyorum ama bu konuda gözden kaçan bir nokta daha var o da şu; konu sahibinin ailesi bunu damatları için değil torunları ve kızları için yapıyor. Ben eskiden erkek ailelerine çok kızardım ama şimdi daha objektif bakıyorum sanırım.
Ama kızını ve torununu mutlu eden şey damadını etmiyor. Ve adam bunu gizlemiyorda. Bence bi ailenin çocuğu için yapacağı en büyülük iyilik onu zorda bırakmamak. Parası yiyeceği önemli değil, kim bilir konu sahibi kaç kere çaresiz kaldı. Aile farketmesine rağmen bunu sürdürmemeli. Hele fotoğrafı atamadı diye ağlamak nedir? Ortalığı bu kadar ateşlemenin bi anlamı yok ki.

Kadınlar eşlerinden saygı, ilgi, öncelik bekliyorsa bir zahmet aynı şeyi onlar eşine yapsın. “Eşim asla şunu yapamaz. Ailem varken o kim ki. Tercih yapacaksam tabiki ailem”ler falan bana içi boş evlilikler geliyor. Adam korkuluk değil. Hani aile karı koca çocuktan oluşurdu? Bu kadar mı değersiz eşler ben anlayamadım.

Keşke "eşci" değil de "anneci" olsanız biraz. Sizin yerinizde başkası olsa çoktan resti çekmişti. Ailenizi ezdirmissiniz resmen. Yazık. Eş bulunur ama hele ki sizinkiler gibi iyi anne baba bulunmaz.
Çok üzüldüm onlar adına.

Evet size sonuna kadar katılıyorum ve tebrik ediyorum.
Birde burada bir hatalı arıyor,en büyük suçlu kendisi.
Bu tarz yazıları okuyunca beynime kan sıçrıyor yemin ederim.
Kadın evine maddi manevi akıtsın gördüğü tavırlara bak,önce kendi çocuğu saymıyorki elalem ne saysın.
Allah hayırlı evlat versin,koca sanki bulunmaz hint kumaşı.İnsan ailesiyle kimseyi eşdeğer tutamaz tutmamalı nasıl insan bunlar anlamıyorum

Kesinlikle aile çok önemli. Ben annemle anlaşamam mesela ama asla da ezdirmem.
Eşim annemle tartışsın kapıyı gösteririm. Saygılı olmak zorunda. Anlaşamaması doğal birşey ama saygısızlık edecek birşey söyleyemez.
Elin oğlu gelip Aileme laf söylemeye hakkı yok ki.
Bazı kadınlar da bunu yapmıyor işte. Eşi daha üstün görüyor halbuki öyle değil. Benim evliliğim bitebilir,ama ailem değişmeyecek.
Keşke kadınlar bunun ayırımını yapabilseler.

Merhaba,
Başlıktada yazdığım gibi annem ve eşim daha da doğrusu ailem ve eşim arasında kalıyorum.
Kısaca durumumu anlatayım. 5 aylık bir bebeğim var ve suan ücretsiz izindeyim. Üniversiteden diplomami henüz almadım, bir kaç dersim var ve sınavlarına gidiyorum. Hatta gelecek dönem derslere de gitmem gerekecek çünkü devam zorunluluğu var. İşe mayıs ayında baslayana kadar universite, toefl ve ehliyet kursu gibi uğraşlarım var. Bebegime bakacak birisi lazım bu sürede. Annem 2 haftadır geldi ve bebegime bakıyor ama eşim hiç istemiyor. Bakıcı tutalım o zaman diyorum bu defa da okula gitme, ehliyete haftasonları git, toefl a geceleri çalış diyor ama benim okula gitmem şart bu izinden baska hiç zamanım olmayacak diplomami almak için. Eşime göre diplomanın önemi yok çünkü zaten iyi bir firmada çalışıyorum ve maaşım iyi. Bana gore ise bu bir eksiklik ve artık almam sart.
Diğer konum ise anneme ve babama karşı tavırları. Dün annemle tartıştılar ve sebebi annem torunu ile fotograf çekinip facebooka atmak istedi hatta heveslendi gidip üstünü daha iyi giyindi öyle çekindi ama eşim facebook a koyulmasını istemiyorum dedi, annemle bu konudan tartıştılar ve şuan konuşmuyorlar. Annem bizi hiç saymıyor, herkesi baskı altina almaya çalışıyor diyor, bayağı ağladı zoruna gitti. Fotoğrafı atmayı istemesinin sebebi de tek torunları ve hiç gitmiyoruz benim aileme, kimse göremiyor bebeği. Eşim ailemele pek görüşmek istemiyor. Neyse bu durum benim de zoruma gitti.
Sonra bizim bankada 35.000 gibi bir paramız var bunu altcoin borsasına yatırdık ve şimdi 45.000 e çıktı. Bunu sakın babanlara söyleme dedi. Babamın durumu kötü şu sıralar ama toparladı sayılır. Aslında malı-mülkü çok var ama satmak istemediğinden zorlanıyor. Babama karşı bu konuşması da çok zoruma gitti.
Babamın zeytinliği var ve biz iki kızız, tarlada erkek gücüne ihtiyaç oluyor. Bizi karşısına aldı bir gün ve bu zeytinliği bir kaç yıla size toplatacagim, biz artık zorlanıyoruz gelirini de siz alırsınız dedi. Eşim babama hiç cevap vermedi ve sonra bana gitmem ben sevmiyorum tarlayı dedi. Tarlanın yıllık geliri 60-70bin ve sadece 2 ayda toplanıyor zeytin. Babam da tavirlarina alindi tabii.
Annem bize yiyecek getiriyor doğal ve organik herşey. Yıllık salcamizi, yeşil ve siyah zeytinimizi, kuru domates, konserve, zeytin yağı, tarhana, bal, ıhlamur veriyor. Bu gelişinde annem hepsini otobüsle garaja kadar getirdi, eşim almaya giderken ben taşıyamam çok ağır offff niye getirdi diyor. Yok sırtında da taşımayacak arabamız var.
Sonra bebeğimizin tüm oda takımı için babam 2600 para verdi ve annem tüm kıyafetlerini 3 yaşına kadar olacak şekilde aldı, çarşaf, battaniye, yorgan yastık vs. hepsini aldı ve ördü. Hiç gözünde yok, kim ne yaptıysa lafını açmayalım diyor.
Ablam geçen yıl bizimle kaldı ve aşırı sorumsuzdu bu sürede bu sebepten eşimde on yargı oluştu aileme.
Bunlar dışında bizim aramızda hiç sorun yok, çok iyi anlaşıyoruz eşimle ve benim onun ailesi ile aram gayet iyi. Onlar bize bebeğim doğduğunda sadece yarım altın taktılar kardeşleri hariç ve bir kaç parça kıyafet bebeğime aldılar ama benim ailemin yaptıkları ile kıyaslanamaz bile. Burası yanlış anlaşılmasın onları ben çok severim, onlar da kendilerine gore yaptılar sagolsunlar.
Şimdi ben eşime ne yapmalıyım? Nasıl bu cimri ve umarsız tavırlarını vurgulamalıyım? Direk söyledim bir kere ve başıma kalkıyorsun dedi, ima bile edemiyorum hemen tavır alıyor...
Eşim bakıcı da istemiyor paramız yok diyor, anneme de evde iyi davranmıyor. Maaşı da 6000 ve ben de 3 ay sonra başlayacağım benim maasim da 4000 civarı ama paramız yokmuş bakıcı için. Cidden çıldırmak üzereyim. Anneme tavırları da çok ağırıma gidiyor ama fevri davranmaktan korkuyorum. Ne yapılır bu kocaya?
Bence karşına al ve aynen bu şekilde konuş. Ben senin aileni kendi ailemden ayırt etmiyorum. Sen niçin böyle soğuksun, niçin emeklerini inkar ediyorsun, onlar seni seviyorlar, evlat olarak gördükleri için böyle rahatlar sana karşı de. Ayrıca evet çocuğun sorumluluğu anne babaya ait, ama nineler dedeler de onlar için çok önemli. Onların da torunları ile istedikleri gibi vakit geçirmeleri hakları. Bunu eşine anlat. Maddi konulara girme fazla. Bunu başa kakma gibi algılayıp sinirlenebilir. Güzellikle konuş ama.

Evde 2 gün kalan görümce veya kayın olsaydı vay buradaki kadınların yorumlarına (ne işi var o kadar, misafir dediğin 2 gün kalır, hem evimde kalacak hem bana terbiyesizlik yapacak ver bavulu eline, kendine göre yemek yap, eşinle konuş evden gitsin, ne yüzsüz insanlar var, bunun anası babası yok mu, vs.v.)
Erkek ailesi tarla veriyoruz toplayın ekin biçin deseydi vay buradaki kadınların yorumuna (ben mecburmuyum tarla toplamaya, ekip biçmeye, sana ne tarladan madem verecekler toplasın parasını versinler vs. vs.)
Erkek ailesi torunlarının resmini faceye koymaya kalksalar (Çocuğumu bana sormadan teşhir ediyorlar, ortalık pedofili kaynarken çocuğun resminin sosyal medyada ne işi var, sana sormadan nasıl foto çektirirler, çocuğu uzak tut onlardan bence görüştürme bile, sen yokken çekerler fotoğrafını dikkat et, vs.vs.)
Erkek ailesi torunlarına kılık kıyafet alsa, odasını döşese (bana sormadan nasıl yaparlar, sen bostan korkuluğu musun belki o oda takımını istemeyeceksin, bu erkek ailesi haddini aşıyor, çocuğunu kendi zevkine göre giydirmene odasını kendi zevkine göre döşetmene bile izin vermiyorlar)
Erkek ailesi evi yiyecek içecekle doldursa (Ben evime yiyecek içecek alamıyor muyum, ne diye alıyorlar kendi evlerine karışsınlar, bu erkek aileleri hala oğullarını evlendirdiklerinin farkında değiller vs. vs.)

Konu erkek ailesi olunca binlerce bahane konu kız anneleri olunca O anne, seni doğurdu baktı büyüttü, nasıl kocana laf söyletebilirsin.

Anladığım şu; kız anneleri çocuk doğurdu, erkek anneleri çocuğu hazır aldı.
kız anneleri vefakar erkek anneleri zalim
kız anneleri her şeyi hak ediyor erkek anneleri tüüü kaka.

Şahsi düşüncem değildir. Sadece buradaki ayrımcılığı belirtmek istedim.

Katılıyorum size

Adam evinde çekirdek ailesi ile kendi aile doğruları ile yaşamak istiyor ama Kp zeytinlere dahi karar veriyor

Muhtemelen Adam zeytinden falan da anlamaz

Bir de bence Adamın karşı çıktığı konu sahibinin kendini geliştirmesi de değil bebeğinin küçücükken annesinden uzun süre ayrı kalması

X