Eşim yemek seçiyor

Gecen esimle de bu konuyu konustuk. Esim iki oglumla pasta yapti beraber. Biz bastan ogullarimizi hayata hazirlamayi hedefliyoruz her konuda. Bir erkek gerektiginde ilk kendi evini sonra esi ile beraber yasadigi evi cekip cevirebilmeli.

Okuyunca başımı iki yana sallaya sallaya güldüm. Benim eşim de et, tavuk, balık yemez. Bunların suyu ile yapılan herhangi bir şey de yemez asla. Tavuğu görmeye bile tahammülü yok. iki üç kere yanında "tavuk" kelimesini söylerseniz öğürmeye başlıyor. Kendi yemediği gibi yanında da kimseye yedirmez. Sadece çok baharatlı bir köfte olursa kömür gibi çok pişmesi şartıyla yiyebiliyor, bir de çok baharatlı ve iyi pişmiş sucuk yiyebiliyor. Sorunu şu, etten iğreniyor. Bu arada sebzeye de fazla düşkün değil. Kereviz, lahana ve enginar asla yemez, evde pişmesinden de hoşlanmaz. Çoğunlukla karbohidrat ağırlıklı besleniyor, makarna börek seviyor.
Kendime ayrı, eşime ayrı yemek yapmak zor geldiği için ben kilo aldım. Size tavsiyem, eşiniz yemezse yemesin, siz kendinize pişirin. Eşiniz yemek yapabiliyorsa, siz kendinize yemek yaptığınız gün eşiniz de kendisine yemek yapsın. Biz öyle yapıyoruz.

Ama et tüketmeyen biri değil yemeklerin içinde yemediğini söylüyordu sonra 3 yemekten 1ini sevöez oldu evlendik ne yapıcam akşım şaşıyor
Etsiz yemekler derya deniz ya nasıl ne yapacaginizi şaşırıyorsunuz cok ilginç. Insanların fikirleri değişebilir, belki bigün veganda olabilir. 2 yemek yaparsınız olur biter

Aç kalsın. Yapmayın

Hic sevmedigi seyleri yapma, ama ev yogurduna alisir o. Yavas yavas bakarsin alismis.

Ya gerçekten geçen uyurken sofra kurayım dedi. Geldi ben garnitürlü pilav yemiyorum Allahım ben nerden bilicem sevgiliyken Dışarda garnitürlü pilav mı yedik ki

Ayy eşiniz de çok sinir bozucuymuş cidden alişmiş herşeyi yavan yavan yemeye...

Ben eşlerin zorlanmasi taraftari degilim insanlar herşeyi yemek zorunda degiller ama yemediği bir kaç cesit olsa damak tadina uymuyor denir de herseye de boyle yapilmaz ki. Hersey sade, etsiz bu nasil beslenme. Kendi haline birakin bir kac gun ne yerse yesin.

Sevmiyorsa sevmiyordur et suyunu, tavuk suyunu ve yapımı yoğurdu. Siz seviyorsanız kendiniz için yapın.

Eşimde sebze yemez pek. Ben kendime ve çocuklara göre yapıyorum. Ona başka birşey yapıyorum o gün, evdeyse kendine hazırlıyor zaten.

Eşinizde girsin mutfağa, şuan siz yapıyorsanız yemekleri çoğunlukla kendisine de sorun. Zamanla alırsınız karşılıklı olarak.

Valla benim eşimde tam bir etçil. Et ve hamur ikisine bayılır. Kültürel fark.
Bizde ot ve balık olur hep. Ben çorbasız yaşayamam o direkt ana yemek ister.
Evleneli 5 ay oldu. Önceleri neden çorba vs yapıyorsun derdi.
Ben onu yavaş yavaş alıştırdım.
2 gün sebze yediyse 3. gün et tavuk vs sevdiği bir şeyi yaparım.
Yavaş yavaş alıştırdım.
Kayınvalidemle geçen muhabbet ediyoruz ne yemek yaptın vs.
Yemekte çorba yoğurtlu brokoli ve kıymalı şehriye pilavı vardı.
Bana eşim için çorba pek aramaz babası gibi vs brokoli ağzına sürmez dedi.
Sonra eşim telefonu aldı çorbayı çok güzel yapıyor anne brokoli de böyle çok güzel dedi kayınvalidem şok
Bence erkeklerin damak tadı zamanla değişebiliyor ancak adam vegan vejetaryen ise ortak bir noktada buluşmaya alışmalısınız.
Şahsen eşim yemeseydi de ona ayrı kendime ayrı hazırlardım.
Sonuçta neden hazırlamim canım kocam

Aynı evin içine girince daha iyi anlaşılıyor ne sevip ne sevmediğimiz.
Henüz yeni evlisiniz. Gerekirse liste yapın unutmamak için. Eşinizin katiyen yemem dediği şeyleri. Ve neden yemediğini.
Önyargı mı, cidden sevmiyor mu.

Bu şekilde sevip sevmediği şeyleri öğrenin.
Ondan sonra da hep onun sevdiği gibi yapmayın elbette. O evde siz de yaşıyorsunuz.
Zamanla orta yol bulunur ve bir şekilde bir yemek düzeniniz oluşur. Siz yaptıkça tadına bakar falan.
Ondan da ılımlı ve nazik olmasını talep edin.
Tabii ki becerebilirse, hani ille söylemek mi gerekir kibar olması gerektiği.. Neyse.
Siz konuşun.
Belki tavuk suyu katılmış pilavı sevmiyordur ama tavuk suyuna çorba sevecektir.(örnek)
Bazen denemeye açık olmak lazım.
Zinhar yemem ağzıma sürmem dediğin şeyler vardır, bir de pek tercih etmediklerin vardır.
Bu ikincisi, bazen denenebilir ve belki sevilebilir.
Alışırsınız

Bu daha da zor yani sen benim yemiyor olmama saygı duy ama ben senin yemeni de istemiyorum yani sana saygı duymuyorum hissi verirdi bana
Eee ama ben seviyorum belki! Böylesi bana simariklik geliyor cok istiyorsa kendi yapsın kafalar zaten dolu bi de o bunu yemez ne yapsam diye kafa yoramazdim şahsen
Ben evimizde görmediğimden garipsiyorum sadece en küçük kardesim biraz secicidir o da kucuk oldugu icin biraz toleransli büyüdü ama annem ona da herseyi yedirirdi. Yani aileden kaynaklaniyor bence biraz da

Evet kendi de diyor sen illa öyle yiyeceksen ye ben kendime yaparım diyo öyle şey mi olur diyordum oluyormuş demek ki

Evet ya evliliğin ilk ayları her konu da alışma süreciymiş mutfak en son aklıma gelirdi bekarken ama cidden yeri gelince bu da baya not almalık bir sorun oluyomuş teşekkürler tavsiye için

Anlıyorum canım yemek seçince de zor oluyo ne istiyorsa onu yesin diyemiyoruz maalesef sevdiği seyleri yapmaya çalışıyorum ama kv den kaynaklı benim bekarlıktan gelen birsey yemek kültürleri pek yok eti seviyor sadece bende diğer şeyleri de yesin diye yemeklere koyuyorum onun hatrına yiyo

Yillar yilllar gecince olay soyle gelisiyor
Ne yemek var
Su bu vs
Ben bunu yemem
Iyi lokantalar sagdan sagdan yürü...

Hic sevmedigi seyleri yapma, ama ev yogurduna alisir o. Yavas yavas bakarsin alismis.
Uzun süre bekar yaşamasından kaynaklı sanırım gerçi ete karşı tutumu hep aynıymış ama yoğurdu vs unutmuş sanki yoğurttan süt tadı gelecek tabiki gelmezse dert zaten hazıra alışmış ondan büyük ihtimalle

Ay kizdi ne demek ya ben de buna kizdim. Karni doysun diye ona yemek yapan kisiye nasil laf edebiliyor ayip valla hic utanmiyor insanlar. Yemek secilmeyen evlerde bile ne yapsam tasasi oluyor. Yemiyorsa o gun yaptiginizi cikarsin peynir ekmek yesin ac kalacak hali yok ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…