Eşim ve kuzen samimiyeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yabancıya gitmesin yabancı ailemize girmesin diye çoğu aile , akraba içi evliliğe yöneliyor. Büyük ihtimalle önceden ikisini birbirine yakıştırıp akıllarına da sokmuşlardır. Eşinizin de hoşuna gidiyor sanırım böyle kaçamak kurlaşmak.Aklı biraz kalmış gibi . Bu kadar rahatsız olsam herhalde kuzenlikten reddettirirdim sürekli burada konu açacağıma. Siz de farkındasınız olanın ki yüzüme vurmayın diyorsunuz.

Bana aralarında bir şey geçti ya da geçme ihtimali oldu da yasanmadi gibi bir sey geçti.
Ya da kuzen hoslaniyordu platonik olarak ama esiniz istemedi, yine de o dönem oyle bir ihtimal oldugu icin aklinda kaldi acaba onla evlenseydim nasil.olurdu diye. Çünkü kuzenin de tavırları cok normal.degil, bir çekim var gibi.
Ama eşinizin sizi onunla.kiyaslamasi hiç hos değil, ben kiyastan hoslanmam mesela. Direkt cevabım "beni kimseyle.kiyaslama.madem kiyaslayacaktin onunla evlenseydin" olurdu. Böyle ara ara trip.atmakla.olmaz o zaman kıskanç eş diye düşünüp bir yerden sonra sallamaz ama net olunursa anlar gibime geldi.
Biraz gozlemleyin ama o kiza da yeri gelirse haddini bildirin, ters birsey derse falan.

boşanmayı dusunmuyorsaniz once ehliyet alin. Kararli ve net olun. Araba surmeyi ogrenin. Daha süslü olun ve eşinizi kendinize bağlayın.
Nasıl? Ehliyet mi? Ehliyetle mi düzelecek?

Aldatılan kadınlar araba kullanamayanlar o halde?
Kullananların ilişkisine ise hiçbirşey olmaz, çünkü erkeğin kalbine giden yol şoförlükten geçer mi diyoruz.

+Durup dururken eşim o kuzeninin ismini geçirerek şuna benzer cümleler kullanıyor: onunla evlenseydim şunu sorun ederdi bunu sorun ederdi. Şu duruma anlayış göstermezdi. Aralarında bir şey olmamış olmasına teselli arıyor gibi değil mi Allah aşkına yoksa ben mi çok kötü niyetli biriyim. Bilemiyorum bilemiyorum.

Bu yeterli değil mi? Eşiniz için kuzen kardeş demekmiş. Benim için de öyle ve "Onunla evlenseydim..." ile başlayamaz kardeş hakkındaki cümleler. Hem bir insan kuzen değil başkası da olsa neden veya eşinin yanında nasıl kurar böyle cümleleri?

Bence yok aralarında sandığınız gibi bir şey de yani dediğim belki doğru değil ama insan erkek kuzenini hayranlık anlamında beğenebilir tabi kardeşlik duygusu en başta olmalı.O kuzen hanımın da sizleri görünce yüzünün asılması size karşı bir sevgisizliği olabilir.Yani ben daha 19 yaşındayım kuzenimin karısından pek iyi söz edemem.Hatta sevmem.Mesela dış görünüşü,konuşma tarzı itici bildiğiniz.Yani kısacası kimseyi sırf hemcinsimiz diye,akraba diye sevmek zorunda değiliz. Ha kuzenini bir abi olarak sizden de kıskanabilir,görümcelik misali ...

Nasıl? Ehliyet mi? Ehliyetle mi düzelecek?

Aldatılan kadınlar araba kullanamayanlar o halde?
Kullananların ilişkisine ise hiçbirşey olmaz, çünkü erkeğin kalbine giden yol şoförlükten geçer mi diyoruz.
Hayir tabi ki konu sahibine bir ugras lazim o yuzden dedim. Hem de özgüven olur. Yoksa aldatan kisinin kisilik bozukluğu o davranis karsi tarafla ilgisi yok

Adı konmamıs bişeyler var gibimi hissettiriyor size.. Bence eşini al karşına güzelce konus, bize nasıl yazdıysan onada rahatsız olduğun konuları ve o kızla fazla samimi olmamasını arada bir mesafe koymasını söyle

Bizim ve çevremizdeki ailelerde kuzen kardeş değildir.
Akraba evliliği çoktur.
O yüzden dinin izin verdiği bir evliliğe tü kaka denilemez.
Ensest abartı zaten.
Yalnız eşinizin ondan karısıymış gibi hayali olarak bahsetmesi çok çirkin.
Söyleyin de o gevşek ağzını diktirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X