Eşim yemek seçiyor

senin mi bilgin var yaaa beni burda herkez bilir esnaf lokantası degil benim evim yapmam da yemem de
Valla köyü olmayan bir insanım, kaç kuşak şehirli bir ailem var, köyüm olmadığından annem tarhana fln bilmediğinden organik düzgün tarhana bulacağım diye kilosunu 60 tl ye alıyorum. Yazlığa gittiğimizde köy pazarından topluyorum göceli tarhanayı.
Kendi yoğurdumu mayalıyorum. Bağırsaklar vücudun ikinci beyni derler, bağırsak için de probiyotik ihtiyacı probiyotik turşu, tarhana ve yoğurttan bol miktarda alır.
Ayrıca sulu sebze yemekleri çoo sağlıklıdır. Sızma zeytinyağıyla yapılan bir sebze yemeğinden alacağınız vitamin gayet yeterlidr
Bildiğiniz ergen kafasında yazmışsınız.

o senin algılama seklin nasıl burda millet ayy ben organik yıyorum deyınce alkıslanıyorsa bende ıyy köylü ürünleri sevmiyorum kokuyor diyorum ve kimsenin beni elestirmesi zerre beni iglilendirmez herkezin kendi tercihi
Siz önce biraz gibi düzgün Türkçe öğrenin, düzgün yazın. HerkeZ yazan bir insanın burada bilgi dağıtması da komedi. Daha anadilini yazamıyor gelmiş organik sağlıklı gıdalara yazıyor

Sevmemek başka bir durum, insanlara köylü babaanne diye kucumseyerek bahsetmek başka
Siz sevmiyor olabilirsiniz ama seveni elestirme hakkiniz yok o saygısızlığa girer
Ayrica elegant degil elegan, herkez degil herkes.
Üslup cok önemlidir, burada herkes istedigini SAYGI sınırları icerisinde söyleyebilir ama kendi fikrini söylemek icin başkasını aşağılamaya gerek yok.
Hah aynı şey, gelmiş köylü diyor daha iki satır kendi anadilini yazamıyor. Cehaletin tanımı resmen

Tavuk suyuna tarhana mı?Öğğğkk..Olacak şey değil..
Yoğurtta süt tadı varsa mayalama tam olmuyor olabilir, bu ph ile alakalı bir durum..eşiniz standart yoğurda alışık ise begenmeyecektir.
Kusura bakmayın ama buradan garip damak tadınızı eşinizi de dayatmaya çalışıyor gibi görünüyorsunuz.

Sizinki bencilmiş te , eşim de o sebzeleri sevmez ama evde pişmesine karşmaz, karışamaz, karışmamalı :p
Sebze ile sorun yok mesela kendime bugün kereviz salatası yaptım. Bir tek tavuk ile ilgili sorun var. Tavuk pişiremiyorum. Ben de başta şımarıklık olarak yorumluyordum ama adamın gerçekten midesi bulanıyor, sonra bütün gün hiçbir şey yiyemiyor.

sen demekkki öyle algılıyosun o urunlere dogal organik adını kim takmıs ki köylü ürünleri iste
Tamam ne güzel iste köy/köylü ürünü
Köylü milletin efendisi diye bosuna denmemis, o nickinizdeki limonu da köylüler yetistiriyor ki biz de limoncuyuz bahçemizde yetiştiriyoruz.
Ben sehir insaniyimdir köyde yasamadim yasayamam da ama köylü diye kimseyi küçümseme hakkini kendimde görmedim hepimizin kökeninde köylülük var cok şükür
Adinin dogal/organik denmesi degil önemli olan. Kim taktiysa takmis isimleri boşver haticeye degil neticeye bakalim, o sofraya koydugunuz sebzeler gokten zembille inmiyor. Bilin istedim.

Uzun süre bekar yaşamasından kaynaklı sanırım gerçi ete karşı tutumu hep aynıymış ama yoğurdu vs unutmuş sanki yoğurttan süt tadı gelecek tabiki gelmezse dert zaten hazıra alışmış ondan büyük ihtimalle
Biz ilk evlendigimizde esim surekli kola, hazir meyve suyu icerdi. Benden alisti artik ayran, soda iciyor, corba sevmezdi ona alisti. Yani zamanla oluyor. Ama sana kızması bagirmasi saygisizlik. Ben bunu sevmiyorum deyip baska bir sey yiyebilir kendi. Bu tavir sen onun agzina gore yemek yapmak zorundaymissin gibi hissettirir

Valla köyü olmayan bir insanım, kaç kuşak şehirli bir ailem var, köyüm olmadığından annem tarhana fln bilmediğinden organik düzgün tarhana bulacağım diye kilosunu 60 tl ye alıyorum. Yazlığa gittiğimizde köy pazarından topluyorum göceli tarhanayı.
Kendi yoğurdumu mayalıyorum. Bağırsaklar vücudun ikinci beyni derler, bağırsak için de probiyotik ihtiyacı probiyotik turşu, tarhana ve yoğurttan bol miktarda alır.
Ayrıca sulu sebze yemekleri çoo sağlıklıdır. Sızma zeytinyağıyla yapılan bir sebze yemeğinden alacağınız vitamin gayet yeterlidr
Bildiğiniz ergen kafasında yazmışsınız.
valla saglıklı yemek sadece sulu yemek degildir önce bunu anla köylü olmaya cokk meraklıysan git tatlım öyle ayyy ben organik besleniyorum sekerim dicene git bi inek tezegi toplada gör :)))) bırak bu işleri yaa tarhana bulgur bize köylü edebiyatı yapma isteyen istedigini yazar ben köylü ürünleri sevmiyorum kullanmıyorum bunu yazınca sen asalanma hissediyosan o senin problemin beni hic baglamaz

Yani ben de böyleyim. Sevmiyorum dediğim halde yemeğin içine koyarsa ben de laf ederim ben söylemişim çünkü. İğreniyorum saygı duyulması lazım.

valla saglıklı yemek sadece sulu yemek degildir önce bunu anla köylü olmaya cokk meraklıysan git tatlım öyle ayyy ben organik besleniyorum sekerim dicene git bi inek tezegi toplada gör :)))) bırak bu işleri yaa tarhana bulgur bize köylü edebiyatı yapma isteyen istedigini yazar ben köylü ürünleri sevmiyorum kullanmıyorum bunu yazınca sen asalanma hissediyosan o senin problemin beni hic baglamaz
Sulu olmayan sağlıklı yemekten kastınız ne?

Tavuk suyuna tarhana ağır olur tavuğu haslarken limon sık agirligini alir ve birseyler katacaksan azar azar kat 1 bardak değil yarisi gibi gibi o tadı alamasın birde göstermeden kat görürse hiç yemez yoğurt mayalarkende o tatlı tadı benim çocuklarda sevmez bende 1 kesme şeker 1 tutam tuz atarim dengelenir dene ama açıkçası yemek seçen es Allah yardımcın olsun

Sulu olmayan sağlıklı yemekten kastınız ne?
kiona cok saglıklıdır ille sulu yemek degildir saglıklı yemek herkes ensaf lokantası gibi kurufasulye yapmak zorunda degil balık istiridye ürünleri cok saglıklıdır

valla ben hazır ürünleri severim kullanrm da metro ya gittigimd ilk isim yıkanmıs ayıklanmıs salata almak :)))

o yuzden sulu yemek isteyen esnaf loknatasına gider ... nokta .com :)))

kiona cok saglıklıdır ille sulu yemek degildir saglıklı yemek herkes ensaf lokantası gibi kurufasulye yapmak zorunda degil balık istiridye ürünleri cok saglıklıdır

valla ben hazır ürünleri severim kullanrm da metro ya gittigimd ilk isim yıkanmıs ayıklanmıs salata almak :)))

o yuzden sulu yemek isteyen esnaf loknatasına gider ... nokta .com :)))
kinoa mı demek istedin canım?

X