Eşim yemek seçiyor

Eşim yemek seçecek olsa ona özel yemek yapmam. Sürekli o yemez şunu yapmayayım, o sevmez şundan koymayayım diye düşünmek istemem çünkü çok yorucu. Beğenmiyorsa kalkıp kendi yapsın

Eşim yemek seçecek olsa ona özel yemek yapmam. Sürekli o yemez şunu yapmayayım, o sevmez şundan koymayayım diye düşünmek istemem çünkü çok yorucu. Beğenmiyorsa kalkıp kendi yapsın
Bu da biraz sert olmaz mı zaten mutfağa girmiş zamanımız varken dikkate almamışız gibi evlilikte böyle şeyler daha yorucu olmaz mı bana mı öylr geliyor

Ay çok zor ya gerçekten bende de tam tersi var. Patlıcan ve fasülye dışında sebze yemiyor. Yazın gene yapılacak yemek bulunuyor da kış sebzelerini yemediği için çok zorlanıyorum. Ben de öyle severim ki brokoli, pırasa, kerevizi. Kendime yapıyorum sonra da diyorum ki benim yemeğim var sen ne yemek istersen yap. Sürekli uğraşamıyorum çünkü. Neyse ki kendine göre bişiler yapıyor.

Merhaba Hanımlar biz 4 aylık evliyiz. Eşim etli yemek yemediğini biliyordum asla yapmıyorum ama tavuk ve et suyuna yemek de istemiyor. Geçen mis gibi tavuk suyu yaptım kendim buzluğa koydum şifa niyetine ondan tarhana yaptım daha içine koyarken baktı bu ne ben bunu yemem diyor. Kafayı yicem yoğurdu evde mayalıyorum beğenmiyor süt kokuyo diyo herkeste bana nasıl yaptığımı sorar, katkısız olsun ekmekleri evde yapıp yiyelim diyorum yapıyorum bakıyorum ekmek alıp gelmiş. Sabah akşam kuru fasulye mi yicez ya. Ne yapsam laf tadına bakmadan bu ne bu ne diyor. Nasıl tepki vermeliyim ne demeliyim tecrübeli hanımlar yardımcı olun ben biraz sinirleniyorum böyle olunca.
valla kusura bakma da mis gibi kocan var bırak su köy usulu yemek yapmayı yaa sulu yemek binde bir yaparım valla ki kocam böyle seyleri cok sever hemen derim git anan yapsın o zaman burası esnaf lokantası degil

esimin ailesi köyden cok sey yollardı ben evlenmeden öncede öyle köy seyleri yemezdim babannem yollardı ya bozulurdu yada annem halam verirdi köy seyleri cok kokuyo dogal mogal ama sevmiyorum iste bence esin gayet iyi secici insanlar iyidir tarhana ev yogurdu falan ögg yani nedir babanne mi oldun simdiden

Aynen sebze bakliyat ve balık bayılıyor öyle kek börekçi değil onları isterse kendi yapıyor dur bi tarif gördüm deneyim bakalım diye bekar evinde fırın yokmuş özeniyor çörek meşhur onlarda 5 10 günde bir çörek yiyoruz 😂 şirkette tavuktan tiksinmiş iş yerlerinde malum tavuk 5günün 4ü çıkıyor
Işte bu gerekce mantıklı benim.kardesim.de üniversitedeyken her gun makarna yemekten bıkmış simdi yemez ama hic makarna yemiyor değil sadece yemek istemiyor baska şeylerden yer tavuk da zaten hormon olduğu icin organikse yiyin deniyor
Bu da biraz sert olmaz mı zaten mutfağa girmiş zamanımız varken dikkate almamışız gibi evlilikte böyle şeyler daha yorucu olmaz mı bana mı öylr geliyor
Bence bir evde mutfaga girilir bir menu belirlenir ve pisirilir herkes icin ayri ayri yapilmaz misal çorba ana yemek pilav salata
Birini yemiyorsa diger ucunu yesin ama dur o corba icmez yapmayayim salatada maydanoz yemez koymayayim pilavda sehriye sevmez vs eee bu kadar seye kafa yorulmaz ki, o zaman is simarikliga dönüyor işte

valla kusura bakma da mis gibi kocan var bırak su köy usulu yemek yapmayı yaa sulu yemek binde bir yaparım valla ki kocam böyle seyleri cok sever hemen derim git anan yapsın o zaman burası esnaf lokantası degil

esimin ailesi köyden cok sey yollardı ben evlenmeden öncede öyle köy seyleri yemezdim babannem yollardı ya bozulurdu yada annem halam verirdi köy seyleri cok kokuyo dogal mogal ama sevmiyorum iste bence esin gayet iyi secici insanlar iyidir tarhana ev yogurdu falan ögg yani nedir babanne mi oldun simdiden
Ne kadar garip bir uslubunuz var ben sizi cok naif hassas biri saniyordum
Köy seyleri diyerek kucumsediginiz seyler şimdi en çok talep gören, organik/dogal diye arayıp da bulunamayan seyler
Beğenmiyor olabilirsiniz de böyle nahoş bir üslupla yazmaniz gercekten cok itici geldi bir okuyucu olarak.
Bana da annem köyden salcasindan tarhanasina gönderir, kendim de yaptim tarhana mis gibi. Şu an süt ürünleri yasak ama ev yogurdu kadar faydalisi yok. Allah saglik versin de bu tur seylere muhtaç olmayın

Okuyunca başımı iki yana sallaya sallaya güldüm. Benim eşim de et, tavuk, balık yemez. Bunların suyu ile yapılan herhangi bir şey de yemez asla. Tavuğu görmeye bile tahammülü yok. iki üç kere yanında "tavuk" kelimesini söylerseniz öğürmeye başlıyor. Kendi yemediği gibi yanında da kimseye yedirmez. Sadece çok baharatlı bir köfte olursa kömür gibi çok pişmesi şartıyla yiyebiliyor, bir de çok baharatlı ve iyi pişmiş sucuk yiyebiliyor. Sorunu şu, etten iğreniyor. Bu arada sebzeye de fazla düşkün değil. Kereviz, lahana ve enginar asla yemez, evde pişmesinden de hoşlanmaz. Çoğunlukla karbohidrat ağırlıklı besleniyor, makarna börek seviyor.
Kendime ayrı, eşime ayrı yemek yapmak zor geldiği için ben kilo aldım. Size tavsiyem, eşiniz yemezse yemesin, siz kendinize pişirin. Eşiniz yemek yapabiliyorsa, siz kendinize yemek yaptığınız gün eşiniz de kendisine yemek yapsın. Biz öyle yapıyoruz.
Sizinki bencilmiş te , eşim de o sebzeleri sevmez ama evde pişmesine karşmaz, karışamaz, karışmamalı :p

Işte bu gerekce mantıklı benim.kardesim.de üniversitedeyken her gun makarna yemekten bıkmış simdi yemez ama hic makarna yemiyor değil sadece yemek istemiyor baska şeylerden yer tavuk da zaten hormon olduğu icin organikse yiyin deniyor

Bence bir evde mutfaga girilir bir menu belirlenir ve pisirilir herkes icin ayri ayri yapilmaz misal çorba ana yemek pilav salata
Birini yemiyorsa diger ucunu yesin ama dur o corba icmez yapmayayim salatada maydanoz yemez koymayayim pilavda sehriye sevmez vs eee bu kadar seye kafa yorulmaz ki, o zaman is simarikliga dönüyor işte
Verdiğiniz örnekler bile tutuyor maydanoza kadar dediğiniz gibi onşara basit görünüyor ama resmen kafa yorulcak iş haline geliyo bi zaman sonra

Köy şeyleri diye niye bu kadar küçümsediniz köyden gelen evde yapılan tarhana salça tursu konserve niye kötü olsun? Esnaf lokantası olmakla ne alakası var insanlar ne yesin mesela köy ürünü yerine marketten aldığı nugget sogan halkası mi yesin ? Veya hazır salam sosis mi yesin bunlar yerine
Kaç doktor bas bas söylüyor doğal ürüne yönelin endüstiriyel ürün almayın diye. Evde yapılan yoğurt turşu tüketin diye. Köyden gelen sarımsağı tüketin diye.
Çok şaşırdım gerçekten. Bus ekilde düşünce tarzına

Yaa çok üzüldüm böyle düşünmenize köylü milletin efendisi diyerek eğitildik halbuki yurtdışında yoğurt üzerinde binlerce araştırma döndü hala da nasıl Türkiye'de olabilir diye gıpta ile bakıyorlar. Keza niye babanne olayım asıl gençken bunları yiyeyim ki yaşlılığım rahat etsin ben annemin teyzemin kurutup yolladığı çaylarla fasulyelerle tarhanalarla gurur duyuyorum sofrada bir kültürdür unutmayalım, sevgiler 🤗

Yaa çok üzüldüm böyle düşünmenize köylü milletin efendisi diyerek eğitildik halbuki yurtdışında yoğurt üzerinde binlerce araştırma döndü hala da nasıl Türkiye'de olabilir diye gıpta ile bakıyorlar. Keza niye babanne olayım asıl gençken bunları yiyeyim ki yaşlılığım rahat etsin ben annemin teyzemin kurutup yolladığı çaylarla fasulyelerle tarhanalarla gurur duyuyorum sofrada bir kültürdür unutmayalım, sevgiler 🤗
O konularda hic bilgisi bilinci olmadığı belli. Sulu yemek tarhana tüketen insanalr babaanne oluyormuş😁😁

Ne kadar garip bir uslubunuz var ben sizi cok naif hassas biri saniyordum
Köy seyleri diyerek kucumsediginiz seyler şimdi en çok talep gören, organik/dogal diye arayıp da bulunamayan seyler
Beğenmiyor olabilirsiniz de böyle nahoş bir üslupla yazmaniz gercekten cok itici geldi bir okuyucu olarak.
Bana da annem köyden salcasindan tarhanasina gönderir, kendim de yaptim tarhana mis gibi. Şu an süt ürünleri yasak ama ev yogurdu kadar faydalisi yok. Allah saglik versin de bu tur seylere muhtaç olmayın
neden elegant isim söylemedim diye mi simdi dogal ürün diye piyasaya sunuyolaryada organilk eee nrden cıktıgını biliyoruz köyden cıkıyoo köy usulu iste olanı söyledim ben

eee tamam napalım simdi o zaman gidin köyünüzde yasayın yani ben sevmiyorum ve bunuda buraya özgürce yazıyorum isine gelmez o ayrı ben yemem de evimede sokmam bu islerin icinde olan biri olarak yazıyorum dedelerimizde köyde hala cocukken de yemedim kuskus kesme oooo hepsi kokuyo yani emek ayrı bunu sevmemek ayrı

eee tamam napalım simdi o zaman gidin köyünüzde yasayın yani ben sevmiyorum ve bunuda buraya özgürce yazıyorum isine gelmez o ayrı ben yemem de evimede sokmam bu islerin icinde olan biri olarak yazıyorum dedelerimizde köyde hala cocukken de yemedim kuskus kesme oooo hepsi kokuyo yani emek ayrı bunu sevmemek ayrı
Tabiki yazabilirsiniz ayrıca sevmemeniz kokması falan da gayet normal herkes sevecek diye bir şey yok ama siz bunları sevmeyi ve yapmayı yargılayan bir dille yazdınız koca bir ülkenin mutfak kültürü sevenlerinin olduğunı unutmayın🤗 birde bunları yemek için köyde olmaya gerek yok kii 😂

neden elegant isim söylemedim diye mi simdi dogal ürün diye piyasaya sunuyolaryada organilk eee nrden cıktıgını biliyoruz köyden cıkıyoo köy usulu iste olanı söyledim ben
Sevmemek başka bir durum, insanlara köylü babaanne diye kucumseyerek bahsetmek başka
Siz sevmiyor olabilirsiniz ama seveni elestirme hakkiniz yok o saygısızlığa girer
Ayrica elegant degil elegan, herkez degil herkes.
Üslup cok önemlidir, burada herkes istedigini SAYGI sınırları icerisinde söyleyebilir ama kendi fikrini söylemek icin başkasını aşağılamaya gerek yok.

senin mi bilgin var yaaa beni burda herkez bilir esnaf lokantası degil benim evim yapmam da yemem de
Evet bilgim var.Okumayi araştırmayı çok severim size de öneririm.
Evinizde ne yerseniz yiyin banane burada gelip de iyy babaanne misin demeniz tuhaf. Aşağılar gibi yazmanız

Sevmemek başka bir durum, insanlara köylü babaanne diye kucumseyerek bahsetmek başka
Siz sevmiyor olabilirsiniz ama seveni elestirme hakkiniz yok o saygısızlığa girer
Ayrica elegant degil elegan, herkez degil herkes.
Üslup cok önemlidir, burada herkes istedigini SAYGI sınırları icerisinde söyleyebilir ama kendi fikrini söylemek icin başkasını aşağılamaya gerek yok.
sen demekkki öyle algılıyosun o urunlere dogal organik adını kim takmıs ki köylü ürünleri iste

Evet bilgim var.Okumayi araştırmayı çok severim size de öneririm.
Evinizde ne yerseniz yiyin banane burada gelip de iyy babaanne misin demeniz tuhaf. Aşağılar gibi yazmanız
o senin algılama seklin nasıl burda millet ayy ben organik yıyorum deyınce alkıslanıyorsa bende ıyy köylü ürünleri sevmiyorum kokuyor diyorum ve kimsenin beni elestirmesi zerre beni iglilendirmez herkezin kendi tercihi

X