Eşimden nefret etmeye başladım

Allah sabır versin.İçinizden gelerek yapmakla baskı altında yapmak arasında cidden çok fark var...

Ben eşinize hak verdim- belki seçtiği kelimeler sert olabilir ama bende bu durumlardan rahatsiz olurum.
Kendine rutin oluştur- hic elinden gelmiyorsa paraya kiy ve yardımcı çağır

Öyle titiz olmaya ne var ki? Kadın her şeyi yapsın erkek de ben titizim diye ortada dolaşsın. Çok titiz olan insan rahatsız oluyorsa eksik bir şey görünce kendini tutamaz gider yapar ağız dalaşına girmek yerine. Kendini bunu yapmaktan alıkoyamaz titizlik öyle bir şeydir başkasından beklenmez.

Öğrenci evinden hallicedir evim.
En sevdiğim şey battaniye altında cips yiyerek dizi keyfi yapmak.
Boş cips paketi bir kenarda kalır yanında boş kirli fincan,
kanepe üzerinde kırıntılar..

Sabah işe giderken çıkardığım pijamaları aceleden çoğu zaman katlamam bile..

Eğer canım sıkkınsa ya da çok yorgunsam bulaşıklarım tezgahta birikir.
Ben öylece uyurum..
Ocak silinmeyi bekler.
Ütüm birikir.
Kurumuş çamaşırlar bir hafta boyu askıda bekler.
Hatta ordan ala ala kirletebilirim de..
Doğru düzgün yemek pişirmem.
Bir iki çeşit, bazen üç gün aynı yemek..

Dağınıklık beni rahatsız etmez.
Farkında olmadan dağınık yaşarım.
İhmal etmediğim tek şey tuvalet yıkamak..
Ertelemem fazla fazla yaparım.
Kalan her şeyi keyfime göre...

Türlü yamukları olan eşime de bunca yıl katlanmışsam heralde onun
beni şu konular için asla üzmemesidir.

Üstelik bana göre fazlasıyla düzenli biridir.

Çalışıyorum ben, çok bile iyiyim..
Beğenmeyen eve gelmesin.

Ayni bizim ev :)
Pasakli,tembelim kabul ediyorum.Evlenince,kendi evin olunca boyle olmazsin derdi beni cok iyi taniyan arkadaslarim ama hala komidinin ustunde 1 haftalik bardak,salonda koltugun kenarinda cerez kasesi,bazen mutfakta bekleyen 2 gunluk bulasik.Bir banyo konusunda gereksiz bir titizligim var o da hastalik takintimdan onun disinda giyecegim zaman kurutmaliktan alip utuledigim cok esya var.Esim de ayni benim gibi salla bosver sonra yapariz diyor hep.Sanirim bizimki de biraz abarti,konu sahibinin durumu da.Bir ortasi yok mu bunun ya ?

Bende öğretmenim. Üstüne 2 cocuk 3.de yolda. Esi de çoğu zaman işlerime karışır ama seviyeli bir şekilde. Bazen ben ona iş buyururum. Çamaşır sermek sofrayı toplamak gibi. Tabii ben işleri seriye baglamisim.hemen bulasiklari makineye koyar ortalığı gizlice toplarim. Bazen evet senette çamaşırlar 2 gun oyalanmadan duruyor Eşim sesini çıkarmaz. Cuma günü okuldan geldiğinde haftasonu rahat edeyim diye temizliğini akşamdan yaparım. Mutlaka arada kadın alırım. Hatta eşim ne yoruluyorsun haftalik çagir der.
Ben işi pratiğe aldığım için sorun degil

Vay anasini , ilk defa duydum ne yalan soyliyim

Daha garibini söyleyeyim.

Telefonum bozuk bu aralar.
Eşimin eski telefonu vardı.
Onu arayayım dedim kullanırım idareten diye.
Çekmecelere bakıyorum benim taraf Enkaz :)
Onun çekmecesi kadının tarafı sanırsınız görseniz.

Ben şarj kablolarını falan düğümlü koyar, atarım.
Düzen hak getire.

Neyse buldum telefonu ilk aldığı kutusunu saklamış kaç yıldır.
Atmamış. Eski telefonu da kulaklığı ile birlikte kutusuna bir güzel koymuş ki
paket paket.
Yemin ediyorum ne için arıyordum telefonu aklım başımdan gitti.
Oturdum o düzene bakıp hüngür hüngür iki saat ağladım.
Çok zoruma gitti.

Böylesine düzenli adam 7 yıl olacak evliliğine bir düzen veremedi diye..

İnsan o becerikliliği esas yerinde görmek istiyor tabi..:KK14:

Ayni bizim ev :)
Pasakli,tembelim kabul ediyorum.Evlenince,kendi evin olunca boyle olmazsin derdi beni cok iyi taniyan arkadaslarim ama hala komidinin ustunde 1 haftalik bardak,salonda koltugun kenarinda cerez kasesi,bazen mutfakta bekleyen 2 gunluk bulasik.Bir banyo konusunda gereksiz bir titizligim var o da hastalik takintimdan onun disinda giyecegim zaman kurutmaliktan alip utuledigim cok esya var.Esim de ayni benim gibi salla bosver sonra yapariz diyor hep.Sanirim bizimki de biraz abarti,konu sahibinin durumu da.Bir ortasi yok mu bunun ya ?

Ben böyle gayet mutluyum :)
Heheh.
Aşırı düzen beni rahatsız ediyor olabilir hatta.

Ben böyle gayet mutluyum :)
Heheh.
Aşırı düzen beni rahatsız ediyor olabilir hatta.

Bazen ozeniyorum boyle evi hep duzenli ,titiz arkadaslarima.Ben de boyle olucam diyorum.2 gun gidiyor.3. Gunun safaginda mutfak yine batmis,salonda yine kablolari atlayarak koltuga ulasiyorum falan :) Ben de boyle mutluyum.

Merhaba hanımlar geçenlerde çocuk takıntım diye bir konu açmıştım hatırlarsınız. Ama eşimle öyle bir noktaya geldik ki çocuktan önce çok büyük sorunlarımız var ya da ben mi abartıyorum sizce.

Öğretmenim. Saat 3 gibi evde oluyorum. Eşime göre öğretmenlik dünyanın en kolay mesleği ne yapıyorum taş mı taşıyorum da bu kadar yoruluyorum.
Ama ben eve gelince bir kaç saat kestirmeden kendime gelemiyorum diğer türlü saat 9 olmadan uyku moduna geçiyorum sersem gibi geziyorum.
Neyse okuldan gelince biraz uyuyup kendimi toplayıp kalkıp yemek yapıyorum yemek yeniyor toplanıyor anca yatma vakti geliyor. Hafta sonu da genel bir temizlik yapmaya çalışıyorum.

Ama eşim beni bu temizlik konusunda o kadar kırıp döküyor ki. Kendisi çok titiz birisi. Ne biliyim kızlar sizin hiç lavaboda bulaşık bırakıp yattığınız yarın yıkadığınız olmadı mı? ya da kuruyan çamaşırların 2-3 gün katlanmak için sepette beklediği olmadı mı?. Ya da atıyorum işten gelince can havliyle bütün işleri bitirip öyle mi oturuyorsunuz. ya da pazar günleri 2-3 saat keyif yapıp işlere başlamanın kime ne zararı var ki?

Ama eşim bunların hepsini devlet meselesi haline getiriyor. Bana bağırıyor çağırıyor beni pislikle düzensizlikle eleştiriyor. Hal böyle olunca benim içimden hiç bir şey yapmak gelmiyor. İnanın sırf inattan 15 gündür tuvalet banyo yıkamadım. Motivasyonumu enerjimi sömürüyor bu adam.

Kendi de yapar ev süpürür bulaşık yıkar. Yapmasın evi bok götürsün ama yeter ki sussun. Evimde diken üstündeyim. Bana resmen psikolojik şiddet uyguluyor.

İş varken oturulmazmış elimde telefon ne halta yarıyormuşum. Her gece yatmadan lavabo kontrol etmeler içinde bulaşık var mı diye. Yaptığım işi kontrol edip beğenmemeler daha neler neler.

Dün akşam yine benzer konuda kavga ettik. Çöpün dolu olup olmadığını kontrol etmek ve dökmek kendisinin görevi. Dün akşam bulaşıkları sıyırıcam baktım çöp ağzına kadar dolu. Kendisi de pc başında oyun oynuyor. Dedim bak hayatım çöp boşaltılmamış ama ben bi poşet açarım ne olacak ki bu saatte çıkma ufak tefek aksamalar oluyormuş di mi insanlık hali hoşgörmek falan lazım dedim. Ama sonra düşündüm aynı şeyi ben yapsam adam bana sen görevini yapma oyun oyna tembelsin şöylesin böylesin açar ağzını yumar gözünü.

Kendimi enayi gibi hissettim ben de herşeye yüzde yüz tolerans var çok büyük bir şey olmadıkça. Ama benim en ufak bir hata yapma lüksüm yok. Söyleyin bana ben mi çok düzensiz pisim yoksa eşim mi abartıyor. 6 aylık evliyim çalışıyorum elimden bunlardan geliyor.bu kadar beni kıracak üzecek sebepler mi bunlar.? Benim psikolojimi bozdu bugün boş günümdü koltuktan bile kalkmadım. Yemek dahi yapmadım. Birazdan gelince yine bir yaygara kopar. Yanında çalışanlara kardeşlerine herkese karşı böyle annesi yüzünden çok titiz takıntılı yetiştirilmiş. Ama ben dayanamam daha fazla söyleyin bana ne yapayım
Para getirmek eşinin vazifesi senin değil.kusura bakma ama hem ev işi yapıcaksın hem işe gidiceksin yarın bir gün çocuk olur ona da sen bakıcaksın beyefendi pc de oyun oynayacak hangi kanunda var bu.Tamam baş kaldırma tatsızlık çıkarma ama Eşine de kendini bankamatik gibi yada hizmetci gibi kullandırma.Sen onun iş yerine gidip işlerine karışıyormusun?
3 kuruş fazla param olsun diye paralama kendini.3kuruş kazanma evinle ilgilen o da para kazansın.Eğer çalışmadığın halde lavaboda bulaşık bırakırsan o zaman hesaplaşırsınız.

Bazen ozeniyorum boyle evi hep duzenli ,titiz arkadaslarima.Ben de boyle olucam diyorum.2 gun gidiyor.3. Gunun safaginda mutfak yine batmis,salonda yine kablolari atlayarak koltuga ulasiyorum falan :) Ben de boyle mutluyum.

Heheh kıçıkırık bir çorba pişirmem yeter mutfağı batırmam için :)

X