Eşim ve kuzen samimiyeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evlenseydik şöyle böyle olurdu o böyle yapardı derken sen hayırdır demiyor dinliyor musun ?
Tabi ki haddini bildiriyorum. Seni övmek için söylüyorum aslında diyor. Mesela o maddi konularda anlayış göstermezdi o yaptığı yemeği başıma kakardı sen öyle değilsin diyor. Bunlar da bana teselli ediyor kendi gibi geliyor

Tabi ki haddini bildiriyorum. Seni övmek için söylüyorum aslında diyor. Mesela o maddi konularda anlayış göstermezdi o yaptığı yemeği başıma kakardı sen öyle değilsin diyor. Bunlar da bana teselli ediyor kendi gibi geliyor
Ee ne yapacaksınız?

Aynen ben de böyle düşünüyorum. Hatta kuzeni için de eşim evlendikten sonra kıymetlendi gibi düşünüyorum
Ayrılma gibi bir düşünceniz yoksa, bence olabildiğince kuzeniyle görüşmesini engelleyin. Kuzen lafını açınca veya "ona benim gibi biri lazim, ben evlenseydim" gibi laflar söyleyince sakın sessiz kalmayın. Mesajlaşma, arama, görüntülü konuşma yapıyorlarsa izin vermeyin. Ayrıca siz kötü niyetli değilsiniz, kötü olan onlar

Son düzenleme:
Eşimin birkaç tane bayan kuzeni var. Bizim yaşlarımızda. Hiçbirine karşı kötü bir duygum yok hatta onları seviyorum bile ancak bir tanesi var ki onda içime sinmeyen şeyler var. Kendime bile söyleyemediğim ama kendimi yiyip bitirdiğim şeyler. Tek tek anlatacağım. Lütfen korktuğum şeyleri yüzüme şamar gibi çarpmayın. Daha ılımlı söyleyin belki de yanılmak istiyorum.
+Evlenmeden önce bu kuzeni ile beni tanıştırmak istedi. Buluşunca eşim beni unutmuş gibi onunla yanyana yürümeye başladı. Ben arkalarındaydım. Ara sıra dönüp bakıyordu bana. Bunu geçebilirim çünkü eşimin hızlı yürüme huyu vardır. İyi niyet gösterebilirim.
+Ancak o buluşmadan sonra öyle bir şey dedi ki eşim. Buna asla iyi niyet gösteremiyorum. Oturduğumuzda kuzeni bi erkekle tanışmak maksadıyla görüştüğünü ama anlaşamadıklarını söyledi. Kızın söylediğine göre kendisi çok konuşmuş karşı taraf hiç konuşmamış suskun kalmış. Kuzeni bizim yanımızdan ayrıldıktan sonra eşim bana dedi ki ona benim gibi biri lazım. Ben de rezil ettim bunu söylediği için. Bu ne iğrenç bir cümle. Ben suskun kalmazdım anlamında dedim diye savundu kendisini. Sonra da yanlış olduğunu kendisi de kabul etti.
+Kuzenleri ile beraber köy evlerindeyiz. ben mutfakta bulaşık yıkıyorum. Onlar da arkamda oturuyorlar. İşte eşime kilo almışsın falan dediler o yok bunlar yağ değil kas dedi. Eşim ayağa kalktı bak karnıma dokun dedi aynı kıza. Ben elimde köpüklü tabak arkama doğru baktım neler olacak diye. Kız baktığımı farketti. Dokunmadı eşime ama eşim defalarca dokun dokun dedi. Başbaşa kalınca haddini bildirdim ama içimde kaldı bunlar hep.
+Durup dururken eşim o kuzeninin ismini geçirerek şuna benzer cümleler kullanıyor: onunla evlenseydim şunu sorun ederdi bunu sorun ederdi. Şu duruma anlayış göstermezdi. Aralarında bir şey olmamış olmasına teselli arıyor gibi değil mi Allah aşkına yoksa ben mi çok kötü niyetli biriyim. Bilemiyorum bilemiyorum.
+Eşim kuzeninin yanında bana gülümsemiş olsa ya da ufaktan dokunsa kızın hemen suratı asılıyor. Fark ediyorum.
+++Buraya bir sürü madde yazabilirim bu konuyla alakalı. Az çok neler hissettiğimi ne düşündüğümü anlamışsınızdır. Sizden istediğim ben bundan sonra ne yapabilirim? Sonuçta evlenmeden önce böyle bir durumdan haberim yoktu. Bilemezdim. Zaten ortaya dökülmüş bir şey yok. Aralarında sessiz bir anlaşma var gibi. Asla duygusal olarak konuştuklarını düşünmüyorum. Ama gözümün önünde gerçekleşen bu iğrenç olaylara da katlanıyorum. Eşime aranızda bir şey oldu mu diye sordum. Yeminler etti. Kardeşim dedi. Çok net konuştu. Ancak şunu sormaktan çekiniyorum. Cevabı beni üzecek biliyorum ama aranızda böyle söylenmemiş duygular mı var? Bunu sormalı mıyım ya da nasıl hareket etmeliyim
Eşinizle kuzeni arasında bir şeyler geçmiş muhtemelen; ya bir şeyler yaşandı ya yaşanmadan uzaktan sevdiler. Eşinizin sürekli onunla ilgili örnekler vermesi, sürekli lafını etmesi hiç normal görünmüyor. Ayrıca sizin aranızdaki iletişimden kızın suratının asılması da bunları doğruluyor. Siz olayları birincil yaşayan olarak anlamlandırmışsınız zaten. Açık açık sorun eşinize; böyle içiniz içinizi yiyeceğine konuşun.

Emin olmak istiyorsan biraz daha bekle ona göre karar verirsin
Ama eşinin sözleri hiç hoş değil gerçekten

Son düzenleme:
Gerizekalı mı kocanız? Aptala mı yatıyor? Bence ikiside değil. Kocanız yüzsüz ve arsız. Bu açıklamasına ancak s.ç.p sıvamak denir. Sizdede var bir sıkıntı kusura bakmayın. Sizde normal değilsiniz. Başka hiçbir şey yapmasına gerek yok. Onunla evlenseydim diye başlayan bir cümle zaten tek başına yeterli.
Daha neyi soruyorsunuz bize. Adam gözünüze gözünüze sokuyor kuzenine karşı boş olmadığını. Artık aklınızı başınıza alın ve durumu kabul edip ona göre hareket edin.

Esinlerin aile yapısı nasıl böyle şeylere müsait mi? Yani kuzen evliliğine sıcak bakarlar mi? Eğer öyleyse bence birşey olmamıştır eşin bildiğin patavatsız

Bundan 2 yıl önce ananemi kaybettim. Ananemin ölüm haberini aldigim gün teyzemin oğlu beni hastanede görünce bir anda eşinin yanından benim yanima kosar adım gelip kardeşim diye bana sarıldı.bende ona sarıldım ağladık. (İkimizide ananem büyüttü ikiz gibi büyüdük) Benim eşim bunda ard niyet aramadi ama kuzenimin eşi kızmış ve kıskanmış. ben bunu sonradan duydum ve cok üzüldüm. Geçen sene bir rahatsizlik gecirdim 3 ameliyat gecirdim 1 ay hastanede yattim. kuzenim duyunca hemen beni aradı korkudan telefonunu açamadım. Kimsenin ev huzuru bozulsun istemem. sizin ne esinizde ne de kuzeninde iyi niyet göremedim. Bizde kuzen kardeştir.

Sende bu çene varken yakında bende moralini bozacak şeyler yapı cam,uyarmadı deme....diyin..

e niye o demiyor musunuz?
zira başka kuzenleri de varmış. niye örneği bu kuzenden veriyor?
ayrıca kuzen kıyas yapmak için örnek verilmez demek ki kuzenle evlilik normal geliyor.

Benim annemle babam teyze çocukları, biz doğuluyuz, bizde kuzen kardeş değildir ne yazık ki. Evlilik yapan çoktur. Eşim marmaralı onlarda böyle bir kuzen diğer kuzene aşık oldu diye aile bunu ensest olarak kabul etti hasım oldular. Şuan görüşmüyorlar. Velhasıl kültürlerinde bu durum nasıl kabul ediliyor, bence bu da önemli

Eşimin birkaç tane bayan kuzeni var. Bizim yaşlarımızda. Hiçbirine karşı kötü bir duygum yok hatta onları seviyorum bile ancak bir tanesi var ki onda içime sinmeyen şeyler var. Kendime bile söyleyemediğim ama kendimi yiyip bitirdiğim şeyler. Tek tek anlatacağım. Lütfen korktuğum şeyleri yüzüme şamar gibi çarpmayın. Daha ılımlı söyleyin belki de yanılmak istiyorum.
+Evlenmeden önce bu kuzeni ile beni tanıştırmak istedi. Buluşunca eşim beni unutmuş gibi onunla yanyana yürümeye başladı. Ben arkalarındaydım. Ara sıra dönüp bakıyordu bana. Bunu geçebilirim çünkü eşimin hızlı yürüme huyu vardır. İyi niyet gösterebilirim.
+Ancak o buluşmadan sonra öyle bir şey dedi ki eşim. Buna asla iyi niyet gösteremiyorum. Oturduğumuzda kuzeni bi erkekle tanışmak maksadıyla görüştüğünü ama anlaşamadıklarını söyledi. Kızın söylediğine göre kendisi çok konuşmuş karşı taraf hiç konuşmamış suskun kalmış. Kuzeni bizim yanımızdan ayrıldıktan sonra eşim bana dedi ki ona benim gibi biri lazım. Ben de rezil ettim bunu söylediği için. Bu ne iğrenç bir cümle. Ben suskun kalmazdım anlamında dedim diye savundu kendisini. Sonra da yanlış olduğunu kendisi de kabul etti.
+Kuzenleri ile beraber köy evlerindeyiz. ben mutfakta bulaşık yıkıyorum. Onlar da arkamda oturuyorlar. İşte eşime kilo almışsın falan dediler o yok bunlar yağ değil kas dedi. Eşim ayağa kalktı bak karnıma dokun dedi aynı kıza. Ben elimde köpüklü tabak arkama doğru baktım neler olacak diye. Kız baktığımı farketti. Dokunmadı eşime ama eşim defalarca dokun dokun dedi. Başbaşa kalınca haddini bildirdim ama içimde kaldı bunlar hep.
+Durup dururken eşim o kuzeninin ismini geçirerek şuna benzer cümleler kullanıyor: onunla evlenseydim şunu sorun ederdi bunu sorun ederdi. Şu duruma anlayış göstermezdi. Aralarında bir şey olmamış olmasına teselli arıyor gibi değil mi Allah aşkına yoksa ben mi çok kötü niyetli biriyim. Bilemiyorum bilemiyorum.
+Eşim kuzeninin yanında bana gülümsemiş olsa ya da ufaktan dokunsa kızın hemen suratı asılıyor. Fark ediyorum.
+++Buraya bir sürü madde yazabilirim bu konuyla alakalı. Az çok neler hissettiğimi ne düşündüğümü anlamışsınızdır. Sizden istediğim ben bundan sonra ne yapabilirim? Sonuçta evlenmeden önce böyle bir durumdan haberim yoktu. Bilemezdim. Zaten ortaya dökülmüş bir şey yok. Aralarında sessiz bir anlaşma var gibi. Asla duygusal olarak konuştuklarını düşünmüyorum. Ama gözümün önünde gerçekleşen bu iğrenç olaylara da katlanıyorum. Eşime aranızda bir şey oldu mu diye sordum. Yeminler etti. Kardeşim dedi. Çok net konuştu. Ancak şunu sormaktan çekiniyorum. Cevabı beni üzecek biliyorum ama aranızda böyle söylenmemiş duygular mı var? Bunu sormalı mıyım ya da nasıl hareket etmeliyim
Hangi kardeş gibi bakan insan onunla evlenseydim diye cümleye başlar eşinizin tavırları sadece bende şu hissi uyandırdı 🤮

Bu kadar şey olurken, peki siz ne yapmayı düşünüyorsunuz? Boşanmayacaksanız eğer görmemeye çalışın, ilgilenmeyin. Sürekli trip atıp, kocanızı uyararak ömür geçmez. Size de yazık ama ben olsam boşanırdım hatta böyle bir erkekle evlenmezdim bile. Çünkü evlenmeden önce az çok sinyal vermiş, sizi arka planda tutarak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X