Eşim ve kuzen samimiyeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ama kuzenimle evlenseydim.. maddesi yabana atilacak bir madde degil. Insan kardes gozuyle baktigi kuzeni icin bu cumleyi kuramaz.

Katılıyorum arkadaşa. Hayatim boyunca kuzenlerimi kardeş bildim. Böyle bir cümle aklımın ucundan dahi geçmez geçemez. Ama eşinizin aile ortamında ya da bireysel olarak kendi bakış acısında bu tip şeyler normal olabilir. Sonuçta burası Türkiye akraba evliliği örnekleri mide bulandırıcı derecede fazla. Insallah korktuğunuza uğratmasın Allah

Kuzen kardestır dıyen arkadas olmus ama herkes aynı degıl bende kuzenlerıme o gozle bakamam ama bızım kuzenler hep bırbırlerıyle evlı hepte sızın anlattıgınız gıbı seylerle baslıyorlar ve bozde sızın gıbı kıllanıp anlıyoruzkı flortlesıyorlar caktırmadan. Geeceklerı carpmayın demıssınız ama ben olsam bırdaha o sekıl bırsey gorursem ayrılacagımı soylerdım. Cunku ben boyle belirsız dusuncelere gelemem kafayı yerım

+Durup dururken eşim o kuzeninin ismini geçirerek şuna benzer cümleler kullanıyor: onunla evlenseydim şunu sorun ederdi bunu sorun ederdi. Şu duruma anlayış göstermezdi. Aralarında bir şey olmamış olmasına teselli arıyor gibi değil mi Allah aşkına yoksa ben mi çok kötü niyetli biriyim. Bilemiyorum bilemiyorum.
+Eşim kuzeninin yanında bana gülümsemiş olsa ya da ufaktan dokunsa kızın hemen suratı asılıyor. Fark ediyorum.
Ben sadece şu maddelere takıldım. Diğerlerinde sorun yoktu, buralarda işkillendim. İlla birşeyler olmuş olması gerekmez, aynen dediğin gibi sessiz anlaşma. Kendilerine bile itiraf edememişler ki, kalmış öyle. Üzgünüm. Seni rahatlatmayı çok isterdim. ☹️

Anne tarafi kuzenlerimle kardes gibi, baba tarafi kuzenlerimle kizlarla rakip gibi erkeklerle her an sevisebilirmişiz gibi büyütüldük. Yengemden dolayi boyleydi tabi onun ahlaksizligindan. Yoksa abilerim gerçekten abi gibiydi hicbir yanlislarini görmedim. Annem de kesinlikle oyle yetiştirmedi.

Esimin de teyzesinin kizi esim bekarken ona karsi cok rahat davraniyormus. Bir keresinde esim salonda uyurken yanina uzanmaya kalkmış. Esim bagirmis bir daha kesinlikle konusmamis. Baska kuzenleri de birbiriyle evlenmis. Benim amcamin cocuklari da birbiriyle evlendi. Hic onaylamiyorum ama oluyor.

Kuzenler kardeş gibi büyür ya da gercekten nikah düşer diye düşünerek mesafeli olurlar.

Sizin esinizin aklinda kalmis bu kiz. Küçükken bir sey yasamis olabilirler çocukça. Onu unutamiyor olabilir.

Kucukken birbirlerine yakıştırılmis olabilirler. Onun hissi kalmis olabilir icinde.

Sevişmiş olabilirler. Her sey mümkün bence.

Ben beni birakip yürümesine bile tahammul edemem. Istedigi kadar hizli yürüsün nasil tek birakilirim, niye elimi tutmuyor olur?

Bende olsam aynı sizin gibi düşünürdüm bende tahammül edemem fakat şöyle bi durum var ki üstüne fazla gittiğinde deozuur dilerim amaeşeğin aklına karpuz kabuğu sokmk diye bir deyim var .farkettirmeden iğneleyin kocanızı yada kuzeni

Tabi ki haddini bildiriyorum. Seni övmek için söylüyorum aslında diyor. Mesela o maddi konularda anlayış göstermezdi o yaptığı yemeği başıma kakardı sen öyle değilsin diyor. Bunlar da bana teselli ediyor kendi gibi geliyor
Övgüyü illa birini elestirerek mi yapacakmis birde yakin akrabasi. Nasıl oluyorda onun karısı olduğunu hayal bile edebiliyor

Kıskanç değilimdir, ama hislere çok inanırım.. Bazen insanın içini didikleyen huzursuz eden olaylar olur, görünürde herkese normal gelse bile vardır altında bişey.. Benim eşimin bi tane kuzeni var kadın olarak onuda severim yaşlarımız yakın hiç kıskanmadım, sizde diğer kuzenleri kıskanmadığınızı söylemişsiniz zaten, sıkıntılı bi kıskançlık seviyeniz olsa hepsini kıskanırsınız. Eşinizin kıza karnıma dokun demesi filan abes değil bana göre ama yok onunla evlenseydim, yok ona benim gibi biri lazım filan demesi içinde ukte kalmış bişeyler olduğunu gösteriyor sanki..

"onla evlenseydim.." ile başlayan cümleyi okuyana kadar ee ne var bunda diyordum. ama demek evlenme ihtimalleri vardı, bizim ailede kuzen evliliği yoktur, kuzen kardeştir, ve çok da samimiyizdir, göbeğime dokun kas bu diyince ben olsam bi yumruk geçirirdim mesela =) eşim de bunu yadırgamazdı kuzenimin eşi de yadırgamazdı.. ama "evlenseydik" diyorsa kişi o ilişkide bir çarpıklık vardır.
benim eski sevgilim beni dayısının kızıyla aldatmıştı mesela, hayatımın en büyük şokuydu bu, memlekette kız mı kalmadı demiştim, çok ilginç gelmişti, şu an evliler, çok garip geliyor hala, hiçbir zaman anlayamayacağım kuzen evliliğini...

Evlenmeden önce kuzeniyle yan yana yuruyup sizi arkada biraktigi an çekip gidecektiniz bence.

Su saattwn sonra kuzeni hiç sallamayip esinizden de boşanmayı dusunmuyorsaniz once ehliyet alin. Kararli ve net olun. Araba surmeyi ogrenin. Daha süslü olun ve eşinizi kendinize bağlayın.

Kuzen kardeştir, ben öyle büyüdüm. Başka şekilde düşünmek gibi bir isteğim de yok. Ki bence birçok üye de böyle düşünüp size net bir cevap vermekten çekinecektir.
Kuzen kuzendir. Kardeş değildir.

Ben de büyürken keçiyi ceylan diye tanıttılar yıllarca. Sizce ceylan olmuşmudur artık?

Eşimin birkaç tane bayan kuzeni var. Bizim yaşlarımızda. Hiçbirine karşı kötü bir duygum yok hatta onları seviyorum bile ancak bir tanesi var ki onda içime sinmeyen şeyler var. Kendime bile söyleyemediğim ama kendimi yiyip bitirdiğim şeyler. Tek tek anlatacağım. Lütfen korktuğum şeyleri yüzüme şamar gibi çarpmayın. Daha ılımlı söyleyin belki de yanılmak istiyorum.
+Evlenmeden önce bu kuzeni ile beni tanıştırmak istedi. Buluşunca eşim beni unutmuş gibi onunla yanyana yürümeye başladı. Ben arkalarındaydım. Ara sıra dönüp bakıyordu bana. Bunu geçebilirim çünkü eşimin hızlı yürüme huyu vardır. İyi niyet gösterebilirim.
+Ancak o buluşmadan sonra öyle bir şey dedi ki eşim. Buna asla iyi niyet gösteremiyorum. Oturduğumuzda kuzeni bi erkekle tanışmak maksadıyla görüştüğünü ama anlaşamadıklarını söyledi. Kızın söylediğine göre kendisi çok konuşmuş karşı taraf hiç konuşmamış suskun kalmış. Kuzeni bizim yanımızdan ayrıldıktan sonra eşim bana dedi ki ona benim gibi biri lazım. Ben de rezil ettim bunu söylediği için. Bu ne iğrenç bir cümle. Ben suskun kalmazdım anlamında dedim diye savundu kendisini. Sonra da yanlış olduğunu kendisi de kabul etti.
+Kuzenleri ile beraber köy evlerindeyiz. ben mutfakta bulaşık yıkıyorum. Onlar da arkamda oturuyorlar. İşte eşime kilo almışsın falan dediler o yok bunlar yağ değil kas dedi. Eşim ayağa kalktı bak karnıma dokun dedi aynı kıza. Ben elimde köpüklü tabak arkama doğru baktım neler olacak diye. Kız baktığımı farketti. Dokunmadı eşime ama eşim defalarca dokun dokun dedi. Başbaşa kalınca haddini bildirdim ama içimde kaldı bunlar hep.
+Durup dururken eşim o kuzeninin ismini geçirerek şuna benzer cümleler kullanıyor: onunla evlenseydim şunu sorun ederdi bunu sorun ederdi. Şu duruma anlayış göstermezdi. Aralarında bir şey olmamış olmasına teselli arıyor gibi değil mi Allah aşkına yoksa ben mi çok kötü niyetli biriyim. Bilemiyorum bilemiyorum.
+Eşim kuzeninin yanında bana gülümsemiş olsa ya da ufaktan dokunsa kızın hemen suratı asılıyor. Fark ediyorum.
+++Buraya bir sürü madde yazabilirim bu konuyla alakalı. Az çok neler hissettiğimi ne düşündüğümü anlamışsınızdır. Sizden istediğim ben bundan sonra ne yapabilirim? Sonuçta evlenmeden önce böyle bir durumdan haberim yoktu. Bilemezdim. Zaten ortaya dökülmüş bir şey yok. Aralarında sessiz bir anlaşma var gibi. Asla duygusal olarak konuştuklarını düşünmüyorum. Ama gözümün önünde gerçekleşen bu iğrenç olaylara da katlanıyorum. Eşime aranızda bir şey oldu mu diye sordum. Yeminler etti. Kardeşim dedi. Çok net konuştu. Ancak şunu sormaktan çekiniyorum. Cevabı beni üzecek biliyorum ama aranızda böyle söylenmemiş duygular mı var? Bunu sormalı mıyım ya da nasıl hareket etmeliyim
Elimle pek görüştürmezdim . Ne olursa olsun rahatsızlık duyduğumu eşim bilmeli ve görüşmemeli o ne öyle alla her şey geliyor

Eşimin birkaç tane bayan kuzeni var. Bizim yaşlarımızda. Hiçbirine karşı kötü bir duygum yok hatta onları seviyorum bile ancak bir tanesi var ki onda içime sinmeyen şeyler var. Kendime bile söyleyemediğim ama kendimi yiyip bitirdiğim şeyler. Tek tek anlatacağım. Lütfen korktuğum şeyleri yüzüme şamar gibi çarpmayın. Daha ılımlı söyleyin belki de yanılmak istiyorum.
+Evlenmeden önce bu kuzeni ile beni tanıştırmak istedi. Buluşunca eşim beni unutmuş gibi onunla yanyana yürümeye başladı. Ben arkalarındaydım. Ara sıra dönüp bakıyordu bana. Bunu geçebilirim çünkü eşimin hızlı yürüme huyu vardır. İyi niyet gösterebilirim.
+Ancak o buluşmadan sonra öyle bir şey dedi ki eşim. Buna asla iyi niyet gösteremiyorum. Oturduğumuzda kuzeni bi erkekle tanışmak maksadıyla görüştüğünü ama anlaşamadıklarını söyledi. Kızın söylediğine göre kendisi çok konuşmuş karşı taraf hiç konuşmamış suskun kalmış. Kuzeni bizim yanımızdan ayrıldıktan sonra eşim bana dedi ki ona benim gibi biri lazım. Ben de rezil ettim bunu söylediği için. Bu ne iğrenç bir cümle. Ben suskun kalmazdım anlamında dedim diye savundu kendisini. Sonra da yanlış olduğunu kendisi de kabul etti.
+Kuzenleri ile beraber köy evlerindeyiz. ben mutfakta bulaşık yıkıyorum. Onlar da arkamda oturuyorlar. İşte eşime kilo almışsın falan dediler o yok bunlar yağ değil kas dedi. Eşim ayağa kalktı bak karnıma dokun dedi aynı kıza. Ben elimde köpüklü tabak arkama doğru baktım neler olacak diye. Kız baktığımı farketti. Dokunmadı eşime ama eşim defalarca dokun dokun dedi. Başbaşa kalınca haddini bildirdim ama içimde kaldı bunlar hep.
+++Buraya bir sürü madde yazabilirim bu konuyla alakalı. Az çok neler hissettiğimi ne düşündüğümü anlamışsınızdır. Sizden istediğim ben bundan sonra ne yapabilirim? Sonuçta evlenmeden önce böyle bir durumdan haberim yoktu. Bilemezdim. Zaten ortaya dökülmüş bir şey yok. Aralarında sessiz bir anlaşma var gibi. Asla duygusal olarak konuştuklarını düşünmüyorum. Ama gözümün önünde gerçekleşen bu iğrenç olaylara da katlanıyorum. Eşime aranızda bir şey oldu mu diye sordum. Yeminler etti. Kardeşim dedi. Çok net konuştu. Ancak şunu sormaktan çekiniyorum. Cevabı beni üzecek biliyorum ama aranızda böyle söylenmemiş duygular mı var? Bunu sormalı mıyım ya da nasıl hareket etmeliyim
Sizde kuzeninin yanında eşinize dokunun öpün elini tutun ve az görüşün

Esinden yuruyemiyorsan kuzeni caydir esin sana yakin davraninca yuzu niye asiliyor?hem sor bakayim evlenmeyi dusunmuyormuymus?samimi olmasin mesafe koymak zormu?esin yemesin bizi simdi acitsa da akilli davran kavga cikarmak yerine ayir ikisini

Kuzen kuzendir. Kardeş değildir.

Ben de büyürken keçiyi ceylan diye tanıttılar yıllarca. Sizce ceylan olmuşmudur artık?
Size kimin neyi nasıl öğrettiğini bilmem, ailenizi de bilmem. Akraba evliliklerinin olmadığı ve normal karşılanmadığı bir ailede büyüdüm. Kusura bakmayın ama 21.yüzyılda akrabayı cinsel bir tehdit olarak görebilmek ve bu düşünceyi devam ettirmek ne kadar mantıklı? Bahsettiğim de o, akrabalık ilişkileri hassastır ve kimse net bir yorum yapamaz.

Kuzen demek kardeş demek benim ailemde böyleydi ama her aile yapısı farklıdır.

Onların ailesinde böyle evlilikler var mı ?

Sanki kuzenine karşı hafif bir ilgisi var gibi hissettim.

Ee kızın da ilgisi varsa neden olmadı o zaman eğer ailede bu tür şeylere karşı ise ondan biradaysa gelmemiş olabilirler.

Siz flört ederek mi evlendiniz ? Yoksa görücü usulü vs mi ?
Eşinizin size karşı davranışları nasıl ?

Ailede akraba evliliği var mı?
Yoksa karşılar mı böyle şeylere?
Hani belki birbirlerine karşılıklı hisleri vardı ama ailede böyle şeyler olmaz diye açılamamışlardır zamanında.
Olabilir mi?

Bizler kuzenlerle evlilik söz konusu olamayacak kadar kardeş gibi fakat nikah düşeceğini bilerek de mesafeliyizdir. Bu çok güzel bir ilişki düzeyi bence.

Ama eşinizin tavırları rahatsız edici. Ayrıca birşeyler hissediyorsanız muhtemelen haklısınızdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X